dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 7
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 130
  1. #61
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marek.Bud

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    Turza/W-aw
    Posty
    270

    Domyślnie

    uzywam stihla 025 i powiem wam ze jest niezastapiony na budowie.zadne wyzynarki,pilarki reczne niepotrzebne.
    ma chyba z 10 lat,podstawa to dobry lancuch i olej do lancucha.

  2. #62

    Domyślnie

    jakie ma znaczenie połozenie silnika (poprzeczne albo wzdłużne)

  3. #63
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    ila66

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    15.477

    Domyślnie

    tak lekko odjade od tematu , ale nie warto zakladac nowego


    dobre jest to ustrojstwo do przecinania porothermu, betonu komorkowego , bloczkow betonowych itp ?


  4. #64
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MacGavor

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    63
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał william7
    jakie ma znaczenie połozenie silnika (poprzeczne albo wzdłużne)
    Podciągam pytanie.

  5. #65

    Domyślnie

    Jesli chodzi o położenie silnika, to przy wzdłuznym łatwiej jest ciąc prosto ("nie ucieka" ci prowadnica). Dochodzi o ile sie nie myle przekładnia kątowa (przy poprzecznym jest zwykła przekładnia z wirnika silnika).
    Przy wzdłuznym troche szarpie przy uruchamianiu (własnie przez przekładnie kątową).
    Jak ja szukałem pilarki eletrycznej to miałem takie wymagania, że żadna ich nie spełniła:
    -silnik wzdłuzny
    -mocowanie prowadnicy na dwóch szpilkach/śrubach jak w spalinowych (nie na odlewie)
    Ostecznie kupiłem McCullocha-przewazyło mocowanie prowadnicy
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  6. #66

    Domyślnie

    W życiu niechce mieć do czynienia z pilarką ze wdłużnym silnikeim. Ta kontowa przekładnia to porażka. W wielu pilarkach szybko pada

  7. #67
    ELITA FORUM (min. 1000)
    speek

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.133
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    69

    Domyślnie

    Dzisiaj wybrala bym pile spalinowa.Elektryczna jest zbyt slaba

  8. #68
    ELITA FORUM (min. 1000)
    speek

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.133
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    69

    Domyślnie

    Dzisiaj wybrala bym pile spalinowa.Elektryczna jest zbyt slaba.Pociecie drewna na opal jest problemem

  9. #69
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał speek
    Dzisiaj wybrala bym pile spalinowa.Elektryczna jest zbyt slaba.Pociecie drewna na opal jest problemem
    To może zależeć od mocy samej piły. Ja swoją elektryczną wyciąłem rosnącą na granicy dużą brzozę. Zatrzymała się tylko raz - gdy drzewo się pochyliło i ją przycisnęło
    Poza tym ostry łańcuch to podstawa.

  10. #70
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu
    Cytat Napisał speek
    Dzisiaj wybrala bym pile spalinowa.Elektryczna jest zbyt slaba.Pociecie drewna na opal jest problemem
    To może zależeć od mocy samej piły. Ja swoją elektryczną wyciąłem rosnącą na granicy dużą brzozę. Zatrzymała się tylko raz - gdy drzewo się pochyliło i ją przycisnęło
    Poza tym ostry łańcuch to podstawa.
    Trociu - a Ty jaką masz? Ja raczej szarpnę się na 2000W. Jeżeli przelicznik kW na KM prawdę mówi, to będzie to 2.72KM, więc na drewno do kominka wystarczy z naddatkiem.

    Co się tyczy spalinowa a elektryczna, to duża część porównujących bierze pierwszą lepszą elektryczną (np. 1.6kW) i porównuje z profesjonalną spalinową 2.6KM i więcej. Taki test musi jednocześnie wskazać na spalinówkę.
    Zastanawiam się tylko czy porównanie samej mocy to już wszystko. W samochodach porównanie samej mocy silnika nie mówi jeszcze wszystkiego. Ważny też jest moment obrotowy. Tak czy owak - 2000W mi wystarczy. Otwarta jest tylko kwestia firmy i odległości od serwisu.

  11. #71
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Hej.
    Nie pamiętam dokładnie ale chyba moja ma moc 2000W. Podobno wszelkie sprzęty elektryczne typu piła, kosiarka powinny mieć moc tego rzędu lub większe. Inne będą za słabe.

    Przy wyborze zwróć jeszcze uwagę na długość tego do cięcia. Jak będzie dłuższe, to łatwiej będzie klocki ciąć.

    Podobno też ustawienie silnika ma znaczenie - przekłada się to na sposób przeniesienia napędu na łańcuch. Ale tutaj nic więcej nie powiem, bo wybierałem taką, aby była wygodniejsza i poręczniejsza.

    Ja kupowałem coś na allegro. Jakies zwykłe coś.

  12. #72
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kulbin

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Zakupiłem pilarkę Partner 2200W.
    Pierwsze wrazenia:
    leka 4.2 kg
    bezprzyrządowy naciag łańcucha
    skuteczne zatrzymanie(sprawdziłem)
    Krótko użytkuję,więc tylko pierwsze oceny:
    belka stropowa 8x20 cm impregnowana-tnie bez zawahania
    Na dzis jestem zadowolony,
    Cena 399 pln
    Z ksiązki wynika ,ze jet to Husqvarna produkowana we Włoszech
    pozdrawiam

  13. #73

    Domyślnie

    ja zastanawiam się nad elektrycznymi:

    STIHL MSE 200 C-BQ 2,0 KW za 1100 zł i
    MAKITA UC4030A - 2,0 KW za 620 zł

    ale chyba wybiorę MAKITĘ, tańsza i ma dobre opinie.
    Bo większej mocy elektrycznej się nie kupi, chyba?

  14. #74
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    ja "zakupiłem" piłę B&D z punktów na BP. Na zdjęciu wyglądała ładnie, po rozpakowaniu pomyślałem "kur....a - chyba przysłali mi zabawkę"
    Mimo swoejgo wyglądu i mocy małej tnie jak dzika. Stemple, resztki więźby, małe brzozy - tylko wióry się sypią. Większej mi nie potrzeba.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  15. #75
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Seba7207
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    416
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Ze dwa lata temu kupiłem elektryczną (za 100 zł jakiej firmy Tooltec 2000W). Fakt, że zwróciła mi się po pierwszym użyciu. Próbowałem nią pociąć 16m^3 brzozy. Chyba 2 m^3 ciąłem dwa dni. Pierwsze co padło to smarowanie prowadnicy. Wszedłem więc na forum pilarzy i poczytałem trochę nt. sprzętu. Zajrzałem na allegro i kupiłem używaną Stihl 044 (ponad 5 KM) za 440zł (czterysta czterdzieści złotych). Fakt, że piła ma 11 lat. Przyszła w paczce (nawet paliwo było w zbiorniczku). Dokupiłem 10 m^3 dębu i pociąłem wszystko w 1 dzień. Na jesieni oddałem piłę do serwisu (żeby przejrzeli profilaktycznie). Przeczyścili gaźnik ultradźwiękami i powiedzieli, że ta piła pochodzi jeszcze z 20 lat. W tym roku w 1 dzień pociągnąłem 15 m^3 buka. Piła ma moc olbrzymią (wykorzystywana przez profesjonalistów). Ktoś mógłby zarzucić, po co taka moc do zastosowań domowych? Ale z drugiej strony za 440zł? Pozdrawiam
    NIGDY NIE JEDZ ŻÓŁTEGO ŚNIEGU!!!
    Dziennik Ala i Seba
    Komentarze do Dziennika Ala i Seba

  16. #76

    Domyślnie

    3 tygodnie temu w promocji w Liroyu kupiłem za niecałe 300zł Partnera tego mocniejszego 2200W. W kilka godzin pociałem 10m3 brzozy, idzie jak burza. W porównaniu ze starym OleoMackiem (1,4kW) to szatan prowadnica 45cm pozwala ciąć nawet grube odziomy. W życiu nie zamieniłbym się na spalinową bo:
    ciężar hałas spaliny wibracje no i spróbujcie zostawić spalinową na zimę bez odpowiednich zabiegów i wiosną uruchomić - piła znajomego - Husqvarna trafiła po zimie do serwisu. Za takie atrakcje dziękuję i wybieram elektryczną

  17. #77

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jerrys
    spróbujcie zostawić spalinową na zimę bez odpowiednich zabiegów i wiosną uruchomić
    Jakich zabiegów?
    Pozdrawiam,
    Krisker

  18. #78
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krisker
    Cytat Napisał Jerrys
    spróbujcie zostawić spalinową na zimę bez odpowiednich zabiegów i wiosną uruchomić
    Jakich zabiegów?
    Zostawić na zimę? Myślałem, że wtedy głównie się ich używa. A po co uruchamiać na wiosnę (jeśli ktoś jesienią kończy używanie)?

  19. #79
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marcin1978

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Kraków
    Posty
    275

    Domyślnie

    Ja używam Makity. Jedyny minus jest taki ze ma kabel no ale do lasu z nia nie chodze. Cicha , mocna , musze pamietac tylko o oleju do łancucha i ostrym łancuchu. Dla mnie idealna do przydomowego uzytkowania.

    P.S. Mam tez spalinowa ale obecnie nie uzytkowana

  20. #80

    Domyślnie

    Witam ponownie
    Nie wiem jakich zabiegów, bo nie mam piły spalinowej - więc nie bedę się wymądrzał, to co napisałem wiem od znajomego. Może użytkownicy pił spalinowych zdradzą jakieś szczegóły. Kiedy pytałem w sklepie firmowym Husqvarny o piły spalinowe, to pierwsze pytanie jakie mi zadał sprzedawca było jak często będę używał piły, kiedy odpowiedziałem, że raz czy dwa razy w roku usłyszałem ZDECYDOWANIE ODRADZAM SPALINOWĄ
    pozdrawiam

Strona 4 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony