dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Temat: Buduję

  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Dziś kupiłem "elektrykę" - wyłączniki, różnicowoprądowe, skrzynkę - rozdzielnicę, kabelki, peszle... niech gęś kopnie, ile to kosztuje. Zwłaszcza te różnicówki. Zacząłem "dłubać" w BK z pomocą dłuta i wiertarki. Skleroza nie boli - nie wziąłem najważniejszego narzędzia czyli szlifierki kątowej... jutro spróbuję "na całego", najważniejsze - zamocować skrzynkę. Muszę wyryć wnękę w tym siporeksie. Dużą.. 80x40x10... W każdym razie mam zamiar w najbliższym czasie zapalić w domu pierwszą żarówkę...

    Przywieźli mi pierwszą ciężarówkę ziemi "polnej" na wyrównanie działki - potrzebuję tego ze 25 takich ciężarówek - do niedzieli mają być. 60 złotych za stara. Wysiejemy na tym trawkę i posadzimy perwsze drzewka...

    A jutro przyjeżdża więźba dachowa i elipa do odstemplowania stropu. Strop w końcu spękał miejscami jak nieszczęście.. podobno to nic groźnego ale przykro patrzeć...

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Robią dach.. Ale ten dom jest duży i wysoki!!! nie zapowiadał się taki, a zaczyna wyglądać okazale.

    Tymczasem zacząłem dłubać w elektryce. A raczej szlifierką kątową w betonie komórkowym. Kanały pod kabelki i wnękę na rozdzielnię. Bez okularów ani rusz - odłamki muru lecą do oczu. No i nie odstemplowali mi stropu - za stemplami nie wejdę z maszyną. Niewiele dziś zrobiłem - jutro kupię okularki i może uda się cokolwiek...

    No i nawożą mi glebę do ogródka. Potrzebuję 20-25 ciężarówek. Dużo...

    No ale do soboty będzie więźba, nawieziona gleba i może wreszcie zaświeci choć jedna żarówka wewnątrz domu.

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Ekipa "dachowców" jest szybka. Zajechałem dziś rano a tam oba szczyty i wszystkie krokwie stoją. Chłopcy mówią że dziś wiecha - trzeba będzie przywieżć flaszeczkę - szok

    Dekarz potrzebny na zaraz...

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    No i wczoraj naprawdę była wiecha. Dom zaczął wyglądać... jak dom.

    Konstrukcja dachu w półtora dnia. Robota podobno zszokowała okolicznych mieszkańców którzy nie widzieli jeszcze, żeby dach był robiony w takim tempie. A i sama konstrukcja do typowych nie należy, ze szczytami w drewnie obitymi OSB i takimi samymi ścianami kolankowymi.

    Poza tym wreszcie położyłem główny kabel energetyczny - okulary i maska to niestety sprzęt obowiązkowy. No i tarcza diamentowa do szlifierki kątowej - też swoje robi. Mimo wszystko robi się to powoli. Chyba odpuszczę sobie peszel pod przewód 3x2.5 do gniazdek... mam nadzieję że taki kabelek jest w miarę "wieczny"...

    Pójdę dziś zorientować się, a może i od razu kupić, Hep2o. No i mimo wszystko odrzuca mnie od suchego tynku na dole - jeszcze raz zrobię orientację w tynkach gipsowych. Ile tak naprawdę toto schnie???

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Dawno nic nie pisałem. A problemy narosły...

    Dekarzy nadal brak. Widać jakieś światełko w tunelu, tj. ekipę, która by to zrobiła - ale po 18 złotych/m2 - DROGO!!!!

    Jutro pogadam z jeszcze innymi ludźmi - namiary dostałem od forumowej "sąsiadki" która buduje kilka km ode mnie - może tamci zrobią cokolwiek taniej...

    W międzyczasie przywieźli dachówkę. Cały wielki tir, 180 m2 dachówki, i.. bez rozładunku. Trzeba było zorganizować pomoc, ściągnąłem dwie osoby ze wsi i we trójkę rozładowaliśmy tę dachówkę - to było przedwczoraj a dziś jeszcze bolą mnie wszystkie kości...

    Ekipa robi komin - dziś polonezem dowiozłem im 50 brakujących cegieł - kto da więcej?

    Najgorzej że przez własne niedopatrzenie - źle przeliczone transze kredytu - nagle w budżecie budowy zrobiła się niesamowita dziura. Teraz musimy znaleźć sposób żeby z tego jakoś wybrnąć... To już drugi taki moment, z pierwszego wybrnęliśmy rezygnując z Praefy. Ciekawe z czego zrezygnujemy teraz...

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Teraz trzeba liczyć, liczyć i liczyć... Oszczędzać, rezygnować (z czego??) I wystąpić o kredyt z zakładowego funduszu mieszkaniowego. Zostawiłem to sobie na "czarną godzinę", która właśnie nadeszła.

    Przyczyny?

    Niedoszacowany przez bank koszt budowy, a różnica potrącona z niedoszacowanych przeze mnie kosztów akurat tego etapu.

    A poza tym, we wtorek powinni zacząć kryć dach. Za tydzień w poniedziałek zaczynamy tynkować.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony