dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 633
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 12643
  1. #21

    Domyślnie

    O! Jaki ładny domek i w jakim pięknym miejscu sie buduje!
    Będę śledzić twój wątek!

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jk69
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    882
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie


    Witaj!
    Zacznę tak: Kochana Irmo! Chciałabym baaaardzo podziękować Ci za pomoc jakiej mi udzieliłaś oferując kontakt do Pana Czesława i Mariana! Właśnie przed chwilą się z nimi pożegnałam. Robota trochę się przeciągnęła ale, to w dużej mierze nasza wina, gdyż nie jesteśmy najlepiej zorganizowanymi inwestorami... Do tego te ostatnie miesiące były ogólnie-życiowo okropne... Więc chcąc-niechcąc improwizowałam, co Pana Czesława nieco denerwowało...
    Ale to są b.dobrzy fachowcy, i wszystko zniosą ...
    Poważniej - robota wykonana świetnie, w wielu sprawach byli pomocni i pomysłowi ...
    Jeszcze raz dziękuję Ci za okazaną mi życzliwość!!!!

    A Twój dom (projekt) wygląda super. No i ta działka zarośnięta.!!! Oj, tego to ja Ci okropnie zazdroszczę.
    Trzymam kciuki za pogodę i wykonawców.
    No i nie mogę się doczekać wiosennych wykończeń!

    POzdrawiam serdecznie!

  3. #23

    Domyślnie

    hej Irma
    jak za mało obnizony?
    aaaaa.......
    czy to chodzi o to ze masz zejscie do salonu po schodeczkach?
    trzymam kciuki
    nie bój nic i hartuj się kobito hartuj!

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    jk69 kiedyś usłyszałam od koleżanki: bog ci zapłać za pana czesia i to jest święta prawda. Złoty facet...

    malmucano będą trzy schodki do salonu. Trzy, a o maly wlos były by dwa, po dwoch chodzi sie gorzej, a na dodatek salon zamiast miec 3,2 mialby 3,05...a nie po to robie sobie malo ergonomiczne schodki zeby miec nisko...
    dz.
    k.
    Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Irma

    malmucano będą trzy schodki do salonu. Trzy, a o maly wlos były by dwa, po dwoch chodzi sie gorzej, a na dodatek salon zamiast miec 3,2 mialby 3,05...a nie po to robie sobie malo ergonomiczne schodki zeby miec nisko...
    WOW!
    chyba sie nie doczekam Twojej wykoczeniowki
    3m to wysoko czy masz jakis szczegolny pomysl na wykorzystanie tej wysokosci?
    Irma ja wiem ze ty teraz myslisz o bloczkach i betonie, ale napisz cos o tym w jakim stylu domek chcesz wykonczyc

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    nie mam pomyslu, bo wydaje mi sie, ze to jest tylko ciut wyzej niz powinno byc u mnie w domu bylo 2,85 i sie przyzwyczailam. A co do wykonczeniowki: zamierzam sie wprowadzic we wrzesniu 2008 na pewno sie doczekasz. Niby mam wszystko przemyslane i wiem jak ma byc, czyli nwoczesnie, ale znajac mnie jak przyjdzie co do czego to wszystko pozmieniam. Mowie Ci szewc bez butow chodzi
    dz.
    k.
    Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Irma
    piękna, piękna była elewacja z tymi lukarnami, oczywiście nie ujmując nic aktualnemu projektowi

    Cytat Napisał malmuc
    (..)
    Jakie lukarny? były lukarny?
    nie bedziesz zalowac,
    wiele osób zaluje ze je ma, nie doswietlają dostatecznie pomieszczen, ich wykonanie kosztuje i znalazłoby sie jeszcze troche rzeczy przeciw. (...)
    no nie wiem ja mam lukarnę i jestem bardzo zadowolona. powiększa przestrzeń, co przy skosach (szczególnie tych ostrych jak u mnie) jest wielkim plusem. światła mam dużo, ale sama lukarna jest duża. co do okien połaciowych to problem pojawia się z zalegającym śniegiem w zimie. jak go z stamtąd wykurzyć? nie mam doświadczenia, bo nigdy takich nie użytkowałam i wydaje mi się, że to nie będzie bułka z masłem. chyba, że są jakieś sposoby o których nie wiem w każdym razie ja się przed nimi broniłam jak tylko mogłam

    Cytat Napisał Irma
    (...) Wogole to z przyjemnością stwierdzam, ze takich nowoczesnych dwuspadowców przybywa i to nawet tu, na forum, gdzie krolują pseudodworki i bajkowe rezydencje.
    tak tak też się cieszę z tego powodu

    Irma dwie najładniejsze działki jakie widziałam na forum: twoja i szczepka. co ci będę więcej kadzić działka cudna, domek piękny, trzymam kciuki za realizację planów

  8. #28

    Domyślnie

    hej hej
    tak w temacie skosów, okien dachowych itd...
    ja wiem,że wiele osób uwielbia skosy, ale jak potem czytam na wnętrzach posty typu:
    POMOCY!!! co zrobic ze skosami w lazience? w garderobie?
    itd itd itd to mnie jakos tak korci zeby zapytac czy sie projekt oglądało???
    wlasnie znajoma opowiadala mi jak jej przyjaciele wprowadzili sie do dopiero co wybudowanego domu i są załamani
    ze dom kompletnie nieprzemyslany, niefunkcjonalny itd itd itd
    tak sobie myslę, ze wpadki sie zdarzają, braki, nieuwaga ale jak zaczęła wymieniac po kolei co jest nie tak to mi sie ich zal okrutnie zrobiło
    No! to sie nagadalam
    aha! chcialam powiedziec ze ja swój domek ukladalam pod kątem tego co chcialabym w nim miec, a czego nie
    i co?
    i widzicie jaki paszkwil wyszedł
    złoty środek?
    dlaczego tak ciężko jest go znaleźć

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    Irma dwie najładniejsze działki jakie widziałam na forum: twoja i szczepka. co ci będę więcej kadzić działka cudna, domek piękny, trzymam kciuki za realizację planów
    Editta, dzieki. MAm do tej dzialki olbrzymi sentyment, bo to w koncu ziemia przodkow...poza tym pewnie gdyby nie jej uroda, nie zabralibysmy sie za budowanie, bo mielismy bardzo fajne mieszkanie w krakowie, ale na tej dzialce jest tak pieknie, ze nawet Krakow wysiada...
    a co do lukarn, tez mi zal, ale co zrobic. Nakopanie architektowi nic nie zmieni...
    dz.
    k.
    Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty.

  10. #30

    Domyślnie

    hej hej chyba o piszesz o bardzo skrajnej sytuacji. zdarza się, że coś tam człowiek nie dopatrzył, nie przewidział, coś uciekło. ale że aż tak źle może być no i są na ziemi ludzie, którzy zawsze widzą szklankę do połowy pustą

    czasem to sztuka kompromisów bym powiedziała. różnie z tym środkiem bywa. chyba każdy szukając domu dla siebie patrzy na własne potrzeby i przyzwyczajenia. bo jak inaczej?

    muszę odszukać nasz pierwszy projekt. tak tak też była zmiana i to bolesna. pierwsza sprawa finansowa a druga wina panów biurokratów
    mieliśmy inny dach i jakieś zboczenie takie moje na górze jeszcze więcej okien

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał editta
    hej hej chyba o piszesz o bardzo skrajnej sytuacji. zdarza się, że coś tam człowiek nie dopatrzył, nie przewidział, coś uciekło. ale że aż tak źle może być no i są na ziemi ludzie, którzy zawsze widzą szklankę do połowy pustą
    szkoda że nie mam nagranego filmu z okresu moich poszukiwan projektu
    smiac mi sie chce jak porownuje moje pierwsze wybory do obecnego domku, możnaby pomyslec ze upadłam na głowe
    Ja mysle ze baaardzo duzo (niestety) ludzi wybiera projekt ktory podoba im sie z zew., elewacja, okna, dach. Patrza na rzuty i .....
    1, 2, 3 ,4 pokoje są a wiec ok
    2-3 łazienki?sa, a więc jest ok
    taras? jest
    no to bierzemy ten domek
    i wszyscy się bardzo cieszą, ze domek rosnie
    a potem przychodzi czas na zamieszkanie i okazuje się, że to nie to
    Ja sama czytalam wiele wątków typu "czego załujecie a co zmienilibyscie"
    warto sie zastanowic nad tym czy cos moze nas rowniez dotyczyc
    Cytat Napisał editta
    czasem to sztuka kompromisów bym powiedziała. różnie z tym środkiem bywa. chyba każdy szukając domu dla siebie patrzy na własne potrzeby i przyzwyczajenia. bo jak inaczej?
    a tak, masz racje
    ehhh te kompromisy ile to kosztuje nerwów
    ja wymienilam kilka moich potrzeb architektowi, z ktorych powiedzialam ze nie zrezygnuje za zadne skarby, ale z pewnych pomysłow szybko zrezygnowalam po tym jak mi architekt wytlumaczyl to i owo i naswietil problem.
    Cytat Napisał editta
    muszę odszukać nasz pierwszy projekt. tak tak też była zmiana i to bolesna. pierwsza sprawa finansowa a druga wina panów biurokratów
    mieliśmy inny dach i jakieś zboczenie takie moje na górze jeszcze więcej okien
    i pewnie te okna z góry poszły na dół
    Rozmawialam kiedys z koleznką na temat naszych i jej 20-u okien
    skąd się to wzięło?
    Teraz sie okazuje ze nie ma zadnej sciany na ktorej usatwiloby sie jakis mebel
    ale uwielbiam swiatlo dzienne, nie lubie mrocznych pomieszczen i chyba czlowiek chce byc blizej slonca, trawy
    a w przypadku mojego gornego okna w kuchni to chyba i bliżej nieba

    Irma zaraz mnie pogonie z jej wątku

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    Editta, z tymi skosami to prawda. Ludziska wybieraja projekt bo ma taki" piekny" wielospadowy dach, a potem narzekaja, ze sie tego urzadzic nie da. I naprawde, wiekszosc ludzi nie ma za grosz wyobrazni przestrzennej. Zakladaja, ze jak cos ktos tam zaprojektowal, to znaczy ze wszystko przmyslal i bedzie git. Dopiero jak zbuduja to sie okazuje...
    ja projektowalam dom od srodka najpierw wnetrza a do tego dopasowalismy bryle, troche to skomplikowalo projekt, ale moze jakos sie zbuduje.

    ostatnio ogladalam od srodka dom 500m2 byl tak niefunkcjonalny w srodku, ze nawet ta powierzchnia nie byla atrakcyjna
    dz.
    k.
    Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty.

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    co do okien: moi murarze powiedzieli, ze nam elektryka niepotzrebna, bo tyle bedziemy miec swiatla z okien, a mnie sie wydaje, ze jest ich ciagle za malo...
    dz.
    k.
    Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty.

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Irma
    co do okien: moi murarze powiedzieli, ze nam elektryka niepotzrebna, bo tyle bedziemy miec swiatla z okien, a mnie sie wydaje, ze jest ich ciagle za malo...
    czekaj czekaj
    zmienisz zdanie przy pierwszym myciu
    ostatnio kiedy zamykalam rolety, a zaczynałam od tych największych
    kręciłam sie w kółko i patrzyłam skąd u licha jeszcze to swiatło wpada ze jest tak jasno

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał malmuc
    (...) ale uwielbiam swiatlo dzienne, nie lubie mrocznych pomieszczen i chyba czlowiek chce byc blizej slonca, trawy
    a w przypadku mojego gornego okna w kuchni to chyba i bliżej nieba
    taaa, świtło dzienne dobrze nastraja. wpływa na moje funkcjonowanie

    Cytat Napisał Irma
    (...) wiekszosc ludzi nie ma za grosz wyobrazni przestrzennej(...)
    ojjj ja również mam z tym problem

    Cytat Napisał malmuc
    czekaj czekaj
    zmienisz zdanie przy pierwszym myciu (...)
    jak wy o robocie, to się zabieram

    może macie jakieś zdanie? staram się przebrnąć przez lakierowanie czy olejowanie podłogi. głowa mi puchnie. a miała być wykładzinka

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał editta

    może macie jakieś zdanie? staram się przebrnąć przez lakierowanie czy olejowanie podłogi. głowa mi puchnie. a miała być wykładzinka
    oj ja zielona jestem
    moja noga stąpała jedynie po panelach laminowanych, dywanach wykladzinach i deskach sosnowych lakierowanych
    olejowane to widziala jedynie na zdjeciach i baaaardzo mnie sie pododbają
    gdzies gdzies widzialam probki jak wyglada ten sam parkiet zaolejowany lub lakierowany. No i musze powiedzieć ze nie zawsze olej byl górą nad lakierem

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    Cytat Napisał editta

    może macie jakieś zdanie? staram się przebrnąć przez lakierowanie czy olejowanie podłogi. głowa mi puchnie. a miała być wykładzinka
    Ja mam olejowana w Krakowie i jestem bardzo zadowolona, jak sie da(zalezy czy znajde tutaj kogos kto umie) bede miec olejowany dab w salonie, niestety tylko, bo reszta na dole kafle a na gorze chce malowana na bialo sosne.
    olejowana podłoga jest wedlug mnie piekna i praktyczna. Nic tak nie wydobywa urody drewna jak olej, nie widac brudu ani drobnych rysek, praktycznie same zalety.
    dz.
    k.
    Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty.

  18. #38

    Domyślnie

    nie mów, przeczyłam setki postów, już prawie szalka przechylała się na stronę lakieru. co z tą pielęgnacją, pastowaniem, które właśnie mnie odstrasza. jak często wykonujesz te zabiegi?

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    u mnie wygladało to tak:
    zaolejowali i posatynowali,
    po dwoch tygodniach znowu satynowanie,
    po pol roku satynowanie,
    po roku satynowanie,
    po 2 latach satynowanie itd.
    w zasadzie teraz satynowanie potrzebne jest tylko po to zeby podloga ladnie wygladała. Jako zabezpieczenie drewna juz nie. Myje lakma, po myciu podloga matowieje, w miare uzytkowania robi sie satynowa. Zadnego pastowania.

    nie wiem czy zdecydowalabym sie na olej w calym domu, bo zeby satynowac tzreba przesunac meble, ja mam taka podloge w salonie, przedpokoju i kuchni. I w takiej opcji jak dla mnie olej jest SUPER!
    dz.
    k.
    Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty.

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    tutaj troche widac moja podloge
    dab bardzo pod olejem sciemnial, ale akurat mnie sie to podoba
    http://foto.onet.pl/2ole7,dk9s08k4kdgy,3la46,u.html
    dz.
    k.
    Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty.

Strona 2 z 633

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony