dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 63
  1. #1
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Jaki jest Waszym zdaniem program minimum, a jaki byłby najkorzystniejszy. Jedna, dwie, trzy...?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    yemiołka

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.432
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    minimum:1
    standard:2
    luksus:3
    maksimum:8

    u nas:2 [na dole prysznic, na poddaszu wanna]

  3. #3

    Domyślnie

    Nasz projekt /nasz rodzina = 2+1 - na razie/ przewiduje jedną łazienkę na dole /łazienka, czyli kabina prysznicowa, wc, umywalka - wszystko na 3m2/ oraz jedną łazienkę na górze /wanna, itp. na 12m2 ze skosami/.
    Uważam, że dla czterech osób 2 łazienki to minimum i maksimum. Zupełnie nie rozumiem osób, które budują kilka łazienek - mówiąc iż to dla gości. Ile z nas mieszka bądź mieszkało w bloku. Jedna łazienka i każdy sobie radził - mało tego często jeszcze wszystko połączone z WC.
    Tak więc 2 łazienki z WC powinno wytarczyć na bezkolizyjne korzystanie z WC i wanny czy prysznica.
    Pozdrawiam

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Zakładając że dzieci rosną a my wchodzimy w inne standardy, to minimum jest dwie łazienki, a jeśli wejście do jednej znajduje się wyłącznie w sypialni rodziców, to nawet trzy, ale to jeszcze przyszłość.


    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Alicjanka dnia 2002-03-12 14:16 ]</font>

  5. #5

    Domyślnie

    Minimum to chyba jasne w XXI wieku.
    A najkorzystniejsze: ja zdecydowałem się na 1 i 1/2 tj jedno średniej wielkości pomieszczenie (7m kw) z wanną itp i WC z prysznicem tylko.
    To jest mój kompromis pomiędzy ceną a wygodą.

    W amerykańskim poradniku dla budujących znalazłem jako jedno z pierwszych przykazań dotyczacych wyboru projektu porade o treści: limit the size of the master bath. Uznałem ja za słuszna i zastosowałem. Zobaczymy jak będzie w praktyce ale po doświadczeniach blokowych sądzę, że sobie poradzimy.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Na parterze, które teraz wykańczamy jest duża łazienka z wanną, kibelkiem, bidetem i umywalką - jest do niej blisko z każego pokoju sypialnego. Przy salonie /lub jak ktoś woli - pokoju dziennym/ osobny wc z umywalką. Na poddaszu będzie w przyszłości druga łazienka z prysznicem, wc i umywalką. Jest to minimum dla naszej rodziny i planowanych gości.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Rozumiem że jesteśmy zaproszeni?

  8. #8

    Domyślnie


    My mamy 1 łazienkę na parterze - za to ma ona 11 m2 - a co jak szaleć to szaleć. A tak poważnie to od zawsze marzyliśmy o dużej łazience (teraz mamy 1,5 m2). na poddaszu jest przewidzane miejsce na drugą łazienkę - w razie gdyby kiedyś zrobiło się w tej jednej ciasnawo (ze względu na jednorazową ilość użytkowników a nie powierzchnię ), ale góra to w ogóle jest w strefie przyszłości - bo chwilowo poddasze (chwilowo, czyli jakieś 10-15 lat) będzie spłniało rolę składu na graty (a swoją drogą jakie mogą być graty w nowym domu gdy jeszcze nic się nie ma? )
    pozdrowienia
    Agnicha

  9. #9

    Domyślnie

    Ja mam dużą łazienkę 11,5 m2 (narożna wanna, kabina 100x100, bidet, kibelek i pojedyncza umywalka z dużym blatem).
    Druga łazienka jest zmniejszona do roli gościnnej (z kibelkiem i umywalką).
    Kąpiele można zaplanować, ale jak człowieka przyprze to nie ma czasu na myślenie stąd drugi kibelek.
    A maksimum? Zależy tylko od poczucia snobizmu, zaspokojenia własnego poczucia dumy i zasobności portfela.
    W domu do 250 metrów powinna być jedna główna i jedna mała łazienka.
    Wszystko ponad to zbytek.

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Rafter dnia 2002-03-12 17:16 ]</font>

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Rafter dnia 2002-03-12 21:49 ]</font>

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Alicjanko, to "się rozumie samo przez się". Zaproszenie obowiazuje nie tylko w stosunku do używania łazienki ale także jak to Frankai nazwał "wypicia krzynki piwa"

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Nie wyłamię się - nieduża (3,5m2) łazienka na parterze z prysznicem i większa na poddaszu (12m2) z wanną i bidetem. Na parterze inwetorów chyba zwykle ogranicza powierzchnia, bo inaczej wychodzi zbyt duże piętro. Na poddaszu z kolei nieraz trzeba się napocić by ustawić wszystkie elementy i nie nabijać guzów, a wanna wydaje mi się odrobinę niższa od prysznica Nie zapominajmy też, że nie można zrezygnować z jednego lub drugiego na dole. Zawsze może się zdarzyć, że albo trzeba będzie zaopiekować się rodzicami na starość, albo sami możemy złamać nogę i w obu przypadkach bieganie po schodzach nie jest przyjemnością, a łóżko rozłożyć gdzieś tam na parterze się da, np. w gabinecie, albo ostatecznie kanapa w salonie.

  12. #12

    Domyślnie

    U nas są tradycyjnie dwie lazienki - mniejsza na parterze (4.7 m2) z prysznicem i odkurzaczem centralnym, za to napiętrze pralnię 5 m2 oraz łazienkę 12 m2 - razem z sauną. W sumie taka łazienka kąpielowa. Niestety, jak na razie, tylko w projekcie.. .

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    Mysle,ze 2 wystarczą. I wlasnie na dole przydałaby sie wanna. Bo jak dzieci sie kapie, na ogol w porze kolacji, to ma sie je na oku, a tak, trzeba ich pilnowac na gorze...
    To moze dwie wanny i dwa prysznice?
    Nie lubie za duzych lazienek.

  14. #14

    Domyślnie

    U mnie bedzie na pietrze wc+kabina duszowa + maszyna do prania, okolo 4m2, a na gorze lazienka 11.5 m2 - wanna, kabina, WC.
    Na parterze robie wc+kabina , bo mam zamiar nie wykanczac poddasza jeszcze z 5 lat, wiec gdzies sie trzeba bedzie umyc.
    Czesc

  15. #15

    Domyślnie

    No dobrze, ale jeśli docelowo dwie łazienki, to jak przebiega podział własności - jedna łazienka rodzinna, a druga dla gości (czytaj nieużywana), czy jedna dla nas a druga dla dzieci?
    I drugi problem: gdzie stoi pralka? W łazience rodzinnej? W łazience dla gości? Kogo ubrać w tę pralkę i nad kim zawiesić suszącą się bieliznę? A może wyprowadzacie pranie w jakieś inne miejsce?

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Łazienka na dole pełni raczej rolę toalety (szczególnie dla gości "dziennych"). Na parterze prysznic, bo czasem może przyjść nam ochota na zmycie potu w lecie, więc po co się "drapać na górę". Wanna jako kąpiel relaksacyjna blisko sypialni. Goście "nocujący" mają prawo do obydwu łazienek wg uznania, ale szczoteczki i ręczniki dla nich wstawimy do łazienki bliżej ich sypialni. Pralka, kosz na brudną bieliznę i sznurki to nie ozdoba, a łazienka jest jednym z droższych pomieszczeń w domu. Wobec tego pranie won do pomieszczenia gospodarczego.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    yemiołka

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.432
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    podobnie jak dzieci, "wszystkie łazienki są nasze" = każdy korzysta z nich do woli, łącznie z gośćmi.
    pralka w łazience na dole, za przesuwnymi drzwiami.
    a suszenie - w lecie na ogrodzie, a w zimie przy kominku - godzina i po bólu, nic się tygodniami nie kisi w pom. gosp.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    Ja mam dom bez poddasza użytkowego i dwie łazienki. Na początku zakładałm że większa jest dla rodziców a mniejsza (z prysznicem i jedną umywalką) dla dzieci. Patrząc na mieszkającego sąsiada widzę, że wszyscy używają mniejszej łazienki, a większa zostaje dla tego kto będzie później w kolejce.
    Ja napewno chę mieć pierwszeństwo do jednej z dwóch umywalek w dużej łazience, a z resztą niech się dzieje wola nieba! Goście raczej korzystaliby z mniejszej łazienki, bo bliżej na "salony". A na pralkę i suszarnię mam pomieszczenie gospodarcze.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    A niby dlaczego pralka ma stać w łazience??? To są nawyki mieszkania w bloku. W projektach domów indywidualnych jest na pralnię przeznaczone osobne pomieszczenie / w każdym razie w tych co my braliśmy pod uwagę/, suszarnia na poddaszu lub w ogrzewanej piwnicy. Łazienka dla gości u nas będzie na poddaszu, tam gdzie maja być dla nich pokoje. A będzie napewno przez nas również uzywana / ma posiadać prysznic/. Majka

  20. #20

    Domyślnie

    Planujemy 2 łazienki - jedna na dole (koło naszej sypialni) z wanną, prysznicem i umywalką etc. oraz kibelek z umywalką (gościnny). Na górze druga łazienka z prysznicem i 2 umywalkami dla synów. Rodzinka 2+2

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony