dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 43 z 119
Pokaż wyniki od 841 do 860 z 2365
  1. #841
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Przemo1977

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Chodzież
    Kod pocztowy
    64-800
    Posty
    70

    Domyślnie

    Cytat Napisał QQQQ Zobacz post
    Przy zbiorniku 150l - dla mojej rodzinki musiałbym grzać wodę 2, lub 3 razy na dobe.
    No wydaje mi sie że 150l to trochę za mały wziąłem zasobnik ale ustawiałem aby grzało 13.30-14.30 i 22-23 - mam nadzieje że na trzy osoby bedzie to bez problemu. Ja mam 120m2, posadzka styro 20cm, ściany 20cm,strop35cm wełny + reku Brink. Zakładam zużycie roczne na 5000kW-90% w nocnej taryfie, zobaczymy jak wyjdzie w praktyce. Temperaturę utrzymuje średnio 22 stopnie.

  2. #842

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemo1977 Zobacz post
    22-23
    Kąpiecie się w nocy? Bo jak nie to po co nagrzewać zasobnik wieczorem by przez całą noc woda stygła?
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  3. #843
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Przemo1977

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Chodzież
    Kod pocztowy
    64-800
    Posty
    70

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    Kąpiecie się w nocy? Bo jak nie to po co nagrzewać zasobnik wieczorem by przez całą noc woda stygła?
    Narazie tak ustawione zobaczymy jak sie sprawdzi. Od rana nikogo nie ma w domu, wracamy 16-17 więc ciepła woda już przygotowana i kąpiel zazwyczaj około 22 więc myślę że bedzie ok

  4. #844
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar QQQQ
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    370

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemo1977 Zobacz post
    Narazie tak ustawione zobaczymy jak sie sprawdzi. Od rana nikogo nie ma w domu, wracamy 16-17 więc ciepła woda już przygotowana i kąpiel zazwyczaj około 22 więc myślę że bedzie ok
    jakby było za mało pogadaj z Livko on ma podłączone 2 szt po 120l - nie pamiętam czy szeregowo, czy równolegle - wyjaśni ci w razie czego jak to zrobić.
    250m2 - po posadzce 400m2, kubatura 1270m3, obecnie grzeje parter ok. 170m2 +20m2 ogrodu zimowego- ogrzewanie calosc podlogowka z PCi Daikin P-W 11,2kW ,ocieplenie 10cm styro posadzka, 15cm styro sciany, dach 30 - 60cm welna (l-0,39) bez rekuperacji, cwu dla 3os. + kominek ok 2,5mp/sezon
    obecnie(17.07.2012) podlicznik wskazuje 13488kWh - nast sezon zamkne do 5kkWh z CWU + 2mpdrewna

  5. #845
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Przemo1977

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Chodzież
    Kod pocztowy
    64-800
    Posty
    70

    Domyślnie

    Cytat Napisał QQQQ Zobacz post
    jakby było za mało pogadaj z Livko on ma podłączone 2 szt po 120l - nie pamiętam czy szeregowo, czy równolegle - wyjaśni ci w razie czego jak to zrobić.
    Narazie pasuje, ale kojarzysz czy miał najpierw 120 i potem dołożył?
    Ja bym raczej starał się o wymiane na 300l oczywiście z dopłatą , myslę że dałoby rade wymienić
    Dom 120m2,styro 20cm posadzka,20cm ściany,35cm wełna,okna 3szyb.Ogrzewanie: Daikin 8kW, kominek dla przyjemności, reku Brink.

  6. #846
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Przemo1977

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Chodzież
    Kod pocztowy
    64-800
    Posty
    70

    Domyślnie

    Mam mały problem , może ktoś pomoże?

    Tak jak wcześniej pisałem od 1 stycznia ustwiłem pompe na czasówke-wszysko gra, niskie zuzycie prądu itd, ale przedtem nawet jak było nocami grubo na minusie to licznik na 3-fazy nie zmieniał zuzycia prądu- naciągło tylko przy uruchomieniu po raz pierwszy. Teraz widzę że co 24h dobija mi po 0,5kw niby mało ale dlaczego i co bedzie jak spadnie do -10 czy -15 Jaka moze byc przyczyna?
    Dom 120m2,styro 20cm posadzka,20cm ściany,35cm wełna,okna 3szyb.Ogrzewanie: Daikin 8kW, kominek dla przyjemności, reku Brink.

  7. #847
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemo1977 Zobacz post
    Mam mały problem , może ktoś pomoże?

    Tak jak wcześniej pisałem od 1 stycznia ustwiłem pompe na czasówke-wszysko gra, niskie zuzycie prądu itd, ale przedtem nawet jak było nocami grubo na minusie to licznik na 3-fazy nie zmieniał zuzycia prądu- naciągło tylko przy uruchomieniu po raz pierwszy. Teraz widzę że co 24h dobija mi po 0,5kw niby mało ale dlaczego i co bedzie jak spadnie do -10 czy -15 Jaka moze byc przyczyna?
    jaśniej napisz
    Tu była reklama....

  8. #848
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Przemo1977

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Chodzież
    Kod pocztowy
    64-800
    Posty
    70

    Domyślnie

    W kotłowni mam 3-pod-liczniki, dwa na 220 i jeden na siłę trójfazowy - rozumiem że jest on na grzałkę.
    Grzałka załączała się tylko przy uruchomieniu aby osiagnąć potrzebna temperaturę i od tamtego czasu sie nie załączała.
    Mam ustawione między 6-13 i 15-22 na (-3) a między 13-15 i 22-6 na(+2) i z tego co widzę w droższej taryfie chyba temperatura tak spada na (-3) że przy rozpoczęciu pracy w tańszej taryfie z 3min idzie na grzałce aby podbić temperature. Czy tak to powinno wyglądać?Lub jak ustawic aby grzałka sie nie załączała?
    Dom 120m2,styro 20cm posadzka,20cm ściany,35cm wełna,okna 3szyb.Ogrzewanie: Daikin 8kW, kominek dla przyjemności, reku Brink.

  9. #849
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar clarnet
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    635
    Karbon sp. z o.o. Ogrzewanie Wentylacja Klimatyzacja Altherma Partner Wykonujemy kompletne systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji oparte na pompach ciepła blog.karbon.com.pl Rybnik

    Domyślnie

    W zasadzie sam sobie odpowiedziałeś. Przegrzewasz budynek na tyle, że w drogiej taryfie pompa nie pracuje prawie w cale i stygnie. Woda spada poniżej 25 stopni i przy rozruchu w taniej masz przez chwilę pracę grzałki. Sprawdź nastawy krzywej grzewczej, może trzeba wyżej ją ustawić lub zmniejsz różnicę np. z -3 do -2.
    A tak w ogóle, jak masz chęci, to zrób taki eksperyment. Przez kilka dni poeksploatuj pompę tak jak byś miał płaską taryfę. Bez żadnego przegrzewania + 2 i -3 i bez programów czasowych.
    Porównaj dobowe zużycie z tym kiedy miałeś program czasowy w rozbiciu na taryfy. Możesz być zaskoczony wynikiem.
    Oczywiście zakładamy, że cały dzień ktoś jest w domu i pompa ma grzać.

  10. #850
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Przemo1977

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Chodzież
    Kod pocztowy
    64-800
    Posty
    70

    Domyślnie

    Możesz być zaskoczony wynikiem.

    Dzięki za odpowiedź i podpowiedzi, napewno sprawdzę wszystko, jeżeli chodzi ci o płaska taryfę to zużycie w poprzednim tygodniu jeszcze szło na płaskiej taryfie i była dość dobra pogoda jak na styczeń i miałem pompę na (-1) zużycie średnie to 16kw po tygodniu zacząłem zapisywać jak wychodzi już na dwóch taryfach i widzę że zużycie średnie to 23kw(4kw w droższej +19kw tańsza). Na podstawie dwóch tygodni o podobnych temperaturach można zauważyć nieznaczna przewagę pracy pompy na dwóch taryfach- myślę że jak zrobi się zimniej to ta przewaga jeszcze się umocni Ale oczywiście daje sobie cały rok na eksperymenty z ustawieniami
    Ostatnio edytowane przez Przemo1977 ; 07-01-2013 o 16:10
    Dom 120m2,styro 20cm posadzka,20cm ściany,35cm wełna,okna 3szyb.Ogrzewanie: Daikin 8kW, kominek dla przyjemności, reku Brink.

  11. #851
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar clarnet
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    635
    Karbon sp. z o.o. Ogrzewanie Wentylacja Klimatyzacja Altherma Partner Wykonujemy kompletne systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji oparte na pompach ciepła blog.karbon.com.pl Rybnik

    Domyślnie

    Podałeś kwh ok. ale wniosek coś nie ten.
    Skoro przy płaskiej taryfie było 16 kwh a potem przy dwóch taryfach 23 kwh, to raczej wychodzi zużycie na korzyść jednej płaskiej taryfy. Bo wzrosło prawie o 50%, a podajesz że jeszcze temperatura zewnętrzna była podobna.
    I w zasadzie tak jest. Zużycie w kwh przy pracy ciągłej jest mniejsze niż przy rozpędzaniu i wychładzaniu w godzinach odpowiednich taryf.
    Prosiłem tutaj kiedyś by użytkownicy z opomiarowanymi pompami zrobili taki właśnie eksperyment, ale dwutaryfowcy chcieli mnie żywcem pożreć

  12. #852
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie tylko ciebie ja już dostałem łomot za taki pomysł

  13. #853

    Domyślnie

    Witam serdecznie,

    orientujecie sie moze czy Altherma umozliwia w stosunkowo latwy sposob odczytywanie stanow swojej pracy? Dom mam oblozony kablami i przekaznikami polaczonymi z plytkami Netduino Plus (http://netduino.com/netduinoplus/specs.htm), a takze termometrami i zastanawiam sie czy bylaby szansa dostania sie do statystyk pracy samej pompy. Rekuperator udostepnia interfejs modbus (Systemair VR700 DC) jednak jego jeszcze nie sprawdzalem i mysle czy nie zaczac od monitorowania pracy samej pompy na poczatek. Jesli nie da sie tego w ten sposob rozwiazac to zawsze mozna zamontowac podliczniki i za pomoca fotorezystorow zliczac mrygniecia odczytow co prowadzi mnie do kolejnego pytania. Jakie polecacie niedrogie liczniki, ktore by miali sluzyc jako podliczniki do Althermy (3fazy i 1faza)? Na Allegro jest troche licznikow firm ZeXt i ORNO i zastanawiam sie czy takie by wystarczyly do tego typu pomiaru.

    Pozdrawiam

  14. #854
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar clarnet
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    635
    Karbon sp. z o.o. Ogrzewanie Wentylacja Klimatyzacja Altherma Partner Wykonujemy kompletne systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji oparte na pompach ciepła blog.karbon.com.pl Rybnik

    Domyślnie

    Monitorowanie i olicznikowanie pomp ciepła było modne kilka lat temu, kiedy wchodziły na rynek i wielu nie wierzyło czy to to da radę.
    Aktualnie w Althermach C małych i dużych, z poziomu sterownika masz odczyt kwh energii cieplnej wyprodukowanej, ponieważ C ma przepływomierz i pomiar temp. przed i za wymiennikiem.
    Jeśli chodzi o pobór energii elektrycznej , to w małych Althermach jest szacowany na podstawie pracy urządzenia bez żadnych dodatkowych liczników i kosztów.
    A jak ktoś ma chęć i nie wierzy szacunkom urządzenia, to podłączy licznik impulsowy do małej lub dużej, uruchomi w nastawach zliczanie impulsów (bez żadnych cudów i fotorezystorów) i również w sterowniku dostanie ilość kwh pobranych. A wyniki zobaczy w ujęciu rocznym czy miesięcznym bez biegania do tablicy elektrycznej.
    Jak ma jeszcze większą chęć to podłączy sobie 2 liczniki - z agregatu i grzałki backup hydroboksu i dostanie zużycie niezależne z obu liczników.

  15. #855
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar clarnet
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    635
    Karbon sp. z o.o. Ogrzewanie Wentylacja Klimatyzacja Altherma Partner Wykonujemy kompletne systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji oparte na pompach ciepła blog.karbon.com.pl Rybnik

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiqq Zobacz post
    ..........
    już dawno to chciałem zrobić, ale jakoś okazji nie było...
    Każdy kto zastanawia się nad przejściem z 1 taryfy na 2 powinien sobie taki eksperyment zrobić.
    Potem przeliczyć stawki i koszt dobowy.
    A na koniec uwzględnić, że nie tylko przez sezon grzewczy, ale przez cały rok, płaci za wszystkie inne sprzęta elektryczne drożej.
    jak komuś wyjdzie, że się opłaca - to weźmie sobie dwie taryfy.
    A jak dojdzie do wniosku, że jednak nie - to zostanie przy jednej.
    Sam jestem ciekaw jak to wygląda i próbowałem ten wątek poruszyć tutaj, ale jakoś bez konkretnych odpowiedzi.
    Żeby dysusja niepotrzebnie nie rozgorzała - wystarczą same wyniki.
    Na podstawie nielicznych doświadczeń użytkowników, przy pc pw jest to moim zdaniem skórka za wyprawkę.
    Przy gruntowej z dużym buforem - pewnie się opłaca.

  16. #856
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    no ale wtedy powietrzne niebezpiecznie zbliżają się kosztami do czystego prądu
    ja pierwszą zimę jadę na g11
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  17. #857
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    ja pierwszą zimę jadę na g11
    Ja też

  18. #858
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ja jadę cały czas na g11 ale głównie ze względu na klimę latem
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  19. #859
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar clarnet
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    635
    Karbon sp. z o.o. Ogrzewanie Wentylacja Klimatyzacja Altherma Partner Wykonujemy kompletne systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji oparte na pompach ciepła blog.karbon.com.pl Rybnik

    Domyślnie

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    no ale wtedy powietrzne niebezpiecznie zbliżają się kosztami do czystego prądu
    ???

  20. #860

    Domyślnie

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    no ale wtedy powietrzne niebezpiecznie zbliżają się kosztami do czystego prądu
    To COP spada do 1 jak się pracuje na jednej taryfie??
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

Strona 43 z 119

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony