dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 16
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 320
  1. #261

    Domyślnie

    ...No i stało się..FUNDAMENTY ZALANE....

    Ekipa zaczęła prace w czwartek, wczoraj o 17 fundamenty były gotowe. Jak narazie wszystko przebiega zgodnie z planem, no może geodeci mieli małe opóźnienie ale pozatym wszystko OK. C34a ma dość konkretne "stopy" więc betonu wyszło prawie 37m3!!!
    1000 bloczkow już tez przyjechało, nastepny 1000 w poniedziałek.





    Kmfortowy C34aL

  2. #262

    Domyślnie Powrót po kolejnej przerwie

    Witajcie,
    my po niejakiej przerwie kontynuujemy.
    Podbetony gotowe, podciągi stalowe gotowe. Teraz szalowanie i zalewanie wieńca. Na początku czerwca wchodzi cieśla, a po kolejnych ok. 3 tygodniach dekarz. Co do dachówki, to mieliśmy kilka koncepcji, ale marzenia zostały zweryfikowane przez rzeczywistość. Początkowo myslelismy o Domino Creatona (ceramika) - spotkałem się z opiniami, że ładnie wygląda na prostych dachach, a ten na C34 jest połamany + 8 koszy etc, wiec może wizualnie nie byc do końca OK. Co tam czyjes opinie - pomyslałem. Niestety wycena zrobiła swoje. Nie poddawałem się... i pomyslałem o Tegalicie Braasa (beton). Niestety Tegalit robiony jest w Niemczech, a nie w Polsce, wiec i cena odpowiednia (mimo, że forma dachówki bardzo prosta). Jednak i tu przy tak rozległym dachu wycena (korzystniejsza oczywiście od Creatona) do najniższych nie należała. Wiele wskazuje na to, że koniec końców zdecydujemy się na Bałtycką Braasa. Ach te kompromisy między chęciami, a możliwościami...
    pozdrawiam

  3. #263

    Domyślnie

    do budujący C34a ze stropem jak wyglądały u was wzmocnienia tymi stalowymi belkami robiliście dokładnie jak w projekcie czy jakieś zmiany w tym zakresie ?

  4. #264

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek R
    do budujący C34a ze stropem jak wyglądały u was wzmocnienia tymi stalowymi belkami robiliście dokładnie jak w projekcie czy jakieś zmiany w tym zakresie ?
    Właśnie jestem po konsultacjach z kier. budowy i stalowych ceowników 240 nie będziemy zakładać....w to miejsce bedą zbrojone belki betonowe, ekipa sama je zrobi, ja tylko im drut fi 16.
    Podkreślam ze robimy C34a ale na poddaszu nic nie robimy....

    W ostatnim tyg. postawili nam ściany, od jutra beda zabierać się za strop-terriva.
    Cieśla wchodzi w sierpniu.

    Nawiązując do dachówki BRASSA....hmm, ja osobiście chcę dachówke betonowa, antracytową, ceramika poprostu mniej mi sie podoba....
    Oczywiście sa opinie pozytywne i negatywne odnośnie betonowych..ale cóż....

  5. #265

    Domyślnie

    Cytat Napisał micox
    Nawiązując do dachówki BRASSA....hmm, ja osobiście chcę dachówke betonowa, antracytową, ceramika poprostu mniej mi sie podoba....
    Oczywiście sa opinie pozytywne i negatywne odnośnie betonowych..ale cóż....
    zobacz jeszcze na ruppceramika

    http://www.monier.pl/katalog-ruppcer...ki/sirius.html

    nie są jakieś drogie , nie święcą się jak psu jaja ( choć dla niektórych to wada
    ) i co najważniejsze są barwione w masie dość istotna sprawa przy sporej ilości koszy - ciętych dachówkach

    ja mam u siebie ruppa od 4 lat i jest bardzo OK

  6. #266

    Domyślnie

    Cytat Napisał micox
    Nawiązując do dachówki BRASSA....hmm, ja osobiście chcę dachówke betonowa, antracytową, ceramika poprostu mniej mi sie podoba....
    Oczywiście sa opinie pozytywne i negatywne odnośnie betonowych..ale cóż....
    Klamka zapadła - dachówka betonowa Braasa zamówiona (Bałtycka).
    U nas wybór betonowej bardziej wymuszony przez koszty. Znalazłem w Tarnowie Podgórnym dom z Domino Creatona (ceramika) w antracycie i muszę powiedzieć, że wygląda super.
    A propos tego świecenia się jak psu.... to mam nadzieję, że nowa powłoka Braasa 'Cisar' zbyt mocnego takowego efektu nie da. Cieśla w tym tygodniu kończy więźbę, a po dostawie dachówki dekarz.

    pozdrawiam i "niech się mury pną do góry"

  7. #267
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Adasiek02

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    8

    Domyślnie

    witam
    obecnie jesteśmy na etapie podbitek
    wczoraj zagruntowaliśmy klej na styropianie a w poniedziałek wchodzi hydraulik
    czy ktoś z forumowiczów mieszkających w komfortowym może pochwalić się swoim oświetleniem salonu. jest on znacznych rozmairów wiec szkoda by było go sp.... byle jakim światłem

  8. #268

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adasiek02
    witam
    obecnie jesteśmy na etapie podbitek
    wczoraj zagruntowaliśmy klej na styropianie a w poniedziałek wchodzi hydraulik
    czy ktoś z forumowiczów mieszkających w komfortowym może pochwalić się swoim oświetleniem salonu. jest on znacznych rozmairów wiec szkoda by było go sp.... byle jakim światłem
    Ale może w końcu chłopaki pochwalicie się swoimi C34 fotkami na forum bo za chwilę będę w każdym na żywo ale na forum zdjęcia ani szt

    ławy wylane w czw - weszło 31m3

    pozdrawiam

    Wojtek

  9. #269
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    majkse

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    3

    Domyślnie Kominek

    Fotka naszego kominka. Tynki skończone. Czekamy aż wyschną.


  10. #270

    Domyślnie Re: Kominek

    Jaki to jest wkład , no i prosimy o więcej zdjęć

  11. #271
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    majkse

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    To jest wklad z boczną szybą arysto A10.
    W łazienkach kończą kłaść płytki. My myślimy teraz o ogrodzeniu i urządzeniu ogródka. Pod koniec listopada mamy zamiar sie wprowadzić. Juz nie możemy się doczekać.

  12. #272

    Domyślnie

    Cytat Napisał majkse
    To jest wklad z boczną szybą arysto A10.
    W łazienkach kończą kłaść płytki. My myślimy teraz o ogrodzeniu i urządzeniu ogródka. Pod koniec listopada mamy zamiar sie wprowadzić. Juz nie możemy się doczekać.
    no to ładnie u mnie dzisiaj wmurowano pierwszy bloczek w ścianę
    no i może rozwinąć jakie C34 budujesz ze stropem czy nie i jakie ewentualnie zmiany zrobiłeś

  13. #273
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    majkse

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Budujemy wersję z poddaszem. Najważniejszą zmianą jaką zrobiłam, to daliśmy o 2 bloczki więcej na poddaszu. W ten sposób uzyskalismy piękną i wielką powierzchnię uzytkową na pddaszu za niewielka kasę ( 2 warst bloczków i dodatkowego pasa elewacji). Ze skosami ok 230 m2. Mamy teraz miejsce na silownię, barek , salę na imprezy i ping-ponga, graciarnie ,2 spore gabinety, łazienkę i pokój dla gości.
    Na dole z pokoju 10 metrowego zrobilismy sobie garderobę, z wejściem od sypialni. Trochę powiększylismy malą lazienkę, kosztem gospodarczego. Z 2 zrobilismy 1 dużą lazienkę. Zrezygnowalismy z gabinetu. Mamy tam dużą kuchnię. Gdzieś w okolicach pierwotnej spiżarni i części kuchni mamy schody na górę, a pod nimi spiżarnię. Wiem,że schody betonowe nie są tak efektowne, ale przynajmniej maja tu swoje miejsce, troche na uboczu i najważniejsze, że nie zmniejszają salonu i nie wprowadzają zamieszania tzn kominek , schody ityd .. troche za dużo)
    Pozdrawiam

  14. #274

    Domyślnie Fotki C34

    Witajcie,
    wrzuciłem fotki. Do oglądania pod adresem:
    http://picasaweb.google.pl/flowerski/C34Udostepnione#

    Jeśli coś nie działa, to dajcie znać, bo to mój debiut z wrzucaniem fotek do sieci.
    pozdrawiam

  15. #275
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Adasiek02

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    8

    Domyślnie

    witam
    dzisiaj przystąpiliśmy do wylewania ostatecznych posadzek i o zgrozo
    budynek dalej się rozciąga
    po pomiarach wyszło AŻ 283 m
    co sie dzieje ?????????????????
    pomocy

  16. #276
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Pytanie, co dla architekta było netto. Sprawdz powierzchnię całkowitą.

  17. #277
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    majse

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    4

    Domyślnie Już mieszkamy!

    Witamy,
    mieszkamy już od Świąt BN, jest cudownie.
    Nie zamienilibyśmy tego projektu na żaden inny. W tym domu jest miejsce na wszystko. Pozdrawiamy życząc powodzeni wszystkim budującym.

  18. #278

    Domyślnie Re: Już mieszkamy!

    Cytat Napisał majse
    Witamy,
    mieszkamy już od Świąt BN, jest cudownie.
    Nie zamienilibyśmy tego projektu na żaden inny. W tym domu jest miejsce na wszystko. Pozdrawiamy życząc powodzeni wszystkim budującym.
    fotki , fotki ,fotki

  19. #279
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    BP51

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    1

    Domyślnie garaż w c34

    Czy ktoś powiększał garaż ? wydaje się być zdecydowanie za mały na dwa samochody

  20. #280
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mirchen

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    2
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich na forum.
    W kwietniu ruszamy z budową c34a.
    Na chwilę obecną przygotowania idą pełną parą.
    Działka 3000 m2, na działce 800 m2 lasu. Już nie moge się doczekać kiedy wbijemy przysłowiową łopatę

Strona 14 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony