dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1

    Domyślnie Co myslicie o pustaku LEIER THERMOPOR 25 P+W

    Czy warto z tego budować i czy cena 6,20 brutto jest ok

  2. #2

    Domyślnie

    budowałem z tego dom. Tak dennych pustaków nie widziałem nigdzie.
    Moi budowlańcy strasznie na nie psioczyli. Fakt że w miarę równe (nie to co nierówny Jopek) ale moje były strasznie kruche.
    Ja kupiłem 30 palet i z tego zostało przebranych uszkodzonych 4 pełne palety!!! 288szt

    A i tak dużo lekko trachniętych jest wmurowana w ścianę.
    Ja kupowałem w lutym jak zaczęła się ta gorączka cenowa i mogłem brać albo Leiera po 6,6 albo winerbergera nie wiadomo na kiedy za 10zł. Z tym że nie wiedziałem że są takie kiepskie na składzie nie wyglądały źle. A jak w kwietniu zaczęli ściany stawiać to jużbyło po herbacie bo jakbym kazał zabierać te pustaki jako reklamacja to musiałbym nie wiem ile czekać na materiał...

    Potem dokupowałem na działówki czeskiego winerbergera. Z 10 palet, uszkodzonych były 2 sztuki

    Te Leiera potrafiły się przy cięciu rozsypać. Z jednej palety po rozpakowaniu 72szt wyszło 15 całych - reszta połamana albo całkiem w proszku. (to był rekord). Mam full fotek tego materiału i nawet miałem zrobić specjalną stronkę jakby mi reklamacji nie uznali. Ale uznali i sobie odpuściłem.

    Nie wiem czy akurat ja trafiłem na jakąś taką partię. Polecam Winerbergera.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    Nie wiem czy akurat ja trafiłem na jakąś taką partię. Polecam Winerbergera.
    zbyt uogólnione
    a co ma znaczek firmowy do jakości wyrobu danej wytwórni?
    moim zdaniem niewiele
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  4. #4

    Domyślnie

    budowałem z tego i z tego - jaka wytwórnia nie wiem.
    Wiem że Leier dał dupy a Winerberger był cud miód.

  5. #5

    Domyślnie

    TO JUZ NIE WIEM CZY WARTO TO KUPOWAĆ NA PALECIE WYGLADA ŁĄDNIE ALE NIE WIADOMO CO W SRODKU, I CZY WARTO SIE JESZCZE WSTRZYMAĆ SKORO NIE BUDUJĘ W TYM ROKU TYLKO NA WIOSNĘ I POCZEKAĆ DO ZIMY ?

  6. #6

    Domyślnie

    kup sobie ze 2 pustaki Leiera i Winerbergera i porównaj organoleptycznie - walnij młotkiem itp...

  7. #7

    Domyślnie

    Witam,

    miałem do czynienia z pustakami tej firmy. Akurat 25 były niezłe, ale stawiałem z nich tylko działowe nośne. Natomiast mury zewnętrzne z 30 i jest to porażka mojej budowy. Również kupiłem je na początku roku i gdyby nie tegoroczne problemy z zaopatrzeniem, to bym złożył reklamację i cały ten szajs kazał zabrać z placu, na którym mam kupe gruzu. Majstry cieli je specjalną piłą, ale i tak nic nie pomagało, wszystko zamieniało się w proszek. Strasznie kruche. Nie polecam 30 Leiera (chyba że coś się zmieniło w jakości).
    Gdybym wiedział. ze tak będzie to całą chałupę postawiłbym z 25 Leiera lub Winerber. W styczniu na składzie oferowano mi jeszcze Winerber. po 5,7 w każedj ilości.

  8. #8

    Domyślnie

    czy ma ktoś jakąś pozytywną opinie o Leire czy warto z tego budować ?

  9. #9

    Domyślnie

    idź lepiej, i kup te pustaki bo decyzje już chyba podjąłeś
    na pocieszenie dodam że kierbud powiedział że dom z tych pustaków co użyłem będzie stał...
    mi pozostał tylko niesmak że budowałem z takiego szajsu...

  10. #10

    Domyślnie

    A skąd są te pustaki ?

    Ja budowałem z węgierskich - cięte były szlifierką z tarczą diamentową - z tego co widzę, to odpadów zostało bardzo mało.

  11. #11

    Domyślnie

    sa to polskie pustaki ceramiczne produkowane przez firmę LEIER .

  12. #12

    Domyślnie

    No to polskie rzeczywiście są kruche z tego co wiem od ekipy

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    budowałem z tego i z tego - jaka wytwórnia nie wiem.
    Wiem że Leier dał dupy a Winerberger był cud miód.
    Fakt. Ja sprowadzałem z Wegier w czerwcu winerbergera i normalnie cegła jak dzwon. Przez ponad 1000 km pękły mi tylko 2 cegły a jak zrzuciłem pustak na beton to tylko sie poobtłukiwał. I jak dzwoni.....
    Sąsiad sprowadzał Britterm ze słowacji i porażka. W kazdej palecie ma jakies popękane cegły od samego transportu.

    Dodam ,że ja mam Porotherm 38 a nie 25. 25 będą jako sciany działowe - konstrukcyjne.

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    cozy13

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    8

    Domyślnie

    Ja w pażdzierniku kupiłem i budowałem z cegły Leier 25 P+W i okazała się bardzo dobra i mocna.
    Nie wiem skąd takie złe opinie.
    Wykonawca który poraz pierwszy budował z tego materiału bardzo chwalił. Z 28 palet tylko jedna cegła była pęknięta.
    W prównaniu do Porothermu Leier ma na pewno grubsze ścianki.

    Uważam że jest to bardzo dobra cegła.

  15. #15

    Domyślnie

    szwagier budował z leiera 30 dom jak przywieźli materiał chciał ręcznie przerzucić kilka palet ale się nie dało co złapał w ręce to pół zostawało na ziemi. zostawił to padał na to deszcz pustak nasiąkł wysechł i był dwa razy twardszy, w sumie nie wiem co się stało może dojrzał czy coś takiego ???

  16. #16

    Domyślnie

    Witam!! My własnie budujemy z Leiera 25-jak narazie pustak super,jutro zamawiam jeszcze z tego nadproża i 11 - na ścianki działowe. Pozdrowionka!!
    Beti

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pawelk300

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Płońsk
    Kod pocztowy
    09-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Obecnie moj domek juz stoi w surowym stanie i w calosci budowany z pustakow leier 25 p+w oraz 11,5 p+w do tego nadproza ceramiczne rowniez leier i musze stwierdzic ze nie zgadzam sie z opinia wielu,te polamance jakie dostajecie to nie wina LEIERA! tylko waszego dostawcy pustak jest kruchym materialem i nalezy go odpowiednio przewozic,czeste rozladunki i przeladunki krusza je,ja na 23palety 25p+w czyli 1656szt mialem moze z 5 uszkodzonych na paletach po otwarciu, podobnie z 11.5p+w moze ze3 szt na 300szt ktore mialem,jedyne co rozni je od wienerbergera to kolor ale tu chodzi o skladnik gliny oraz cenaaaa ja placilem 4,35pln/szt 25p+w oraz 3,1pln/szt 11,5 p+w ceny na rok 2013 czy kupicie za ta cene wienerbergera ?raczej nie

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar paroofka
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    165

    Domyślnie

    Też to kiedyś porównywałem. Oprócz koloru jest jeszcze jedna różnica, moim zdaniem znacznie bardziej istotna. Pustaki Wienerbergera są o 2 kg cięższe niż Leier, chociaż mają identyczne wymiary. Przyczyn możemy się tylko domyślać - mniejsza gęstość materiału, większe przestrzenie powietrzne, itp. Może też to właśnie ten element jest odpowiedzialny za większą kruchość Leiera w stosunku do Porothermu. I to nie chodzi tylko o sam transport, bo to jest jasne, że kilka pustaków może być lekko walniętych. Tą kruchość można sobie fajnie porównać podczas docinania obu pustaków. Ja mogę tylko powiedzieć, że u mnie było docinanych kilkadziesiąt pustaków Porothermu i żaden się nie posypał...
    Dom - mission complete
    (zasiedlony 11.2012)

  19. #19

    Domyślnie

    Mam porównanie Leiera do Pichlera, Leier miał w moim przypadku cieńsze ścianki, spękane żeberka co w Pichlerze prawie nie wystepuje. Podczas ciecia kątówką z Pichlera leci pył, z Leiera dodatkowo iskry - jest znacznie twardszy i bardziej ceramiczny, jakby mniej poryzowany. Moknącemu przez zimę Leierowi nic nie jest, kilka Pichlerów rozmokło.

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kris1982

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam!
    W tym roku na wiosnę zaczynam budoweę i mam problem jaki materiał wybrać, Leier 25p+w czy Porotherm 25p+w. Za jednym idzie cena, za drugim zaś jakość (niby lepsza). Pozdrawiam

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony