dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 8
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 160

Temat: GLAZURNIK

  1. #41

    Domyślnie

    Pozwolę się włączyć do tematu...
    Miesiąc temu za glazurę w kuchni na jednej ścianie i gres w korytarzach - w sumie ok. 40 m2 płaciłam 50,-/m2
    Proste układanie ze wstawkami.

  2. #42

    Domyślnie koszty

    4 lata temu za ołorzenie m2 płytek cena była około 30-35zł.
    Paliwo do auta kosztowało 1,8-2,0zł,wszystko było tańsze,chlebek również.
    Prócz dolara
    W sercu ułana na pierwszym miejscu panna,a przed nią tylko koń

  3. #43

    Domyślnie Re: hm

    Cytat Napisał jacekp71

    a prosze ciebie bardzo !
    polozylem, jest OK, oczywiscie zajelo mi to moze dwa razy wiecej czsu niz fachowcowi, ale i tak gdybym policzyl dobra cene (40-60pln/m2)) to pracujac od rana do 16,00 zarobilbym dobra pensje ....
    ktos ci broni? idz do ludzi i zarabiaj, porobisz troche to moze bedziesz w stanie obiektywnie wypowiedziec sie na temat cen

  4. #44

    Domyślnie Re: hm

    Cytat Napisał hipolitt kwass
    Cytat Napisał jacekp71

    a prosze ciebie bardzo !
    polozylem, jest OK, oczywiscie zajelo mi to moze dwa razy wiecej czsu niz fachowcowi, ale i tak gdybym policzyl dobra cene (40-60pln/m2)) to pracujac od rana do 16,00 zarobilbym dobra pensje ....
    ktos ci broni? idz do ludzi i zarabiaj, porobisz troche to moze bedziesz w stanie obiektywnie wypowiedziec sie na temat cen
    wolny kraj kazdy moze a czasem powinien..to moze zmieni zdanie.

  5. #45

    Domyślnie

    powiem wam szczerze ze ja z takimi klijentami typu,,Panie ja myslalem ze to bedzie za 300 zl i w tydzien ojezu,, juz koncze rozmowe jak widze co sie dzieje....po prostu z ciułaczami co mnie nie szanują nie gadam...ostatnio mialem nieprzyjemna rozmowe z klientem ,który chcial mi wmówic ze metr polozenia w kuchni plytek 10*10cm,nie da wiecej niz 30 zl za metr,tłumaczenia moje na nic sie nie zdały,zostałem zwyzywany od prywaciarzy i dorobkiewiczow ize jego renta to 800 zl.......powiedzialem mu ze jesli ktos mu polozy te plytki za mniej niz 60 zl/m to ja wracam i robie mu za darmo,...efekt facet dzwonil do mnie jeszcxze 2 razy po 3 dniach prosząc bym przyszedl..usłyszal ze cena teraz wynosi 100 zl/m jak dla niego oczywiscie...i tak bede robil...bo jak klient jest oki i ma szacunek to ja zawsze jestem w stanie sie dogadac(co do ceny).
    pozdrawiam

  6. #46

    Domyślnie

    ostatniemu klientowi zaproponowalem ze jesli zabraknie materialow to nie bede go sciagal z roboty tylko sam wyloze na nie kase i przywioze, ale ze gosc do zwrotu sie nie palil, za to byl bardzo wnikliwy i wytknal mi zakup wiaderka budowlanego (2,99) i miarki (ktora przy okazji kupilem dla dziecka - 4,99) za ktore i tak bym odliczyl od rachunkow, napomknalem o zwrocie za paliwo, jego "yhymmm" zrozumialem jako przyjecie do wiadomosci... na koniec gdy dawal mi 50zl z ktorych mialem wydac mu 35zl , przypomnialem o rozliczeniu za paliwo, po dluzszym namysle powiedzial "dobrze, to niech mi pan wyda 30zl"...wesolosc ktora opanowala mnie w tym momencie uznalem za warta wiecej niz te 5zl wiec zostawilem go ze wspomnianym banknotem w rece

  7. #47

    Domyślnie

    szok....
    tacy są własnie ludzie,ale tak to jest jak sie ma miekkie serce tp trzeba miec twarda dupe
    ja ostatnioi zostałem zwyzywany przez klientke od niedokładnych ,poniewaz zabraklo 24 plytek z hiszpanii a ja wyliczylem niby 20 no i te 4 zabrakły,dodam ze odstrzelilem jej idealnie łazienke z gerungami,naprawdse tip top a tu na koniec taki tekst ludzie naprawde są niewdzieczni,uczciwosc i przychylnosc do klienta nie popłaca to juz wiem...ale cóz przynajmniej rano moge spojrzec w lustro z podniesioną głową
    pozdrawiam

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał front247
    szok....
    tacy są własnie ludzie,ale tak to jest jak sie ma miekkie serce tp trzeba miec twarda dupe
    ja ostatnioi zostałem zwyzywany przez klientke od niedokładnych ,poniewaz zabraklo 24 plytek z hiszpanii a ja wyliczylem niby 20 no i te 4 zabrakły,dodam ze odstrzelilem jej idealnie łazienke z gerungami,naprawdse tip top a tu na koniec taki tekst ludzie naprawde są niewdzieczni,uczciwosc i przychylnosc do klienta nie popłaca to juz wiem...ale cóz przynajmniej rano moge spojrzec w lustro z podniesioną głową
    pozdrawiam
    całe nasz zycie, im miekkie serce tym tardsza du..., kolejna nauczka...przykre lecz prawdziwe.

  9. #49

    Domyślnie

    Sorka, że może nie całkiem na temat, ale nie chcę zakładać nowego - ile płaciliście, za mb. ułożenia parapetu z klinkieru ?
    Mój fachowiec powiedział 70 zł./mb
    Dodam, że płytek nie trzeba ciąć.
    Zważywszy na fakt, że płytki mają wymiar 10 x 20 cm - wychodzi mi, że 350 zł. za m2

    Jeśli to normalna (haha, jaka normalna) cena, to albo nie będę miała parapetów wogóle, albo ułożę je sama a w tym stanie , to szybko mi pójdzie.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał e-Mandzia
    Sorka, że może nie całkiem na temat, ale nie chcę zakładać nowego - ile płaciliście, za mb. ułożenia parapetu z klinkieru ?
    Mój fachowiec powiedział 70 zł./mb
    Dodam, że płytek nie trzeba ciąć.
    Zważywszy na fakt, że płytki mają wymiar 10 x 20 cm - wychodzi mi, że 350 zł. za m2

    Jeśli to normalna (haha, jaka normalna) cena, to albo nie będę miała parapetów wogóle, albo ułożę je sama a w tym stanie , to szybko mi pójdzie.
    Sadzisz ze ktos przyjedzie za 15zł do zrobienia parapetu?
    W sercu ułana na pierwszym miejscu panna,a przed nią tylko koń

  11. #51

    Domyślnie

    a skąd Ci przyszło do głowy 15 zł.
    ale Ty Wielki Budowniczy Wszechświata jesteś , to pewnie i za pińcet byś nie kciał

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał e-Mandzia
    a skąd Ci przyszło do głowy 15 zł.
    ale Ty Wielki Budowniczy Wszechświata jesteś , to pewnie i za pińcet byś nie kciał
    taka jest cena rynkowa ciecie zawsze wyniknie (rozbicie płytek na szerokości), praca polega na przygotowaniu takze a zakres m2 znacznie mniejszy.
    Napewno coś utargujesz ale tylko sladowo.

  13. #53

    Domyślnie

    [/quote]
    taka jest cena rynkowa ciecie zawsze wyniknie (rozbicie płytek na szerokości), praca polega na przygotowaniu takze a zakres m2 znacznie mniejszy.
    Napewno coś utargujesz ale tylko sladowo.[/quote]

    Niestety już teraz wiem, że jest taka cena rynkowa, ale jak ktoś tylko do tej pracy ma przyjechać. Rozumiem, że jest to mało metrów kw (1,65), ale ten fachowiec nie przyjeżdza specjalnie, obecnie robi mi elewacje. Pod układanie glazury, też należy przecież przygotować i też tnie się płytki. Zamówiony glazurnik, powiedział mi, że jeśli chcę poczekać jak będzie za miesiąc układał u mnie, to zrobi te parapety za 40 zł/mb. Dodam, że za glazurę bierze 70/m2 (więc tani nie jest) - łącznie do ułożenia ponad 150 m2 terakoty i ponad 100 m2 glazury, tarasów i balkonów nie liczę. Dlatego nie mogę zrozumieć ceny 70, jak są na miejscu (Szkoda, że nie mogę czekać - więc zabieram się do roboty )

    PS
    Mam szwagra, który ukadał glazurę (właściwie układa dorywczo), pytałam ile czasu potrzeba na ułożenie tych moich nieszczęsnych parapetów - powiedział, że ok. 5 godzin. Wychodzi stawka 115,5/h - bez podatku, bo przecież na czarno. A czy to dużo, czy mało - oceńcie sami, ja się nie znam

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał e-Mandzia
    Sorka, że może nie całkiem na temat, ale nie chcę zakładać nowego - ile płaciliście, za mb. ułożenia parapetu z klinkieru ?
    Mój fachowiec powiedział 70 zł./mb
    Dodam, że płytek nie trzeba ciąć.
    Zważywszy na fakt, że płytki mają wymiar 10 x 20 cm - wychodzi mi, że 350 zł. za m2

    Jeśli to normalna (haha, jaka normalna) cena, to albo nie będę miała parapetów wogóle, albo ułożę je sama a w tym stanie , to szybko mi pójdzie.
    za 250zł/1m2 będziesz miała z granitu , a zamontować można samemu , i na piwko zostanie

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał e-Mandzia
    a skąd Ci przyszło do głowy 15 zł.
    ale Ty Wielki Budowniczy Wszechświata jesteś , to pewnie i za pińcet byś nie kciał
    Za pińcet nie kce,ale za pięćset złotych przyjadę.
    Po co mam później narzekac ze mało zarabiam?
    W sercu ułana na pierwszym miejscu panna,a przed nią tylko koń

  16. #56

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał seba_x
    Cytat Napisał e-Mandzia
    Sorka, że może nie całkiem na temat, ale nie chcę zakładać nowego - ile płaciliście, za mb. ułożenia parapetu z klinkieru ?
    Mój fachowiec powiedział 70 zł./mb
    Dodam, że płytek nie trzeba ciąć.
    Zważywszy na fakt, że płytki mają wymiar 10 x 20 cm - wychodzi mi, że 350 zł. za m2

    Jeśli to normalna (haha, jaka normalna) cena, to albo nie będę miała parapetów wogóle, albo ułożę je sama a w tym stanie , to szybko mi pójdzie.
    za 250zł/1m2 będziesz miała z granitu , a zamontować można samemu , i na piwko zostanie
    Mam już kupione płytki klinkierowe, parapety wyniosą mnie 700 zł. ze wszystkim ale dzięki za pomysł.

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał janrenovate
    Cytat Napisał e-Mandzia
    a skąd Ci przyszło do głowy 15 zł.
    ale Ty Wielki Budowniczy Wszechświata jesteś , to pewnie i za pińcet byś nie kciał
    Za pińcet nie kce,ale za pięćset złotych przyjadę.
    Po co mam później narzekac ze mało zarabiam?
    Problem w tym, że ja nie kcem ani za pińcet, ani nawet czysta ,a już napewno nie za pięćset złotych

  19. #59

    Domyślnie

    faktycznie jest o co prowadzić dyskusje....

  20. #60

    Domyślnie

    Absolutnie nie ma - zgadzam się. Jednak jak ktoś się do mnie zwraca, staram się nie ignorować tej osoby, nawet jakby dyskusja była mało merytoryczna.

Strona 3 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony