dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 25
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 482

Temat: Kot w domu

  1. #41
    Guest

    Domyślnie

    Norweskie są prześliczniaste . Tylko podobno strasznie charakterne i bojowe

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mati_sowee

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.578
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    35

    Domyślnie

    kot jest juz z nami w domku

    a to jego foteczka
    http://www.flickr.com/photos/mati_sowee/1472194674/


    a co do jedzenia nie wiem jak to jest z whiskasem, ale kotu smakowal a w sklepie w ktorym kupowalam nie bylo nic innego niz to co kupilam

  3. #43

    Domyślnie

    Cudny kiciuś Mati_sowee
    bardzo lubię rude kotki , choć mam białego i buraska obie one

    Dwa kotki w domu to super sprawa , moje świetnie się ze sobą dogadują i zawsze mają towarzystwo kiedy nas nie ma.
    Nie namawiam Cię Mati_sowe na drugiego kotka ale jeśli już to dobrze żeby sie razem dwa od małego chowały.
    I tez myślę że sie kiedyś zdecydujesz, nie wiem jak to działa ale zawsze chce sie mieć dwa koty.

    Marzy mi sie jeszcze norweski leśny albo mein coon.
    Ale to dopiero w nowym domu bo nie mam miejsca na trzecią kuwetę
    :roll


    ta biała kicia to Roxi największy łobuz

  4. #44

    Domyślnie

    Witam,
    a czy widzieliście kota rosyjskiego niebieskiego?? To jest dopiero prawdziwy arystokrata
    Moim marzeniem jest właśnie mieć takiego kota, ale muszę jeszcze poczekać.
    Bardzo podobają mi się też Leśne Norweskie koty. Prawdopodobnie będę miała takiego i takiego
    A może ktoś z Was ma Rosyjskiego kota??

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał mati_sowee
    kot jest juz z nami w domku

    a to jego foteczka
    http://www.flickr.com/photos/mati_sowee/1472194674/


    a co do jedzenia nie wiem jak to jest z whiskasem, ale kotu smakowal a w sklepie w ktorym kupowalam nie bylo nic innego niz to co kupilam
    Kotek fajnisty. Taaa, takie foliowe kulki to najlepsza zabawka
    A masz może wskaźnik laserowy? Moje uwielbiały biegac za
    czerwona kropką

    Mati, że kotu Whiskas smakował to nie jest argument. Dzieciom najbardziej czekolada smakuje, a niedobrzy rodzice nie pozwalają im się żywiść samą czekoladą Karmę warto kupowac w sklepach zoologicznych albo przez internet (warto porównać ceny, niektóre sklepy lekko przeginają), nie w marketach.

    Wiadomo, że jako początkująca kociara mogłaś o tym nie wiedziec, dlatego traktuj nasze sugestie co do jakości karmy jako przyjazne rady dla dobra kota

    Pozdrawiam
    zielony_listek

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mati_sowee

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.578
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał zielony_listek
    Cytat Napisał mati_sowee
    kot jest juz z nami w domku

    a to jego foteczka
    http://www.flickr.com/photos/mati_sowee/1472194674/


    a co do jedzenia nie wiem jak to jest z whiskasem, ale kotu smakowal a w sklepie w ktorym kupowalam nie bylo nic innego niz to co kupilam
    Kotek fajnisty. Taaa, takie foliowe kulki to najlepsza zabawka
    A masz może wskaźnik laserowy? Moje uwielbiały biegac za
    czerwona kropką

    Mati, że kotu Whiskas smakował to nie jest argument. Dzieciom najbardziej czekolada smakuje, a niedobrzy rodzice nie pozwalają im się żywiść samą czekoladą Karmę warto kupowac w sklepach zoologicznych albo przez internet (warto porównać ceny, niektóre sklepy lekko przeginają), nie w marketach.

    Wiadomo, że jako początkująca kociara mogłaś o tym nie wiedziec, dlatego traktuj nasze sugestie co do jakości karmy jako przyjazne rady dla dobra kota

    Pozdrawiam
    zielony_listek
    mam wskaznik - ale kot ma wiecej energii ode mnie, wiec kulka spelnia zdecydowanie lepsza role - dzisiaj jade kupic mu drapaczke i jaka kulke z czyms w srodku aby wydawala dzwieki

    a co do karmy - otoz pojechalam do sklepu zoologicznego i autentycznie byly tam tylko te dwa produkty o ktorych napisalam wczesniej dla kociat - wiec kupilam - ale oczywiscie nie zamierzam go karmic jedynie whiskasem

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mati_sowee

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.578
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    35

    Domyślnie

    narazie mamy zwykla kuwete, ale chyba faktycznie trzeba bedzie kupic taką z kratka lub dokupic kratke.

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mati_sowee

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.578
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    35

    Domyślnie

    podziele sie z Wami jeszcze jedna super informacja
    mam bardzo madrego i czystego kotka - pierwszego dnia uczylam go korzystania z kuwety - jak zaczynal sie krecic to wkladalam go do kuwety - glaskalam - zalatwial sie mowilam ze jest dobrym kotkiem i prosze bardzo dalo efekty Stefcio zalatwia sie sam do kuwety

  9. #49
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie Re: Kot w domu

    Cytat Napisał mati_sowee

    a i jeszcze jedno - kotke karmilam surowym miesem - przy tym mysle o puszkach i suchym pokarmie moze polecicie cos dla 7tygodniowego kota.
    uwazaj z surowym miesem! mozna b. powaznie zaszkodzic kotu (nie pamietam nigdy czy dot to tylko miesa surowego wieprzowego czy tez innych) - sprawdz!

    nie dawaj puszkowych whiskasow, kiti ketow itp.
    kupuj royal canin, purine, hillsa - (oczywiscie tak jak ktos napisal wersje dla "juniorów") wyjdzie ci kosztowo bardzo podobnie (jak w sumie nie taniej) a zwlaszcza u mlodego kota warto zainwestowac w dobra i zbilansowana karme a nie to spermarketowe gówienko

    ps. moj kot najchetniej je Hillsa (Royal canin mu nie smakuje ale to kazdy kot ma inne "upodobania")
    ps. karme mozesz kupowac w necie - duuuzo taniej

  10. #50

    Domyślnie

    Moje kotki tez były czyścioszkami, sikały grzecznie do kuwety ,

    Ale od jakiegoś czasu moje kotki sikają mi gdzie im sie tylko spodoba, dywanik łazienkowy piorę co tydzień
    Czasem nie mam już do nich sił , obie są zdrowe, mają osobne wielkie kuwety kryte a mimo to zawsze mi jakąś niespodziankę wyszykują

    Takie są właśnie koty, cudowne, kochane i nie przewidywalne.
    Ale i tak chce mieć jeszcze jednego .

    Pozdrawiam

  11. #51

    Domyślnie

    mati gratuluję nowego domownika. Jest cudny!
    Moja kociczka, kiedy ją znalazłam (na schodach) pokręciła się troszkę po domu, a potem grzecznie ukucnęła i nasiusiała na gazetę leżącą na podłodze. Była to gazeta, którą akurat czytałam i zostawiłam na podłodze jak szłam zobaczyć co to za kot tak się wydziera na schodach.
    Skorpionku, a nie kupiłas tym razem innego żwirku, że koty mają fochy?
    Moja nie raczyła korzystać z tego drzewnwgo - też robiła obok, dając nam do zrozumienia, że oczekuje czegoś innego. Szybko nas wytresowała.

  12. #52

    Domyślnie

    Kofi żwirek stosujemy zawsze ten sam kupujemy benka , niestety nasz problem trwa już kilka miesięcy

    Ręce mi opadają od sprzątania kocich siuśków i prania dywaników ,z dywanika w przedpokoju już zrezygnowałam , kupiłam nawet koci odstraszacz , ale nic to nie pomogło

    Obie mają już po 3 lata i nie wiem co im się pomieszało

    Kiedyś przeszły same siebie , zesikały mi doszczętnie matkę edukacyjną dziecka,
    Nie są zazdrosne o dziecko to już u nas drugie i szybko malucha zaakceptowały.
    Mają po prostu jakieś swoje fanaberie i co kilka dni mam niespodziankę w postaci kupy albo siuśków wrrrr

  13. #53

    Domyślnie

    Teraz mi się przypomniało, jak moja kotka chciała mieć porcelanowy kibelek:
    Poprzednie mieszkanie kupiliśmy w stanie surowym zamkniętym i po wprowadzeniu się, zanim wykafelkowaliśmy łazienkę umywalka leżała w jednym pokoju i czekała na zamontowanie. Po jakims czsie w tym pokoju zaczęło... no, nieelegancko pachnieć. Sprawdziliśmy wszystkie kąty - nic. Coś jakby od tej umywalki Ale wyglądała na pustą. Nie była jednak pusta - miała zamontowane kolanko i tam
    Ale kotom się wiele wybacza.
    Ostatnio poleguje sobie w bidecie, ale się tam nie załatwia.

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar basiah2
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.106

    Domyślnie

    Skorpionku
    a może nie odpowiada im kryta kuweta? słyszałam, że nie wszystkie koty je lubią, może kuwety nie stoją w zacisznym miejscu (koty muszą mieć spokój)....

    odrobaczaj regularnie - u mnie kot dostał robali - ŻARŁ NAMIĘTNIE MUSZYSKA- zaczął załatwiać się poza kuwetką- po odrobaczeniu mu przeszło ( i dostał dodatkową "osobistą" kuwetkę )

    A sterylizowane masz koty? może w tym tkwi problem?
    a może jakieś problemy z nerkami mają? sikanie to wtedy typowy objaw...[/b]

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mati_sowee

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.578
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    35

    Domyślnie Re: Kot w domu

    Cytat Napisał zielonooka
    Cytat Napisał mati_sowee

    a i jeszcze jedno - kotke karmilam surowym miesem - przy tym mysle o puszkach i suchym pokarmie moze polecicie cos dla 7tygodniowego kota.
    uwazaj z surowym miesem! mozna b. powaznie zaszkodzic kotu (nie pamietam nigdy czy dot to tylko miesa surowego wieprzowego czy tez innych) - sprawdz!

    nie dawaj puszkowych whiskasow, kiti ketow itp.
    kupuj royal canin, purine, hillsa - (oczywiscie tak jak ktos napisal wersje dla "juniorów") wyjdzie ci kosztowo bardzo podobnie (jak w sumie nie taniej) a zwlaszcza u mlodego kota warto zainwestowac w dobra i zbilansowana karme a nie to spermarketowe gówienko

    ps. moj kot najchetniej je Hillsa (Royal canin mu nie smakuje ale to kazdy kot ma inne "upodobania")
    ps. karme mozesz kupowac w necie - duuuzo taniej
    malemu nie daje surowego miesa - moze kiedys
    na swoje usparawiedliwienie moge tylko powiedziec ze naprawde nic w tym sklepie zoologicznym innego nie bylo- a whiskas kupilam w saszetkach dla kociat - obiecuje poprawe jutro wyruszam w poszukiwaniu innego jedzenia - bo w necie owszem moge kupic, ale musze czekac

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mati_sowee

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.578
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    35

    Domyślnie

    mowicie ze w necie jedzonko jest tansze dla kotow - poprosze kilka adresow

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    SKORPIONKU - COŚ jest na pewno nie tak
    1-wsza rzecz - jakias choroba ukladu moczowego (SUK, cos z nerkami itp) - malo prawdopodobne jesli siusiaja 2 koty i nie jest to codzienniea tylko "czasem odbija"

    2- o cos koty maja do was - ludzi zał, o cos sie na was złoszcza, cos im nie pasuje i tak wlasnie wyrazaja te swoja zlosc.
    Pytanie tylko co to jest to "coś"? To ze jednego malucha zaakceptowaly nie znaczy ze bedzie tak samo z drugim, mozliwe tez ze np. stalo sie cos co dla was bylo tak blahe ze nawet juz nie pamietacie zdarzenia a dla kotow bylo to bardzo wazne i ... pamietaja
    Musicie sie zastanowic o co biega. Moze nie pozwalacie na cos kotom co wczesniej bylo im dozwolone,moze zostaly skrzyczane i uznaly ze nieslusznie?, moze cos sie zmienilo w domu (inne zwyczaje domownikow, inny niz dotychczas tryb dnia?) moze ktores z dzieci zaczyna za bardzo " mietosic"te kociska co im sie nie podoba ?
    czasami tez (czego oczywiscie nie sugeruje ) jakies spiecia pomiedzy ludzmi sa b. wyczuwane przez zwierzeta i sprawiaja im duzo frustracji.
    Na pewno powod obrazy i takiego zachowania jest (i raczej nie kwestia zwirku - skoro koty wyraznie "atakuje" siuskami sprzety domowe - )

    Zycze powodzenia w rozwiazniu problemow !
    pozdrawiam

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar basiah2
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.106

    Domyślnie

    ja kupuję na www.animalia.pl mają bardzo duży wybór

  19. #59
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    mati_sowee - na pewno tam 1 whiskas nie zaszkodzi
    to tak jak u ludzi -np. jak juz odzywiamy sie zdrowo to sie swiat nie zawali po np. wyskoku do Burger Kinga czy na wieeeelkie ciachooo
    wazne zeby nie jadly tego systematycznie, mi tez sie czasem zdarza kupic whiskasa jak np zauwazam ze zapomnialam kupic "dobra karme"a kot zyczy sobie kolacje i jedyna mozliwosc to wyskoczenie do sklepu za rogiem

  20. #60

    Domyślnie

    Moje mruczki nie dawno były odrobaczane ,kuwety stoją raczej w ustronnym miejscu więc kociaki mają spokój ,być może że im kuwety nie pasują
    ale do nich też wchodzą , ale co któryś raz idą sobie na dywanik albo w przedpokoju na linoleum ,dekorują sobie po swojemu

    pozdrawiam

Strona 3 z 25

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony