dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 98 z 119
Pokaż wyniki od 1.941 do 1.960 z 2365
  1. #1941
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Ok. czyli problem braku czynnika mamy załatwiony.
    A co z maksymalnym ciśnieniem w układzie.
    W nieskończoność sprężać gazu się nie da, gdzieś go trzeba upuścić (rozprężyć) i w tym celu trzeba mu dostarczyć ciepło.


    A to jakaś nowość, nie słyszałem by sprężarka pełniła funkcję grzałki.
    Sprężarka jak sama nazwa wskazuje spręża czynnik, nic innego nie robi.
    Twoja wiedza jest porażająca...
    To jeszcze proszę wytłumacz mi dlaczego w lodówce nie ma "baniaka".
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  2. #1942

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    Twoja wiedza jest porażająca...
    To jeszcze proszę wytłumacz mi dlaczego w lodówce nie ma "baniaka".
    Bo "górnym" źródłem ciepła jest kuchnia w której jest stabilna temperatura.
    A największym ekstremum pracy dla takiej lodówki, to ponowny start po tym jak ją wyłączysz z prądu w celu umycia.
    Nie bez powodu też, w każdej instrukcji jest zapis by do lodówki nie wkładać gorących produktów.

  3. #1943
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    A to jakaś nowość, nie słyszałem by sprężarka pełniła funkcję grzałki.
    Sprężarka jak sama nazwa wskazuje spręża czynnik, nic innego nie robi.
    Panasonic nazywa to Deice Mode 2 . Kolega @Andrzej5101 nazwał to ( w linku kilka postów wyżej) defrostem awaryjnym ( wg mnie błędnie , bo Panasonic nic nie wspomina ,że jest robiony "podczas awarii ") , na forum spotkałem się również nazwę w stylu rozmrażanie gorącymi gazami .
    Cechą charakterystyczną jest to , że pompka objegowa w jednostce wewnętrznej się zatrzymuje ( więc wymiennik nie ma dostarczanego ciepła) , a w jednostce zewnętrznej sprężarka się najpierw zatrzymuje , po czym startuje z charakterystycznym dzwiękiem pilowania piłką do metalu ( przynajmniej ja to tak odbieram) , a w odcztach czestotliwość sprężarki wzrasta do ok 72-80Hz. Na podliczniku energii widać ,że moc wzrasta do ok 2,5kW ( dokładnie nie pamiętam). Druga charakterystyczną cechą to czas ,trwa to dobre 15-20minut.
    Kazdy Panasonic bedzie się odmrazal przez Deice Mode 2 jeśli temperatura otoczenia jest poniżej -10 stopni. Przy wyższych temperaturach rodzaj odmrażania zależy od temperatury powrotu. W T-CAPach jeśli spadnie poniżej 27 stopni ,a w normalnych poniżej 22 stopni. Poza tym jeśli w trakcie Deice Mode 1 ( przy pomocy zładu ) temperatura powrotu spadnie poniżej tych temperatur ,rozmrażanie się zatrzyma i przełączy się na deice Mode 2 (może stąd wg Andrzeja to awaryjne...)

    A jak to się fizycznie dzieje ...( czy sprężarka może być grzejnikiem.) ,tgo nie jestem w stanie wytlumaczyc. Cos kojazę , że w parownik wpleciona jest jedna pętla dodatkowa ( w dwuwentylatorowych dwie) , może one wtedy służą jako dolne zrodło , a pozostala część parownika jako górna i się rozmraża.... (Stąd tez kolejne zjawisko ,że sie nierownomiernie rozmraza).
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  4. #1944
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Bo "górnym" źródłem ciepła jest kuchnia w której jest stabilna temperatura.
    A największym ekstremum pracy dla takiej lodówki, to ponowny start po tym jak ją wyłączysz z prądu w celu umycia.
    Nie bez powodu też, w każdej instrukcji jest zapis by do lodówki nie wkładać gorących produktów.
    Jesteś mądry (aż dziw, że taki mądry).

    Bardzo się cieszę że tak jasno wytłumaczyłeś Koledze @MIG25 do czego służy sprężarka. Ja od tej pory też będę wiedział że sprężarka służy do sprężania.

    To takie odkrywcze, że pozwolę sobie zacytować Twoje słowa:

    "A to jakaś nowość, nie słyszałem by sprężarka pełniła funkcję grzałki.
    Sprężarka jak sama nazwa wskazuje spręża czynnik, nic innego nie robi."


    Jedynie przy okazji napomknę nieśmiało, że zauważyłem (z pewną nieśmiałością), że Daikin stale wprowadza jakieś ulepszenia w swoich produktach. Pewnie w procesach defrostów też. Niektóre rozwiązania doczekały się swoich nazw.
    Ja jako laik się w to nie wgłębiam. W zupełności wystarczy, jeśli wszystko działa jak należy.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  5. #1945
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    Jesteś mądry (aż dziw, że taki mądry).

    Bardzo się cieszę że tak jasno wytłumaczyłeś Koledze @MIG25 do czego służy sprężarka. Ja od tej pory też będę wiedział że sprężarka służy do sprężania.

    To takie odkrywcze, że pozwolę sobie zacytować Twoje słowa:

    "A to jakaś nowość, nie słyszałem by sprężarka pełniła funkcję grzałki.
    Sprężarka jak sama nazwa wskazuje spręża czynnik, nic innego nie robi."


    Jedynie przy okazji napomknę nieśmiało, że zauważyłem (z pewną nieśmiałością), że Daikin stale wprowadza jakieś ulepszenia w swoich produktach. Pewnie w procesach defrostów też. Niektóre rozwiązania doczekały się swoich nazw.
    Ja jako laik się w to nie wgłębiam. W zupełności wystarczy, jeśli wszystko działa jak należy.
    Nie do końca moja klima nie ma grzałek a zakres pracy teoretycznie do -25, to mam pytanie po co jakieś grzałki w innych modelach wiodących firm?

  6. #1946
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Może dlatego , że jak poprosisz Chińczyka ,żeby Ci potwierdził zakres pracy do -30 stopni to też to zrobi. Nawet podeśle Ci dokument z czerwoną pieczątką ( a dla Chińczyka czerwona pieczęć to świętość i się z tym nie dyskutuje).
    A dlaczego nie ma grzałek... Chińczyk kopiując weryfikuje . Przez to np chińskie kopie samochodów nie przejdą testów zderzeniowych ,bo chińczyk je odchudza. Choćby o głupie poduszki powietrzne. Więc teraz podobne pytanie , po co w samochodach jakieś poduszki powietrzne , skoro w chińskich nie ma ...
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  7. #1947
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Może dlatego , że jak poprosisz Chińczyka ,żeby Ci potwierdził zakres pracy do -30 stopni to też to zrobi. Nawet podeśle Ci dokument z czerwoną pieczątką ( a dla Chińczyka czerwona pieczęć to świętość i się z tym nie dyskutuje).
    A dlaczego nie ma grzałek... Chińczyk kopiując weryfikuje . Przez to np chińskie kopie samochodów nie przejdą testów zderzeniowych ,bo chińczyk je odchudza. Choćby o głupie poduszki powietrzne. Więc teraz podobne pytanie , po co w samochodach jakieś poduszki powietrzne , skoro w chińskich nie ma ...
    bardzo dziwne porównania, nie za bardzo przystające do rzeczywistości.

  8. #1948
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    To co nie jest wg Ciebie rzeczywistością ? że dostaniesz potwierdzenie na -30 ? Ty może nie , ale jak byś był zainteresowany kupnem powiedzmy 100szt to dostaniesz wszystko.

    To że w Chinskiej pompie nie masz żadnej grzałki tłumaczysz to jej nowoczesnością , a w rzeczywistości to jest odchudzanie cenowe.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  9. #1949
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    To co nie jest wg Ciebie rzeczywistością ? że dostaniesz potwierdzenie na -30 ? Ty może nie , ale jak byś był zainteresowany kupnem powiedzmy 100szt to dostaniesz wszystko.

    To że w Chinskiej pompie nie masz żadnej grzałki tłumaczysz to jej nowoczesnością , a w rzeczywistości to jest odchudzanie cenowe.
    A jakie klimatyzatory nie sa produkowane w Chinach tylko w UE?

  10. #1950
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Tak tak, nawet IPhone jest produkowany w Chinach , ale już designed in USA. Rozróżnij to.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  11. #1951
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Tak tak, nawet IPhone jest produkowany w Chinach , ale już designed in USA. Rozróżnij to.
    Nie miałem, to się nie wypowiadam i nie zamierzam kupować bo te super funkcje nie są mi potrzebne ja tylko dzwonię

  12. #1952

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Nie miałem, to się nie wypowiadam i nie zamierzam kupować bo te super funkcje nie są mi potrzebne ja tylko dzwonię
    Tak szybko jakie to super funkcje ma IPhon których nie mają inni?
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  13. #1953
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post

    A to jakaś nowość, nie słyszałem by sprężarka pełniła funkcję grzałki.
    Sprężarka jak sama nazwa wskazuje spręża czynnik, nic innego nie robi.
    No i znowu jest problem... Przed chwilą miałem rozmowę z osobą, która dość głęboko "siedzi" w sprawach związanych z Daikin`em.
    Myślałem, a właściwie przekonałeś mnie, że sprężarka to jednak nie grzałka, a tu masz - "ni z gruszki, ni z pietruszki" mój dzisiejszy rozmówca wspomniał, że Daikin zaczął stosować ogrzewanie sprężarki sprężarką. Gdy jest zimna (sprężarka) to przed rozruchem puszczany jest prąd do sprężarki, a ta się nagrzewa, a potem już ciepła zaczyna sprężać (i rozprężać). Podobno jest to realizowane częstotliwością - o znacznie wyższej częstotliwości w stosunku do normalnego zakresu pracy częstotliwość podana na uzwojenia powoduje, że się nagrzewa. Czy tak jest na prawdę nie wiem, ale nie mam zamiaru zgłębiać tematu.

    W każdym razie moja jednostka zewnętrzna Altermy z 2008 roku o mocy 8,5 kW wczoraj została podłączona do obwodu pompy ciepła "tymi ręcami robionej",a na dodatek ze sterownikiem od klimatyzatora - działa jak należy.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  14. #1954
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    No i znowu jest problem... Przed chwilą miałem rozmowę z osobą, która dość głęboko "siedzi" w sprawach związanych z Daikin`em.
    Myślałem, a właściwie przekonałeś mnie, że sprężarka to jednak nie grzałka, a tu masz - "ni z gruszki, ni z pietruszki" mój dzisiejszy rozmówca wspomniał, że Daikin zaczął stosować ogrzewanie sprężarki sprężarką. Gdy jest zimna (sprężarka) to przed rozruchem puszczany jest prąd do sprężarki, a ta się nagrzewa, a potem już ciepła zaczyna sprężać (i rozprężać). Podobno jest to realizowane częstotliwością - o znacznie wyższej częstotliwości w stosunku do normalnego zakresu pracy częstotliwość podana na uzwojenia powoduje, że się nagrzewa. Czy tak jest na prawdę nie wiem, ale nie mam zamiaru zgłębiać tematu.

    W każdym razie moja jednostka zewnętrzna Altermy z 2008 roku o mocy 8,5 kW wczoraj została podłączona do obwodu pompy ciepła "tymi ręcami robionej",a na dodatek ze sterownikiem od klimatyzatora - działa jak należy.
    To by się zgadzało , zaobserwował że przy dużej wilgotności nawet w temperaturach plusowych po dłuższym przestoju klima włacza się na chwilę , potem przełącza defrost czeka chwile 30 s. potem na chwilę daje pełne obroty i zaczyna grzać. I to am sens . Tak ze voymara teorie spiskowe o badziewnej taniej chińszczyźnie można sobie .... odpuścić.

  15. #1955
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Tak szybko jakie to super funkcje ma IPhon których nie mają inni?
    Nie wiem bo wszystko usunąłem z pulpitu i nie mam szybkiego dostępu zamiast za telefon dać 2-3 tys mam za 300 zł i działa od kilku lat bez problemu. Tym bardziej dobre pytanie kim tzreba być i gdzie mieć rozum aby kupować tak drogi i nic nie warty telefon.

  16. #1956

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Nie wiem bo wszystko usunąłem z pulpitu i nie mam szybkiego dostępu zamiast za telefon dać 2-3 tys mam za 300 zł i działa od kilku lat bez problemu. Tym bardziej dobre pytanie kim tzreba być i gdzie mieć rozum aby kupować tak drogi i nic nie warty telefon.
    KOLEGO!!!!!! Nie zamierzam tu cię bluzgać, lecz jak coś piszesz to CZYTAJ . CZYTAJ i pisz lecz do odpowiedniej osoby.
    Pozwól że zacytuję urywek twojego postu #1954
    [B]Cyt.Tak ze voymara teorie spiskowe o badziewnej taniej chińszczyźnie można sobie .... odpuścić.
    POWIEDZ W KTÓRYM POŚCIE JA PISAŁEM O CHIŃSKICH PRODUKTACH?[/B]
    PS. Jak dla mnie tel ma mieć dostęp do internetu , nawigacji zdjęć itd. i nie musi kosztować aż 300zeta. A w tys.PLN to już nie wiem co pisać.
    Tak że trochę rozwagi w pisaniu zwłaszcza że sugestia nie do mnie.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  17. #1957

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    No i znowu jest problem... Przed chwilą miałem rozmowę z osobą, która dość głęboko "siedzi" w sprawach związanych z Daikin`em.
    Myślałem, a właściwie przekonałeś mnie, że sprężarka to jednak nie grzałka, a tu masz - "ni z gruszki, ni z pietruszki" mój dzisiejszy rozmówca wspomniał, że Daikin zaczął stosować ogrzewanie sprężarki sprężarką. Gdy jest zimna (sprężarka) to przed rozruchem puszczany jest prąd do sprężarki, a ta się nagrzewa, a potem już ciepła zaczyna sprężać (i rozprężać).
    Każda sprężarka w niskich temperaturach musi być podgrzewana by odparować z oleju czynnik.
    Jedni robią to poprzez standardową grzałkę zamontowaną na sprężarce inni (np. Mitsubishi robi tak od bardzo dawna) grzeje sprężarki poprzez uzwojenie silnika.
    Ciepło to jest jednak tracone.

  18. #1958
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Każda sprężarka w niskich temperaturach musi być podgrzewana by odparować z oleju czynnik.
    Jedni robią to poprzez standardową grzałkę zamontowaną na sprężarce inni (np. Mitsubishi robi tak od bardzo dawna) grzeje sprężarki poprzez uzwojenie silnika.
    Ciepło to jest jednak tracone.
    To nie o to chodziło - rozważana była sprawa defrostów.
    Ja jako laik zwróciłem uwagę, że chyba nie koniecznie do rozmrożenia z lodu wymiennika w jednostce zewnętrznej całe ciepło jest pobierane z nagrzanych układów wewnętrznych.

    Ty w moim odczuciu starałeś się wręcz ośmieszyć Kolegę @MIG25 twierdząc, że sprężarka jest tylko sprężarką.
    Ująłeś to tak:
    "A to jakaś nowość, nie słyszałem by sprężarka pełniła funkcję grzałki.
    Sprężarka jak sama nazwa wskazuje spręża czynnik, nic innego nie robi".


    Więc miałeś świadomość, że Kolega nie do końca nie miał racji, a kpienie z niego było raczej niestosowne.

    To, że dowiedziałem się że sprężarka w Daikin`e może się też nagrzewać "sama w sobie" bardziej kojarzy mi się że poniekąd zachowuje się jak płytka kuchni indukcyjnej (czyli w określonych warunkach grzeje), gdzie elementy stalowe stają się ciepłe.
    Sprężarka sporo waży, więc nie wykluczone że jeśli celowo ją się nagrzeje do odpowiedniej temperatury to to ciepło wystarczy do "zrzucenia" lodu z jednostki zewnętrznej.

    Co więcej w instrukcji Daikin`a trudno znaleźć informację o wymaganej minimalnej objętości zładu.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  19. #1959
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Cytat Napisał vr5 Zobacz post
    Co więcej w instrukcji Daikin`a trudno znaleźć informację o wymaganej minimalnej objętości zładu.
    W instrukcji Althermy 3 jest napisane wprost, że nie jest wymagany minimalny zład - tylko minimalny przepływ....
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  20. #1960
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał plamiak Zobacz post
    W instrukcji Althermy 3 jest napisane wprost, że nie jest wymagany minimalny zład - tylko minimalny przepływ....
    Pierwsza Altermę którą uruchomiłem była z 2008 roku. Więc dałem na powrocie bufor 100 litrów. Być może też nie było potrzeba, miałem spory zład.
    Ale bufor jest na powrocie, do tego 2 filtry (nie licząc w hydroboksie), więc w razie czego wyłapuje zanieczyszczenia...
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

Strona 98 z 119

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony