dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24

Temat: Karty

  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    Ciesze sie bardzo, ze moj watek zostal wydobyty z zakamarkow zapomnienia
    Ja jestem corka zapalonego brydzysty, ale niestety nie chcial mnie tato nauczyc w brydza grac i jest to jedna z niewielu gier karcianych, w ktore nie potrafie grac.

    [quote="Benicio"]Poza tym 3-5-8, kierki, planowanie, ogór. Ten ostatni wyzwala najwięcej emocji.
    quote]

    3-5-8 i kierki to moje ulubione , ale o ogorze to pierwsze slysze moglbys zdradzic zasady???

  2. #22

    Domyślnie

    [quote="mbz"]Ciesze sie bardzo, ze moj watek zostal wydobyty z zakamarkow zapomnienia
    Ja jestem corka zapalonego brydzysty, ale niestety nie chcial mnie tato nauczyc w brydza grac i jest to jedna z niewielu gier karcianych, w ktore nie potrafie grac.

    Cytat Napisał Benicio
    Poza tym 3-5-8, kierki, planowanie, ogór. Ten ostatni wyzwala najwięcej emocji.
    quote]

    3-5-8 i kierki to moje ulubione , ale o ogorze to pierwsze slysze moglbys zdradzic zasady???
    Hej

    Zasady ogóra
    Dowolna ilość osób, cała talia. Rozdaje sie po sześć kart. Celem gry jest zostanie z ostatnią kartą o jak najniższym nominale. Zaczyna osoba następna po rozdającym. Wykłada wybraną kartę, a następny po Nim musi rzucić równą, wyższą lub najniższą kartę w porównaniu do poprzednika itd. To znaczy do ostatniej osoby w danej rundzie. (uwaga - jesli pierwszy rzucił 8, drugi 10, to rzeci gracz dostosowuje się do 10, a jeśli pierwszy rzucił 10, a drugi 4, to trzeci się dostosowuje do 10) Następną rundę zaczyna ten, który wyłożył najwyższą kartę (w przypadku kilku równych ten, który połozył ją jako ostatni). Zaczyna ją od dowolnej wybranej przez siebie karty z reki. Przegrywa ta osoba, która w ostatniej bitce ma najwyższą karte. Zapisuje się jej tyle punktów karnych, jaki nominał miała karta z którą została (np. przy ósemce 8 pkt.).
    Kolejność kart 2 - najniższa, as - najwyższy, 10 - między 9 a walet. Jeden wyjątek. 2trefl jest najwyższą kartą (wyższą od asa nawet)
    Po "zdobyciu" 31 pkt karnych osoba odpada z gry i jest ona kontyuowana bez Niej. Odpadają kolejne, aż zostaje jedna.

    Mam nadzieje, że można cokolwiek z tego zrozumieć

    Pozdrowienia B.

  3. #23

    Domyślnie

    Czy karty w sieci to to samo, co w realu?
    Witam, czasami grywam w brydza na www.zagraj.pl i emocje tam panujace sa duze, wiec zapewne przy innych grach, jest podobnie Z niewymienionych tutaj gier, to grywalem jeszcze w czasach studenckich w Derde i BURKE... czy ktos mógłby odswieżyć reguły tej ostatniej gry?

    Xaveryd

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Bard13
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    1.609
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał xaveryd
    Witam, czasami grywam w brydza na www.zagraj.pl i emocje tam panujace sa duze, Xaveryd

    niestety www.zagraj.pl oferuje grę jedynie po opłaceniu abonamentu (najczęściej SMS-em).

    Brydżystom polecam www.bridgebase.com a jako wstęp do tego jego polska stronę www.bridgebase.pl.

    Znakomity serwer do gry i sporo ostatnio Plaków.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony