dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 119
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 2365
  1. #1001
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Dobrze, darujmy już tę pseudo reklamę Daikinowi, bo 9/6 daje KOPa 1,5 i raczej chluby mu nie przynosi.
    Tu zobacz KOPy z mojej na kolanie struganej https://docs.google.com/spreadsheet/...p=docslist_api
    Jak to możliwe, że róznice są aż tak duże?
    R-290 pod strzechy

  2. #1002

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was korzysta z funkcji automatycznego obniżania temperatury? Przeglądam wasze nastawy podane wcześniej w tym wątku, ale raczej nic na ten temat nie ma. U mnie to parametry 9-05 do 9-08.
    Zastanawiam się jak to ustawić, żeby sensownie działało. Wiadomo, że podłogówka ma bezwładność czyli, żeby uzyskać w miarę rozsądny efekt musiałbym obniżyć temperaturę np. o godzinie 18, a podwyższyć np. o 3 w nocy. Oczywiście trzeba poeksperymentować bo wylewka wylewce nie równa. Ja mam betonową i to dość grubo szczególnie na parterze. Ciekawy jestem Waszych doświadczeń z tą opcją.

  3. #1003
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post

    Takze teraz wiemy ze masz lepsza PC od przynajmniej 19 innych mniej lub bardziej renomowanych producentow... GRATULUJE... juz lepsze samopoczucie?

    Tak
    Idę powstydzić się do kąta, bo nie dałem się zrobić w PC za 30 kilka tys zł z kopem
    R-290 pod strzechy

  4. #1004
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    ZBIORNIK 300 LITR
    17.30-21 49 STOPNII
    21-17.30 35--35 STOP.
    SIERPIEN 2,5 KWH DOBA
    WRZESIEN 3KWH DOBA
    3 OSOBOWA RODZINA

    KOLEGO koniecznie zamontuj podlicznik
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  5. #1005
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Jakie 30 kilka... >40.... ( widzisz... znowu samopoczucie kilka % w gore )

    Nie masz co sie wstydzic... kazdy potrzebuje potwierdzenia i poglaskania raz na jakis czas... well done
    Experymentuj dalej i daj znac dlaczego 19 innych PC ma gorsze wyniki....
    Co ich inzynierowie robia nie tak?

    I prosze podaj ile kWh/osobe przewidywuje sie w PL gdyby sie grzalo CWU czystym pradem...
    Nie wiem dlaczego ma gorsze wyniki, pewnie są tak samo dobre jak twoja
    Nie wiem ile się przewiduje w PL, u mnie 2+2 zużywa się średnio 8kWh/dobę
    Popraw jak się pomyliłem, ile kosztuje twoja pompa z montażem
    R-290 pod strzechy

  6. #1006
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Trudną redutę sobie obraleś do obrony, bo 175-200kWh miesiecznie latem z PC to jest dużo.
    Dzielę, nie przez swoje zużycie, tylko przez szacowane twoje
    Pewnie dlatego, że im nie zależy na niskim zużyciu prądu u użytkownika. Dlatego dają w prezencie dwie grzałki gratis, które miesięcznie zużywają tyle prądu, co ja na całe grzanie cwu.
    Tak chciałbym znać dokładną cenę, ile musiałbym zapłacić z motażem za taką pompę gdybym chciał ją kupić.
    Dziękuje za troskę, całkiem dobrze się czuje.
    Liniowości oczywiście nie ma ale zależność widać. Np pompa Artura wg tabelki -7/50 cop 2,09, 2/50 cop 2,5, 7/50 cop 3,21, 25/50 cop 4,9. Jak widzisz różnica między 7, a 25C jest znaczna.
    Mój KOP od oficjalnego COPa rózni się tym, że uwględnia cały prąd pobierany przez urządzenie w tym pompa cyrkulacyjna. W oficjalnym uwzględnia się tylko część prądu pomy potrzebną na pokonanie oporów hydraulicznych skraplacza. By nie mieszać używam swojego KOPa
    Wodę grzeje do 50C, ale nieraz zdarzy się zagrzać i do 55C. Z 65C też nie miałbym żadnego problemu i bez kaskady HT.
    R-290 pod strzechy

  7. #1007
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Dz za cenę, komentaż do niej tej poszedł na priv.
    Co do kopow, to pytasz na zasadzie, że chcesz wiedzieć, czy bardziej z .... wiary. W to, że przecież gdyby możliwe były lepsze wyniki z pewnością producent, by o nie zadbał i tym samym uszczęśliwił nabywcę. Wątpię, byś w to drugie wierzył, ale też nie chciałbym wchodzić w teorie spiskowe.
    Po pierwsze oni wybadali kopy, a nie copy, po drugie ich wyniki obciażają grzalki karteru( przy zużyciu 8kWh ciepłej wody, zużycie prądu przez grzałkę stanowi 50% zużycia przez resztę pompy na podgrzanie tej wody), po trzecie wężownice, dzięki którym średnia tempm skraplania jest o 10-15C wyższa niż to konieczne, po czwarte grzaci w pętli histerezy 45-50C, a nie jednorazowo 15-50C, po piąte używają ciężkich gazów r410/407 które bardziej obciązają sprężarkę.
    Sądzę, że tyle wystarcy, by ocenić dlaczego i nie będziesz więcej o to pytał.
    Pozdr
    R-290 pod strzechy

  8. #1008
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Powiedz mi taką rzecz, czy wolałbyś mieć dodatkową opcję w sterowniku i móc ją wedle uznania wlączy lub wyłączyć jak.
    Grzałki karteru ON, lub grzałki karteru AUTO. On grzeje gdy sprężrki stoją, auto wstrzymuje pracę psreżrek na 30-40min, do momentu podgrzania oleju w spręzarkach. Pompa włącza się nie na rządanie czujnika, tylko z 30min poślizgiem, za to nie nakręca ci 2,1 kWh codziennie.
    Jaką opcję byś wybrał?
    R-290 pod strzechy

  9. #1009
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Czytam
    Ale ty widzę z tego co pisałem nie wiele zrozumialeś. Zimą grzałki nie są potrzebne choć nie wiem czy nie pracują, to już tobie sprawdzić, bo sprężarka nie będzie miała czasu by się wychłodzić. Nie będzie też zadnego poślizgu. Poślizg będzie latem, gdy pompa stoi po 12-24h.
    R-290 pod strzechy

  10. #1010
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Pozatym nie ma stresu z tymi grzalkami... przenosza sie na CO i tak w 100%, przeciez czytasz watek o grzejacych pradem...
    Raczej w większości ciepło rozprasza się w obudowie pompy i do atmosfery. Chyba nie masz sprężarki w pokoju?
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  11. #1011
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Przy obecnych temp moja spręzarka traci ok 10C w ciągu 6-7h. Zimą będzie wiadomo zimniej, ale zanim zjedzie np z 60C do 0C, to mine ładnych parę godzin. U mnie raczej nie zdarzy się okazja na prace grzałki zimą, chyba, że po wyłączeniu pompy na dłużzy czas np dwa tyg rosyjskiej zimy.
    Dobra, proponuje Pokój z Wami i nie rozpraszać kol w walce z Hipokryzją
    R-290 pod strzechy

  12. #1012
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    O jeden most za daleko i kolega nie wytrzymał

    Mi chodziło o walkę z Hipką, Hipokrytka, Hipokryzją na wątku o kablach
    R-290 pod strzechy

  13. #1013
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Nie uważnie czytałeś tamten wątek przecież już wcześniej ją Pyxi nazwał Hipokrytką
    a tobie żyłka strzeliła i słowotok się załączył.
    Nie przepraszaj i się nie obrażaj, bo niedlugo tu nie będzie do kogo gęby otworzyć
    Pozdr
    Ostatnio edytowane przez Vld ; 23-09-2013 o 17:57
    R-290 pod strzechy

  14. #1014

    Domyślnie

    Mam pytanie do osób mających hydrobox z serii AA luba BA z racji ich podobieństwa lub osób zorientowanych w temacie.
    Czy, a jeśli tak to w jaki sposób skonfigurować urządzenie, żeby używając programatora czasowego można było korzystać z CWU ale nie w załączało się CO.
    Wygląda na to, że dla wszystkich dostępnych funkcji / Co, CWU, grzałka w zbiorniku/ jest jeden wspólny zegar sterujący i tym samym w okresach przejściowych kiedy nie chcę używać CO muszę go niejako rozprogramować, co jest oczywiście czasochłonne i bardzo nieporęczne.
    Również opcja wyłączenia grzania przy określonej temperaturze zewnętrznej nie do końca spełnia oczekiwania.
    Innymi słowy czy można to zrobić jakoś inaczej?
    pozdr tolo
    pozdr tolo

  15. #1015

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Nie masz przycisku na sterowniku w prawym gornym rogu do wylonczenia CO? Czerwona diods wylonczona...
    ale to dezaktywuje CO tylko do następnego zaprogramowanego zdarzenia, czyli trzeba by w moim wypadku zrobić to codziennie. moze jakies inne pomysły a moze to kwestia niedopracowanego sterownika i nic nie pomoże. .... ....

  16. #1016
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    T3fl0n

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Piekary Śląskie
    Kod pocztowy
    41-945
    Posty
    12

    Domyślnie

    Witam mam pytanie :
    Od kilku dni jestem posiadaczem pompy mam pytanie gdzie trzeba wejść w ustawienia żeby zrobić tak aby pompa chodziła tylko w taryfie 2 czy po prostu nie ma ma takiej możliwości aby to ustawić i trzeba zastosować programator czasowy na szynę ?

    pozdrawiam

  17. #1017

    Domyślnie

    Cytat Napisał T3fl0n Zobacz post
    Witam mam pytanie :
    Od kilku dni jestem posiadaczem pompy mam pytanie gdzie trzeba wejść w ustawienia żeby zrobić tak aby pompa chodziła tylko w taryfie 2 czy po prostu nie ma ma takiej możliwości aby to ustawić i trzeba zastosować programator czasowy na szynę ?

    pozdrawiam
    Po prostu zaprogramuj ją z poziomu sterownika (programator czasowy pompy) na pracę w godzinach II taryfy czyli 13-15 i 22-6.
    Pozdrawiam.

  18. #1018

    Domyślnie

    A ja mam pytanie dotyczące podgrzewania CWU. W jakich godzinach macie zaprogramowane grzanie i do jakiej temperatury? Ja na razie mam ustawione o 5:00 (44 stopnie) i ponowne podgrzanie do 44 stopni o 19. Histereza 5 stopni
    Zastanawiam się nad dwoma opcjami:
    1. podgrzanie rano do wysokiej temperatury (55-60 stopni) i brak ponownego podgrzewania (tutaj nie wiem czy przez cały dzień woda się nie wychłodzi do zbyt niskiej temperatury)
    2. przesunięcie ponownego podgrzewania CWU na cieplejszą część dnia czyli np. 15:00. W tym przypadku też trzeba podgrzać do trochę wyższej temperatury żeby woda nie wychłodziła się do wieczora.

    Chętnie usłyszę Wasze spostrzeżenia z tym związane bo na razie nie jestem w stanie poeksperymentować z powodu pobytu za granicą.

  19. #1019

    Domyślnie

    mati_Zależy jaki masz duży zasobnik i na ile czasu ci wystarczy. Ja mam 400L i grzeje 1x/dobe w nocy do 45'C.
    Dom LMP61L 2+2 osoby,pow.130 m2. Pompa ciepła gruntowa z bezp. parowaniem 8KW+DZ płaskie. CWU 400L. Mieszkam od 6.2013
    Za rok 09.2017..08.2018 koszt CO+CWU 780 zł (2542 kWh, 1291 h)
    Za rok 09.2018..08.2019 koszt CO+CWU 893 zł (2941 kWh, 1577 h)
    Za rok 09.2019..08.2020 koszt CO+CWU 828 zł (2897 kWh, 1545 h)
    Za rok 09.2020..08.2021 koszt CO+CWU mam foto (3321 kWh, 1756 h)
    Średni COP 3,9. PV 9.5KW
    Dwie klimatyzacje: kanałowa + split na lato. PC 5KW AHU w warsztacie + basen.

  20. #1020

    Domyślnie

    Cytat Napisał ferrit Zobacz post
    mati_Zależy jaki masz duży zasobnik i na ile czasu ci wystarczy. Ja mam 400L i grzeje 1x/dobe w nocy do 45'C.
    Ja mam 260 l. Grzejesz w nocy do 45 stopni to ile stopni masz np. wieczorem? Ja mam Althermę zintegrowaną, wydaje mi się, że gdybym nagrzał w nocy do 45 to wieczorem woda byłaby zimna, a na pewno chłodna.

Strona 51 z 119

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony