dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 63
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Yemiołka, Agnicha - ucieka nam wątek, więc kulturalnie chodźmy do naszego kącika i nie śmiećmy tutaj. Pa.

  2. #42

    Domyślnie

    ok - ale musze powiedziec: dzięki EM - jesteś wielki - zapomniałam jak się to pisze a chciałam popisać się znajomością łaciny literackiej zapamiętanej w liceum

  3. #43

    Domyślnie

    Nie chcę się wtrącać, ale tak naprawde to Homo sum, humani nil a me alienum puto (Terencjusz). No i Homo homini lepper est!

  4. #44

    Domyślnie

    lepper? a może Leper?

  5. #45

    Domyślnie

    Frankai, posłuchaj, co do nas piszą. Jeden z domów modelowych Muratora o nieskromnej nazwie "Doskonały", został okropnie skrytykowany przez naszego czytelnika między innymi za łazienki: " Czy w układzie trzech sypialni wystarczająca jest jedna wspólna łazienka z toaletą ???" - tu rząd znaków pytających i wykrzykników. Czyli, że dla niego jedna na poddaszu jest absolutnie niewystarczająca. A chodzi o nieduży dom dla czterech osób.
    My tu sobie gadu gadu a dzieci rosną... przyjdzie czas, kiedy to my im zaczniemy przeszkadzać w łazience.

  6. #46

    Domyślnie

    Frankai, posłuchaj, co do nas piszą. Jeden z domów modelowych Muratora o nieskromnej nazwie "Doskonały", został okropnie skrytykowany przez naszego czytelnika między innymi za łazienki: " Czy w układzie trzech sypialni wystarczająca jest jedna wspólna łazienka z toaletą ???" - tu rząd znaków pytających i wykrzykników. Czyli, że dla niego jedna na poddaszu jest absolutnie niewystarczająca. A chodzi o nieduży dom dla czterech osób.
    Ja się boję, że my tu sobie gadu gadu a dzieci rosną... Niedługo wykopią mnie ze wspólnej łazienki.

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Ciekawe. dwa takie same posty, rózniące sie ostatnim zdaniem.:O

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    A propo's domów z poddaszem użytkowym, to wybierając projekt nie znalazłam takiego, który byłby moim zdaniem funkcjonalny. Dlatego, że większość projektów ma trzy sypialnie na górze (czyli rodzice śpią koło dzieci) i jedną łazienkę, a na dole jest druga łazienka. Tak więc nad ranem ktoś musi biec na dół żeby się umyć. Idealnie moim zdanie byłoby gdyby na górze były tylko sypialnie dla dzieci i jedna łazienka, a na dole reszta z sypialnią i wygodną łazienką dla rodziców. Rozumiem, że gdyby miało być tak jak ja bym chciała, to dom musiałby być rozłożysty na dole a mały na górze. Dlatego zostałam przy samym parterze i dwóch łazienkach. Pzdr, A.

  9. #49

    Domyślnie

    Wiedziałam, że mi się dostanie. Wydawało mi się, że wiadomość nie została wysłana i dlatego ją powtórzyłam, oczywiście niedokładnie. Teraz mnie starzy Frumowicze zjedzą...Smacznego

  10. #50
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    viteek

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    8

    Domyślnie

    WG. MNIE 2 i 1/2. tj lazienka rodzicow osobno przy sypialni,bez dostepu dla dzieci-druga dzieci i ewentualnych gosci,i jeszcze ubikacja ,w czesci dziennej domu.

  11. #51

    Domyślnie

    Cześć
    Ja też jestem tego samego zdania co Viteek.
    pzdrw
    Artur

  12. #52

    Domyślnie

    Mój program to łazienka x 3, dwie na piętrze ogólnodostępne z korytarza,w domyśle nasza oraz córek, ale z odmiennym wyposażeniem i jedna na parterze. Nie wyobrażam sobie, jak oprowadzam gości po domu i mówię "a oto trzecia łazienka, przepraszam ale nie zdążyłem pościelić".

  13. #53

    Domyślnie

    W domu dla czteroosobowej rodziny zaprojektowałabym trzy łazienki - wersja wygodna, ale minimum to dwie łazienki.

  14. #54
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mirzaw
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    261
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    A ja mam (będe miał we wrześniu jak skończą) dwie łazienki. Jedna na piętrze o pow. 12 m2 (wanna, dwie umywaliki, muszla itp.) a na praterze druga o powierzchni 6 m2 w niej prysznic, umywalka, i muszla) na parterze blisko wejścia po to by dzieci jak przyjdą z dworu po 5 godzinach szaleństwa od razu trafiły do "myjni" a nie brudziły całego mieszkania.
    Mirzaw

  15. #55

    Domyślnie

    Dodam moje 3 grosze: domek będzie niewielki (Agat f-my Archeton), w planie jest małe WC na parterze 2,7 m2, wejdzie mała kabina prysznicowa i umywalka, i większa łazienka na piętrze (ok. 8m2, z wanną, tu też pewnie pójdzie pralka bo w kotłowni nie zmieści się...). Teraz mieszkam w bloku, mamy co prawda 2 łazienki (w jednej prysznic w drugiej wanna), ale o 'blokowych' rozmiarach czyli po ok. 3m2 każda. Łazienka osobno dla dzieci lub gości? Hmmm dla mnie nieosiągalny luksus

  16. #56

    Domyślnie

    Dlugo szukalam projektu ktory by mi odpowiadal,i znalazlam jedna lazienka(5 m2 ) na dole z prysznicem i WC i dwie na poddaszu.Jedna dostepna tylko z sypialni,druga dla dzieci obok ich pokoi,za lazienka jest jeszcze nieduze pomieszczenie na pralke i potrzebnie rzeczy do sprzatania i suszenia bielizy(oczywiscie tylko wtedy gdy pada). Mysle ze 3 lazienki dla 4 osob sa w sam raz.Teraz mieszkamy w bloku z jedna malenka lazienka i juz jest horror najgorszy gdy wszyscy chca skorzystac z WC,wiecej lazienek jest to luksus ponad miare(ciekawe kto bedzie sprzatal te trzy?)

  17. #57

    Domyślnie

    Zdecydowanie 2 lub 3 łazienki.
    Ja będę miał 2 łazienki na "górze": Jedna przy sypialni (prysznic, wc, umywalka) a druga ogólnodostępna dla dzieci i gości (prysznic, wc, wanna, umywalka, sauna, część do ćwiczeń). I 1 łazienkę na "dole" (kibelek, umywalka i ewentualnie prysznic)
    Dla mnie jest to rozwiązanie: standardowy luksus.

  18. #58

    Domyślnie

    U nas są w projekcie trzy łazienki. Jedna mała na dole z prysznicem i dwie na górze. Ponieważ będziemy mieć prawie stałych gości u siebie (moją mamę lub/i teściową), więc dwie łazienki na górze (część nocna) wydają się niezbędne, nikt nie będzie ganiał z przyborami toaletowymi na dół. Łazienka na dole będzie raczej ubikacją (prysznic instalujemy tak na wszelki wypadek). Łazienka przy sypialni (bardzo malutka) bedzie dla mnie i męża, druga - większa dla dzieci, naszych mam i częstych, w naszym przypadku, gosci.

  19. #59

    Domyślnie

    Jestem za rozwiązaniem Pittbula - ile kondygnacji , tyle łazienek. Ja mam jedną na parterze, druga właśnie powstaje na adaptowanym poddaszu.Goście u mnie bedą zawsze na parterze, wyszłam z założenia, że góra jest tylko dla domowników, to strefa intymna - dwie sypialnie, mały salonik i łazienka, wszystko jasne,ciepłe ,przytulne, żadnego łażenia w buciorach.
    Dół jest u mnie tzw.częścią dzienną - kuchnia z jadalnią, salon z wyjściem na taras i ogród, pokój gościnny i łazienka. Domek jest mały-150 m kw. Wg mnie funkcjonalnie. W ubiegłym roku byłam na parapetówie u rodziny. Wybudowali dom z takimi jakimiś półpoziomami. 1 poziom-2 pok.+ łazienka, 2 poziom-salon + kuchnia z jadalnią, 3 poziom-3 sypialnie+łazienka. Wg mnie niezbyt dobre rozwiązanie jesli chodzi o usytuowanie łazienek - z salonu, w którym toczy się całe dzienne życie trzeba biegać po schodach do kibelka. Po kilku drinkach - może być niebezpiecznie.
    DJ

  20. #60
    Guest

    Domyślnie

    Na razie mamy maly domek wiec lazienki sa tylko dwie: jedna z pelnym wypasem dla nas, druga dla gosci z wyposazeniem podstawowym. Dzieci, dzieki Bogu nie mamy.
    Mysle jednak, ze dla osob posiadajacych przynajmniej jedno dziecko trzecia lazienka staje sie niezbedna.
    A ze koszty: coz, decydujac sie na budowe domu za kilkaset tysiecy zlotych warto przemyslec wydanie kilkunastu wiecej aby kazdemu bylo wygodnie.

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony