dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 82
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał DorciaIQ

    Nie wiem, nie znam się, zajęta jestem a z tego co się dowiedziałam, to żwirowe wymienniki się okłada jakimiś geowłókninami czy czymś co jest szczelniejsze na przepuszczanie bakterii z gruntu niż zwykła rurka pcv

    Nie jestem chemikiem, fizykiem, ani sprzedawcą GWC - mówię co słyszałam i mam chyba do tego prawo? A jak ktoś się nie zgadza to nie musi, nie?
    Geowłóknina nie jest filtrem bakterii tylko "śmieci", woda (a więc i bakterie) przez nią przechodzą bez problemu bo taka jej rola

    Cytat Napisał DorciaIQ
    Tak jak mówiłam, nie jestem naukowcem i interesują mnie wyniki a nie przyczyny. Tak, należę do tych ograniczonych ludzi, którzy uważają że nie muszą doskonale znać mechanizmu działania silnika, żeby prowadzić samochód
    Czyli jak znajomy powie lej do baku Pepsi to nalejesz bezmyślnie ? Raczej wiesz, że do baku należy nalać benzynę bo taka jej rola ...
    Pozdrawiam,
    Michał

    już mieszkamy

  2. #22

    Domyślnie

    Czy ja wiem z tą żarówą to niegłupi pomysł

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    DorciaIQ

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Warszawka
    Posty
    5.596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    PS tak mnie teraz trochę natchnęło żeby na wylocie rurowca zainstalować antybakteryjną lampę ultra fioletową

    Już chciałam sobie dać spokój z tą gadką z Wami, ale teraz to mnie rozwaliło - to po co Ci ta lampa, SKORO TAM NIE MA ŻADNYCH BAKTERII, co?!?!?!?!?!?!!

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    djcezar

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dębica
    Posty
    139

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    A może zamiast rury z GWC zastosować zwykłą klimatyzacje, koszt rur, wykopów itp jest większy niż średniej jakości klimy?
    Tak luźno się zastanawiam co byłoby lepszym rozwiązaniem.
    Pozdrawiam Dj_

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    DorciaIQ

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Warszawka
    Posty
    5.596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    198

    Domyślnie

    Uważaj, bo zaraz Ci odpowiedzą: "zanim zapytasz poszukaj odpowiedzi"...

    W większości ci, którzy decydują się na GWC zamiast klimatyzacji robią to z dwóch powodów:
    - GWC pozwala na pewne oszczędności w ogrzewaniu, choć to dyskusyjne czy nie są one zżerane przez wydatki na prąd
    - niektórzy są wrażliwi na klimatyzację, przede wszystkim dlatego że powierze z klimatyzacji jest bardzo suche, a jak ktoś ma problemy z zatokami albo alergiami np. to się może źle czuć. No i jeszcze dochodzi obawa o bakterie i grzyby rozwijające się w klimatyzatorach i przewodach...

    A jak jeszcze robi się GWC żwirowe, to można w pewnym zakresie regulować wilgotność powietrza, np. nawilżanie go zimą, czego klimatyzacja nie umie

    Pozostaje jeszcze do oceny, czy niższe początkowe koszty nie przełożą się na późniejsze wyższe wydatki na prund - nie wiem, nie liczyłam

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał DorciaIQ
    Uważaj, bo zaraz Ci odpowiedzą: "zanim zapytasz poszukaj odpowiedzi"...

    W większości ci, którzy decydują się na GWC zamiast klimatyzacji robią to z dwóch powodów:
    - GWC pozwala na pewne oszczędności w ogrzewaniu, choć to dyskusyjne czy nie są one zżerane przez wydatki na prąd
    - niektórzy są wrażliwi na klimatyzację, przede wszystkim dlatego że powierze z klimatyzacji jest bardzo suche, a jak ktoś ma problemy z zatokami albo alergiami np. to się może źle czuć. No i jeszcze dochodzi obawa o bakterie i grzyby rozwijające się w klimatyzatorach i przewodach...

    A jak jeszcze robi się GWC żwirowe, to można w pewnym zakresie regulować wilgotność powietrza, np. nawilżanie go zimą, czego klimatyzacja nie umie

    Pozostaje jeszcze do oceny, czy niższe początkowe koszty nie przełożą się na późniejsze wyższe wydatki na prund - nie wiem, nie liczyłam
    wyższy koszt "prundu" wentylatora gwc chcesz porównywać z kosztem "prundu" agregatu klimy ?
    No bez jaj
    a miało być o rurach
    Pozdrawiam,
    Michał

    już mieszkamy

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    DorciaIQ

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Warszawka
    Posty
    5.596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    198

    Domyślnie

    Wyjaśnię może DRUKOWANYMI LITERAMI:
    chodziło mi o to, że możesz mniej wydać na INSTALACJĘ klimatyzacji niż budowę GWC na początku, ale potem RACHUNKI za prąd do klimatyzacji będą wyższe niż za prąd do obsługi GWC.

    KPW?

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    DorciaIQ

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Warszawka
    Posty
    5.596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    198

    Domyślnie

    Myśłałam że antybakteryjna rura to niedorzeczny wymysł blondynek o imionach na D?

    A mówią że to kobieta zmienną jest...

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.203

    Domyślnie

    Czytać się już nie chce tych sto razy powtarzanych bredni...

    Wszystko już było po wielokroć...

    Weźcież se do łapy kawałek takiego Rechaua i kawałek tej lekkiej pomarańczowej...
    Ruszcie mózgiem... Macie go stale ze sobą...

    Dorcia
    Jak szczycisz się brakiem wiedzy fachowej to zleć specjalistom tę budowę!
    Albo się doucz. Poszukaj rzetelnych informacji na poszczególne tematy.
    Nie akcentuj bezmiaru swej ignorancji!
    Stosowanie mniemanologii jest mało twórcze...
    Myśl, licz, kalkuluj, albo zapłać komuś co to zrobi dla Ciebie.

    Adam M.

  10. #30

    Domyślnie

    No to zapowiada się całkiem miła dyskusja !?
    Adam , proszę setny raz , ąż do bólu .
    Te tematy będaą się mnożyć , nie dziwi, bo czytanie nastu stron zabiera cenny czas . Każdy chce , pytanie - natychmiast odpowiedz .
    Wiem , ży ty to potrafisz.
    Ja też chętnie poczytam

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.203

    Domyślnie

    O.K.!!!
    Zakładam, że gały macie!

    Sugeruję:
    Zobaczcie sobie gdzieś grubość tego Rechaua! Porównajcie z grubością ścianki zwykłej lekkiej pomarańczowej!!!
    Mnie wychodzi Rechau 2 razy grubszy i 2 razy lepiej przepuszczający ciepło - to CO wychodzi!
    Grunt przewodzi do około 2,5 WATA na 1m2 x stK.
    NAWET wtedy, jak w niego wciśniecie SREBRNE czy MIEDZIANE rury!!!!
    A jak w piasku i żwirze to może i z 0,75 W?

    Przepona = przegroda = ścianka = wewnątrz i zewnątrz!!!!
    GWC rurowy jest przeponowy!
    Co wewnątrz to w domu! To tylko kwestia czasu. Czas pozwoli, żeby sobie powyrastało jak ma wodę i papu...
    Srebro pokryte byle warstewką kurzu działa tak skutecznie na wnętrze rury jak na umarłego kadzidło!!!
    A koloidalne to razy 100 lepiej!!!
    Jest go tam na 50mb tyle, ile na mojej posrebrzanej łyżeczce do cukru...
    Tej najmniejszej... A może i mniej...

    Jeżeli jednak na szalce Petriego do hodowli kultur "in vitris" posadzimy sobie bardzo starannie dobrane, powszechnie występujące (i zwykle obojętne dla zdrowia) kolonie mikrego życia (bakterie, mikroby...) to po zadaniu w pożywkę koloidu srebrowego (miedziowców! Złoto jest jeszcze lepsze!!!!) okaże się że zdechną w tempie oszałamiajacym!!!
    Co z tego wynika?
    ŻE PICIE W SZCZAWNICY NIE JEST TYM SAMYM, CO SZCZANIE W PIWNICY!!!!
    Jedno i drugie - prawda!
    Da się zrobić!
    Ale co ma piernik do wiatraka?
    ZAWSZE w niepilnowany wlot KAŻDEJ wentylacji można wsadzić byle "śmierdziela" dla kawału....

    Dlatego właśnie doradzam myślenie!
    Zwykle to nie boli!!!
    Wnioski wyciągnięto już ze 100 razy, ale dostępne są dla dociekliwych a nie dla leniów!
    Adam M.

  12. #32

    Domyślnie

    witam wszystkich!
    miało być o rurach jakie a narazie o tych rurach niewiele się dowiedziałem
    ja też jestem zainteresowany tematem i trochę wnikłem w temat rur kanalizacyjnych pochodziłem po sklepach i
    wszystkie rury od 1 metra w górę (kanalizacyjne pomarańczowe fi160) mają rdzeń ze spienionego pcv najcieńsza ścianka to 3,2 mm , stawia pytanie czy można je zastosowć gdyż maja lepszą izolacyjność niż inne nie spienione pcv ????
    jak się nie da to co w zamian????????
    ma ktoś pomysły na średnicę 160 mm
    ja widziałem że jedna firma hardi ( rury do kanałów wentylacyjnych białe) robi takie 150 są z cienkimi ściankami ale nie wiem czy robią dłuższe niż 1,5 m odcinki może ktoś wie ???
    może inne pomysły ktoś ma
    muszą być gładkie karbowane odpadają woda nie gędzie odpływać!!!!!!!!!

    pozdrawiam
    dom bliźniak ok140m2 ścisny styropian 10cm,podłoga styr.10cm , kominek pw sezon 8m3

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.203

    Domyślnie

    " narazie o tych rurach niewiele się dowiedziałem "

    Zalecam czytanie ZE ZROZUMIENIEM tekstu....
    Powoli poczytaj moją ostatnią wypowiedź. Tę nad Twoją...

    Odpal kalkulator i sprawdź obliczenia dla GWC.
    Nawet jak dasz miedziane czy srebrne te rury to i tak grunt Ci nie da takiego strumienia energii, jaki te srebrne rury mogłyby przejąć.
    Obrazowo ujmując:
    Chcesz zrobić wylewkę w kranie 4 calową gdy rurka doprowadzająca wodę ma 1/2 cala.
    PO CO?
    Adam M.

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar daren
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    99
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Sąsiad planuje GWC z pomarańczowej rury vavin o średnicy 250. Zapytałem dlaczego tak duża średnica ? twierdzi, że tu wszedzie jest glina i wody gruntowe dość wysoko dlatego dzięki większej powierzchni ścianek wymiennik będzie miał większą sprawność. Ja u siebie zrobiłem przepust o średnicy 160. Wszedzie na forum piszą, że max średnica to 200. Jak więc jest z doborem średnicy ?

  15. #35

    Domyślnie

    witam

    adamie m. ja takie pytanie o rurach dałem po tym jak prześledziłem cały temat nie twoją wypowiedź
    a jeżeli chodzi o twoją wypowiedź to sugerujesz że rury mniejsze np. 100 to wystarczą?
    bo jak nie to ja nie łapie?
    z góry przepraszam może jeszcze raz przeczytam

    tak o rurach to mam dylemat czy stosować te pomarańczowe fi 160 czy szukać czegoś inego
    pozdrawiam
    irek
    dom bliźniak ok140m2 ścisny styropian 10cm,podłoga styr.10cm , kominek pw sezon 8m3

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.203

    Domyślnie

    Powoli i spokojnie...

    Dla mnie GWC rurowe to ostateczność....
    Jak już zupełnie nie da się inaczej tego problemu rozwiązać...

    Grunt przewodzi bardzo słabo!!! Jak mu kazać chłodzić - to jeszcze gorzej!
    Średnica rury to w pewnym sensie - wydajność systemu...
    Przy tej samej prędkości strugi (jak najmniejszej bo wtedy najdłuższy jest czas wymiany ciepła) cieńszą rurą przepłynie mniej powietrza.
    Nawet jak lepiej się ogrzeje/oziębi to w ogólnym bilansie ciepła wnętrza domu będzie miało mały udział...

    Trzeba zadbać i o wydajność i o powierzchnię wymiany i o czas wymiany. Optymalizować RAZEM te parametry.

    Kilka rur połączonych równolegle (układ Tichelmana) lub długa o dużym przekroju.

    A jak ma być planowana 1 kubatura na 1 godzinę w szczycie, to przy 500m3 przez rurkę od długopisu łatwo się tego nie przepchnie. A jak nawet mamy jakiś kompresor i możemy, to czas wymiany rzędu sekund sprawy nie załatwia, bo powietrze kiepsko się grzeje czy chłodzi.
    Mnie wydają się te zależności dość proste...
    Adam M.

  17. #37

    Domyślnie

    witam!
    szukałem i znalazłem rury bez rdzenia spienionego fi 150 PCV 3,2mm
    szukałem daleko a są blisko niedaleko mnie
    koncepcja jest taka zakopię rury w układzie Tichelmana tylko muszę skręcić o 90 stopni w połowie bo mam za małą działkę oczywiście dam dwa kolanka po 45 stopni (piszą że są mniejsze opory ?niż 1 90 stopni) długość 3 rzędy po 20 metrów (w połowie skręt 90stopni j/w napisałem?) wyjdzie około 65 mb z całością
    przy kubaturze domu ok 400m3 powietrze powinno na tyle wolno się przemieszczać że wydatek ciepła lub zimna (w zależności od pory roku powinien być dobry?
    sam nie wiem?
    jak coś poltę bez sensu to mnie oświećcie bo jeszcze jest czas !!!!!!!!!!!
    póżniej już nie będzie jak poprawiać!!!!!!!

    czcekam na opinie?
    pozdrawiam
    irek
    dom bliźniak ok140m2 ścisny styropian 10cm,podłoga styr.10cm , kominek pw sezon 8m3

  18. #38

    Domyślnie

    Każde 100m3 powietrza przy różnicy temperatur 15 stopni C ,to 200W . Przy najgorszych warunkach GWC ( suchy piasek ), 35W / mb wymiennika nie zmienia temperatury gruntu . Dłuższy wymiennik niż 6 m na każde 100m3 powietrza to zbędne koszty opory, zużycie wentylatorów.
    automatyka górą

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.203

    Domyślnie

    To już przestaje być śmieszne a zaczyna być NUDNE!!!

    Zapraszam tu:
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...603147#2603147
    Strona, nomen-omen, trzynasta!
    Tak pod koniec!

    Adam M.

  20. #40

    Domyślnie

    Matematyka, fizyka, uświadamianie, niekoniecznie musi być ciekawe, zwłaszcza dla tych co tych zagadnień nie rozumieją . Panie Adamie na wykładach (obojętnie z czego) prowadzonych po chińsku też bym się nudził, więc doskonale Pana rozumiem.
    Co nie znaczy, że nie trzeba uczyć i uświadamiać.
    automatyka górą

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony