dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 819
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 16378
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    A ja się zastanawiam nad jednym

    Czy bank jak się bierze kredyt to wtedy przelicza na franki czy dopiero przy transzach.

  2. #42
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar markoto
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    21.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    220

    Domyślnie

    roznie niestety, zalezy od banku, dlatego nie raz sie moze okazac ze dostalo sie mniej niz chcialo

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Monika $ Seba
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    127

    Domyślnie

    Magda,
    co ten Kazek wyprawia. Opieprzcie go. U nas problemów nie było, choć ciągnęli kilka budów jednoczesnie. Może trzeba postawić sprawe na ostrzu noża? Mały opr nikomu jeszcze nie zaszkodził.

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar markoto
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    21.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    220

    Domyślnie

    Monika no wlasnie tez juz mi opadaja rece, widocznie inni sa bardziej skuteczni w egzekwowaniu swoich praw

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Monika $ Seba
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    127

    Domyślnie

    no widzisz i się na nowo zaczeło niech sie mury pną do góry...
    jestem przekonana że jak już wprawidz te drewniane okna to się w nich zakochasz i żałować nie będziesz

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar markoto
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    21.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    220

    Domyślnie

    No zaczely i sie skonczyly, w takim tempie to daleko nie zajdziemy w tym roku

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Monika $ Seba
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    127

    Domyślnie

    U nas tez deskowanie bylo z desek 38mm. A z Kazkami tak jest jesli zapewnisz im staly dostep do materialow to uciekac nie beda- jak czegos zabraknie to ida do kogos innego. Raz nam tak zrobili i potem juz za wszelka cene staralismy sie zeby mieli co potrzeba.

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar markoto
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    21.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    220

    Domyślnie

    Materialy sa deski tez ale im nie spasowaly, sami mieli sobie zalatwic i nie zalatwili. A u nas mimo ze sa materialy a ciagna jeszcze inne budowy to musza skakac widac u Was nie robili nic rownolegle. Szczesciarze

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Monika $ Seba
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    127

    Domyślnie

    W trakcie naszej budowy budowali koło kościoła z Wojkowicach, za śmietnikiem w Wojkowicach, u Ligęzy na górce. Być może nas skońzyli w terminie kosztem tych innych budów, kto wie. Poza przerwami technologicznymi i jednym przypadkiem kiedy czegoś tam zabrakło i nie mogli dowieźć na cito nie uciekali z budowy. Trudno mi radzić cokolwiek. Trzymam Marta kciuki...p.óki co pogoda Wam sprzyja

  10. #50

    Domyślnie


    Hej markoto pozwoliłam sobie przekliec jeden obrazek zeby sie lepiej pisało
    Nie martw sie wielkoscią kuchni, masz do zabudowy 3 sciany, ja tez mam 10 m kuchni i jest naprawde ok, uwierz tej co do tej pory lata po kuchni 30 metrów
    napisz cos wiecej, a konkretnie wymiary scian i okna, jakie są Twoje oczekiwania, czy dopuszczasz zlew pod oknem?
    a tak na gorąco to:
    koniecznie zamien miejscami piecyk z lodówką, jesli bierzesz pod uwagę zabudowe lodowki to: ja zrobilabym z plyt KG wnękę na wysoką zabudowe cyli od lewej piecyk, a obok lodówka. W następnej kolejności zlewozmywak, zostaw sobie jednak miedzy lodówką a zlewozmywakiem sporo miejsca, z reguły po wyjeciu z lodówki tego i owego w tym miejscu robi sie jedzonko, kanapki na sniadanie i inne takie. Ile wyjdzie Ci szuflad? jesli masz spizarke w domu to pewnie w szufladach pomiescisz wiekszac garów, talerzy. Zostaw sobie szafki wiszące tylko na kubki, filizanki kawe herbate, obwieszenie scian szafkami wiszącymi sprawi ze bedzie przytłaczajoco i ciezko.
    Pozdr

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar markoto
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    21.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    220

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedz.

    Nie mam w planach obudowywania lodowki ma to byc side-by-side dlatego wcisnelam ja w sam kat ale pweni wygodniej by bylo mic lodowke przy blacie zeby moc z niej rzeczy wykladac na blat.
    Kuchnia ma jakies 2.75x3.71 okno ma 1.7m ale chyba go zwezymy bo nie wiem po co przesunelismy go w jednym kierunku i wyglada to nie najlepiej wiec moze podmurujemy je troche i bedzie moze 1,5 szerokosc na 0.9.

    Mam w planach spizarke ale bedzie ona malusienienka pod schodami wiec wiele sie tam nie wcisnie.

    Zlew wolalabym nie pod oknem jesli juz to w rogu bo wolalabym miec pod oknem duzy blat roboczy, jestem typem co ma wsyztsko na raz na stole i zawsze mi brakuje miejsca

    Faktycznie musze chyba rozplanowac ile mi potrzebnych bedzie tych wiszacych szafek, bo szklo typu szklaneczk,i kieliszki beda w barku w salonie. Wiec te 2 szafki na kubeczki i kawe i herbate chyba faktycznie wystarcza a jak nie to chyba bedzie mozna dokupic w pozniejszym czasie.
    Chcialabym jeszcze gdzies wcisnac taki wieszaczek na sciereczki ale jakos mi sie nie miesci

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar markoto
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    21.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    220

    Domyślnie

    do dziennika wrzucilam poprawiona kuchnie

  13. #53
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Newfie
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    784
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Widziałaś jakiego mamy wójta hojnego? Kilka wanien żużlu przywiózł
    I jakie Wasze plany budowlane? kiedy robicie dalej? Mnie wkurza na maxa moja ekipa murarzy - pojechali na budowę do Efilo i nie mogę się doprosić o skończenie u mnie Ale tak to jest jak się za szybko zapłaci
    A dziś rano śnieg na samochodach
    350 dni i... mieszkamy
    Dziennik...
    ...i komentarze

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar markoto
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    21.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    220

    Domyślnie

    Ja ciagle mam nadzieje ze uda sie dach zrobic jeszce w tym roku.

    No widzialam troche sypneli ale nie postarali sie za bardzo

    A zaplacilas juz wszytsko tym murarzom??

  15. #55
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Newfie
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    784
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Tego pytania się bałam Jak sobie odliczyłam dach, z którego rozliczam się już z inną ekipą to okazało się że zaliczek dostał juz więcej niż mu się należy za całą murarkę, ale jeszcze mam argument - w umowie ma odsetki za nieterminowe zakończenie prac, a termin ma do 31.12
    350 dni i... mieszkamy
    Dziennik...
    ...i komentarze

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar markoto
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    21.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    220

    Domyślnie

    Wiecej?? No to sie spisalas

    Dobrze chociaz ze masz ten zapis o odsetkach.

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    Dziewczyny
    i co tam u Was? Nic nie piszecie i nie wiem czy już szlaban na prace czy macie dość i nie zaglądacie na muratora (ja miałam taką schizę przez półtora miesiaca) jk nasz majster jeździł na budowę po to tylko żeby powiedzieć 'masakra'. Na szczęście to już za nami. Mam nadzieję

    Newfie
    a mnie powiedzieli że u Was WŁAŚNIE KOŃCZĄ jak podpisywaliśmy umowę a to było na początkiu października. Po czym po wykopaniu u nas 'basenu' pojechali do was strop zalewać I tak cieszmy się że to nie pięć budów naraz

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar markoto
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    21.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    220

    Domyślnie

    U nas niestety cisza, dawno nas tam nie bylo nawet nie wiem czy stoja jeszcze pustaki na placu.

    Nasza ekipa gorali wyjatkowa co sie deszczu i sniegu boi

  19. #59
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Newfie
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    784
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Ja się cieszę że mam już współpracęz nim za sobą. Teraz więcej zależy ode mnie, tyle że mnie to kosztuje finansowo sle mam przynajmniej nerwy zdrowsze. Ja na Twoim miejscu odezwałabym się na priv

    A u nas na budowie dziś osadzają okna dachowe i zakładają gąsiory (cały dach pokryty), tylko zdjęć nie miałam kiedy zrobić. Mamy też jeden komin wyprowadzony (na roboczo" nad dach wstawiliśmy kozę i palimy! Temperatura we wnętru to 9-10 stopni

    Marta, a co u Was? Przerwa zimowa na stropie?

    Pozdrawiam!
    350 dni i... mieszkamy
    Dziennik...
    ...i komentarze

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar markoto
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    21.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    220

    Domyślnie

    No przerwa, nerwy mam jak nie wiem co bo chcielismy okna zamawiac teraz kiedy zimowe promocje a tu kicha. Jakos u Was i u innych moga robic dach a u nas nie no co za ekipa, jak sobie przypomne to mnie telepie a mieli zaczynac na przelomie maja i czerwca. Nawet instalatorow nie ma umowionych bo nawet nie wiem na kiedy ich umawiac

Strona 3 z 819

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony