dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 20
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 387
  1. #161

    Domyślnie

    Witam
    Ja już mam na działce dachóweczkę nelskampa nibrę F-10 .
    Więźba juz praktycznie zrobiona , folia konrłaty , łaty położone . W przyszłym tygodniu powinienem mieć juz przynajmniej część dachu przykrytego .
    Dachówka wygląda super . Zobczę jak będzie prezentować sie na dachu .

  2. #162

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sloneczko
    My mamy Nelskamp Antyk, ale jeszcze na ziemi:



    Ma więcej brązu niż Kolory jesieni.
    Ponieważ też kupiłem betonową Skę Nelskampa - kolor Premium (taka brązowo - czarna i bardziej matowa niż na zdięciu) mam szybkie pytanie. Mam dach dwuspadowy i dachówki szczytowe znacznie różnią się jakością malowania. W standardowej dachówce kolor brązowy delikatnie przechodzi w czarny. W dachówce szczytowej i na gąsiorach wygląda to jakby ktoś wziął brązową dachówkę i domalował czarne kleksy. Bardzo mi się to nie podoba. Jak jest u Ciebie Sloneczko?

    Drugie pytanie dotyczy gwarancji. W mojej okolicy rywalizują ze sobą dwie firmy handlujące dachówkami. Tylko w jednej był dostępny Nelskamp. Niemniej jednak podczas rozmowy z właścicielem drugiego składu, Ten powiedział mi (mimo że nie handluje Nelskampem) że tamta firma sprzedaje odpady z Niemiec - dużo gorsze jakościowo. I że trzydziestoletnia gwarancja powinna być podpisana na jakimś orginalnym papierze firmowym.
    Przedstawiciel drugiej firmy zarzekał się że gwarancja obowiązuje na podstawie faktury a towar jest pierwszego gatunku. Moje pytanie brzmi: czy Wy dostawaliście jakiś ekstra papier potwierdzający gwarancję?

  3. #163
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Hehe, dopiero dzisiaj kładą się pierwsze dachówki, a gąsiory jeszcze zapakowane.
    Usiłowałam podglądnąć, ale chyba wyglądają tak samo jak dachówki.

    A może te maźnięcia w Twoich są zrobione specjalnie, by ozdobniki jakoś się wyróżniały?
    Zawsze możesz wziąć dachówkę i gąsiora, i podjechać z nimi do składu zapytać dlaczego tak się różnią i czy wszystkie tak mają.

    Odnośnie gwarancji: mamy ją tylko na podstawie faktury.
    Na stronie Nelskampa: http://www.nelskamp.de/en/menue-link.../products.html jest informacja o certyfikatach i gwarancji dla wszystkich produkowanych przez nich dachówek.
    Można by to wydrukować i podpiąć do faktury. Gdyby w przyszłości były jakieś problemy, każdy sąd uzna Twoje roszczenia

    Dachówki są doskonałej jakości i nie wierz słowom sprzedawcy, że konkurencja sprzedaje odpady, bo jest to nieprawdą!

  4. #164

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź,
    z tą gwarancją to myślałem że to ściema bo Ci dwaj handlowcy pracowali kiedyś wspólnie, w pewnym momencie się rozłączyli i teraz najeżdżają na siebie jak tylko mogą.

    A ja kupiłem te dachówki bo właśnie słyszałem że są bardzo dobre, no i te kolorowe mieszanki nie występujące u innych firm. Poza tym cenowo są bardzo atrakcyjne (kupowałem w kwietniu - kosztorys dachówki IBF brązowej był tylko o 2000zł tańszy.) Wolałem dopłacić za kolor i jakość. Dodam że nie mam nic do zarzucenia dachówkom IBF - mój brat ma i sobie chwali.

    Pozdrawiam

  5. #165

    Domyślnie

    Tak wygląda moja dachówka na stronie Nelskampa



    W rzeczywistości jest jaśniejsza.

  6. #166
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Nasze z bliska są takie:




    I widać że gąsior jest bardziej wybarwiony niż dachówka.

    Nasz skład nie miał w ofercie takich dachówek jak Twoje. Gdyby je miał, pewnie byśmy takie wybrali

  7. #167

    Domyślnie

    Ty masz przynajmniej pasy na gąsiorach a ja takie czarne kropy. Do tego szczytowe masz takiej samej jakości jak standardowe.

    Jeśli chodzi o kolor to były problemy z jego zamówieniem (widziałem ją tylko na holenderskiej stronie Nelskampa). Podobno były dostępne tylko na zamówienie ale miałem czas by poczekać.
    Spróbuję zrobić zdjęcia tych moich dachówek - będzie widać o co mi chodzi.

  8. #168

    Domyślnie

    Cześć mam pytanko macie położone dachówki betonowe, czy ceramiczne Nelskampa?
    Monia

  9. #169

    Domyślnie

    do słoneczka:

    dużo miałaś uszkodzonych dachówek podstawowych?
    U mnie było bardzo dużo na niektórych paletach 5szt połamanych na dole. zły sposób pakowania. Zapakowane były oryginalnie...

  10. #170

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sloneczko
    Odnośnie gwarancji: mamy ją tylko na podstawie faktury.
    Na stronie Nelskampa: http://www.nelskamp.de/en/menue-link.../products.html jest informacja o certyfikatach i gwarancji dla wszystkich produkowanych przez nich dachówek.
    moja dachówka to: http://www.nelskamp.de/en/menue-link...-gloss-sg.html

    czy są gdzieś na ich stronach gwarancje do wydrukowania? czy tylko te ładne czerwone znaczki "Nelskamp 30 Jahre Garatie" ?

    pozdrawiam

  11. #171
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Chyba tylko te znaczki, ale przecież gwarancję dostajesz od sprzedawcy. To on jest pośrednikiem i on opiera się na gwarancji producenta.

    Popękanych było bardzo dużo. Dlatego wcześniej trzeba sobie zastrzec w składzie sposób reklamacji. Albo kasa, albo nowe dachówki.

    Pierwek, podobno jest to sprawa naszych dziurawych dróg...

  12. #172

    Domyślnie

    no wiesz ale gwarancja jest podobno 30lat. Papieru żadnego nie dostałem a jak za 10 lat firma w której kupowałem się zwinie? Do kogo pójdę bez gwarancji?
    Poza tym wydaje mi się że jak nie masz papierowej gwarancji to tylko rękojmia 1 rok się należy...

    Co do połamanych dachówek. Moim zdaniem to wina pakowania. Połamane były na spodzie i patrząc na sposób ułożenia nie dziwię się... Na Twoich zdjęciach dachówki leżą tak samo - dłużyszym końcem na dole - jakby leżały krótszym to by sie nie łamały (tak sądzę).

    Fakt, że reklamacja bezproblemowa. Zrobiłem fotki kupce uszkodzonych dachówek. Fma wysłała zdjęcia do producenta i dostałem kasę. Bez wydziwiania.

  13. #173
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    A więc firma solidna

  14. #174

    Domyślnie NELSKAMP

    Poszukuje informacji na temat tej dachowki
    Czy wiecie cos na jej temat

  15. #175

    Domyślnie

    a wystarczyłoby poszukać a nie zakładać kolejny temat...

    http://forum.muratordom.pl/dachowki-...light=nelskamp

  16. #176

  17. #177
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Yogi.

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    7

    Domyślnie Dachówka Nelskamp

    Witam,
    jestem na etapie podjęcia decyzji co do dachówki. Wybór padł na antracyt z Ruppceramika (Sirius) lub - nowo odkrytą przeze mnie grafit F13 Nelskamp (dachówka ceramiczna).

    I tu pytanie - czy ktoś z Was kładł u siebie dachówkę Nelskampa? Chodzi mi o ceramikę, nie betonową. Jak wygląda w porównaniu jakościowo do Ruppceramiki? Może ktoś kładł tę dachówkę na swoim dachu (chodzi mi o grafit) i dysponuje zdjęciami, albo chociaż mógłby napisać, jak się prezentuje? O ruppie różne opinie krażą, o nelskampie prawie nic nie znalazłem.

    Z tego co mówią sprzedawcy w dwóch miejscach, kolor ten nie jest monolityczny - zmienia się w zależności od kąta patrzenia i naświetlenia (w słońcu wydaje się byc taki ciemno brązowy, w "cieniu" totalny grafit), poza tym twierdza że jest to bardzo dobra dachówka, równa, ma wysokie zamki, a nawet mi wspominali coś o tym, że jest to klinkierowa dachówka. Pierwszy raz się spotkałem z takim okresleniem, więc pytam, czy aby ktoś mnie nie nabija w butelkę

    Coś ktoś wie o tym Nelskampie?
    Co do koloru, faktycznie wydaje się zmieniać w zalezności od tego czy jest słońce czy nie. Powierzchnia wydaje się być równa (brak większych "chropów" jak na zwykłą dachówkę ceramiczną (nie glazurowaną), ale jestem w tej sprawie laikiem, więc lepiej podpytać

    Z góry dzięki za pomoc.

  18. #178

    Domyślnie

    Nikt Cię nie ładuje, to bardzo dobre produkty, niestety mało u nas znane, brał bym bez zastanowienia F 13, twarda jak pierun i dźwięczna jak dzwon, zamki wysokie, mankamentem jest niewielka możliwość regulacji rozstawu łat (ale to już zmartwienie twojego przyszłego wykonawcy ) z odcieniami było zawsze przyzwoicie

  19. #179
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar darekzet
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    hej,

    nie pokażę Ci co prawda na dachu, ale zdecydowaliśmy się położyć dachówkę wilkoformatową Nelskamp Nibra G10
    wybraliśmy kolor "czerń stara angobowany (32)"... po naszemu ciemny grafit
    faktycznie w pełnym słońcu kolor wpada w ciemny brąz ale nam to bardzo odpowiada bo żona chciała dachówkę brązową (w jej języku: czekoladową) a ja grafitową ... więc mamy rozwiązanie kompromisowe

    mój wykonawca dachu pochwalił dachówkę pod względem jakościowym (równa, solidne zamki itd)

    jak pojawi się na dachu to i fotę podrzucę

  20. #180

    Domyślnie

    Potwierdzam. Nelskamp jest super.
    Mam na dachu Nibrę F10, kolor brąz. Bardzo twarda, dekarze łazili po niej bez problemu. Kolor jest niesamowity i rzeczywiście bardzo dużo zależy od światła jakie pada na dachówki. Najładniej, przynajmniej moja, wygląda przy zachodzącym słońcu.
    Możesz śmiało kupować.

    pzdr
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

Strona 9 z 20

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony