dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 119
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 2365
  1. #1021

    Domyślnie

    Cytat Napisał ferrit Zobacz post
    mati_Zależy jaki masz duży zasobnik i na ile czasu ci wystarczy. Ja mam 400L i grzeje 1x/dobe w nocy do 45'C.
    Tutaj kolega ma bardzo duży zasobnik i taka ilość wody podgrzana raz na dobę do 45 st. na pewno mu wystarcza.
    Ja mam Althermę zintegrowaną serii BB o mocy 8 kW. Grzeję wodę tylko w II taryfie dwa razy na dobę. Od 13.00 do 48 st. i od 4.00 do 44 st. Mam zasobnik 200 l. Z wody korzystają trzy osoby.
    Ostatnio edytowane przez aluk ; 17-11-2013 o 19:34

  2. #1022
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    mati z wlasnego doswiadczenia- 1 x dziennie uda ci sie spokojnie
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  3. #1023
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    T3fl0n

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Piekary Śląskie
    Kod pocztowy
    41-945
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał aluk Zobacz post
    Po prostu zaprogramuj ją z poziomu sterownika (programator czasowy pompy) na pracę w godzinach II taryfy czyli 13-15 i 22-6.
    Pozdrawiam.
    w moim daikin nie ma czegos takiego jak programator czasowy pompy moze ktoś powie po kolei gdzie trzeba wejsc w ustawienia
    pozdrawiam

  4. #1024

    Domyślnie

    Cytat Napisał T3fl0n Zobacz post
    w moim daikin nie ma czegos takiego jak programator czasowy pompy moze ktoś powie po kolei gdzie trzeba wejsc w ustawienia
    pozdrawiam
    T3fl0n, NA PEWNO masz w swoim Daikinie opcję pragramowania czasu pracy pompy ciepła. To jedna z podstawowych funkcji sterownika pompy. Nie wiem jaką serię Althermy posiadasz. Ja mam Althermę serii BB. Jeśli masz taką jak ja lub może BA, to chętnie Ci pomogę na prv. Jeśli natomiast masz już najnowszy model serii C, to nie jestem w stanie opisać Ci procedury programowania sterownika czasowego ponieważ Daikin poczynając od serii C wprowadził całkowicie nowy sterownik, z którym niestety nie miałem do czynienia.
    Pozdrawiam.

  5. #1025

    Domyślnie

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    mati z wlasnego doswiadczenia- 1 x dziennie uda ci sie spokojnie
    Witam, czy mógłbyś uściślić swoją wypowiedź? Jaką masz pojemność zasobnika? Kiedy i do ilu stopni podgrzewasz CWU? Starcza Ci wtedy wody zarówno na poranne mycie jak również na wieczór? Ile osób korzysta z CWU?

  6. #1026
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    T3fl0n

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Piekary Śląskie
    Kod pocztowy
    41-945
    Posty
    12

    Red face

    [QUOTE=aluk;6226126]T3fl0n, NA PEWNO masz w swoim Daikinie opcję pragramowania czasu pracy pompy ciepła. To jedna z podstawowych funkcji sterownika pompy. Nie wiem jaką serię Althermy posiadasz. Ja mam Althermę serii BB. Jeśli masz taką jak ja lub może BA, to chętnie Ci pomogę na prv. Jeśli natomiast masz już najnowszy model serii C, to nie jestem w stanie opisać Ci procedury programowania sterownika czasowego ponieważ Daikin poczynając od serii C wprowadził całkowicie nowy sterownik, z którym niestety nie miałem do czynienia.

    Czesc dzieki za chęć pomocy ale właśnie pompę mam wersji C no i niestety nie ma czegoś takiego jak programowanie czasu pracy pompy ciepła pompa chodzi 24 godz praktycznie cały czas mam ja ustawioną pogodowo co mnie ciekawi jeszcze te grzalłki załanczają się co chwile .
    pompa zainstalowana w nowym budynku podlogowki 190m2 obecnie w budynku 19c przed rozruchem pompy bylo tylko 8c pompa na 24 godz na same ogrzewanie domu bierze jakies 40kwh instalator to zaprogramowal pogodowo to tyle nie wiem co tu jeszcze napisac skonczyly mi sie juz pomysly pozdrawiam

  7. #1027

    Domyślnie

    Cytat Napisał aluk Zobacz post
    Witam, czy mógłbyś uściślić swoją wypowiedź? Jaką masz pojemność zasobnika? Kiedy i do ilu stopni podgrzewasz CWU? Starcza Ci wtedy wody zarówno na poranne mycie jak również na wieczór? Ile osób korzysta z CWU?
    Dołączam również do pytania..
    Przy okazji - u mnie czas dezynfekcji może być zmieniany w granicach 40-60 minut... 10 minut nie ustawię. Jest na to jakaś rada (np. inny poziom dostępu czy coś w tym stylu?)
    Apropo zmiany poziomu dostępu - czy może ktoś przetłumaczyć na język polski dołączony fragment instrukcji? Może jestem głupi, ale czytam i nie rozumiem o co chodzi...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tekst.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	66,5 KB
ID:	225348  

  8. #1028
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    r2req

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    113

    Domyślnie

    [QUOTE=T3fl0n;6227785]
    Cytat Napisał aluk Zobacz post
    Czesc dzieki za chęć pomocy ale właśnie pompę mam wersji C no i niestety nie ma czegoś takiego jak programowanie czasu pracy pompy ciepła pompa chodzi 24 godz praktycznie cały czas mam ja ustawioną pogodowo co mnie ciekawi jeszcze te grzalłki załanczają się co chwile .
    pompa zainstalowana w nowym budynku podlogowki 190m2 obecnie w budynku 19c przed rozruchem pompy bylo tylko 8c pompa na 24 godz na same ogrzewanie domu bierze jakies 40kwh instalator to zaprogramowal pogodowo to tyle nie wiem co tu jeszcze napisac skonczyly mi sie juz pomysly pozdrawiam
    Cześć, ja uruchamiałem PC w minionym tyg., również na wychłodzonym budynku, dzięki pomocy kolegów z forum udało się ruuszyć i PC pracuje już normalnie bez grzałek

    cała historia od strony z linka i na stronach następnych http://forum.muratordom.pl/showthrea...e-woda/page636

    pozdrawiam
    Dom: pow.użyt.230, grzewcza 230, 2 pełne kondygnacje, ściany silka, 20cm styropian lamba 0,31, okna trzy szyby U=0,5, WM z rekuperatorem Tywent, PCi P-W Panasonic T-Cap 9kW, całość podłogówka, strop 36cm wełna lambda 0,33

  9. #1029

    Domyślnie

    Cytat Napisał T3fl0n Zobacz post
    Czesc dzieki za chęć pomocy ale właśnie pompę mam wersji C no i niestety nie ma czegoś takiego jak programowanie czasu pracy pompy ciepła pompa chodzi 24 godz praktycznie cały czas mam ja ustawioną pogodowo co mnie ciekawi jeszcze te grzalłki załanczają się co chwile .
    pompa zainstalowana w nowym budynku podlogowki 190m2 obecnie w budynku 19c przed rozruchem pompy bylo tylko 8c pompa na 24 godz na same ogrzewanie domu bierze jakies 40kwh instalator to zaprogramowal pogodowo to tyle nie wiem co tu jeszcze napisac skonczyly mi sie juz pomysly pozdrawiam
    T3fl0n, nie jest tak jak myślisz.
    JEST opcja programowania czasowego pracy Althermy NIEZALEŻNIE OD JEJ SERII. Masz możliwość ustawienia pracy pompy w takich godzinach jakie sobie Ty jako użytkownik życzysz. Najlepszym przykładem jest choćby bieżący miesiąc. Przecież jak na listopad to mamy jeszcze całkiem znośne temperatury i aż prosi się by dogrzewać dom tylko w taniej taryfie czyli między 22 a 6 oraz między 13 a 15.
    Twój instalator ustawił pompę wstępnie na pracę ciągłą wg temperatury zewnętrznej (pogodówka). Jak sam twierdzisz w domu było tylko 8 stopni, a więc na pewno temperatura wody w pętlach podłogówki także nie była wiele wyższa. Altherma ma to do siebie, że zaczyna włączać agregat dopiero wtedy gdy woda w podłogówce osiągnie temperaturę minimum 19 stopni. Do tego momentu pompa pracuje WYŁĄCZNIE na grzałkach by temperaturę w instalacji podłogówki podnieść właśnie do tych wspomnianych 19 stopni. Potem załącza się już agregat pompy, a grzałka powinna się wyłączyć. Stąd wynikała praktycznie ciągła praca grzałek u Ciebie podczas rozruchu pompy i podnoszenia temperatury w domu. Teraz zapewne już pracuje u ciebie tylko agregat.
    Wracając do sterowania czasowego (timer) to masz je na pewno u siebie w Althermie. Sprawę skonsultowałem z moim instalatorem, który też instaluje serię C i potwierdził opcję timera w Twojej serii. Zresztą byłoby głupio, gdyby nie było możliwości narzucenia godzin pracy pompy wg wymagań użytkownika.
    Podsumowując, musisz skonsultować się ze swoim instalatorem lub (gdyby okazał się zbyt "cienki") zajrzeć do instrukcji obsługi. Ja właśnie z instrukcji nauczyłem się programować moją Althermę wg timera. Mój instalator pokazywał mi jak to się robi, ale i tak za chwilę już nie pamiętałem więc instrukcja była jak znalazł. Wydaje się to na początku dość skomplikowane i mało przyjazne dla użytkownika, ale teraz to już robię to mechanicznie Powinieneś dostać płytę CD z instrukcjami i innymi materiałami.

    Mam nadzieję, że to Ci pomoże. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez aluk ; 19-11-2013 o 16:05

  10. #1030

    Domyślnie

    Cytat Napisał mati__ Zobacz post
    U mnie czas dezynfekcji może być zmieniany w granicach 40-60 minut... 10 minut nie ustawię. Jest na to jakaś rada (np. inny poziom dostępu czy coś w tym stylu?)
    Apropo zmiany poziomu dostępu - czy może ktoś przetłumaczyć na język polski dołączony fragment instrukcji? Może jestem głupi, ale czytam i nie rozumiem o co chodzi...
    mati__, co do czasu dezynfekcji to możesz tylko operować w granicach, które podałeś czyli 40-60 minut. Nie da się tego zmienić w tej wersji oprogramowania. Masz zapewne tę samą serię co ja (BB, wersja zintegrowana).

    Co do drugiego pytania, to chodzi tu o to, że można wybrać poziom dostępu do niektórych funkcji sterownika pompy. Zresztą w pierwszym zdaniu Twojego skanu instrukcji jest napisane, że "można uniemożliwić użytkownikowi korzystanie z niektórych przycisków". Dostęp może być pełny lub ograniczony i wtedy niektórych parametrów pracy pompy nie możesz zmienić. Poziom dostępu zależy od wybranej opcji (1, 2 lub 3) wg tabelki którą załączyłeś. Opcja nr 1 - pełen dostęp; opcja nr 2 - masz dostęp tylko do aktywacji/deaktywacji wyłącznika czasowego (timer); opcja nr 3 - nie masz w ogóle dostępu do modyfikacji ustawień wymienionych w tabeli. Niektórzy instalatorzy ustawiają parametry pracy pompy w opcji nr 3, które mają być już niezmienne i wówczas ograniczają użytkownikowi dostęp do tych ustawień. Jest wówczas pewność, że nic nie będzie tam przypadkowo "nagrzebane". Ja wolę mieć pełną kontrolę nad pompą, więc mam pełen dostęp
    Jak to dokładnie się robi opiszę dziś wieczorem jak zajrzę do sterownika bo tak z pamięci nie chcę czegoś pomotać
    Ostatnio edytowane przez aluk ; 19-11-2013 o 16:03

  11. #1031

    Domyślnie

    Dzięki bardzo. Wydaje mi się, że ja mam poziom 2, ale nie zauważyłem, żebym coś miał przyblokowane. Niestety w domu będę dopiero w przyszłym tygodniu to będę mógł to sprawdzić. Będę wdzięczny za opis zmiany poziomu bo wg instrukcji próbowałem, ale różne kombinacje nic nie dawały.
    Pozdrawiam!

  12. #1032

    Domyślnie

    Cytat Napisał mati__ Zobacz post
    Dzięki bardzo. Wydaje mi się, że ja mam poziom 2, ale nie zauważyłem, żebym coś miał przyblokowane. Niestety w domu będę dopiero w przyszłym tygodniu to będę mógł to sprawdzić. Będę wdzięczny za opis zmiany poziomu bo wg instrukcji próbowałem, ale różne kombinacje nic nie dawały.
    Pozdrawiam!
    Nie ma sprawy.
    Jak będziesz w domu to po prostu wciśnij i przytrzymaj przez parę sekund przycisk Test w lewym dolnym rogu sterownika (symbol "oka"). Wtedy na wyświetlaczu pojawi się oznaczenie 0-00 i pod nim wartość. Właśnie ta liczba będzie oznaczać poziom uprawnień. Zrobię fotki komórką i załączę dla pełnej jasności

  13. #1033

    Domyślnie

    mati__, zajrzałem do sterownika mojej Althermy i jej ustawień odnośnie dostępu. I wyszło, że mam poziom 3 zgodny z domyślnymi ustawieniami fabrycznymi producenta pompy. Jest to o tyle dziwne, że wg tabelki załączonej przez Ciebie poziom 3 oznacza całkowity brak dostępu do zmian funkcji ujętych w tej tabeli. A u mnie mogę załączać te funkcje.
    Muszę się temu przyjrzeć dokładniej, być może jest pomyłka w instrukcji i pełny dostęp to poziom 3, a nie 1. Sam już nie wiem... Najważniejsze, że mogę w pełni kontrolować ustawienia mojej Althermy

  14. #1034

    Domyślnie

    Cytat Napisał aluk Zobacz post
    mati__, zajrzałem do sterownika mojej Althermy i jej ustawień odnośnie dostępu. I wyszło, że mam poziom 3 zgodny z domyślnymi ustawieniami fabrycznymi producenta pompy. Jest to o tyle dziwne, że wg tabelki załączonej przez Ciebie poziom 3 oznacza całkowity brak dostępu do zmian funkcji ujętych w tej tabeli. A u mnie mogę załączać te funkcje.
    Muszę się temu przyjrzeć dokładniej, być może jest pomyłka w instrukcji i pełny dostęp to poziom 3, a nie 1. Sam już nie wiem... Najważniejsze, że mogę w pełni kontrolować ustawienia mojej Althermy
    Właśnie tego nie rozumiem Tak jak pisałem nie jestem pewien jaki mam ustawiony poziom dostępu, ale jest to chyba poziom 2. Sprawdzę w poniedziałek. Też nie zauważyłem, że czegoś mi moja Altherma nie pozwala zmieniać. Miałem trochę wątpliwości z powodu czasu dezynfekcji bo wszyscy pisali o 10 minutach, a u mnie minimum to 40, ale tak jak piszesz tak jest w Althermach zintegrowanych. Czyli poziom dostępu mam chyba w porządku, ale i tak chciałbym umieć go zmienić, żeby po prostu poznać to urządzenie w 100%. Powalczę z tym jeszcze jak będę w domu i dam znać co odkryłem.

  15. #1035
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    odpowiadam
    grzeję do 46 stop 300 litrowy zasobnik 80 minut- start o 15.30
    wieczorem 3 osobowa się kąpie 2xwanna 1xprysznic
    zmywarki nieużywamy[moim zdaniem zmywarka zwiększa koszty zu życia prądu]
    pompa nad ranem w temperaturze obniżonej czasami doładowuje [zużywa 0,5 kwh wtedy -dobija do temp obnizonej 28 stop.
    choć i tak wtedy w zasobniku iest z 35-37 stop
    ale to kwestia rozmieszczenia czujników temp w bojlerze
    15.30-17- temp zadana 46 reszta doby to 28 zadana
    w listopadzie 3,5 kwh doba cwu
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  16. #1036

    Domyślnie

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    odpowiadam
    grzeję do 46 stop 300 litrowy zasobnik 80 minut- start o 15.30
    wieczorem 3 osobowa się kąpie 2xwanna 1xprysznic
    zmywarki nieużywamy[moim zdaniem zmywarka zwiększa koszty zu życia prądu]
    pompa nad ranem w temperaturze obniżonej czasami doładowuje [zużywa 0,5 kwh wtedy -dobija do temp obnizonej 28 stop.
    choć i tak wtedy w zasobniku iest z 35-37 stop
    ale to kwestia rozmieszczenia czujników temp w bojlerze
    15.30-17- temp zadana 46 reszta doby to 28 zadana
    w listopadzie 3,5 kwh doba cwu
    malux20, dzięki za informacje.
    W mojej pompie (Altherma zintegrowana serii BB z 200 litrowym zasobnikiem) grzeję wodę dwa razy na dobę: od 13.00 do 48 stopni na wieczór oraz o 4.00 do 44 stopni na rano. Z CWU korzystają 3 osoby. Chyba u mnie nie da się grzać raz na dobę, za mały zasobnik, nie zmagazynuje dość ciepła.

  17. #1037
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    w atlanticu brakuje możliwości ustawienia 2 różnych temperatur komfortowych cwu
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  18. #1038

    Domyślnie

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    w atlanticu brakuje możliwości ustawienia 2 różnych temperatur komfortowych cwu
    Nie bardzo rozumiem... Ja mam Althermę, nie Atlantica. Co miałeś na myśli pisząc o 2 różnych temperaturach komfortowych CWU?

  19. #1039
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    Ty CHYBA MASZ TO
    JA NIE
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  20. #1040

    Domyślnie

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    Ty CHYBA MASZ TO
    JA NIE
    malux20, możesz jaśniej? Nie wiem o co Ci chodzi...

Strona 52 z 119

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony