dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    Guest

    Domyślnie Czy Polska to trzeci swiat?

    Jestem zalamana. Mam bardzo chorego ojca. Ma bol zamostkowy , wymiotuje , 40* temperayury, zwija sie z bolu i mial urtate przytomnosci dwa razy. Mama zadzwonila na pogotowie , ale pogotowia nie przyslali, kazali sie zglosic do lekarza rodzinnego. Zadzwonila drugi raz to znowu jej podali nr tel do lekarza rodzinnego , ktory ma przyjechac w ciagu 3ech godzin.Ja mieszkam za granica i nie moglam sie dodzwonic na numer 999. Z ojcem jest coraz gorzej jest to dla mnie nie do pomyslenia , zeby nie udzielic czlowiekowi pomocy, przeciez Polska to chyba cywilizowany kraj.Jestem zalamana po prostu wyc mi sie chce , ze czlowiek jest taki bezradny.Nie moge zrozumiec dlaczego nie chca wyslac tego pogotowia, przy tak powaznym stanie zdrowia.

  2. #2

    Domyślnie

    Tak, jest 3-im swiatem i to w postawowych obowiazkach , ktore powinna zapewnic obywatelom.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    W krytycznym stanie tate wreszcie zabralo pogotowie po telefonie mojej kolezanki , ktora jest lekarzem.Nie moge uwierzyc , ze ludzie nie moga liczyc na pomoc pogotowia ratujacego zycie .

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kuleczka

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.130

    Domyślnie

    po prostu brak słów
    Cóż to za robot piękny i młody,
    I cóż to za robotniczka,
    Ona mu daje z dzbana pentody,
    A on jej wtyczki z koszyczka

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał bonnie
    W krytycznym stanie tate wreszcie zabralo pogotowie po telefonie mojej kolezanki , ktora jest lekarzem.Nie moge uwierzyc , ze ludzie nie moga liczyc na pomoc pogotowia ratujacego zycie .
    Trochę długo to trwało Mam nadzieję, że z Twoim tatą będzie wszystko w porządku i wróci do zdrowia!
    Per Aspera Ad Astra

  6. #6

    Domyślnie

    Od lat tak jest i stalo sie to chyba norma.
    Lat temu......bylem na weselu swiadkiem ze strony mlodej,jeden z gosci ze strony mlodego zaslabl na parkiecie po pary godzinach zabawy.Z uwagi na to ze bylo to jeszcze przed era komorek polecialem zadzwonic po pogotowie i szok.Pani przyjmujaca wezwanie pyta sie o wiek,to zrozumie,ale dalej pyta sie na co choruje ,jakie bierze leki i takie tam.Widzialem faceta pierwszy raz w zyciu,k..wa,a skad ja mam to wiedziec.Nie ukrywam mialem wypite,ale to bylo przeciez wesele,pani powiedziala,ze jak nie dostanie takich info to nie moze przyslac karetki,zaczela straszyc mnie policja.Na szczescie dzwonilem od dyzurnego z komisariatu,bo byl najblizej i on jej powiedzial co nie co i karetka przyjechal w sama pore.Facet mial zawal i tym razem sie udalo.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał usmiechniety troll
    Tak, jest 3-im swiatem i to w postawowych obowiazkach , ktore powinna zapewnic obywatelom.
    Nieprawda.
    Jest 4-tym światem.
    W końcu to IV RP.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Smutne to i to bardzo, że ważniejsze jest szykanie "układów". A głupi, naprawdę głupi naród znów zagłosuje na oszołomów. A madra część narodu i tak nie wie na kogo głosować. Smutne.
    Bonnie, mam nadzieję, że pomimo tych zawirowań wszystko skończy się pomyslnie.
    Pozdrawiam Cię.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    A wiecie co? Taka dyspozytorka jedna z drugą powinna dostać zarzut spowodowania śmierci - do rozważenia, czy nieumyślnie (no bo przecież wiedziała, że tak się stanie jeśli pomoc nie nadejdzie). Niedawno u nas była taka historia, pana nie uratowano, zmarł bez pomocy pogotowia. Dyspozytorkę zwolniono - ale czy nie powinna trafić przed sąd?
    A oni zasłużonych lekarzy (jak ten profesor neurochirurg) sadzają bez powodu.
    Czasem to nachodzi mnie myśl, że Polska to nie jest już ojczyzna - matka, tylko macocha, co widłami kocha...
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    Wspoczuje Ci Bonnie.
    Wiem jaka bazradna sie czujesz
    Zaluje , ze nie moge pomoc .


    ps. Przez polskiego lekarza wyladowalam po tamtej stronie wielkiej wody .
    Teraz chcialabym wydrapac mu oczy za to co mi zrobil
    Gdyby nie cudowni amerykanscy lekarze moze bym juz zeszla

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tedii
    Cytat Napisał usmiechniety troll
    Tak, jest 3-im swiatem i to w postawowych obowiazkach , ktore powinna zapewnic obywatelom.
    Nieprawda.
    Jest 4-tym światem.
    W końcu to IV RP.
    ...ciekawa alternatywa, nawet numer pasuje.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek1950
    Smutne to i to bardzo, że ważniejsze jest szykanie "układów". A głupi, naprawdę głupi naród znów zagłosuje na oszołomów. A madra część narodu i tak nie wie na kogo głosować. Smutne.
    Bonnie, mam nadzieję, że pomimo tych zawirowań wszystko skończy się pomyslnie.
    Pozdrawiam Cię.
    Moze na partie emerytow i recistow , im problemy sluzby zdrowia sa bardzo bliskie i cos by zmienili.

  13. #13

    Domyślnie

    wsółczuję Ci ze musiałaś tego na własnej rodzinie doświadczyć . Ja co prawda wiem,ze takie sytaacje jak ta mają często miejsce,ale na pogotowie w mojej miejscowości nie moge narzekać,przyjeżdzają zawsze i to bardzo szybko.
    Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego,że osiągnięcie go wymaga długiego czasu.
    Czas i tak upłynie.
    http://lupedogo.fm.interia.pl/diana.jpg

  14. #14
    Guest

    Domyślnie

    Dziekuje wszystkim za cieple slowa.Tata jest dalej w ciezkim stanie, ale najwazniejsze , ze juz jest pod opieka szpitalna. Pogotowie bylo wzywane od pierwszej w nocy.W nocy trzy razy w dzien dwa. Kiedy uslyszeli , ze tata jest czlowiekiem starszym to kazdy dyspozytor sobie stan jego zdrowia lekcewazyl i kazal sie zglosic do lekarza rodzinnego . Po przewiezieniu do szpitala lekarz powiedzial , ze, zdazyli w ostatniej chwili.Tata nigdy nie chorowal ,jest wysportowanym czlowiekiem . Mama chciala zawiesc go do szpitala sama, ale bala sie tate ruszac .Pogotowie bylo wzywane w Warszawie, ale to chyba nie ma znaczenia gdzie , kiedy czlowiek potrzebuje pomocy ,powinien ja dostac , bez wzgledu na miejsce zamieszkania.Moj maz jak mial klopoty z sercem na pogotowie czekalam trzy minuty. Nie musialam sie tlumaczyc przez telefon dlaczego potrzebuje pomocy i tlumaczyc w jakim jest stanie.Zycie jest najwazniejsze i naprawde nie moge sobie wyobrazic , ze takie sytuacje maja miejsce i czlowiek nic nie moze zrobic. Moja mama blagala o to pogotowie.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał bonnie
    Moja mama blagala o to pogotowie.
    I my jeszce płacimy podatki??
    Jedne z najwyższych w Europie??
    Żeby błagać lekarza o pomoc??
    Skandal,skandal,skandal!!!
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  16. #16
    Guest

    Domyślnie

    Znajomy Francuz z lekkim zawałem trafił do przypadkowego szpitala w Polsce z francuskim wyobrażeniem o szpitalach - ta wizyta była dla niego gorsza od zawału . Dziewięcioosobowa sala z jednym ze współmieszkańców niezrównoważonym psychicznie , wspólna "łazienka" ni kilka takich sal, brak jakiejkolwiek informacji od lekarzy... Przecież nie wiedział, że u nas do dobrego szpitala broń Boże nie wchodzi się z ulicy . Wrażenia wywiózł jak z boliwijskiej prowincji

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tedii
    Cytat Napisał bonnie
    Moja mama blagala o to pogotowie.
    I my jeszce płacimy podatki??
    Jedne z najwyższych w Europie??
    Żeby błagać lekarza o pomoc??
    Skandal,skandal,skandal!!!
    Tu juz wchodzimy w polityke a jest to sliski temat.
    Lecz podatki ......
    Kazdy chyba zna jakis lewych rencistow czasami nawet 30 letnich - ktorzy przez najblizsze 40 lat beda utrzymywani z naszych podatkow.
    Kazdy chyba spotkał sie z kupowaniem bez faktur, z zatrudnieniem za inna kwote niz jest na umowie i dopłaceniem reszty pod stołem.
    Nie bronię tu ani III ani IV RP lecz wysokosc podatkow jest powiazana ze skutecznoscia ich sciagania. Gdyby sciagalnosc byla wyzsza to podatki moglyby byc nizsze i na odwrot gdyby podatki byly nizsze to i sciagalnosc bylaby wyzsza - bo mniej by sie oplacalo oszukiwac. Wyjsc z tego zakletego koła bedzie Polsce cieżko.

  18. #18

    Domyślnie

    Rzecz w tym aby leczyć przyczynę a nie skutek.
    Dlatego zawsze będę za prostym i w miarę niskim podatkiem a nie za terroryzowaniem obywateli przy ściąganiu podatków.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony