dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 104
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał retrofood
    "Dziennik" cytuje żart rozsyłany wczoraj wieczorem SMS-ami. ''Podobno cisza wyborcza potrwa do Bożego Narodzenia, a potem premier podejmie decyzje'' - śmiali się Polacy.
    Ja dostałam takiego - wczoraj rano:
    "W związku z zaistniałą sytuacją, uprzejmie donosimy, że zdejmujemy z państwa telefonu usługę "codzienny podsłuch obywatelski", co wpłynie na obniżenie kosztów połączeń krajowych o 20%. Serdeczne pozdrowienia CBA"

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Beti_
    podatek liniowy - jeszcze na niego za wcześnie, za duże różnice w wynagrodzeniu niestety mamy
    róznice w wynagrodzeniu były, sa i będą zawsze. Na tym polega rynek. Czasy "każdemu o równo" się skończyły.
    Cytat Napisał _Beti_
    KRUS - do likwidacji !? moja teściowa pracuje ciężko na roli i opłaca krus
    Czy Twoja Teściowa pracuje ciężej od górników, hutników i całej reszty pracowników fizycznych? Raczej nie.
    Cytat Napisał _Beti_
    prywatyzacja szpitali - moim zdaniem wzbogacą się rządzący, a my za połowę usług będziemy musieli płacić
    Prywatyzacja szpitali rozpoczęla się już jakiś czas temu. W moich Gliwicach sa albo szpitale sprywatyzowane, albo w likwidacji - podczas procesu prywatyzacji. Innych brak.
    Cytat Napisał _Beti_
    wzrost cen żywności – napewno nadal będzie
    oczywiście że bedzie. ważne żeby wzrost płac był wyższy niż wzrost cen.

    Cytat Napisał _Beti_
    wątpię że przeciętnemu Kowalskiemu będzie żyć się lepiej, może biznesmena owszem, ale nie mi ja pracownik samorządowy, mąż nauczyciel

    ale daję im szanse, choć jestem pełna obaw
    Troche więcej wiary w cuda Myśle, że podczas ostatnich dwóch lat nic się w kwestii Waszych państwowych zarobków nie zmienilo.

  3. #43
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    moi drodzy...proszę uważać, żeby Szanowna Redakcja i tego wątku nie usunęła

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Maxtorka
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.473

    Domyślnie

    Cytat Napisał retrofood
    Oczywiście, że zmiany nie nastaną już jutro.
    Ale mam nadzieję, że już od jutra ktoś przestanie wydawać miliony na wątpliwe igrzyska, twierdząc, że to tylko dla mojego dobra i że przestaną mi mówić, że nigdy nie uwierzą, że "białe jest białe, a czarne jest czarne"
    I że pewien minister nie pośle pewnej grupy zawodowej w kamasze , wanna innego inistra nie będzie tematem nr 1 w mediach a pan prezes nie bedzie codziennie wpietniczał się bez pardonu do mojego domu wygadując bzdury , szukając wroga i wymachując tym swoim paluchem
    Możnaby to pasmo sukcesów wymieniać i wymieniać , przez dwa lata trochę się tego zebrało ale lepiej chyba od razu zapomnieć . Gorzej naprawdę być nie może więc nie mamy wyjścia , musi być lepiej
    Taką wersję przyjęłam i takiej będę się trzymać do końca !

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    Rafal_G-ce

    myślę że nie wiesz co to jest praca "na gospodarce"
    To niesamowity obowiązek i uwiązanie
    teściowa 3 razy dziennie 6, 15, 20, przeciętnie po 2 godziny ciężko pracuje przy gnoju, karmieniu zwierząt, dojeniu.....
    Nie mówiąc o pracy w polu...
    Ona nie bierze 600zł renty tak jak moje 3 sąsiadki za dzieci z "alergią" - moim zdaniem to można ukrócić bo dzięki lipnym rentą najwięcej Nasze państwo traci!
    każde " darowane" przez państwo pieniądze czy to Krus czy to renta czy też zasiłki powinny przysługiwac tylko ludzią potrzebującym
    więc weryfikacja, kontrola a nie korupcja i łapówki

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Generalnie temat KRUS jest tematem trudnym. Oczywiście, że pierwsze, co myslą ludzie spoza rolnictwa, to "dlaczego ja mam tyle płacić, a rolnicy nie ".
    Ale sprawa nie jest taka oczywista. Gdyby na wsi było tak dobrze, to waliłyby tam tłumy, prawda? Wystarczy przejechać przez wsie i popatrzeć na gospodarstwa. Jakoś nie widać tam bogactwa - raczej ciężką pracę i nie najlepszą sytuację materialną. W jaki sposób rolnicy mieliby zarobić na opłacanie co miesiąc kilkuset złotych? Potentaci, z areałem ponad 100 ha, dadzą radę. Sprzedadzą plony, sporą część wyeksportują, wezmą dopłatę obszarową (dużą - bo duży areał) i wystarczy im na ZUS.
    A co powinni zrobić ci, którzy mają po kilka hektarów (albo i po 10 - 20 ha) lichutkiej ziemi IV i V klasy? Z czego mieliby opłacić takie składki?
    Nie można traktować takich osób jak przedsiębiorców, bo nimi nie są. Czasem mają konika - albo i nie - , sieją i sadzą tyle, żeby się móc wyżywić, czasem parę jajek sprzedać lub świnkę do skupu odstawić. Mają zaniedbane chałupy, bo nie stać ich na remont. Dzień zaczynają o 5 - 6 rano, bo trzeba nakarmić kury i świnie, wydoić krowę (jeśli jeszcze ją mają, bo regulacje unijne spowodowały, że to nie ma większego sensu). Przyjrzyjcie się polskim wsiom przejeżdżając przez nie - ile tam zobaczycie krów. Nie ma! Nieliczni (bardzo nieliczni) mają świnkę na swoje potrzeby. Przytłaczająca większość ma parę kurek, nędzną 400-złotową emeryturę i tak wegetuje. Młodsi pouciekali do miast lub za granicę.
    Nie zmusi się tych ludzi do płacenia ZUS, bo nie mają z czego. Nie zapłacą.
    Trzeba opracować taki system ubezpieczeń społecznych, który zapewni każdemu obywatelowi opiekę. Rolnikowi też. I niewątpliwie trzeba tu odwołać się do zasad sprawiedliwości społecznej, choć brzmi to bardzo socjalistycznie i kaczystowsko.
    Jeśli komuś się wydaje, że na wsi tak słodko - zapraszamy. Czemu ci, którzy uważają, że rolnikom tak dobrze jest i że biorą pieniądze, a niczego nie płacą, nie przeniosą się na wieś? Jeszcze jest dużo ziemi do wzięcia. Powietrze czyste i życie spokojne. Wystarczy zostawić zadymione i hałaśliwe miasto.
    Będziecie wtedy budzić dzieci przed 6 rano, żeby zdążyły na autobus do szkoły. Będą wracały o 16.00 albo później. Wy w tym czasie po zrobieniu obrządku w gospodarstwie będziecie mieć czas na przemyślenie, skąd wziąć pieniądze na opał na zimę. Żona ugotuje obiad, a Wy narąbiecie drzewa na zimę. Pójdziecie w pole dokończyć ostatnie prace - trzeba wyorać przed zimą (ciekawe, czy Wasz pług się nie połamał, trzeba będzie zamówić traktor z pługiem i zapłacić za prace )... I tak dalej, i tak dalej...
    Tak to wygląda od środka. I nie ma co patrzyć na górników - po pierwsze, zarobki mają nieporównywalne, po drugie zabezpieczenia socjalne kosmiczne wręcz. Z naszych podatków.
    No to kto chętny do tych kokosów na wsi?
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  7. #47

    Domyślnie

    dompodsosnami,

    niestety, ale masz rację. Wieś to nie praca 8 godzin dziennie i mamy wolne. Sobota, niedziela, święta trzeba wstać i nakarmić zwierzęta. Urlop? Ciekawe ilu rolników może zostawić gospodarstwo i pojechać na odpoczynek.

    10-20 hektarów to i tak dobrze. A ile jest gospodarstw po 5,6,7 h? Tylko komu to zawdzięczamy? Niestety pamięć mamy krótką. A to, że rolnicy przed 89 rokiem nie mieli emerytór i zasuwali na polu do końca życia tego już pewnie nikt nie pamięta.
    http://nasza-klasa.pl/profile/8917382
    zapraszam wszystkich forumowiczów

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kuleczka

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.130

    Domyślnie

    Wszystkiemu jest winny przestarzały model rolnika w Polsce. Małe gospodarstwo, nienastawione na jeden rodzaj uprawy czy hodowli nie ma szans zapłacić zus-u.
    Jednak nowoczesnny rolnik, jak mąż mojej kuzynki, mający kilkadziesiąt hektarów pola, do tego ogromnastą hodowlę świń, a ostatnio angielskich krów mięsnych, spokojnie jest w stanie zapłacić ZUS, więc dlaczewgo ma takie ulgi.
    Wspomniany szwagier z samych dopłat ma 80 tys rocznie, z czego ja osobiście bardzo się cieszę, bo człowiek jest pracowity i operatywny, a kasę przeznacza zgodnie z przeznaczeniem, na modernizację i unowocześnianie gospodarstwa.
    Jednak moim zdanie sprawiedliwie byłoby, gdyby płacił jednak Zus
    ale co z resztą, tych rolników starej daty
    ciężka sprawa
    Cóż to za robot piękny i młody,
    I cóż to za robotniczka,
    Ona mu daje z dzbana pentody,
    A on jej wtyczki z koszyczka

  9. #49

    Domyślnie

    No właśnie, problem dotyczy rolników starej daty. To za nich ktoś dokonał te x lat temu wyboru jak ma wyglądam polska wieś. Problem jest duży i ciężko będzie rozwiązać go w taki sposób by nikt na tym nie stracił.
    http://nasza-klasa.pl/profile/8917382
    zapraszam wszystkich forumowiczów

  10. #50
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Nie znam szczegółów, ale zdaje się, że jest taka propozycja właśnie, aby ZUS płacili ci rolnicy, których na to stać. Daje się to łatwo wyliczyć, np. tzw. ESU, najprościej mówiąc współczynnik efektywności ekonomicznej gospodarstwa. Za pomoca prostego wzoru, biorąc pod uwagę wszystkie uwarunkowania (ilość gleb, ich klasa, rodzaj upraw, zwierzęta gospodarskie, ilość osób w gospodarstwie itd.) wylicza się współczynnik, który określa status materialny danego rolnika. I po temacie. Biedniejsi - KRUS, bogatsi - ZUS. Mam nadzieję, że to wejdzie i że będzie dobrze opracowane (tzn. nie okaże się nagle, że babcia Kwiatkowska jest obszarniczką, choć ma tylko 50 arów).
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Beti_
    Rafal_G-ce

    myślę że nie wiesz co to jest praca "na gospodarce"
    To niesamowity obowiązek i uwiązanie
    teściowa 3 razy dziennie 6, 15, 20, przeciętnie po 2 godziny ciężko pracuje przy gnoju, karmieniu zwierząt, dojeniu.....
    Nie mówiąc o pracy w polu...
    Ona nie bierze 600zł renty tak jak moje 3 sąsiadki za dzieci z "alergią" - moim zdaniem to można ukrócić bo dzięki lipnym rentą najwięcej Nasze państwo traci!
    każde " darowane" przez państwo pieniądze czy to Krus czy to renta czy też zasiłki powinny przysługiwac tylko ludzią potrzebującym
    więc weryfikacja, kontrola a nie korupcja i łapówki
    Beti zaskocze Cie ale doskonale wiem, co to praca "na gospodarce", ale nie to jest tematem.
    Szkoda ze nie odpowiedziałas na 4 pozostałe wątki, tylko przyczepiłas sie jednego. Nigdzie nie napisałem, ze na pole wychodzi sie w garniturz z laptopem tylko że nie jest to cięższa praca niż wiele innych.
    O "konieczności" utrzymywania KRUSu w takiej formie jak obecnie pisali forumowcy powyżej. W mojej okolicy większość rolników to ludzie naprawde b. majętni, którzy na wejściu do uni i dopłatach zbijają dobry interes, smieją się z KRUSu i pewnie opłacają sobie III filar emeryturki.

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafal_G-ce
    Cytat Napisał _Beti_
    Rafal_G-ce

    myślę że nie wiesz co to jest praca "na gospodarce"
    To niesamowity obowiązek i uwiązanie
    teściowa 3 razy dziennie 6, 15, 20, przeciętnie po 2 godziny ciężko pracuje przy gnoju, karmieniu zwierząt, dojeniu.....
    Nie mówiąc o pracy w polu...
    Ona nie bierze 600zł renty tak jak moje 3 sąsiadki za dzieci z "alergią" - moim zdaniem to można ukrócić bo dzięki lipnym rentą najwięcej Nasze państwo traci!
    każde " darowane" przez państwo pieniądze czy to Krus czy to renta czy też zasiłki powinny przysługiwac tylko ludzią potrzebującym
    więc weryfikacja, kontrola a nie korupcja i łapówki :-?
    Beti zaskocze Cie ale doskonale wiem, co to praca "na gospodarce", ale nie to jest tematem.
    Szkoda ze nie odpowiedziałas na 4 pozostałe wątki, tylko przyczepiłas sie jednego. Nigdzie nie napisałem, ze na pole wychodzi sie w garniturz z laptopem ;) tylko że nie jest to cięższa praca niż wiele innych.
    O "konieczności" utrzymywania KRUSu w takiej formie jak obecnie pisali forumowcy powyżej. W mojej okolicy większość rolników to ludzie naprawde b. majętni, którzy na wejściu do uni i dopłatach zbijają dobry interes, smieją się z KRUSu i pewnie opłacają sobie III filar emeryturki.
    Rafał,

    zgadza się ale większosć to nie wszyscy. Beti jest z rzeszowszczyzny a tam sytuacja rolników wygląga trochę inaczej.
    http://nasza-klasa.pl/profile/8917382
    zapraszam wszystkich forumowiczów

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał monia77w1
    Rafał,

    zgadza się ale większosć to nie wszyscy. Beti jest z rzeszowszczyzny a tam sytuacja rolników wygląga trochę inaczej.
    Fantastycznie. Tylko, czy ja gdzieś napisałem, żeby wszyscy przestali opłacać KRUS? zresztą pozostali piszą o tym samym: KRUS w obecnej formie to pomyłka! I nie można uzalezniac opłat od tego, czy ktoś pracuje ciężej czy nie.

  14. #54

    Domyślnie

    Też się z Tobą zgadzam. Zresztą to samo się tyczy progów podatkowych. Karanie kogoś bo więcej zarabia- paranoja.
    http://nasza-klasa.pl/profile/8917382
    zapraszam wszystkich forumowiczów

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafal_G-ce
    Cytat Napisał monia77w1
    Rafał,

    zgadza się ale większosć to nie wszyscy. Beti jest z rzeszowszczyzny a tam sytuacja rolników wygląga trochę inaczej.
    Fantastycznie. Tylko, czy ja gdzieś napisałem, żeby wszyscy przestali opłacać KRUS? zresztą pozostali piszą o tym samym: KRUS w obecnej formie to pomyłka! I nie można uzalezniac opłat od tego, czy ktoś pracuje ciężej czy nie.
    I nikt tego nie robi, Beti również nie. Nie wiem skąd u Ciebie taki wniosek. Pisząc o ciężkiej pracy chciała pokazać, o ile dobrze ją zrozumiałam, że nie można traktować rolników jak darmozjadów, którzy nie płacą jak wszyscy praworządni obywatele i biorą kasę z dopłat za nic. Jeśli tak - czemu Ciebie nie ma na wsi? Na wsi fajnie jest. Sam mówiłeś, że wiesz.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  16. #56
    Guest

    Domyślnie

    Z Krusem ewidentnie COŚ trzeba zrobić, tylko to kolejne zgniłe jajo - nikt nie chce ruszyć. Nieporozumieniem jest KRUS dla rolnika-przedsiębiorcy gospodarującego na 100, nawet 30 ha...
    Rozumiem, że rolnictwo jest sezonowe - tu można trochę pójść na rękę, płatności kwartalne, półroczne czy coś w tym stylu. Ale obecny system to kolejny dobijacz budżetu - cała armia ludzi ma bardzo dużo w stosunku do tego co płaci... I powiem bezczelnie - rolnicy na starość są drodzy w obsłudze - praca na roli bardzo wyniszcza zdrowie. To też trzeba mieć na uwadze. Co innego wykształciuch, który najwyżej jest otyły, ma cukrzycę a jak ma pecha to i co innego. Rolnik ma zwykle zjechane stawy, reumatyzm i generalnie mnóstwo chorób, za które zabiera się dopiero na starość. Tu niestety też trzeba kalkulować - ta kasa idzie z naszej kasy

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    mam inne zdanie jeśli chodzi o tego chorowitego rolnika
    wręcz nie znam takiego ludzie Ci choć ciężko pracują fizycznie, to przeważnie przyzwyczajeni są do takiej pracy od najmłodszych lat.
    A nie od dziś chyba wiemy że wysiłek fizyczny + świeże powietrze to recepta na długie i zdrowe lata życia
    choć wyjątki od reguły zawsze są
    Natomiast praca siedząca w stresie i zadymionym spalinami otoczeniu na pewno nie sprzyja zdrowiu
    Więc nie wiem co chciałaś udowodnić ale mnie nie przekonałaś

    dompodsosnami
    zgadzam się z Tobą

    Rafal_G-ce
    nie odpowiedziałam na wszystko bo w pracy pracuje

    choć większość obywateli twierdzi że urzędasy tylko kawe piją

    Podatek liniowy
    różnice są jednak w wynagrodzeniach ogromne
    większość moich znajomych pracuje w fabrykach za 900zł netto oharują się 8 godzin prawie non stop przy taśmie i nie mów mi że powinni płacić taki sam podatek ja ci co mają 2tyś na rękę

    szpitale temat rzeka
    sama chodzę prywatnie do dentysty, okulisty ale boje się że moje skromne dochody nie wystarczą na opłacenie takiego ubezpieczenia które obejmie leczenie w szpitalu - choć tu może panikuje

  18. #58

    Domyślnie

    Dlaczego tylko dlatego, że zarabiam więcej mam płacić większe podatki?. Żeby dopłacać do tych co mniej zarabiają? Czyli ukarajmy tych co mają więcej bo ktoś ma mniej. Nie rozumiem tego toku myślenia.
    http://nasza-klasa.pl/profile/8917382
    zapraszam wszystkich forumowiczów

  19. #59

    Domyślnie

    1. jeśli tak się nie opłaca być rolnikiem ( w szczególności mówimy o "starszych" rolnikach ), to niechaj pozbędą się tych 5, 6 10 ha. poco się męczyć? teraz ziemia w cenie jest. dzieci i tak pouciekały do miast. pieniądze ze sprzedaży ziemii inwestuje się w fundusze i jest czas i na urlop i na odpoczynek. latam trochę po europie i nie widziałem, aby ktoś hodował 1 krowę 2 świnki 6 kurek. TO JEST EKONOMICZNIE NIEUZASADNIONE. jeśli np mi nie idzie sprzedaż telewizorów, to zaczynam sprzedawać rowery. czy to takie trudne do zrozumienia? ale to chyba tkwi w mentalności Polaków. zresztą, to samo jest z naszym budownictwem.zobaczcie, ile się buduje "landar" na 3 pokolenia, podczas gdy na starość zostaje się samemu...
    2.podatek liniowy ( sam nie wiem, czy na niego nie jest trochę za późno) właśnie jest po to, aby ten co zarabia 1000 zł płacił np 150, a ten co 10000 płacił 1500. ważne jest jednak, aby przesunąć w górę kwotę wolną od podatku, oraz zlikwidować ulgi. prosty system niweluje i korupcję i "kombinatorstwo". jestem za.
    3. szpitale prywatne i system ubezpieczeń


    OFF sie zrobił,że hej

    pozdro
    HOWKH
    [/b]

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Cytat Napisał oorbus
    1. jeśli tak się nie opłaca być rolnikiem ( w szczególności mówimy o "starszych" rolnikach ), to niechaj pozbędą się tych 5, 6 10 ha. poco się męczyć? teraz ziemia w cenie jest. dzieci i tak pouciekały do miast. pieniądze ze sprzedaży ziemii inwestuje się w fundusze i jest czas i na urlop i na odpoczynek. latam trochę po europie i nie widziałem, aby ktoś hodował 1 krowę 2 świnki 6 kurek. TO JEST EKONOMICZNIE NIEUZASADNIONE. jeśli np mi nie idzie sprzedaż telewizorów, to zaczynam sprzedawać rowery. czy to takie trudne do zrozumienia? ale to chyba tkwi w mentalności Polaków. zresztą, to samo jest z naszym budownictwem.zobaczcie, ile się buduje "landar" na 3 pokolenia, podczas gdy na starość zostaje się samemu...
    Ehe. Idź wyjaśnij to tym starszym zagubionym ludziom. Zmuś ich do sprzedaży, zrób tak, żeby musieli wyzbyć się ojcowizny, czyli tego, co dla nich najświętsze.
    Nie każdego da się przerobić na swój strój.
    Ja się często zastanawiam dlaczego płacę takie wysokie podatki. Dlatego, że muszę refundować kolosalne świadczenia socjalne i program emerytalny górników?
    Niech nie opowiadają o etosie ciężkiej pracy i złych zarobkach. Jak cos nie wychodzi, to trzeba przestać to robić. Niech zmienią robotę i przestaną jeździć z pałami pod Sejm. Przecież na siłę nikt ich pod ziemię nie wpychał.
    Też mam swoje żale. Ale to nie znaczy, że górnicy, rolnicy czy ktokolwiek inny to darmozjady i nieudacznicy.
    Gdyby nie rolnicy, jedlibyśmy wyłącznie żywność z gospodarstw woelkoobszarowych, produkowaną metodami przemysłowymi. Ja tam nie chcę jeść pestycydów, nawozów i herbicydów. Jem żywność zdrową, ekologiczną, certyfikowaną. Ale to kosztuje. Żeby była zdrowa żywność muszą być rolnicy. I trzeba im pomóc. A zresztą, co ja będę gadać...
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony