dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 49
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie budowanie a dzieci

    Hej!
    Pobudowałem, zakończyłem.
    A dzisiaj?
    Dzieci poszły na studia. Jeden uciekl do Krakowa, drugi w tym roku do Warszawy. Na co mi ten pusty dom teraz?????
    to jest straszne.
    Katastrofa!!!!
    Budujcie szybko i młodo.
    Dom w moim wieku to chyba nieporozumienie.
    Ja wiem.
    Jak sie jest młodym -z kasą cieżko.
    Ale potem - później......
    hmmmm.
    też bania.
    Siedzimy.
    Dużo pokoi wolnych.
    Spokój.
    Cisza.
    Nienawidzę.
    Na cóż mi on?
    Teraz
    Budujcie przed 30-ką. To ma sens.
    Potem to bania.........

  2. #2

    Domyślnie

    Chyba nie zdążylismy, jesteśmy po trzydziestce i właśnie niedługo się wprowadzamy. Mam nadzieje, że zdążę się nacieszyć z dzieciakami tym domem. Wcześniej niestety nie moglismy nawet marzyć o domu, brak kasy, brak możliwości na kredyt. Może jeszcze jeden potomek?

  3. #3
    elutek
    Guest
    elutek

    Domyślnie Re: budowanie a dzieci

    Cytat Napisał bobiczek
    Hej!
    Pobudowałem, zakończyłem.
    A dzisiaj?
    Dzieci poszły na studia. Jeden uciekl do Krakowa, drugi w tym roku do Warszawy. Na co mi ten pusty dom teraz?????
    to jest straszne.
    Katastrofa!!!!
    Budujcie szybko i młodo.
    Dom w moim wieku to chyba nieporozumienie.
    Ja wiem.
    Jak sie jest młodym -z kasą cieżko.
    Ale potem - później......
    hmmmm.
    też bania.
    Siedzimy.
    Dużo pokoi wolnych.
    Spokój.
    Cisza.
    Nienawidzę.
    Na cóż mi on?
    Teraz

    Budujcie przed 30-ką. To ma sens.
    Potem to bania.........

    bobiczek, no a ten 5-cio latek...?

  4. #4

    Domyślnie

    Nasz starszy też już wybył. Dobrze, że został młodszy, sześciolatek. Też mam wrażenie, że za duży ten dom. Zawsze chciałam dużo miejsca, a jakoś tak pusto

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FOROWICZ - to brzmi dumnie i poprawnie! Avatar AXENTY
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    273

    Domyślnie Re: budowanie a dzieci

    Cytat Napisał bobiczek
    Hej!
    Dużo pokoi wolnych.
    Budujcie przed 30-ką. To ma sens.
    Potem to bania.........
    Niestety, to najpopularniejszy błąd popełniany przy decyzji o budowaniu. Najczęściej zakłada się, że dzieci muszą mieć miejsce w naszym domu, a potem okazuje się, że wyfruwają z gniazdka i wielki dom zostaje pusty...
    Mam inną radę: budujcie wtedy kiedy was na to stać, ale budujcie dla siebie. Dzieci zawsze jakoś sobie poradzą.
    Maćko

  6. #6

    Domyślnie

    No to my chyba zdążyliśmy, wprowadziliśmy sie do nowego- małego domku jak miałam 27 lat. Ale i tak 100 m wydawało nam sie za duże wiec zasiedliliśmy po 2 latach synkiem. I dalej mamy wolny 1 pokój wiec bedzie następny mieszkaniec... Taraz wydaje mi sie , że moze troche mały ten domek ale za kilkanaście lat znowu zostaniemi w sami i znowu bedzie w sam raz albo za duży. A dzięki temu, ze zdecydowaliśmy sie na mały domek , mogliśmy go wybudować szybko, tanio i bez kredytu. Według mnie najwazniejsze ,żeby byc w nim sczesliwym, my nie mieliśmy ochoty na pałac, chcieliśmy dom na wsi jak najszybciej, bez zażynania sie kredytem. Taraz czasem mi żal, ze sie nie porwaliśmy na większe luksusy ale chyba jednak dom nie był sam w sobie celem ale środkiem do osiągnięcia rodzinnego szczęścia z dala od cywilizacji, komercji i komornika.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar joan
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    2.366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Mój syn (11lat) zaskoczył mnie ostatnio stwierdzeniem, że jak mieszkaliśmy w 60 m kw to było fajniej - bo bliżej: bliżej siebie, kolegów, szkoły...coś w tym jest...ma w nosie ogród, świeże powietrze, ciszę, przestrzeń, wygodę i funckjonalność...
    Zaczęłam juz odliczać czas kiedy dzieci nas opuszczą - i zostaniemy w tym domu sami...albo spóźniłam się z domem, albo pospieszyłam z dziećmi

    Mam chwile zwątpienia - czy był sens...

    I ten komornik za plecami...inaczej by się nie dało...
    Czasem trzeba skoczyć z mostu zanim rozwiną się skrzydła.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    My też z tych starszych budujących.
    Na wstępie założyliśmy, ze dzieci wychowujemy dla świata a dom budujemy dla siebie i to było bardzo dobre założenie. Konsekwencją tego był dom o małej powierzchni 100m2 i zostawienie mieszkania, które póki co jeszcze stoi puste.

    Bobiczku podobne odczucia miałam w czasie wakacji. Miałam świadomość, że starsza wyfrunie od października do Krakowa i zostanie tylko młodsza.
    Najtrudniejsze chwile przeżywałam kiedy w czasie wakacji po okresie "pełnej chaty" kiedy bawili w nim znajomi i jednej i drugiej córki, naraz robiło się pusto bo dziewczyny wyjeżdżały gdzieś....Wracaliśmy do pustego, smutnego domu to było straszne.
    Obecnie jest już zdecydowanie lepiej.
    Powoli zaczynamy układać sobie życie po swojemy, we dwoje, staramy się przyjemnie wypełnić czas.
    Odświeżamy stare znajomości, pielęgnujemy nowe, organizujemy spotkania rodzinne, często wyjeżdżamy i nie jest źle....w końcu nam się teraz też coś od życia należy.

    pozdrawiam

    Edzia

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Po 1 - histeryzujesz - pusty dom jak odejda dzieci bedzie zawsze jak ktos z odejsciem dzieci ma problem niezaleznie czy bedzie to 200 metrowa chalupa czy 40 metrowe mieszkanie w bloku
    piszesz tak jakby ci te dzieci na pomor padły a nie zaczely wlasne dorosle zycie. nie macie swoich zainteresowan , pasji ? Jak dzieci dorosle to przeciez wspanialy moment zeby zajac sie tylko soba
    Po 2 - przesadzasz - co to nie mozna duzego domu sprzedac komus a samemu kupic lub wybudowac malutkiego przytulnego domku wlasnie dla dwoch osob (plus dorosle dzieci z doskoku) ???

    po 3 - piszesz drugiego Pana Tadeusza trzynastozgloskowcem czy jak???? litosci -

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar joan
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    2.366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    zielonooka - to chyba jednak trochę bardziej skomplikowane...
    Czasem trzeba skoczyć z mostu zanim rozwiną się skrzydła.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał joan
    zielonooka - to chyba jednak trochę bardziej skomplikowane...
    joan - ok , moze to nie tak proste i łatwe jak sobie napisalam, ale tez trudno mi uwierzyc ze to powod do walenia głowa o sciane, rwania włosow grasciami i dramatycznych apeli do spoleczenstwa przesyconych groza i czarnowidztwem

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar joan
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    2.366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    pewnie że nie taki syndrom pustego gniazda... - ale w innym poscie napisał tez, że jest jeszcze mały Ktoś - i że Dobrze że go ma...da mu ten Mały Ktoś jeszcze nieźle popalić...i nie bedzie czasu na smutek...a za parę lat wnuki - i wtedy się zacznie...
    Czasem trzeba skoczyć z mostu zanim rozwiną się skrzydła.

  13. #13

    Domyślnie

    Moje dziecko, wtedy jeszcze jedno od piątku do niedzieli spędzało czas u dziadków. Za chwilę gdy się wyprowadzimy na 2-3 dni będą oddalali sie we dwójkę. Kiedy już dorosną i założą własne rodziny to najpierw będziemy napawać się samotnością a potem sami będziemy przechowywać przez kilka dni wnuki.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał edyryt
    Moje dziecko, wtedy jeszcze jedno od piątku do niedzieli spędzało czas u dziadków. Za chwilę gdy się wyprowadzimy na 2-3 dni będą oddalali sie we dwójkę. Kiedy już dorosną i założą własne rodziny to najpierw będziemy napawać się samotnością a potem sami będziemy przechowywać przez kilka dni wnuki.
    no i np. mi sie taka postawa bardzo podoba
    ja planuje na "stare lata" zalozyc duuuza hodowle psow rasowych - na pewno wtedy nie bede mogla powiedziec ze dom mi stoi smutny cichy i pusty

  15. #15

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar joan
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    2.366
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    pewnie że sposóbów na zagłuszenie ciszy i wypełnienia pustki jest sporo...
    ale nadal to nie to samo...cała horda psów, hektary malin, stado słowików, egzotyczne podróże nie wypełnią pustki która mi pozostanie po babskich pogawędkach w wannie, słodkich chwilach - kiedy czeszę córce wlosy, kiedy słyszę jak nuci coś pod nosem w drugim kącie domu, komentuje świat, śmieje sie na głos bawiąc się z psem w ogrodzie, przytula przed snem, lepi ze mna pierogi, pocesza gdy smutno...
    Wiem , że show must go on... ale to smutne, i tego smutku nie mozna wyprzeć, trzeba go przeżyć, wypłakać, z kimś sie nim podzielić...będzie łatwiej...o - już ryczę
    Czasem trzeba skoczyć z mostu zanim rozwiną się skrzydła.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) UŚMIECH FORUM Avatar frosch
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    17.024
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    zielonooka
    jesli ktos przesadza to ty
    latwo ci tak pisac , bo nie posiadasz narazie dzieci
    rozumiem bobiczka , wiem co znaczy tesknota za dziecmi
    z biegiem czasu sie przyzwyczai i ulozy swe zycie , ale ma prawo byc smutnym , nieprawdaz?
    Nie pozwól, aby twoje marzenia zarosły chwastami...ziemia i kobieta nie powinny leżeć odłogiem...
    http://suwaczki.slub-wesele.pl/20100522580113.html

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar arcobaleno
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    4.024

    Domyślnie

    Nasz dom ma na razie wolne pokoje (jeden mały szkrab w rodzinie), ale cieszę się, że jest troszke większy niż "na teraz". Kiedyś tam pewnie przyjdzie na świat drugi mały szkrab i wtedy każdy bedzie miał w domu własny kąt. A potem....cóż, nie wybiegam w przysżłość tak daleko (udało nam sie - do 30-tki jeszcze parę lat), ale mam nadzieje, ze nawet jak wyjada w swiat to będą często wracać do rodzinnego domu. Inni goście tez mile widziani
    A moze dzieci nie będa chciały się wyprowadzać

    Tak czy inaczej rozumiem żal autora postu - kocham moja rodzinę i czuje się z nimi bardzo związana (rodzice, rodzeństwo, tesciowie - serio ! ) i ja jako dziecko, nie wyobrazam sobie zyć z dala od nich wszystkich. Dobrze nam razem (mieszkamy wszyscy przy jednej drodze) i mam nadzieje, ze moje dzieci też bedą takie rodzinne
    Domek Arcobaleno

    ...bo od marzeń wszystko się zaczyna...

    Dzień za Dniem..
    Zapraszam Do Mojej Pracowni

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał frosch
    zielonooka
    jesli ktos przesadza to ty
    latwo ci tak pisac , bo nie posiadasz narazie dzieci
    rozumiem bobiczka , wiem co znaczy tesknota za dziecmi
    z biegiem czasu sie przyzwyczai i ulozy swe zycie , ale ma prawo byc smutnym , nieprawdaz?
    przeczytaj moj post uwaznie
    ja nie smieje sie z tesknoty za dziecmi - bo to doskonale rozumiem (kwestia posiadam dzieci/nie posiadam jest nieistotna do pojecia sprawy tak OCZYWISTEJ)
    Mi sie smiec chce ze ktos produkuje post w takim stylu wiersza - elegi o zmarłym chlopcu-partyzancie :

    Siedzimy.
    Dużo pokoi wolnych.
    Spokój.
    Cisza.
    Nienawidzę.
    Na cóż mi on?
    Teraz ....


    Rozumiem takie "produkcje" u osob ktorym dziecko zginelo, jest ciezko chore , czlowiek jest w beznadziejnej sytuacji ale u ludzi ktorym po prostu DOROSŁE dzieci przeciely pępowine i zaczely wlasne dorosłe zycie (i nie zyja w Australii czy na innym koncu swiata - tylko najnormalniej studia do Krakowa jedno wyjechalo a drugie do Warszawy" - cos takiego jest dla mnie śmieszne
    Tesknote rozumiem, histeryzowanie i pisanie "bialych wierszy" w stylu "mam ochote sobie w łeb strzelić, moje zycie nie ma sensu bla bla bla " - nie.
    Ok - to moje zdanie i widocznie jestem malo wrazliwa
    I przysiegam ze nawet jakbym miala kupę dzieci to nigdy w zyciu spod moich palcow nie wyplynelo by nic takiego - normalna zyciowa sytuacja (fakt ze moze ciut bolesna dla rodzicow zapatrzonych w swoje dziecko ) urasta do zyciowej tragedi!
    I zamiast sie cieszyc ze dzieciaki zdrowe, obrotne, ze chca sie uczyc , ze sie nie boja wyzwan , ze potarfia sobie bez mamusi i tatusia poradzic (ja bym byla DUMNA takich dzieci !!! pomimo tesknienia za nimi ) to ktos siada i pisze post jakby mu wszyscy poumierali .
    Nie rozumiem - sorry , ale na szczescie - nie musze


    ps. zastanawia mnie czego/kogo az tak NIENAWIDZISZ drogi autorze watku? siebie, dzieci, swojego zycia, czy "tylko" domu ?

  20. #20

    Domyślnie

    bez paniki-pojawią się wnuki i zasiedlą....
    My nie msmy jeszcze 30-tki, dziecko nie ma jeszcze roku-myślę ze ok trafiliśmy
    a poza tym-nigdy nic nie wiadomo, może za kilkanascie lat jak dziecko odejdzie na studia wprowadzi się do nas wymagająca opieki babcia lub dziadek? Lepiej miec metraż większy i nie korzystać z niektórych pomieszczen, niz za mały...a u nas tylko 3 pokoje plus salon-nic na wyrost
    Wykończeniówka wykańcza....
    .........................................Trójka Drombo

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony