dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 85 z 119
Pokaż wyniki od 1.681 do 1.700 z 2365
  1. #1681
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Witam,

    dostałem ofertę na montaż DAIKIN ALTHERMA III EHVX08S23D9W + ERGA08DV + klimakonwektory: 4szt. 2kW + 1szt. 1kW + zawory 2-drożne 5szt (wciąż nie jestem przekonany o ich potrzebie).
    Cena 43,5kPLN brutto i nie zawiera podłączenia elektr. jednostki wewn. oraz zewn., zabezpieczeń a także ewentualnego opomiarowania całości.
    Tanio?Drogo?
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  2. #1682
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cangi80

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Nisko-podkarpacie
    Posty
    596

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej Loret Zobacz post
    Witam,

    nie do końca przemyślałem pytanie
    Potrzebny byłby licznik 2-taryfowy a najtańszy na Allegro to ponad 500PLN. Taniej byłyby 2 osobne liczniki...

    Żeby było ciekawiej, to zapytałem oferenta jaki byłby koszt zainstalowania licznika, który sumowałby całkowitą energię zużytą przez pompę ciepłą (tj. jednostkę wewn. i zewn.) i dostałem odpowiedź, że nie ma takiej potrzeby bo licznik jest wbudowany w pompę...
    Prawda li to?
    Jest na allegro dużo liczników elektronicznych dwu a nawet czterostrefowych za 50-60 zł. z zewnętrznym zegarem. Są też z wewnętrznym lecz jest problem z ich ustawieniem.

  3. #1683
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Mam Daikina Alhermę3 na podlicznikach, zakupione na alledrogo.
    Jednofazowy to OR-WE-501 ORNO, a 3 fazowy CETS238-3 LCTEC

  4. #1684
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Mam Daikina Alhermę3 na podlicznikach, zakupione na alledrogo.
    Jednofazowy to OR-WE-501 ORNO, a 3 fazowy CETS238-3 LCTEC
    Dlaczego osobne liczniki? Cena?
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  5. #1685
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    To daikin nie pokazuje zużycia energii?

  6. #1686
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał oberwatorPC Zobacz post
    To daikin nie pokazuje zużycia energii?
    Nie wiem, pewnie pokazuje. Pytanie co on obejmuje (jednostkę wewn. i zewn. ?) i jaką ma dokładność...
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  7. #1687
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Od piątku mam Althermę III 8 kW z osobnym zasobnikiem. Odnośnie wskazań zużycia energii to nawet w instrukcji instalatora pisze że wskazania nie są dokładne. Dodatkowo przy osobnym zasobniku i tak nie będzie mierzona energia pobrana przez jego grzałkę. Temat ogarnąłem podlicznikiem 3f który generuje impulsy zliczane przez mikrokontroler i zobrazowane w funkcji temperatur.
    Jedyne co na razie mogę powiedzieć o pompie to to że pracuje bardzo cicho i ....rzadko. Na cwu grzeje raz na dobę 250 l do 50 stC . Przy temp. zewnętrznej 18 stC pracuje przez 40 minut z mocą od 1,94 do 2,6 kW. Będę stopniowo obniżał temp cwu, aż do granicy komfortu.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  8. #1688
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej Loret Zobacz post
    Dlaczego osobne liczniki? Cena?
    Jeden na jednostkę zewnętrzną a drugi na grzałki. Ten 3f prawie nic nie nabił bo pompa nie potrzebowała wspomagać się grzałkami i jest na nim 0,3kWh tyle co same "ceferki" podlicznika potrzebowały żeby świecić przez rok Czytałem wiele postów o tym co podają ciepłomierze zamontowane np. w pompach Panasonica i nie interesowały mnie tak niedokładne dane. Podliczniki znajdziesz na alledrogo, nie pamiętam dokładnie ale coś ponad 2 stówki za dwa.

  9. #1689
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Jeden na jednostkę zewnętrzną a drugi na grzałki.
    No tak. U mnie przy lodówce nie będzie tego. Ale ja musiałbym założyć dwa osobne ze względu na pomiar jednostki wewn. i zewn. osobno.

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Czytałem wiele postów o tym co podają ciepłomierze zamontowane np. w pompach Panasonica i nie interesowały mnie tak niedokładne dane.
    Dlaczego jest to realizowane przy po mocy ciepłomierza zamiast licznika energii?
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  10. #1690
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej Loret Zobacz post
    Nie wiem, pewnie pokazuje. Pytanie co on obejmuje (jednostkę wewn. i zewn. ?) i jaką ma dokładność...
    Witam ponownie,

    czy ktoś może potwierdzić, że zużycie energii pokazywane przez lodówki Daikina obejmuje jednostkę wewnętrzna + grzałkę + jednostkę wewn.?
    Jeśli nie to na Allegro znalazłem sporo 3-faz liczników dwutaryfowych PAFALa za kilkadziesiąt złotych (regenerowane, niektóre wzorcowane) - powinno to spełnić moje oczekiwania?
    Np. taki:
    http://www.apator.com/pl/oferta/pomi...troniczne/ec-3
    Ostatnio edytowane przez Maciej Loret ; 10-09-2019 o 09:39
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  11. #1691
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Jako nowy użytkownik Althermy III (generacji D) chciałbym podzielić się paroma spostrzeżeniami.
    Pompa Altherma III (D) o mocy 8 kW, jednostka wewnętrzna ERGA08DV, jednostka zewnętrzna EHBX08D9W oraz 250 litrowy zasobnik EKHWS250D3V3 zastąpiły 10 letni kocioł na ekogroszek SAS 17 kW oraz 80 litrowy zasobnik. Instalacja składa się z 10 pętli podłogowych PEXalPEX 16mm, na dwóch rozdzielaczach - piony Cu22 rozdzielacze calowe, ogrzewa 130 m2 na dwóch kondygnacjach. Dotychczas do regulacji temperatury służył sterownik pogodowy ESTYMA sterujący zaworem 4d - nie miałem siłowników na pętlach i we wszystkich pętlach płynęła woda o tej samej temperaturze. Różnicowanie temperatur w pomieszczeniach osiągnąłem poprzez regulację przepływów - w pierwszym i drugim sezonie, potem o istnieniu rozdzielaczy zapomniałem...
    Dotychczas zużywałem 2,7 tony dobrego ekogroszku na sezon, czyli od połowy września do maja ,tzn. raz trochę mniej, raz trochę więcej w zależności od zimy zostawało mniej lub więcej na następny sezon. Dom jest dość przeciętnie ocieplony, tzn. 10 cm styro w jednej warstwie na ścianach i 30 cm wełny w skosach, częściowe podpiwniczenie, wentylacja grawitacyjna. Nie posiadałem grzałki elektrycznej w zasobniku i latem paliłem drewnem z wycinki sadu, szalunkami i innmi drewnianymi pozostałościami z budowy.
    Układ uważałem za efektywny - choć wymyślony i wykonany w całości przeze mnie samego. Szkoda że nie zrobiłem nigdy próby - jak długo płyty podłogowe trzymają ciepło po wyłączeniu grzania... Choć raz taka sytuacja miała miejsce - w pierwszą zimę, w mokrym domu bez elewacji prądu nie było od 4ej rano do późnego wieczora... Przy temp. zew. -27 stopni przez dwie noce pod rząd...Nie odczuliśmy wychłodzenia domu, dlatego zakładam że będę grzał pompą ciepła w większości w taniej taryfie.





    Od 23-ego sierpnia pompa pracowała na cwu. Eksperymentuję z ustawieniami i na chwilę obecną załącza się dwa razy dziennie zużywając około 2 kWh na podgrzanie 250 l wody do temp.45 stopni.
    Do monitorowania temperatur i zużycia prądu wykorzystuję urządzenie Lankontroler LK3.6. Podłączyłem do niego zapośrednictwem magistrali 1Wire kilka termometrów cyfrowych DS18 które mierzą temp. zasilania i powrotu (zamontowane na rurach), zewnętrzną i wewnętrzną, garażu oraz poprzez wejście impulswe zużycie prądu z podlicznika pompy ciepła. Wartości są zobrazowane na wykresie



    Czarna linia pokazuje piki mocy pobieranej przez pompę w momencie załączenia grzania cwu na podstawie harmonogramu. Widać że pc pracuje z mocą max 2,9 kW. Po wyłączeniu grzania widać duży pik t.zasilania - spowodowane jest to przełączaniem się zaworu w pozycję ogrzewanie domu.
    Ostatnio edytowane przez plamiak ; 16-09-2019 o 12:15
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  12. #1692

    Domyślnie

    Też zastanawiam się nad Dakinem , ale wyczytałem , że sa problemy z zabezpieczeniem wody przed zamarznięciem.
    Gdyby zabrakło pradu w nocy przy -3 pompa zrzuca wodę

  13. #1693
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał plamiak Zobacz post
    Jako nowy użytkownik Althermy III (generacji D) chciałbym podzielić się paroma spostrzeżeniami.
    Pompa Altherma III (D) o mocy 8 kW, jednostka wewnętrzna ERGA08DV, jednostka zewnętrzna EHBX08D9W oraz 250 litrowy zasobnik EKHWS250D3V3 zastąpiły 10 letni kocioł na ekogroszek SAS 17 kW oraz 80 litrowy zasobnik. Instalacja składa się z 10 pętli podłogowych PEXalPEX 16mm, na dwóch rozdzielaczach - piony Cu22 rozdzielacze calowe, ogrzewa 130 m2 na dwóch kondygnacjach. Dotychczas do regulacji temperatury służył sterownik pogodowy ESTYMA sterujący zaworem 4d - nie miałem siłowników na pętlach i we wszystkich pętlach płynęła woda o tej samej temperaturze. Różnicowanie temperatur w pomieszczeniach osiągnąłem poprzez regulację przepływów - w pierwszym i drugim sezonie, potem o istnieniu rozdzielaczy zapomniałem...
    ........
    Pompa mogła by pracować znacznie wydajniej bo to dobre urządzenia tylko wymagają bardzo dobrego montażu.
    Widzę że pompa zamontowana samodzielnie.
    Jest tam wiele uchybień na etapie instalacji.
    - średnice rur
    - rury pex
    - chyba mała wężownica
    - elektryczna puszka nie hermetyczna pod hydrauliką
    - nie zdjęta kratka z jednostki zewnętrznej
    - metalowa belka pod parownikiem
    - problemy często też są przy podłączaniu elektryki bo akurat ta pompa potrafi na 1 fazie pociągnąć do 30A, więc zabezpieczenie na dom powinno być co najmniej 40A.

    Nie piszę tego złośliwie, tylko po to żeby uwrażliwić wiele osób które chcą robić to sami że można zrobić bardo wiele błędów przy przy instalacji
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  14. #1694
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    To trochę nie tak...Pompa zamontowana przez firmę, ja doprowadziłem zasilanie elektryczne i rury zasilanie/powrót.
    Odpowiadam po kolei:
    1. średnice rur zasilanie/powrót mają tylko 22 mm miedzi, ponieważ takie są średnice pionów w instalacji Obawiałem się zbyt małych przepływów - dotychczas osiągały one max 0,8 l/min na kilku pętlach. Pompa płynnie moduluje przepływem (od 22l/min do 6 l/min) i jak na razie taki przepływ wystarcza. Przy grzaniu cwu przepływ wynosi 22l/min.
    2. rury pex na powrocie cwu są problemem? Nie wiedziałem....
    3. wężownica w zasobniku cwu Daikin 250 l ma 1,8 m2 powierzchni i skoro producent ją poleca...
    4. puszka jest zwykła, na zasilaniu PC zastosowałem RCD, nie wyczytałem w instrukcji jaka klasa IP jest wymagana, ale chyba szukasz błęów na siłę...
    5. kratka została na moją prośbę, liczę się z koniecznością zdjęcia - zobaczymy
    6. nie wierzę że przez tą belkę powstanie tam góra lodu - jak powstanie zrobię zdjęcie
    7. na razie (grzanie cwu) max prąd pobierany przez agregat to 11,6 A przy mocy maksymalnej 2,9 kW
    Doceniam brak złośliwości, w tym samym tonie mógłbym skomentować połączenie miedzi i ocynku w Twoich instalacjach.
    Ostatnio edytowane przez plamiak ; 23-09-2019 o 19:15
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  15. #1695
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubis1973 Zobacz post
    Też zastanawiam się nad Dakinem , ale wyczytałem , że sa problemy z zabezpieczeniem wody przed zamarznięciem.
    Gdyby zabrakło pradu w nocy przy -3 pompa zrzuca wodę
    Problemy z zabezpieczeniem wody występują tylko w pompach typu monoblok - wszystkich. Dlatego zamontowałem splita.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  16. #1696
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał plamiak Zobacz post
    To trochę nie tak...Pompa zamontowana przez firmę, ja doprowadziłem zasilanie elektryczne i rury zasilanie/powrót.
    Odpowiadam po kolei:
    1. średnice rur zasilanie/powrót mają tylko 22 mm miedzi, ponieważ takie są średnice pionów w instalacji Obawiałem się zbyt małych przepływów - dotychczas osiągały one max 0,8 l/min na kilku pętlach. Pompa płynnie moduluje przepływem (od 22l/min do 6 l/min) i jak na razie taki przepływ wystarcza. Przy grzaniu cwu przepływ wynosi 22l/min.
    2. rury pex na powrocie cwu są problemem? Nie wiedziałem....
    3. wężownica w zasobniku cwu Daikin 250 l ma 1,8 m2 powierzchni i skoro producent ją poleca...
    4. puszka jest zwykła, na zasilaniu PC zastosowałem RCD, nie wyczytałem w instrukcji jaka klasa IP jest wymagana, ale chyba szukasz błęów na siłę...
    5. kratka została na moją prośbę, liczę się z koniecznością zdjęcia - zobaczymy
    6. nie wierzę że przez tą belkę powstanie tam góra lodu - jak powstanie zrobię zdjęcie
    7. na razie (grzanie cwu) max prąd pobierany przez agregat to 11,6 A przy mocy maksymalnej 2,9 kW
    Doceniam brak złośliwości, w tym samym tonie mógłbym skomentować połączenie miedzi i ocynku w Twoich instalacjach.
    Chodzi o to że pompa przy takiej średnicy będzie musiała mocniej pompować, a przy pełnej mocy 8kW może nie być w stanie utrzymać optymalnej delty skraplania czyli 5C, przez to sprawność będzie niższa.
    Rura PEX jest problemem ze względu na średnicę PEX 25 ma wewnątrz około 15mm a to bardzo mało, tyle to daje się na jeden grzejnik.
    Jeżeli zasobnik daikin to spoko, bo wyglądał mi na Nibe z jedną wężownicą, ale tego nie byłem pewny.
    Z elektryką chodzi o to żeby nie było możliwości dostania sie wody do puszki bo to grozi zwarciem. a jak puszka jest pod pompą gdzie jest też wyrzut z zaworu bezpieczeństwa i możliwość ochlapania przy czyszczeniu to to jest problem.
    Z tą kratka to może być problem właśnie zimą.
    Ja też kiedyś na to nie zwracałem uwagi ale rozmawiałem z chłopakami z daikina i oni mieli takie problemy.
    Pompa ma 3 fazową grzałkę 3x3kW więc na każdą fazę masz 3kW tj. 13A grzałka załączy się przy min. odszranianiu.
    Do tego sprężarka która potrafi wziąć do 17A wiec masz tutaj sumę prądów 13A+17A = 30A
    A grzałek nie możesz wyłączyć.


    A odnośnie połączenia ocynk + miedź, polecam sprawdzić jakie warunki trzeba spełnić by ocynk zaczynał jakąś reakcję
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  17. #1697
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Oczywiście, zgadzam się co do rur zasilanie/powrót. Takie średnice zastosowałem 10 lat temu, i tak zostało. Obawiałem się zbyt małych przepływów - dotychczas z kotłem na ekogroszek pompa czterometrowa (elektroniczna) na max wydajności generowała sumaryczny przepływ ok. 5 l/m - suma wszystkich obiegów. Poza tym tamta pompa pracowała nonstop.... Teraz Daikin włącza się w okienkach taniej taryfy i jeszcze moduluje przepływ do 6 litrów - i grzeje.
    Aż sprawdzę jaka to jest ta rura na powrocie cwu...
    Producent zaleca zabezpieczenia 3xC20 oraz 1xB25 zapewne z nadmiarem, także tragedii nie ma.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  18. #1698

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Jest tam wiele uchybień na etapie instalacji.
    I kto to mówi.
    Kolega plamiak, uczył się na swojej instalacji za swoje pieniądze.
    Ty zdobywałeś szlify na NIE swoich instalacjach za NIE swoje pieniądze.
    Wybacz.
    Ale do autorytetu w tej dziedzinie to Ci jeszcze sporo brakuje.

  19. #1699
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    I kto to mówi.
    Kolega plamiak, uczył się na swojej instalacji za swoje pieniądze.
    Ty zdobywałeś szlify na NIE swoich instalacjach za NIE swoje pieniądze.
    Wybacz.
    Ale do autorytetu w tej dziedzinie to Ci jeszcze sporo brakuje.
    nie mam pojęcia o czym piszesz i o co Ci chodzi.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  20. #1700
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał plamiak Zobacz post
    Oczywiście, zgadzam się co do rur zasilanie/powrót. Takie średnice zastosowałem 10 lat temu, i tak zostało. Obawiałem się zbyt małych przepływów - dotychczas z kotłem na ekogroszek pompa czterometrowa (elektroniczna) na max wydajności generowała sumaryczny przepływ ok. 5 l/m - suma wszystkich obiegów. Poza tym tamta pompa pracowała nonstop.... Teraz Daikin włącza się w okienkach taniej taryfy i jeszcze moduluje przepływ do 6 litrów - i grzeje.
    Aż sprawdzę jaka to jest ta rura na powrocie cwu...
    Producent zaleca zabezpieczenia 3xC20 oraz 1xB25 zapewne z nadmiarem, także tragedii nie ma.
    pompa jeszcze się rozpędzi jak będzie zima, teraz zapotrzebowanie domu jest żadne.
    żeby oddać 8kW mocy na delcie 5C potrzeba około 1500L/h przepchać przez pompę.
    Tak producent zaleca osobne zabezpieczenia ale te zabezpieczenia itak schodzą się do Twojego zabezpieczenia przedlicznikowego gdzie trzeba zliczyć sumę wszystkich prądów.
    Czyli 17A+13A = 30A, jak jeszcze miał byś na tej fazie czajnik czyli 9A to masz 40A na zalicznikowym czyli na przedlicznikowym 50A.

    I nie piszę jeszcze tego złośliwie, ale jak ktoś zobaczy że jest coś źle i wszyscy piszą że super to zrobi zamiast tak jak Ty na rurach PEX 25 to zrobi na PEX 16 bo też chce mieć pompę ale szuka oszczędności.
    i nie będzie działać i będzie awantura i gadanie że pompa to g...

    Dlatego kiedyś częściej ale zawsze piszę jak widzę że coś można zrobić lepiej.
    Sam też miałem babole przy daikinie.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

Strona 85 z 119

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony