dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 824
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 16475
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    No i poszłooo.... Nie jestem w stanie odtworzyć kolejności robót. Zwłaszcza, że od drugiego tygodnia było czterech chłopa, więc w zasadzie robili wszystko na raz. Za to ja też dostałam nieźle w kość. Majster – Rajmund – uprzedził mnie lojalnie, że nie mają samochodu, bo on właśnie jest w trakcie robienia prawka. Ok. Materiały będę dostarczać. Generalnie było jedno większe zamówienie – w L-M, to przywieźli. Ale a to worek tego, worek tamtego, co chwila coś . Na szczęście po duperelki chociaż jeździli sami. Więc biegam rano sprawdzić, co się dzieje, potem do roboty, potem z powrotem. W te i we wte. I tak w zasadzie do dziś . Ale roboty się posuwają
    O:

    Moje pierwsze płytki


    Mieli kłaść gres na podłogę w kuchni, ale okazało się, że felerna partia. Więc czarna rozpacz Co ja zrobię? Nic innego mi się nie podoba

    A majstry nie mają co robić No to Rajmund ściągnął parkieciarza
    Po cyklinowaniu, listwach i uzupełnieniu braków wyglądało tak:

    A tu mój ulubiony kącik:

    W tym miejscu szła do połowy zatynkowana stara rura jakaś. Ponieważ wykuwanie jej mi się jakoś nie uśmiechało (zwłaszcza, że było ich więcej, tylko pod sufitem), Rajmund zaproponował, że obrobi gipsem na okrągło. To już mi się bardzo uśmiechnęło - po połączenie sufitów ze ścianami też tak mam. Jakoś się wtedy nie zastanawiałam, co z tym fantem zrobi parkieciarz Teraz już wiem

    I po olejowaniu:


    Ściany też już raz pomalowane z gruntem

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Hurrraaa! Jest gres do kuchni
    I już się kładzie, proszę:


    Za to hydraulika nie ma Jeden był, ale do bani jakiś. Na widok baterii podtynkowej zrobił takie oczy , że o moim wypatrzonym wc-bidecie nie wspomnę Ale cenę od razu krzyknął dwa razy większą. To ja zrobiłam tak Potem tak Do (nie) widzenia
    Ale jest problem. Majstry nie mają co robić, bo doprowadzili łazienkę do takiego stanu, o, proszę:

    I stanęli z robotą I tylko się oglądają, jak uciec na drugą budowę. Przyszli do mnie, bo w domu, który wykańczają, właśnie się wylewki robiły, więc mieli chwilę Tyle, że chwila się przeciąga, a robota stoi Problem

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Ufff, jest hydraulik Był w ostatnią niedzielę - po wyborach chyba przyleciał
    Popatrzył, pogadał, zrobi, bez problemów. Cena , ale nóż na gardle robi swoje Za to zrobi też gaz, bo ma uprawnienia
    W poniedziałek zaczyna. W poniedziałek pojechałam rano, obgadać jeszcze raz, żeby sobie przy mnie z Rajmundem ustalili, co trzeba. Jedną z rzeczy do zrobienia jest przesunięcie odpływu od wc pod ścianę, do geberita. Stary odpływ pionowo w dół - warszawski to się chyba nazywa (przynajmniej w Warszawie , nie wiem, jak gdzie indziej).
    Poleciałam do roboty. Dojechałam i dostaję takie cudo mmsem:


    Nogi się pode mną ugięły Co robić? W samochód i z powrotem? I co? Pozabijam towarzystwo???!!! Dzwonię i słyszę, że inaczej się nie da Oj, a jak ja słyszę, że coś, cokolwiek, się nie da, to się baaardzo nerwowa robię "Ale proszę pani, tego prawie nie będzie widać" (!!!!). A kto to, k..., będzie sprzątał? Pan? Po ch... mi ten geberit i kibelek podwieszany wobec tego? To już wolę zwykły kompakt tam postawić, niż taki wynalazek!!! Czekaj Pan!!!
    Potem telefon do firmy, z której kupiłam nieszczęsny wc-bidet, bo widziałam na stronie producenta też kompakty właśnie - może mi sprowadzą? Nawet zwracać nie muszę, bo Brat się będzie wykańczał za pół roku i też taki chce do małej łazienki (szczęściarz, ma i dużą ). Pani ze sklepu oddzwoni. Znów telefon do hydraulika, żeby się wstrzymał, bo... "Ale proszę pani, już się dało... Tylko geberit odsunięty o jakieś 5 cm od ściany". No żesz ty... Nie można było tak od razu? Trza mnie było do zawału doprowadzać?? Trzeba jednak pozabijać towarzystwo. Brrrr
    Wykuli po prostu drugą dziurę w stropie i podłączył odpływ w piwnicy. Jednak są plusy mieszkania na parterze

    (ta historia też już była, u Ani we wątku, ale sorki, porządek musi być )

    Potem to już wszystko zainstalował sprawnie i bezproblemowo. W sumie zadowolona jestem Będzie żył
    O, dało się:

    Ta niebieska rurka, to podłączenie ciepłej wody do bidetu

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Ale Rajmund sobie poszedł
    Zrobiła się ładna pogoda, a tam coś przy elewacji mają jeszcze do roboty, to korzystają. Nawet nie myślałam, że mnie może ładna pogoda martwić Oglądam prognozy i czekam deszczu
    W sumie to nie mam za bardzo pretensji - w końcu trochę czasu u mnie zmarnowali.

    Ale został glazurnik I tak sobie dłubie, dłubie, a moja kuchnia nabiera kształtu:

    Zrobił mi ławę
    A w międzyczasie kończy uzupełnia pod ścianami - ściany krzywe, więc musi się trochę pobawić Poza tym zaczął narzucać tynk w łazience I tak sobie dłubie

    I to by było na tyle, bo dobrnęłam szczęśliwie do dnia dzisiejszego
    Koniec retrospekcji - krótka miała być, ale chyba średnio mi to wyszło
    Od poniedziałku będzie na bieżąco. Już się cieszę
    ----------------------------------------------------------------------------
    20.02.2008
    Kuchnia po liftingu:















  5. #25

    Domyślnie

    Retyyy OK to sie nazywa dopiero bezsenność Ja też taka ćma jestem i w nocy najlepiej mi się funkcjonuje. Parkiet wyszedł super (ciekawe kiedy u mnie zaczną robić podłogi ) Przyznam się,że najbardziej czekam na fotki z wykańczania twojej łazienki. 2 lata temu też remontowaliśmy takie "maleństwo" ok 3 m2 i wannę też wcisnęliśmy. Ciasno jak cholerka ale jakoś sobie radzimy (użytkują ją dwie osoby). Dlatego w nowym "domku" zależało mi zeby łazienka była taka w miarę no i saloon również bo goście się teraz niestety nie mieszczą.
    Niech się mury pną do góry...
    Zamieszkać na poddaszu

  6. #26

    Domyślnie

    witaj, to mój pierwszy post na tym forum.
    Zagladam tu już od jakiegoś czasu, ale dopiero dzis się odzywam.Będe chętnie zaglądać do ciebie bo sama mam tylko M i raczej nie zanosi się na więcej,ale marze o jakimś konkretnym remoncie.
    Bardzo się ciesze że załozyłaś ten wątek.Życzę powodzenia w dalszej walce.
    Dramatem naszej epoki jest to,że głupota zabrała się do myślenia

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Bea, dzięki, mi też się podoba podłoga - nawet parkieciarz się zdziwił, że tak ładnie zrobił . Miło, że zajrzałaś.

    Już się zorientowałam, że Ty też nocny marek Już po pracy?

    Projekt łazieneczki już też gdzieś dawałam, ale co mi tam, jeszcze tylko parę dni, ale nie mogę się doczekać, będzie mniej więcej tak:


    Umywalka będzie podblatowa, szafeczka laminowana na biało - reszta w zasadzie jak na rys.


    Na marginesie dodam, że widziałam w ogłoszeniach o sprzedaży mieszkanie identyczne, gdzieś w okolicy, przerobione w taki sposób, że kuchnię przerzucono do dużego pokoju, a łazienkę zrobiono w kuchni - to już jest kawał łazienki , a w łazience garderoba. Tylko ja nie lubię kuchni w pokoju

    -----------------------------------------------------------------------------------------------
    20.02.2008
    Parę dni przeciągnęło się do paru miesięcy, ale takie są efekty remontu łazienki:







    i lampa w łazience:


    Na dzień dzisiejszy jest już kran przy umywalce, brak jeszcze lustra/szafki nad umywalką, drzwiczek do szafki, normalnego prysznica

    22.03.09. Wciaż braki jw.

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorsli
    witaj, to mój pierwszy post na tym forum.
    Zagladam tu już od jakiegoś czasu, ale dopiero dzis się odzywam.Będe chętnie zaglądać do ciebie bo sama mam tylko M i raczej nie zanosi się na więcej,ale marze o jakimś konkretnym remoncie.
    Bardzo się ciesze że załozyłaś ten wątek.Życzę powodzenia w dalszej walce.
    Witam serdecznie

    Nawet nie wiesz, jaką radochę mi zrobiłaś, że właśnie u mnie pierwszy post na forum. W dumę się wbiłam

    Zapraszam serdecznie

  9. #29

    Domyślnie

    U nas łazienka bardzo podobnie wyszła z tym ze bardziej "tramwajowa" jest i umywalkę mamy na tej samej ścianie co wannę.
    Niech się mury pną do góry...
    Zamieszkać na poddaszu

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    No, przy tych metraaaażach, za dużo opcji nie ma, ale i tak kombinowałam:


    Uparłam się na bidet i byłam gotowa na wszystko
    Na szczęście znalazłam mój wc-bidet, czyli dwa w jednym i od tej pory wszystko się samo ułożyło . I dobrze, bo przy w/w opcjach musiałabym nieźle się naskakać

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bogumil
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    mój kawałek nieba
    Posty
    7.063

    Domyślnie

    I ja zajrzałam do ciebie. Śpieszę ci pogratulować. Super mi się czyta twoje "opowieści".Życzę ci cierpliwości i dużej radości z urządzania twego gniazdka.Będę wierną "zaglądaczką".Powodzenia.
    Beata

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Amtla
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    8.088
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    274

    Domyślnie

    OK

    Bardzo, bardzo ładnie się zapowiada.
    Interesujące jak można zamienić tuzinkowe mieszkanko na nietuzinkowe wnętrze.
    Będę kibicowała Twoim poczynaniom i podziwiala co może kobieta

    Może napiszesz coś więcej o tym łazienkowym "tronie"?

    Pozdr

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Witam Amtla
    Miło mi bardzo

    "Łazienkowy tron" - podoba mi się - tak zostanie

    To muszla podwieszana wyglądająca całkiem zwyczajnie, tyle że w tylnej ściance ma dziureczkę i doprowadzoną do dziureczki ciepłą/zimną wodę sterowaną "zwykłą" baterią podtynkową mocowaną gdzie bądź
    O:


    Taka malutka dziureczka

    Ponieważ nie wiem, jak to w praktyce się będzie sprawować, na wszelki wypadek zamontowałam baterię wannową, nie zalecaną prysznicową - i w razie czego po prostu podłączę do tego wszystkiego zwykłą słuchawkę

    Alternatywą (poza klasycznym bidetem) była tzw. deska bidetowa, ale poniżej 3 tysi nie znalazłam - za to full wypas mycie, suszenie, dezynfekcja, usuwanie elektroniczne smrodu itp. Chyba bałabym się na tym siadać Jeszcze by mnie prund pokopał

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    No tak, zapomniałam o jeszcze jednej ważnej zmianie. Tak to jest, jak się pisze po nocy .

    Jak mi wykuwali wnękę w kuchni i robili elektrykę, uradzili (majster z elektrykiem uradzili ), że skoro chcę mieć blat z parapetem razem, to przecież trzeba mi okno podnieść, bo przy moim wzroście, będę miała ten blat zbyt nisko i mi się plecki będą męczyć . Kochane chłopaki .

    Jak uradzili tak zrobili – dużo się nie dało, ale 4 cm mi przybyło, zawsze lepiej, będzie z 93 cm wysokości blatu. Fotki są parę postów wyżej, ale i tak niespecjalnie ten fakt widać. Ale fakt zaistniał .


    Jakby kto uważał, że mnie naciągają na roboty dodatkowe, bo przecież i tak ja za to zapłacę, to z góry odpowiadam, że byłam przygotowana na dużą ilość takich robót (choć kieszeń boli, oj, boli ). A cenię wykonawców, którzy doradzą i jeszcze im się chce - bo miałam do czynienia i z takimi - "a po co to?", "a na co to", "tego się nie da" , generalnie lepiej wszystko odwalić byle jak i ułatwić sobie robotę, niż pomyśleć, przyłożyć się i zarobić parę groszy więcej

    No, to było tak na marginesie



    No, dobrze było, a ja tu sobie zmieniam i zmieniam w te i we wte, całkiem niepotrzebnie

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Amtla
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    8.088
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    274

    Domyślnie

    OK

    Dziękuję bardzo za ineteresujące szczegóły. Ale masz talent pisarski

    A można jeszcze nazwe firmy, model??

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    No tak, oczywiście Zakręcona jestem tym remontem jak słoik po dżemie

    Zapominam o najważniejszych szczegółach
    Firma niemiemiecka Temtasi, model Solina
    http://www.temtasi.de/

    A kupowałam przez firmę Gejzer ze Szczecina - mają sklep internetowy
    http://www.sklep.gejzer.pl/

    W Gejzerze mają tylko ten jeden model, ale ta niemiecka firma robi kilka serii ceramiki łazienkowej i wszystkie się opierają o to samo rozwiązanie. Myślę, że ten sklep może sprowadzić też inne modele - w każdym razie obsługa przez telefon bardzo miła, z transakcją żadnych problemów, polecam Pani mnie od razu uprzedziła, że jak do tej pory udało im się do tego tylko jedną deskę dopasować (nie ma w komplecie) i jest to Roca Meridian, nie jest z tych najtańszych, więc doceniam uprzedzenie o tym przed kupnem

    Nie mogę się doczekać, kiedy wypróbuję mój "łazienkowy tron"

    Jak się sprawdzi, natychmiast o tym doniosę, bo uważam, że to świetne rozwiązanie do małych łazienek, nawet gościnnych, czy osobnych wc, w których nie ma miejsca na nic innego poza muszelką

  17. #37

    Domyślnie

    Bardzo podobają mi się twoje pomysły (może kiedyś sama z nich skorzystam)
    Z tego co widzę po projektach łazienki pralka została "wyprowadzona" ?
    Dramatem naszej epoki jest to,że głupota zabrała się do myślenia

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorsli
    Bardzo podobają mi się twoje pomysły (może kiedyś sama z nich skorzystam)
    Z tego co widzę po projektach łazienki pralka została "wyprowadzona" ?
    Tak, "wyprowadziłam" ją do kuchni
    Miałam do wyboru to, albo brak wanny - dla mnie żaden wybór, było jasne od początku

  19. #39

    Domyślnie

    Oj podoba mi się....
    Stare budownictwo to moje dzieciństwo i wspomnienia dziadków.
    Też mieli taką półkę pod oknem na jedzenie, ale jej nie używali do tego.
    Dobrze że c.o masz już u siebie.Piece kaflowe zabieraja miejsce, ale plecki i zmarznięte stópki w zimie sobie na nich grzałam...
    Podoba mi się bardzo parkiet, będzie pasował do "ludwikowego" buduaru i szerokie parapety do siedzenia drewniane... ale sentymentalną podróż mi urządziłąś niechcący... Dziękuję.

  20. #40

    Domyślnie

    Tylko ich mieszkanie miało 100m2 i emfiladowy układ, dla dziecka super sprawa można jeżdzić rowerem...

Strona 2 z 824

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony