dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 34
  1. #1

    Domyślnie Narzędzia SKIL

    Witam

    Jakie są wasze opinie o narzędziach SKIL?

    A może ktoś użytkuje narzędzia GRAPHITE

    Proszę o opinie bo po budowie moje no namy się wkruszyły i chciałbym kupić coś niedrogiego a w miarę porządnego na dłużej.

    Pozdrawiam

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jurand79
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    736
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie Re: Narzędzia SKIL

    Cytat Napisał Marek Sza.
    Witam

    Jakie są wasze opinie o narzędziach SKIL?

    A może ktoś użytkuje narzędzia GRAPHITE

    Proszę o opinie bo po budowie moje no namy się wkruszyły i chciałbym kupić coś niedrogiego a w miarę porządnego na dłużej.

    Pozdrawiam
    Szukaj fajnych sprzętów na allegro. Co prawda czasami można się naciąć na podróbę (choć zawsze możesz spróbować umówić się na ewentualny zwrot) to jednak zdarzają się ciekawostki w fajnej cenie. Ja np upolowałem strug Makity za 320 pln ale zakup piły tarczowej nie udał się - jakaś chińska podróba ale dość solidna.
    Co do Skila - kupiłem szlifierkę oscylacyjną. Po 3 dniach szlifowania drewnianych ścian zaczęła tracić moc. Czas gonił - olałem gwarancję i rozkręciłem. Okazało się, że mocowanie łożyska pękło, wirnik się przekrzywił i metalowe blaszki z których jest zrobiony zaczęły haczyć o stojan. Jakoś naprawiłem....

  3. #3

    Domyślnie

    Witam! mam skilla pilarkę( niezbyt mordowana) do drewna na razie jest oki, szlifierka( tadycyjny model 850W) padła przy drugiej robótce po przecięciu 5mb posadzki betonowej gr 5cm( chyba sprzęgło). Serwis (ich koszt transportu) sprawdził się dobrze po 4 dniach dostałem nową. Jak będzie dalej nie wiem, postaram się ją przećwiczyć przed końcem gwarancji. Wiertarka to niezniszczalna CELMA zielona i BOSCH 1000W(jak to prawda), wierci, wkręca na razie (dwa lata) nie jest źle. Napewno nie kupię już żadnego wynalazku typu toya, ćwiczyłem to kiedyś, to bzdura i powinni tego zabronić importować i sprzedawać. Psuły się zaraz po gwarancji. Chociaż słyszałem o takich "wynalazcach", że dożynają tego typu narzędzia przed upływem gwar i ciągle mają nowe narzędzia po wymianie, jest to filozofia i dobrze, niech koszty ponoszą szmaciarze, którzy to importują. Prawda jest taka, że tylko profesjonalne narzędzia dają jakąś gwar trwałości, tylko ten wydatek!

  4. #4

    Domyślnie

    Mam pilarkę jak narazie pracuje bez zarzutu.Przy jej pomocy udało mi się wybudować fajny domek gospodarczy.Jej poprzedniczka marki noname padła po jednym dniu
    pozdrawiam dk.

  5. #5

    Domyślnie

    Witam!
    Ja od ponad roku posiadam 12 Voltową model 2004 wkrętarkę akumulatorową. Jak do tej pory spisuje się rewelacyjnie. Kupiona na Allegro.
    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Witam

    Mam .......a raczej miałem ( bo właśnie padła) wiertarkę Skill-a kupiona w makro za 180 zł 8 lat temu . Tego co ona przeżyła nie życzę największemu wrogowi . Remonty mieszkania ,i całą budowę która dała jej tak w tyłek że ciągle dziwiłem sie ,dlaczego ona jeszcze działa .Dla mnie sprzęt rewelacyjny .Mam nadzieje ze teraz w dobie wszechobecnej tandety są podobnej jakości .Polecam

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    czesiur

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    4

    Domyślnie

    Nie wiem czy wiecie, ale SKILL jest marką BOSCH'a
    ja używałem wiertarek SKILL i powiem że lepsze są te wyższe modele

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pado

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    Poznań /Okolice
    Posty
    834
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Używałem wiertarki całkiem całkiem choć miała niezbyt rewelacyjny udar.Ale do domowych potrzeb i małych prac OK.Wykonanie też ładne a stosunek cena - jakośc dobry . Później ale do pracy zacząłem używać wiertarki De-Walta (żółta obudowa) z udarem. Rewelacja jeżeli chodzi o udar ,choć kiepskie wyłączniki . Przy intensywnej eksploatacji wytrzymywały 1 miesiąc. Ale zmienili ich konstrukcje i teraz są ok. Potem używałem KRESA , dobre wykonanie udar niezbyt rewelacyjny ale bardzo trwałe.Co pół roku w okresie 2 letniej gwarancji mozna było oddać do bezpłatnego przeglądu co było plusem Kabel sieciowy był z żyłką stalową więc można było powiesić na kablu i nic sie nie działo .
    Choć patrząc na ceny to od Skilla znacznie odbiegają w górę .

  9. #9

    Domyślnie

    wiertarka 500w 15 lat i działa (nie leży odłogiem) żeby ja szlak trafił to bym kupił nowszą a tak---to szkoda

  10. #10

    Domyślnie

    Mam wiertarkę 450 W od 12 lat (z niemiec - sam przywiozłem )
    Działa. Przeżyła kilka remontów u mnie, rodziców i brata

    wiercenie, mieszanie farb i klejów do glazury itp....
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MiSiOr
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    137
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Rewelacyjna, złego słowa nie powiem na kątówkę SKIL'a. Miałem kilka lat w warsztacie, aż się nie zużyła - wirnik szlag trafił (wymiana tłumików, czyli dużo cięcia w ciężkich warunkach pogodowych). Za te pieniądze - NIE MA NIC LEPSZEGO !

    P.S. Teraz mam Makitę, droższa i lepsza

  12. #12

    Domyślnie

    Graphite to topex, nie polecam
    best regards

  13. #13

    Domyślnie

    Ja mialem wiertarke ,wyzynarke i wkretarke .Wszystko po kolei padalo i zamiast brac skill dokladalem wiecej i kupowalem boscha niebieskiego.Znajomi tez mieli problemy z firma skill .Moze sa dobre jak sie zadko uzywa .Moja teoria nigdy wiecej skill.
    Nyno

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MiSiOr
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    137
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał nyno
    Ja mialem wiertarke ,wyzynarke i wkretarke .Wszystko po kolei padalo i zamiast brac skill dokladalem wiecej i kupowalem boscha niebieskiego.Znajomi tez mieli problemy z firma skill .Moze sa dobre jak sie zadko uzywa .Moja teoria nigdy wiecej skill.
    Czyli miałem szczęście? Nie był żadko używany, paru klientów już miałem...

  15. #15

    Domyślnie Re: Narzędzia SKIL

    Cytat Napisał Marek Sza.
    Witam

    Jakie są wasze opinie o narzędziach SKIL?

    A może ktoś użytkuje narzędzia GRAPHITE

    Proszę o opinie bo po budowie moje no namy się wkruszyły i chciałbym kupić coś niedrogiego a w miarę porządnego na dłużej.

    Pozdrawiam
    kupiłem ostatnio wykrywacz profili Skill. wszystko jest ok tylko jak chce znaleźć listwy pod suchym tynkiem to troche warjuje bo na suchym tynku jest papier a papier to drewno...... ale jeżeli chodzi o miedz i inne metale to ok

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar K160
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Sądeczczyzna
    Dzielnica
    Górzysta
    Posty
    590

    Domyślnie

    Ja uważam, że skill nie jest warty nawet połowy tego co kosztuje na rynku. Miałem nową oryginalną wiertarkę , o którą dbałem niebywale. Nieprzegrzewałem, nie brudziłem, używałem sporadycznie ....

    Najpierw padły łożyska od jednego wiercenia w w suficie - pył wszedł w nieuszczelnione łożyska. Kilka tygodni później szlak trafił wirnik - sypały się snopy iskier.

    Uważam, że odpowiednią wartość mają tanię chińskie narzędzia. Wybieram te z gwarancją i użytkuję nie patyczkując się. Mam diaksa TIP (chinol pełną gębą) , którego eksploatuję TAK, że dosłownie nic by tego nie zniosło, a on ciągle działa i to wyśmienicie.

    Jeśli narzędzie skilla kosztuje ponad 200pln , to mam za 6 chińskich wiertarek z gwarancją w markecie (wymieniają bez gadania). To oznacza, że mam 6 do 12 lat ciągłej gwarancji....a czasami się trafia wiertarka za 40zł , która pracuje latami.

    Mam też wiertarkę Einhell żółtą , ale odradzam , niska jakość, a jedyny atut to gwarancja door to door i liczę , żę wkrótce ją wykorzystam.

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Jeśli narzędzie skilla kosztuje ponad 200pln , to mam za 6 chińskich wiertarek z gwarancją w markecie (wymieniają bez gadania). To oznacza, że mam 6 do 12 lat ciągłej gwarancji....a czasami się trafia wiertarka za 40zł , która pracuje latami.


    Nie wiem skąd takie zacietwierzenie. Sam mam kilka urządzeń Skilla, kilka się uszkodziło i nie uważam je za produkt z wysokiej półki, ale nie śmiałbym porównywać ich z typową chińszczyzną. Dla każdego, kto się choć trochę zna na technice "łożyska ślizgowe" zwykle używane w taniej chińszczyźnie to badziew tak wielki, że nie ma o czym wspominać. Mają one jeszcze wiele innych rozwiązań, które warunkują ich niską jakość co nie oznacza, że wszystkie urządzenia z Chin są takie.
    Poza tym typowa wiertarka Skill o mocy 500W (i to prawdziwej, a nie tak jak w tych, które porównujesz) kosztuje około 120zł (http://www.skapiec.pl/site/cat/515/comp/393428). Pokaż mi 6 sztuk chińskich czy innych kupionych w Polsce, że za 120zł kupisz 6 sztuk.
    Zdaję sobie sprawę, że u kogoś największy badziew wytrzyma dłużej niż najlepszy sprzęt markowy u kogoś innego, ale żeby na tej podstawie oceniać całą produkcję?

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar K160
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Sądeczczyzna
    Dzielnica
    Górzysta
    Posty
    590

    Domyślnie

    No , ale chyba mam prawo do własnej oceny ?

    Moja wiertarka Skilla kosztowała 230 pln , miała łożyska kulkowe niby kryte, ale byle pył w nie wchodził.

    W Leroy była 10 dni temu promoca i wiertarki chińskie kosztowały 34 zł szt z dwuletnią gwarancją.

    Uważam, że SKill czy Bosh z tych tańszych nie jest na tyle dobry by wybierać go zamiast 4 krotnie tańszych chinczyków.

    Natomiast dobry Bosh kosztuje tyle ,że nigdy w życiu nie zrozumiem tych , którzy twierdzą, że warto zapłacić tyle pieniędzy za wiertarkę, która wcale nie jest wieczna.

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał K160
    No , ale chyba mam prawo do własnej oceny ?

    Moja wiertarka Skilla kosztowała 230 pln , miała łożyska kulkowe niby kryte, ale byle pył w nie wchodził.

    W Leroy była 10 dni temu promoca i wiertarki chińskie kosztowały 34 zł szt z dwuletnią gwarancją.

    Uważam, że SKill czy Bosh z tych tańszych nie jest na tyle dobry by wybierać go zamiast 4 krotnie tańszych chinczyków.

    Natomiast dobry Bosh kosztuje tyle ,że nigdy w życiu nie zrozumiem tych , którzy twierdzą, że warto zapłacić tyle pieniędzy za wiertarkę, która wcale nie jest wieczna.

    Oczywiście, że można mieć własną opinię, ale do oceny to trzeba mieć jednak trochę wiedzy. Ci którzy kupują bardzo drogie narzędzia czasami robią to dlatego, aby zminimalizować straty spowodowane postojem z powodu awarii, czasami przez snobizm, a czasami bo się nie znają. Czy warto dopłacić, czy nie to już sprawa indywidualna, ale spróbuj kiedyś taką wiertarką za 34zł wywiercić otwór pod gwint np. M4 i to nie tóż po przyniesieniu jej ze sklepu, ale po paru użyciach z wierceniem w betonie to może zrozumiesz, że nie zawsze tańsze znaczy taniej.

  20. #20

    Domyślnie

    mam 3 narzędzia skil wkrętarkę ... 5lat...ciagle działa akumulatory padły .. ładowarka była ... do zmieniłem na makite
    szlifierka oscylacyjna 4lata ... działa ... kilkakrotnie rozbierana do czyszczenia
    wyrzynarka 4lata potencjometr regulacji padł ..naprawiłem stopka sie pogięła ale działa teraz pracuje makitą
    coś między chińczykiem z marketu a zielonym boshem tak bym ...wycenił

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony