dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 85

Temat: Nowy dzia?

  1. #1
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Dziękujemy Yemiołe za pomysł dzienników budowy.

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: redakcja dnia 2002-04-09 12:14 ]</font>

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    yemiołka

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.432
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    a ja jestem zaskoczona szybkością reakcji!
    super.
    a palmę pomysłodawcy oddaję JANOWI69, który pilnie pracuje i nie forumuje, ale miewa dobre pomysły

    pozdrawiam

  3. #3
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Wielki Brat patrzy...

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    yemiołka

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.432
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    i jest pod wrażeniem?

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    W jakiej formie Redakcja sobie wyobraża naszą twórczość? Czy ewentualnie miało to by być w formie pamiętnika typu "Justyna buduje?" nadsyłanego jako całość?

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    No nie - jeszcze tu Wielki Brat. To mnie osłabia - wylogowuję się.

  7. #7
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Nie, raczej jako zapisy tego co się wydarzyło dzisiaj na budowie. Byłby więc wątek, np. "Dziennik Nicka", a w nim wiadomości niekoniecznie z każdego dnia, ale wtedy gdy coś się dzieje albo chce się napisać.

  8. #8

    Domyślnie

    W dzienniku budowy powinny znaleźć się konkrety w stylu:
    - rodzaj pracy,
    - czas wykonania,
    - stopień trudności,
    - cena materiałów,
    - koszt robocizny /ewentualny/,
    - porady, przestrogi, itp.

    Po Wielkanocy robię ogrodzenie /sam/ więc napiszę dokładnie ile kosztuje i jak wykonać ogrodzenie, działki 500m2, z trzech stron sztachety drewniane /170cm/ na słupkach metalowych a od frontu sztachety tylko między słupami wykonanymi z klinkieru.

    Pozdrawiam


  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Brawo dla Alicjanki. Pierwsza odważna / i w pisaniu dziennika i w życiu/. Trzymam kciuki za wyleczenie męża. Majka

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    yemiołka

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.432
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    fajnie, już się coś dzieje - Alicjanka jest pierwszą odważną!!
    ja też coś skrobnę niebawem

    jedna prośba - jeśli ktoś będzie miał pytania do autora pamiętniczka, to niech je zadaje w osobnym wątku, a nie w samym dzienniku!

  11. #11

    Domyślnie

    Jakoś jestem tak mi się wydaje twardym facetem, ale w duszy chyba bardzo miękkim. Czytając Alicjantkę, jakoś zrobiło mi się smutno. Powodzenia

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Sorry, być może potraktowałam sprawę zbyt literacko. Trudno jednak zrobić wstęp bez opisania sytuacji. A poza tym podchodze do sprawy (niestety) emocjonalnie. Pozdrawiam i dzięki za słowa otuchy!

  13. #13

    Domyślnie

    Alicjanka trzymaj się. A ja myślałem że mam "problemy".

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    sanipro

    Zarejestrowany
    Dec 2001
    Posty
    784

    Domyślnie

    Nie mam słów. To FORUM, to jak koncert życzeń.
    Gratuluję szybkiej reakcji
    i elastyczności REDAKCJI.
    S-O

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Na spotkaniu w Muratorze było wypowiedziane życzenie aby w gazecie było jak najwięcej artykułów z doświadczeniami innych ludzi (nie koniecznie znanych), bo takie opisy doświadczeń bardzo dużo dają. Redakcja ma niestety małą możliwość szybkiego dostosowania się, ale za to Forum jest dla nas! Jesteśmy przecież zbiorem ludzi i zbiorem doświadczeń budowlanych, a wyrywkowe pytania-odpowiedzi mało nas odsłaniają. Dlatego myślę że ten pomysł był bardzo dobry i chciałabym aby powstało wiele dzienników, do których będziemy z wypiekami na twarzach zaglądać zamiast do wenezuelskich seriali Każdy da coś trochę z siebie, ale i dostanie artykuły ON-LINE. Zatem do dzieła!

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Redakcjo - ja proponuję iść dalej niż zaleca Yemiołka - proszę ograniczyć prawo wypowiedzi w wątku "Dziennik X" do autora tegoż wątku. My moglibyśmy pisać do "Pytania do X". Najprostszy na dłuższą metę byłby automat blokujący wypowiedzi na takich zasadach: wątek "Dziennik X" - prawo wypowiedzi ma tylko X. Jak nie da się tak, to albo dać prawo Moderatora tego wątku autorowi, albo samemu czyścić. Może to być ciekawą rzeczą, ale przerywane nawet dobrymi pytaniami trochę się zaciemni.
    Yemiołka-JANO69 i początkujący - Wasze opisy mogą być najciekawsze, bo pisane na bieżąco - pod wpływem emocji.
    Pozdrawiam pierwsze odważne.

  17. #17
    Guest

    Domyślnie

    Alicjanko,
    jestes bardzo dzielna!Gratuluje. Pozdrowienia dla meza
    ps. cholera, ja tez mam takie bole i tez nie moga nic znalezc. musze sprawdzic ten trop....

  18. #18

    Domyślnie

    Pomysł rzeczywiście świetny, choć u mnie powinno być "pamiętnik Alanty" . Niestety czasu na razie brak, ale spróbuję odtworzyć moją budowę, choć na pewno bez szczegółów (starość nie radość, skleroza nie boli ), na szczęście mam dokumentację zdjęciową z datami.
    Taki pamiętnik byłby super dla naszych dzieci (ja bym chętnie poczytała o zmaganiach swoich rodziców), można by go przekazywać z pokolenia na pokolenie

  19. #19

    Domyślnie

    A nastepne pokolenia beda mogly dopisywac informacje o remontach
    Album zdjeciowy jest super pomyslem - czasem podczas remontow moze sie przydac (jak daleko to nadproze siegalo?). Warto dodac do niego zdjecia z przebiegiem instalacji, zeby potem nie dziwic sie dlaczego po wierceniu nie ma swiatla w kuchni...

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Fajnie że dołączył do nas pierwszy mężczyzna. Dla mnie czytanie takiego męskiego punktu widzenia będzie jak podróż na drugą stronę lustra . Popieram bowiem jego żonę, a praktyczne podejście Wiarusa przypomina mi jakby moją drugą (słabszą) połowę...

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony