dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki piec ?

Głosujących
503. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Junkers

    73 14,51%
  • Termet

    40 7,95%
  • Viessman

    112 22,27%
  • Buderus

    46 9,15%
  • Vaillant

    140 27,83%
  • Saunier Duval

    20 3,98%
  • Ulrich

    14 2,78%
  • Ferroli

    7 1,39%
  • De Ditrich

    51 10,14%
Strona 12 z 12
Pokaż wyniki od 221 do 230 z 230
  1. #221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zygul
    U mnie różnica temperatur pomiedzy wskazaniem programatora a termometrem wynosi około 1,5 - 2C.
    Po ustawieniu opcji "termostat" dostrzegam sterowanie temperaturą. Ustawiam ze chcę 24,5 i mam okolo 24,5 czyli na serio jakies 22,5C.
    Na ekranie C25 masz możliwość korekty wyświetlanej temperatury. Jeżeli uważasz, że regulator VRC430 pokazuje temperaturę w pomieszczeniu o 2 stopnie za wysoką - to ustaw na tym ekranie temperatura pokojowa jest '-2.0K' - i wtedy wyświetli ci zamiast 24,5 jak wyżej - 22,5.

    A i w tym roku (sezonie) też zacząłem z opcją termostat - bo na wiosnę miałem wrażenie że z opcją korekta trochę mi przegrzewał piec mieszkanie .

    Pozdrawiam
    Michał M

  2. #222

    Domyślnie

    U mnie jest zainstalowany Vitopend 100 jednofunkcyjny zintegrowany z zasobnikiem Vitocell 100, jedna z tańszych wersji Viessmanna. Do tego podłogówka w łazienkach i w holu, w pozostałych pomieszczeniach grzejniki Convector. Piec chodzi cicho i sprawnie, zajmuje mało miejsca. Cechuje go prostota i dobra sprawność. Po pierwszym sezonie grzewczym opłaty za ogrzewanie (bez ciepłej wody) w domku 110 m2 wyniosły mnie 1500 zł. Myślę, że jak zamontuje programator, to dzięki konwektorom zaoszczędzę dodatkowo 10%.

  3. #223
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar TomKa
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    66

    Domyślnie

    Ferrolli Tantaqua N EL, stojący, z wbudowanym zasobnikiem c.w.u.

    http://www.ferroli.com.pl/product,206,TANTAQUA_N.html

  4. #224

    Domyślnie

    Immergas Hercules - decyzja podjęta przy pomocy instalatora i znajomego sprzedawcy.
    Jest za wcześnie na jakieś poważniejsze spostrzeżenia bo mamy go od niedawna. Na razie wiem, że jest cichy - nie mamy jeszcze drzwi wewnętrznych

  5. #225

    Domyślnie

    Ja ma od 7 lat JUNKERS do tego grzejniki convector i kanałówka. Wszystko hula jak powinno

  6. #226
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CitroCerber
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    1.300
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    119

    Domyślnie

    DeDietrich MCR 24, Sterownik PT55, dodatkowy zegar sterujący, zasobnik BS2S (200L), czujniki temp. wody zasobnika i temp. zewnętrznej.

    Pozdrawiam,
    Artur Heise
    Mój dziennik (i komentarze w jednym)
    Chronotermostat PT55, Chronotermostat PT59(X), MCR24 - regulacja
    Masz pytanie do mnie? Zadaj je w istniejącym lub nowym wątku a nie na priv - może się to kiedyś przydać innym.

  7. #227

    Domyślnie który lepszy ???

    Witam !
    Forumowicze mam pytanie do użytkowników kotłów gazowych.
    Obecnie stoje przed wyborem zakupu kotła kondensacyjnego do domu o powierzchni 100 kwadratowych.
    Po analizach,mój wybór został przy dwóch typach :

    1) Junkers Cerapur Smart 14kW + zasobnik lub większy Cerapur dwufunkcyjny

    2)Vaillant VCW pro 226/3 o mocy 7,6-19 kW

    Prosze o subiektywne oceny który,lepiej kupić, i dlaczego. Jak sie sprawuje taki typ koła wypowiadającemu sie forumowiczowi,z tej listy kotłów.
    Junkers czy Vaillant ????

    Pozdrawiam i licze na pomoc

  8. #228

    Domyślnie Re: który lepszy ???

    Cytat Napisał Iowa81
    Witam !
    Forumowicze mam pytanie do użytkowników kotłów gazowych.
    Obecnie stoje przed wyborem zakupu kotła kondensacyjnego do domu o powierzchni 100 kwadratowych.
    Po analizach,mój wybór został przy dwóch typach :

    1) Junkers Cerapur Smart 14kW + zasobnik lub większy Cerapur dwufunkcyjny

    2)Vaillant VCW pro 226/3 o mocy 7,6-19 kW

    Prosze o subiektywne oceny który,lepiej kupić, i dlaczego. Jak sie sprawuje taki typ koła wypowiadającemu sie forumowiczowi,z tej listy kotłów.
    Junkers czy Vaillant ????

    Pozdrawiam i licze na pomoc
    Junkers jest bardziej odpowiedno do takiego malego domku. Ma mniejszą moc, która jest i tak za duza, oraz zakres modulacji zaczyna się juz od 3 kW, powinien mniej zuzywac gazu poniewaz bedzie rzadziej taktowac. Ponadto jest niezawodny i niedrogi
    przeczytaj tutaj:
    http://forum.muratordom.pl/kociol-ju...ce,t175156.htm
    pozdro

  9. #229

    Domyślnie

    witam, czy ma ktos taki kocioł Vaillant VC ecoTEC plus 186/3-5, ktory wspołpracuje z solarami. czy w ogole moze współpracowac??

  10. #230

    Domyślnie

    Cytat Napisał czester 1
    witam, czy ma ktos taki kocioł Vaillant VC ecoTEC plus 186/3-5, ktory wspołpracuje z solarami. czy w ogole moze współpracowac??
    a dlaczego miałby nie wspołpracować z solarami?
    poszukaj na forum uzytkownikow tego pieca
    pozdro

Strona 12 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony