dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 34 z 34
  1. #21

    Domyślnie

    Kominek usytuowany w zewnętrznym rogu salonu ma w moim przypadku i przekonaniu taką zaletę, że dobrze się będzie prezentował, dobrze ogrzewał salon (trzy okna+drzwi na taras).
    Kłopot sprawi mi tylko rozprowadzenie ciepła do pokoi nie znajdujących się nad kominkiem (4m i 5m) ale jeszcze nie zdecydowałem czy wszędzie będzie dogrzewanie...
    Poza tym przy projektowaniu domu chciałem uwzglądnić możliwość budowy grila na tarasie...komin już mam
    Powodzenia - prawie wszystkie kominki które widziałem były ozdobą mieszkania

  2. #22
    Darek B.
    Guest
    Darek B.

    Domyślnie

    Ciekawie pisze o kominie i kominku Bezdomny. Jet jeszcze jeden "patent" na miejsce komina ,jak konstrukcja dachu wymusz usytuowanie komina w salonie lub za sciana salonu można wybrać wariant "za " . Wtedy w ścianie powstaje" otwór " na wpasowanie wkładu a wsalonie widzimy tylko fasade. Nigdy niepolecam wstawiania wkładu pod komin bo to szukanie kłoptów { ciąg kominowy, sadze spadające do srodka, czyszczenie komina } Oczywiście to "za" tylko wtedy jak musisz szukac miejsca aby ominąć konstrukcje dachu . Jest to oszczędność na materiałach do obudowy wkładu a jak fasadka marmurowa to idealnie. Przy zabudowie kaflanej stosuje sie taki manewr aby zrobić z jednego kominka 2 lub 4 "piece" w przylegajacych pomieszczeniach[ parter + piętro] Komin można postawić obok kominka lub za nigdy pod.

  3. #23
    Darek B.
    Guest
    Darek B.

    Domyślnie

    .....ngdy nad....oczywiście ...upsss..

  4. #24

    Domyślnie

    Głosuję za tym ,że komin nie musi wystawać ponad kalenicę !!!!! Powiem więcej, komin NIE MUSI być nad kominkiem. Niedowiarków odsyłam do literatury. Ale zadałem im pracę domową

  5. #25

    Domyślnie

    Oczywiście, gdyby ciąg był za mały to trzeba założyć wzmacniacz - kogutka, owiewkę, czy jak to się nazywa...

  6. #26

    Domyślnie

    Przepraszam, że trochę z innej beczki ale za to w temacie.... Wczoraj wróciłam z budowy delikatnie mówiąc zdenerwowana... pozostałe problemy puszczę jako nowe watki a ten tu pasuje... Murarze wymyślili 2 rzeczy, po pierwsze krokiew boczną przyłożyli do komina i to maja naprawić i odsunąć ... moje pytanie ile ?
    Druga rzecz to taka, że w projekcie płatew "przechodzi" przez komin... znaczy się nie przechodzi bo oczywiście w projekcje są słupki podporowe i płatew nie przechodzi przez komin, ale moi murarze wymyślili, że skoro zabrakło im słupków to podeprą tą płatew o komin .... i do tego tłumaczą, że wszyscy tak robią od 100 lat ... ale to na zdrowy rozsądek nie jest dobry pomysł ....
    Czy ktoś tak ma zrobione ????

  7. #27
    Darek B.
    Guest
    Darek B.

    Domyślnie

    Drewniane elementy min.25cm od komina . Wskazane jest odizolowanie konina od drewna np.wełną min. Absolutnie niezgadzajsiena wmurowanie drewna w kominy nawet jeśli sato kanały wentylacyjne,za kilka lat może połączysz coś do nich co wtedy? Dla drewna niebezpieczny jest kontakt nawet z wysoka temp nietylko z ogniem. Kominy ceramiczne muszabyć conajmniej wyrapowane a najlepiej otynkowane. Po kominach dymowych niepowinnosie układać kabli elektrycznych ani puszczać w nich rur PCV .

  8. #28

    Domyślnie

    skoro tak sie wypowiadacie to jeszcze podpowiedcie czy przekrój 20x20 bedzie ok ...czy dac wiekszy ? zalezy mi by kominek nie zadymiał domu ...

  9. #29
    Darek B.
    Guest
    Darek B.

    Domyślnie

    Tak 20x20 wystarczy do prawie wszystkich wkładów. Do kominka otwartego dobieramy wielkość otworu do wielkości planowanego paleniska i wysokości komina. Wieszość wkładów ma fi do 200 w nielicznych jest to 250 . Generalnie powierzchnia komina musi byc wieksza od fi wyjscia z kominka. Pamiętaj o wyczystce w kominie i wentylacji w pokoju z kominkiem oraz doprowadzeniu powietrza do spalania.

  10. #30

    Domyślnie

    Przyłącze się do Was ze swoimi wątpliwościami co do lokalizacji kominka.
    Spotkałam się z dwoma skrajnymi podejściami co do lokalizacji kominka i TV.
    Jedna mówi:, że "nie robi się dwóch ołtarzy w kościele" tzn. TV obok kominka zwłaszcza, gdy ten zlokalizowany w kącie wypoczynkowym.
    A druga, że nie stawia się TV obok kominka bo konkurują ze sobą.

  11. #31

    Domyślnie

    prawda stara jak swiat :"TV KŁAMIE"...kominek nie

  12. #32

    Domyślnie

    U nas kominek będzie przy schodach, bo to jedyne miejsce gdzie może być
    Poza tym cały parter jest "otwarty", a schody rozdzielają salon od pokoju "wypoczynkowo-relaksacyjnego".
    Widok na kominek będzie wtedy z obu pomieszczeń.
    Pozdrawiam
    GR

  13. #33
    Darek B.
    Guest
    Darek B.

    Domyślnie

    Jeśli to TY Grześku { brat Jurka Marka, itd] to napisz coś do Zabiej Woli i odwiedz starych znajomych. Pozdrawiamy.

  14. #34

    Domyślnie off topic

    Cytat Napisał Darek B.
    Jeśli to TY Grześku { brat Jurka Marka, itd] to napisz coś do Zabiej Woli i odwiedz starych znajomych. Pozdrawiamy.
    Tak, to chyba ja... a raczej na pewno
    Napisz do mnie maila na priva, lub prywatną wiadomość na tym Forum, bo jako do Gościa to nijak nie uda mi się z Tobą skontaktować...

    No i za bardzo nie wiem z kim mam pogadać
    A i reszta Forumowiczów pewnie nie chce czytać takich postów
    Pozdrawiam
    GR

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony