dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 2365

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Poczekaj, wprowadźmy trochę ładu. Powtórzę że pompa jest zamontowana przez firmę, ja zrobiłem instalacje.
    Ta rura na powrocie z zasobnika do PC to nie PEX 25, tylko PERT 32mm na złączkach zaprasowywanych. Jak nie widziałeś dobrze na zdjęciach to mogłeś zapytać...
    Przepływ 22 l/min daje 1320 l/h więc nie tak źle, nie chciało mi się wymieniać pionów na Cu 32 - co jest ciągle technicznie możliwe.
    Na fazie zasilajęcej agregat mam oprócz pompy TYLKO 3 żarówki - rozdzieliłem obciążenia na pozostałe fazy przed montażem pompy.
    Ogólnie, lepiej chyba byś nie zrobił....

    EDIT kilka obserwacji po tygodniu grzania

    piki mocy chwilowej to błąd albo lankontrolera, albo strony mqtt.ats, w miarę wolnego czasu będę zmieniał platformę pomiarową
    Ostatnio edytowane przez plamiak ; 24-09-2019 o 07:56
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony