dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 61 z 119
Pokaż wyniki od 1.201 do 1.220 z 2365
  1. #1201

    Domyślnie

    Imrahil, zasilanie z daikina idzie przez pompę obiegową bezpośrednio do rozdzielacza podłogówki.
    Może faktycznie pompa obiegowa powinna pracować cały czas tak jak zigobar pisze.
    Wszedłem w ustawienia instalatora i oto niektóre z ustawień jakie mam:
    Czas uśredniania temp. zewn.- bez uśredniania( są do wyboru 12,24,48,72 h)
    Tryb nastawy Temp. zasil w głównej strefie - zależne od pogody (są do wyboru jeszcze bezwzględne plus harmonogramy)
    Tryb pracy pompy - próbkowanie (jest jeszcze ciągły).
    Przez ostatnie 35 godzin załączyła się 125 razy (średnio wychodzi co 17 minut).
    Ciekawe jak by pracowała ze sterownikiem (termometrem) pokojowym. Instalator doradzał mi sterowanie zależne od pogody ponieważ się lepiej sprawdza podobno.

  2. #1202
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar doktorant
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Piaseczno
    Posty
    128

    Domyślnie

    Specjalnie pojechałem na budowę i od piątku wieczorem do niedzieli do 22.00 załączyła mi się 5 razy.
    Sterownika pokojowego nie mam.
    czas uśrednienia 24h.
    Tryb nastawy mam zależny od pogody.
    Wezwałbym instalatora lub poszukał gdzieś indziej odpowiedzi.

  3. #1203
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar doktorant
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Piaseczno
    Posty
    128

    Domyślnie

    Jakie macie nastawy w swoich pompach?
    U mnie w takie dni jak teraz mam za ciepło w domu. Krzywą grzewczą mam ustawioną na 32/25 i -20/13. Delta T na 3 stopnie. Minimalną temperature 21 oraz grzanie z harmonogramem w drogiej taryfie eco -6.

  4. #1204

    Domyślnie

    Udało mi się częściowo wyeliminować częste załączenia. Dzięki Zigobar za radę by zwrócić się do Clarnet (pomógł mi.
    Zmieniłem parametr pt. histereza przegrzania podłogi (był 1 stopień zmieniłem na razie na 2). Pozwala pompie puścić T zasil. wyższą o tyleż stopni i nie trzyma sztywno "zadanej" wartości z wykresu pogodowego. Teraz przy temp. od -5 do 5 stopni mam do 18-20 załączeń na dobę. Z innych ustawień to dodatkowo ustawiłem harmonogram który pozwala pompie grzać tylko w godzinach 5-7, 11-13 i 17-21 (reszta ma przesunięcie -. W domu mamy 21-22 stopnie. Poza tym Delta T - 4 stopnie, próbkowanie, krzywa grzewcza 32/25 i -20/12. Uśrednianie na 24 h.

  5. #1205

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszechu Zobacz post
    Udało mi się częściowo wyeliminować częste załączenia. Dzięki Zigobar za radę by zwrócić się do Clarnet (pomógł mi.
    Zmieniłem parametr pt. histereza przegrzania podłogi (był 1 stopień zmieniłem na razie na 2). Pozwala pompie puścić T zasil. wyższą o tyleż stopni i nie trzyma sztywno "zadanej" wartości z wykresu pogodowego. Teraz przy temp. od -5 do 5 stopni mam do 18-20 załączeń na dobę. Z innych ustawień to dodatkowo ustawiłem harmonogram który pozwala pompie grzać tylko w godzinach 5-7, 11-13 i 17-21 (reszta ma przesunięcie -. W domu mamy 21-22 stopnie. Poza tym Delta T - 4 stopnie, próbkowanie, krzywa grzewcza 32/25 i -20/12. Uśrednianie na 24 h.
    Jak zużycie?

  6. #1206

    Domyślnie

    Przez 5 ostatnich pełnych dób pompa zużyła 57 kWh.

  7. #1207

    Domyślnie

    Witam Panowie,
    Prosba o pomoc...Niestety po 2 latach moja pompa Daikina wariuje:
    - nie odszrania się
    - co 4-8 minut wyskakuje kod błędu 89-2 (czyli zamarzniecie wymiennika ciepła).
    - w poprzednich latach nie mialem problemu na wyjsciu 32C (przy delta 3stopnie), teraz max. 27C na wyjsciu.
    - tak wariuje moja pompa:
    https://www.youtube.com/watch?v=BMZ4Oo9sZNw
    ciśnienie pokazuje: 1.2bara

    Pytanie:
    - czy to rozszczelnienie instalacji czynnika?
    - prośba o kontakt na sprawdzony serwis z okolic Rybnika (slask) - oczywiście sprawa pilna, jestem prawie, że bez ogrzewania:/. Czyli: sprawdzenie instalacji, przywrócenie optymalnych ustawień etc. Wiem jest szczyt sezonu i wszyscy mają problem z terminami, ale u mnie to sprawa pilna:/

    Dzieki z góry.
    Krystian

    P.S. Przy okazji postów wyżej - jak sprawdzić ilość załączeń pompy?
    Ostatnio edytowane przez netmax ; 14-11-2016 o 08:21
    Dom parterowy płaski 207m2 (użytkowa 167m2); Podłogówka 167m2; Ściany porotherm 25cm+20cm styro Grafit 0.32; GWC (żwirkowy). PC (Daikin Altherma LT moc 7.4kW grzanie + hydrobox z c.w.u. 260l, P-W)

  8. #1208
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 1igor1
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Pszczyna
    Posty
    1.335
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał netmax Zobacz post
    Witam Panowie,
    Prosba o pomoc...Niestety po 2 latach moja pompa Daikina wariuje:
    - nie odszrania się
    - co 4-8 minut wyskakuje kod błędu 89-2 (czyli zamarzniecie wymiennika ciepła).
    - w poprzednich latach nie mialem problemu na wyjsciu 32C (przy delta 3stopnie), teraz max. 27C na wyjsciu.

    Pytanie:
    - czy to rozszczelnienie instalacji czynnika?
    - prośba o kontakt na sprawdzony serwis z okolic Rybnika (slask) - oczywiście sprawa pilna, jestem prawie, że bez ogrzewania:/. Czyli: sprawdzenie instalacji, przywrócenie optymalnych ustawień etc. Wiem jest szczyt sezonu i wszyscy mają problem z terminami, ale u mnie to sprawa pilna:/

    Dzieki z góry.
    Krystian

    P.S. Przy okazji postów wyżej - jak sprawdzić ilość załączeń pompy?
    użytkownik clarnet firma Karbon, jest z rybnika i głównie się specjalizuje w Daikin
    Dziennik + komentarze mój komfort-owy
    136m2 , ogrzewanie nadmuchowe oparte na powietrznej PC
    Ściany: szkieletowe 15 wełny +5 styropianu, Podłoga: 12cm wełny, Poddasze 20cm wełny,
    Zużycie na cele CO średnia z 10 sezonów 2090kWh oraz około 0,5m3 drzewa na sezon
    PV 9,9kWp południe 30st

  9. #1209

    Domyślnie

    Ilość załączeń sprawdzisz w zakładce: Informacje>Godziny pracy>Miesiąc>Sprężarka

  10. #1210

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszechu Zobacz post
    Ilość załączeń sprawdzisz w zakładce: Informacje>Godziny pracy>Miesiąc>Sprężarka
    Hmm, u mnie chyba cos dalej nie poprawnie mi pokazuje:
    - październik, sprężarka 266 godzin (149 uruchomień)
    - listopad, sprężarka 266 godzin (149 uruchomień) - tak, pokazuje mi to samo co dla października
    - ogółem (2 lata), sprężarka 6320 godzin (14069 uruchomień).
    Czyli rozumiem, że mam sie martwić:/. Spróbuje jeszcze porozmawiać z Clarnetem
    Ostatnio edytowane przez netmax ; 13-11-2016 o 20:43
    Dom parterowy płaski 207m2 (użytkowa 167m2); Podłogówka 167m2; Ściany porotherm 25cm+20cm styro Grafit 0.32; GWC (żwirkowy). PC (Daikin Altherma LT moc 7.4kW grzanie + hydrobox z c.w.u. 260l, P-W)

  11. #1211
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar doktorant
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Piaseczno
    Posty
    128

    Domyślnie

    A jak masz ustawiony harmonogram? W sensie np. Comfort i Eco, czy sztywno stopnie?

  12. #1212

    Domyślnie

    Cytat Napisał doktorant Zobacz post
    A jak masz ustawiony harmonogram? W sensie np. Comfort i Eco, czy sztywno stopnie?
    Mówimy o C.O.? Sztywno 22 stopnie, w godzinach 4-11 oraz 15-22.
    Do tego czujki temp. w każdym pomieszczeniu + elektrozawory na pętlach (wyłącza daną pętlę przy 22C).
    Krystian
    Dom parterowy płaski 207m2 (użytkowa 167m2); Podłogówka 167m2; Ściany porotherm 25cm+20cm styro Grafit 0.32; GWC (żwirkowy). PC (Daikin Altherma LT moc 7.4kW grzanie + hydrobox z c.w.u. 260l, P-W)

  13. #1213
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar doktorant
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Piaseczno
    Posty
    128

    Domyślnie

    No tak. Masz termostaty pokojowe. Ja mam tylko przy pompie.
    Szukam ciągle rozwiązań, bo uważam, że zbyt dużo prądu pobiera mi pompa. Od 2.11 do 15.11. pobrała 390 kWh. Pompa pracowała 262 godz., sprężarka 142 godz., BUH 1 - 67 godz., a BUH 2 - 8 godz.

  14. #1214
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar clarnet
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    635
    Karbon sp. z o.o. Ogrzewanie Wentylacja Klimatyzacja Altherma Partner Wykonujemy kompletne systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji oparte na pompach ciepła blog.karbon.com.pl Rybnik

    Domyślnie

    Cytat Napisał doktorant Zobacz post
    ..........BUH 1 - 67 godz., a BUH 2 - 8 godz.
    A na co poszedł ten BUH?

  15. #1215
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar doktorant
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Piaseczno
    Posty
    128

    Domyślnie

    Prawie cały na ogrzewanie C.O. Z tego na C.W.U. BUH 1 - 5h i BUH 2- 1h.

  16. #1216
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar clarnet
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    635
    Karbon sp. z o.o. Ogrzewanie Wentylacja Klimatyzacja Altherma Partner Wykonujemy kompletne systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji oparte na pompach ciepła blog.karbon.com.pl Rybnik

    Domyślnie

    To dlaczego nie masz wprowadzonego punktu równowagi? Podstawowy element konfiguracji. Przecież i tak masz nadwyżkę mocy.
    Zablokuj pracę grzałek powyżej punktu równowagi, a sam punkt ustaw np. na -10 czy -15 lub wylicz z charakterystyki pompy i Twojego zapotrzebowania na moc grzewczą.
    Sprawdź jeszcze nastawy cwu oraz parametry dezynfekcji (temp. i czas trwania) - tutaj też jest szansa ograniczenia pracy grzałek.
    Pzdr

  17. #1217
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar doktorant
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Piaseczno
    Posty
    128

    Domyślnie

    Punkt równowagi mam ustawiony na -15, a pracy grzałek nie mogę zablokować. Kiedy ustawiam zamiast aktywnej na tylko C.W.U, to i tak po restarcie wraca na aktywne.
    Co do dezyfekcji mam minimum, czyli 40min w piątek o 2:00 na 60 stopni.
    Sądzę, że może to mieć jednak związek z temperaturą wody i to co pisałeś, że poniżej określonej temperatury pracuje tylko na grzałkach. Ostatnio grzała mi woda ok. 22 stopni i na powrocie wychodziło 20.

  18. #1218
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar clarnet
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    635
    Karbon sp. z o.o. Ogrzewanie Wentylacja Klimatyzacja Altherma Partner Wykonujemy kompletne systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji oparte na pompach ciepła blog.karbon.com.pl Rybnik

    Domyślnie

    Nie wiem co znaczy ustawienie aktywne.
    Jak każesz urządzeniu grzać poza kopertą pracy sprężarki, to grzeje... grzałkami.
    Nastawa musi być powyżej 25 stopni.

  19. #1219

    Domyślnie

    Clarnet tutaj pewna rzecz nie do końca jest jasna (podejrzewam że doktorantowi również). Poczytałem o tym na twoim blogu również że T.zasil musi być powyżej 25.
    I że w zakresie T.zasil 18-25 agregat się uruchomi pod warunkiem że zadamy powyżej 25. Doktorant zapewne żąda T.zasil. np 23 (pisał że ma za ciepło w domu) i wtedy mu pracuje na BUHu stąd tak dużo pracy BUH. U mnie w tamtym roku również miałem ten problem (dużo pracy na BUH) bo dom był w budowie, nie trzeba było w domu temp. powyżej 20 więc ustawiałem np Tzasil 22, jechałem do mieszkania wracałem na drugi dzień a tu grzałki zasuwają aż furczy. Jednak ostatnio zauważyłem że gdy zgodnie z krzywą pompa powinna dać Tzasil np 26, a ja ją po prostu obniżę o 2 w dół (bo ciepło) to BUH się nie załącza (agregat pracuje) pomimo że Tzasil jest wtedy przecież poniżej 25. Zakres temp grzania mam 18 - 40. Co jeśli pozwolimy na tzw. zimne starty i ustawimy ten parametr [1.03] na 24 stopnie?

  20. #1220
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar clarnet
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    635
    Karbon sp. z o.o. Ogrzewanie Wentylacja Klimatyzacja Altherma Partner Wykonujemy kompletne systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji oparte na pompach ciepła blog.karbon.com.pl Rybnik

    Domyślnie

    Tam jest dużo powiązanych parametrów. Nie zmienisz samego 1-03.
    Pompa ma pracować w swoim zakresie.

Strona 61 z 119

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony