dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 18 z 20
Pokaż wyniki od 341 do 360 z 387
  1. #341
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sean

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    30
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Mam problem. Kupiłem Nelskamp G10 (ciemnoszara); towar przyjechał jakies 2 tyg. temu.
    Niestety, sposób pakowania jest taki, że dachówki na palecie ściśle przylegają do siebie. Jak się łatwo domyślić, podczas transportu muszą się o siebie ocierać. Jakiś geniusz w Nelskampie tego niestety nie ogarnął. W rezultacie dosłownie każda dachówka jest w tym samym miejscu lekko przytarta przez spód dachówki, która była przed nią. Sprzedawca się upiera, że to żaden problem, producent wie co robi, wie jak pakuje, i mimo tego daje gwarancję 30 lat. Szczerze, to nie bardzo wierzę w te deklaracje. Najgorsze jest to, że nie mam czasu - dekarze specjalnie przyjechali z innego województwa i już zaczynają kłaść. Czy ktoś z Was miał już takie przeboje z tą dachówką? Czy jest to poważny problem? Moi dekarze mówią, że to się może psuć na dachu...

  2. #342
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ANDLOW*
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-469
    Dzielnica
    OPŁAWIEC
    Posty
    11

    Domyślnie

    Witaj sean.
    Problem jaki opisujesz to nazwać można specyfika pakowania ceramiki budowlanej.ten sposób jest praktykowany we wszystkich produktach dachowych wszystkich producentów. Jeśli twój dekarz twierdzi,że przez mikro otarcia może dachówka się " psuć " to moja sugestia- zastanów się,czy dekarze są odpowiednimi ludźmi do tej pracy.jeśli mają wiedzę,o specyfice produktów ceramicznych,procesie produkcji oraz sposobie nakładania powłoki zewnętrznej i twierdzą to co piszesz to nie mają pojęcia o czym mówią -jeśli chodzi o nelskampa.handlowiec ,który mówi o gwarancji -nie mija się z prawdą niemiecki jak i polski przepis mówi wyraźnie z jakiej odległości należy potwierdzać wady produktów.zapewne otrzymasz pisemną gwarancję na produkty ceramiczna.moi klienci taką otrzymują. Zarysowania te powstają najczęściej podczas rozładunków i przeładunków przy dostawie.tego nie jesteśmy w stanie uniknąć. Z drugiej strony nie traktuj dachówki ceramicznej jak porcelany domowej ,czy płytek ceramicznych .nadal jest to produkt ceramiczny-budowlany i tu przepis określa jasno co jest dopuszczalne ,a czego być nie powinno .
    Ufam,że kładąc dachówkę nelskampa będziesz zadowolony. W dniu dzisiejszym żyjesz etapem dachu. Następnie będą na tapecie okna ,elewacja,teren wokół domu .przestaniesz myśleć o dachu ...zaufaj mi- z dachówka nelskampa nie będzie się działo nic niepokojącego ,co potrzebowało będzie interwencji dekarza-mam na myśli przekładanie dachówek.
    W razie pytań służę pomocą i wiedza.pozdrawiam janusz raniszewski

  3. #343

    Domyślnie

    Cytat Napisał HANDLOWIEC Zobacz post
    Witaj sean.
    Problem jaki opisujesz to nazwać można specyfika pakowania ceramiki budowlanej.ten sposób jest praktykowany we wszystkich produktach dachowych wszystkich producentów. i
    Nie do końca się z Tobą zgodzę , kupiłem creatona i dachówki były tak zapakowane że żadna się nie poocierała , sam kładłem więc miałem każdą w ręku. Przecież nie pakowali każdej osobno w pudełko ze styropianu więc jednak się da , tylko Nelskamp tego nie potrafi a raczej nie chce się nauczyć od innych firm jak pakować swój wyrób.Oczywiście drobne otarcia są wadą estetyczną niewidoczną już z paru metrów i w ogóle niewidoczną po paru sezonach na dachu. Jednak niektórzy ludzie czytają katalogi pisane przez ,,poetów -piewców-handlowców'' opisujące dachówki tak że zaczyna się o nich myśleć jak o drogocennej chińskiej porcelanie z epoki dynastii Han a nie jak o kawałku wypalonej gliny, i to póżniej takie są tej pisaniny efekty.
    Ostatnio edytowane przez tomraider ; 14-09-2013 o 18:23

  4. #344
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    To bardziej zależy od kształtu dachówki (górnej, ale też dolnej powierzchni), od tego jaką mają tendencję do przesuwania się względem siebie w paczce (płaskie bardziej) a nie firmy.
    Moja też przyjechała z punktowymi śladami, które pozostawiła jedna dachówka ułożona na drugiej, ale z dołu to niewidoczne, a po trzech miesiącach i kilku deszczach, nawet z bliska widać, że te punkty upodobnają się kolorem do reszty powierzchni.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 14-09-2013 o 18:41
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #345
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ANDLOW*
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-469
    Dzielnica
    OPŁAWIEC
    Posty
    11

    Domyślnie

    I tak być powinno z powłoką zewnętrzną dachówek ceramicznych.jak kolega pisał wcześniej ..nelskamp nie uczy się od innych firm sposobu pakowania....być może. Creaton pakuje dachówki w mini pakiety od 4 do 6 szt i spina je paskami,tyle,że to klient płaci za taki system pakowania. Każda czynność w procesie produkcji jak i pakowaniu wymaga nakładu pracy i pieniędzy .nie myślcie ludzie ,że producent tych kosztów nie wkalkulował w cenę produktu finalnego.
    Z\a z tymi otarciami to jest tak.... Dzisiaj są i przeszkadzają,a za miesiąc już zniknął w sposób naturalny .przestaną być widocznymi .i tyle .póki co nadal będzie to ceramika lub produkt betonowy - budowlany ,a nie ceramika domowa jak ją widzą klienci.
    Pozdrawiam

  6. #346

    Domyślnie

    Cytat Napisał HANDLOWIEC Zobacz post
    klient płaci za taki system pakowania. Każda czynność w procesie produkcji jak i pakowaniu wymaga nakładu pracy i pieniędzy .nie myślcie ludzie ,że producent tych kosztów nie wkalkulował w cenę produktu finalnego.
    Klient płaci za wszystko , za gotowy zapakowany produkt. Ci którzy tego nie akceptują nie muszą kupować dachówek.

  7. #347
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał HANDLOWIEC Zobacz post
    ... z tymi otarciami to jest tak.... Dzisiaj są i przeszkadzają,a za miesiąc już zniknął w sposób naturalny .przestaną być widocznymi
    No właśnie nie znikną tylko będą mniej widoczne a to nie to samo. Nie byłoby żadnego problemu gdyby przed zakupem inwestor o tym wiedział. Skoro jednak na żadnej wystawce w hurtowni takich nie ma (eksponowane dachówki są selekcjonowane) to ewidentny brak etyki sprzedającego. Strach przed utratą klienta (bo gdyby to widział na wystawce to pewnie by nie kupił) i zwykłe oszustwo, które później zasłania się normami. Tak jak wspomniał "tomraider" kupując towar płacimy za wszystko nawet za kawę, którą nas częstują gdy chcemy kupić. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #348

    Domyślnie

    Dachówki Braasa również mają otarcia.

  9. #349
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Oczywiście i wiele innych lecz na żadnej ekspozycji tego nie widać. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  10. #350
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ANDLOW*
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-469
    Dzielnica
    OPŁAWIEC
    Posty
    11

    Domyślnie

    Panie i panowie .mogę przekazać informację o sposobie zabezpieczenia dachówek planum do transportu .otóż nelskamp na spodniej stronie dachówki w miejscu ,które może uszkadzać powierzchnię następnej nakleja paski z tworzywa .zabezpieczają one przed uszkodzeniem warstwy longlife w planumie.

  11. #351
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ANDLOW*
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-469
    Dzielnica
    OPŁAWIEC
    Posty
    11

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0015.jpg
Wyświetleń:	790
Rozmiar:	91,8 KB
ID:	215660Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0016.jpg
Wyświetleń:	813
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	215661Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0017.jpg
Wyświetleń:	647
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	215662
    witajcie .oto zdjęcia w jaki sposób nelskamp zabezpiecza dachówki planum przed otarciami powłoki zewnętrznej longlife matt.pozdrawiam

  12. #352
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    No w jaki? Bo poza reklama firmy nic nie widać. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  13. #353
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A w jaki sposób zabezpieczone sa dachowki wewnatrz tych zgrzewek ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #354
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    powell

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Murowaniec
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    247

    Domyślnie

    Sądzę, że Handlowcowi chodziło o te brązowe "plastry" na dachówkach, umieszczone na wystających częściach dachówek. Widać to na zdjęciach, trzeba się tylko dobrze przyjrzeć.

  15. #355
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ach tak, na smartfonie nie zauważyłem. Te plastry to dobry patent.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #356
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar ANDLOW*
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-469
    Dzielnica
    OPŁAWIEC
    Posty
    11

    Domyślnie

    Witajcie.przepraszam za opóźnienie w korespondencji..dużo pracy-sezon dachowy.otóż właśnie chodzi o te niewielkie paski z twożywa naklejane na uwypuklenia od spodniej strony.prymitywne,ale skuteczne..pozdrawiam

  17. #357
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Hanss

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    593

    Domyślnie

    Cytat Napisał ANDLOW* Zobacz post
    Witajcie.przepraszam za opóźnienie w korespondencji..dużo pracy-sezon dachowy.otóż właśnie chodzi o te niewielkie paski z twożywa naklejane na uwypuklenia od spodniej strony.prymitywne,ale skuteczne..pozdrawiam
    Panie Januszu szkoda, że nie odbiera Pan telefonu od klienta, który zakupił u Pana dachówkę.... Co do pakowania to BARDZO SKUTECZNE - Sam się o tym przekonałem i o słowie REKLAMCJA również!!! Na prawie wszystkich dachówkach kleksy i plamy od kleju...
    Dla wszystkich zainteresowanych zakupem dachówki NELSKAMP......
    Próbowałem przez ponad pół roku polubownie........SPRAWA WYLĄDOWAŁA W SĄDZIE....oczywiście napiszę jak się zakończy...
    NIE POLECAM!!! Przepraszam za jakość zdjęć - tym bardziej, że trzeba pomniejszyć przed dodaniem na FM....Zainteresowanych zakupem NELSKAMPa zapraszam nawet na budowę...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20150216_121213.jpg
Wyświetleń:	660
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	328387   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20150216_121315.jpg
Wyświetleń:	540
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	328388   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20150216_121234.jpg
Wyświetleń:	548
Rozmiar:	93,1 KB
ID:	328389   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20150812_153059.jpg
Wyświetleń:	501
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	328390   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20150812_153051.jpg
Wyświetleń:	498
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	328391  

    Ostatnio edytowane przez Hanss ; 22-08-2015 o 21:30

  18. #358

    Domyślnie

    Zatem czarna angoba to w rzeczywistości grafit?

  19. #359
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    W czasie "sezonu" ANDLOW* znajdował czas, by skrobnąć parę zdań wyjaśnienia.
    Teraz już od dawna jakoś cicho w temacie odpowiedzi. Nawet bardzo dawna. Najczęściej właśnie jeśli dochodzi do reklamacji gwarancyjnej, to cicho sza ze strony sprzedawcy/producenta. Nie rezygnować z dochodzenia swoich praw. Walczyć o swoje.
    U mnie na dachu leży ta sama dachówka. Wygląda podobnie ale nie zawracam sobie głowy wyglądem. To nie płytki łazienkowe. Lekkie krzywizny i małe plamki wiem że tam są ale widoczne dopiero jak ktoś się dobrze przyjrzy. Można z tym żyć.
    Jeśli jednak komuś przeszkadzają uchybienia, to nie odpuszczac.

  20. #360
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Hanss

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    593

    Domyślnie

    Dlatego Ja nie odpuszczam, tak jak pisałem sprawa jest już w sądzie, leży od końca sierpnia.......ale wiadomo w PL trochę trzeba być cierpliwym w tych sprawach....
    Przed zakupem pokazywano na wystawkach reklamowych i folderach pięęęękne sztuki, a po zapłacie dostawa " drugiego sortu"
    Sprzedawca, dystrybutor, producent.......SZKODA SŁÓW!!!.....Choć miałbym wsadzić w tę sprawę jeszcze kupę czasu i kasy, ale nie odpuszczę tego!!!
    Był sam Pan ANDLOW* na budowie - stwierdził ewidentna wina producenta.....ale wiadomo producent nie dał "zielonego światła" do uznania reklamacji, więc Pan sprzedawca ANDLOW* milczy.....dlatego Ja firmy NELSKAMP nie polecam!!!
    Ostatnio edytowane przez Hanss ; 16-12-2015 o 21:52

Strona 18 z 20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony