dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 824
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 16475
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    To ja dziękuję za wizytę

    A ja żałuję, że nie mam pieca kaflowego, tylko taką atrapę Nawet myślałam, czy by maty elektrycznej nie wrzucić tam gdzie będzie oparcie ławy

    A na parapetach wylądują poduszki - tak mi się to widzi

    Żałuję tylko, że poprzedni właściciele wymienili okna Dali plastiki, które wprawdzie podziały mają zbliżone, ale nie do końca A może dałoby się uratować tamte drewniane

    A tak - nie ma sensu wymieniać kilkuletnich okien dla kaprysu Ale może, przy okazji remontu elewacji za jakichś parę lat się szarpnę Jeśli akurat będę przy kasie oczywiście


    A tak w ogóle kolejka dla wszystkich

  2. #42

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Ależ proszę bardzo - dla mnie ten zielony będzie

    Agnieszko, ja też się wychowałam w niezłym domu, u dziadków, przedwojennym, na parterze ok. 150 m - 4 pokoje w amfiladzie, korytarz wzdłuż. Dwa pierwsze pokoje łącznie miały 70 m. Kuchnia była w piwnicy, ale ok. 30 m - pamiętam jakie moja babcia szykowała tam wigilie i inne rodzinne przyjęcia Sam stół w tej kuchni miał ze 6 m powierzchni (gdzieś tak 3x2) - i zero blatów A przed wojną z kuchni do jednego z tych większych pokojów była winda gospodarcza, coby się kucharka po chałpce nie plątała
    Ale... to se ne wrati

    Został sentyment do staroci - właśnie ze sprzedaży tego domu, mam swoje mieszkanko, a brat ma swoje A moje "ludwiki" też stamtąd, ze strychu I cała masa różnych duperelek

  4. #44
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Cytat Napisał bogumil
    I ja zajrzałam do ciebie. Śpieszę ci pogratulować. Super mi się czyta twoje "opowieści".Życzę ci cierpliwości i dużej radości z urządzania twego gniazdka.Będę wierną "zaglądaczką".Powodzenia.
    Beata
    Jejku Beatko, przepraszam Cię bardzo, całkiem mi umknęły Twoje odwiedziny Tak cichutko sobie zajrzałaś, że dopiero teraz znalazłam

    Witam serdecznie i dziękuję za życzenia No i liczę na częste odwiedziny Już będę osobiście drzwi otwierać, obiecuję

  5. #45

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bianca
    Tylko czy po tym zielonym świecić nie będziesz w nocy
    A myślisz, że ty po tym czerwonym nie będziesz ?

  7. #47

    Domyślnie

    Nio tyz prawda Małż się poczuje jak w Amsterdamie w pewnej dzielnicy

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bianca
    Nio tyz prawda Małż się poczuje jak w Amsterdamie w pewnej dzielnicy
    No widzisz, same zalety

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Znowu mi się przypomniało, że zapomniałam . Zapomniałam o ogrzewaniu podłogowym. Ponieważ przed remontem jednak chwilę pomieszkałam, okazało się, że mieszkanie z racji grubych murów jest jak następuje: zimą cieplutko, latem w największe upały jakbym miała klimę. Niestety poza sezonem grzewczym wiosną i jesienią w chłodne dni jest zimno i jakoś tak wilgotnawo i trochę piwnicznie (to znaczy nie widać tej wilgoci, ale czuć) . Więc postanowiłam położyć w łazience i w kuchni (czyli tam, gdzie robię nowe podłogi) elektryczne maty grzewcze.

    Przy okazji wszyscy dookoła zaczęli mnie uświadamiać , że zapłacę horrendalne pieniądze za ogrzewanie, że to niezbyt efektywne i za mocno się nie ogrzeję, a w ogóle, to powinnam zrobić normalną podłogówkę wodną, tym bardziej, że będę robić wylewki i miejsce na pewno będzie.

    Ponieważ mam już dosyć tłumaczenia, to tu, na tym forum powiem to po raz ostatni :
    - po pierwsze, wyjdzie taniej, a na pewno efektywniej, niż jak się ostatnio dogrzewałam piekarnikiem . Elektrycznym . Z termoobiegiem . Ogrzewanie mogę sobie puścić na noc w drugiej taryfie, ale jak tu zostawić na noc ten piekarnik?
    - po drugie, podłogówkę wodną trzeba też do czegoś podłączyć. I tu pytanie, do czego – do CO, w końcu jak grzeją, to jest ciepło, a ja potrzebuję się podgrzewać, jak już nie grzeją? – a może sobie własny piec strzelę na tych moich 48 m?
    - po trzecie, nie potrzebuję się ogrzewać, jak będzie mróz, tylko tak między 15-20 st. bo właśnie wtedy jest niemiło i wystarczy mi, jak troszkę się atmosfera zrobi suchsza w mieszkaniu, a na tyle to na pewno dogrzeje. Poniżej 15 st. to już zazwyczaj grzeją centralnym.
    - po czwarte, jak uznam, że wszyscy dookoła mieli rację, jest za drogo i nieefektywnie, to zawsze mogę nie używać . Ale nie położyć teraz, jak robię remont wszystkiego, i żałować potem za każdym razem, jak mi wszystko zmarznie, to ja nie zamierzam . Zwłaszcza, że koszt położenia nie jest jakiś zawrotny.
    - po piąte i ostatnie, alternatywnie to ja sobie mogę kupić farelka, albo olejaczek, bądź jakie tam inne konwektory – i dalej nie zmienia to faktu, że wsio na prąd, a na dodatek, gdzie to draństwo trzymać, jak niepotrzebne? Pod podłogą?

    No i nie wiem? Czy tylko ja myślę w ten sposób? Czy jest jakiś błąd w moim rozumowaniu?

    Hehehe, nawet jak jest, to trudno . W kuchni już leży – pod tymi jasnymi kafelkami. W łazience jeszcze nie leży, bo leży w pokoju zwinięte w pudełeczku.

    Jaki z tego morał?
    A taki, że radzę wszystkim co kupili i planują remont pomieszkać przed tym remontem (oczywiście o ile warunki i możliwości pozwalają), bo dopiero wtedy wychodzą takie różne kwiatki. W życiu mi by nie przyszło do głowy robić jakiekolwiek ogrzewanie dodatkowe , gdybym tam chwilkę nie pomieszkała. Natomiast na pewno klimatyzację mogę sobie odpuścić (to prędzej by mi przyszło do głowy ). Poza tym takie "pomieszkanie" pomaga dobrze i wygodnie urządzić sobie gniazdko – samo wszystko wychodzi: tam gdzie się sięga ręką odruchowo, tam powinien być kontakt, tam gdzie szukam łyżki, powinna być szuflada na sztućce itd.
    Po pierwotnym rozpakowaniu w kuchni – po tygodniu miałam już wszystko dokładnie gdzie indziej .
    Więc dobrze radzę – jak tylko się da, to pomieszkać, nawet chwilę, nawet w spartańskich warunkach – procentuje z nawiązką

  10. #50

    Domyślnie

    no mądrze brzmi to co piszesz.....albo ja też źle rozumuję , a wilgotnej aury też nie lubię

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DarioAS
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.131

    Domyślnie

    OK, ale masz talent pisarski

    Ładnie przeszłaś, żeby osiągnąć to co masz, podziwiam normalnie

    A ja też bym chciała to zielone...

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Eeech, bo mnie drażnią wszyscy, co z mądrą miną radzą mi robić to wodne Całkiem jakby nie słuchali, że mi zimno, jak nie grzeją, bo jak grzeją to nie potrzebuję

    Pewnie, że jakbym miała własną kotłownię, to bym się pięciu minut nie zastanawiała - głupia nie jestem przecież Ale ludzie to nie słuchają, co się do nich mówi

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Cytat Napisał DarioAS
    OK, ale masz talent pisarski

    Ładnie przeszłaś, żeby osiągnąć to co masz, podziwiam normalnie

    A ja też bym chciała to zielone...
    Cześć Aniu
    Małż się kąpie?

    Dzięki za komplementy Sama siebie nie podejrzewałam

    A to się częstuj, bo donoszą bez przerwy


    No, teraz lepiej. Działam na iPlusie i czasami nie mam cierpliwości czekać, aż się wszystko poładuje

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DarioAS
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.131

    Domyślnie

    nie...
    małż właśnie sprawdza, czy mu się dvd zmieści w tą dziurę w regale na TV

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Aaaa, to ma poważne, męskie zajęcie
    A ty chwilę luzu

    Cóś mi to zdjątko na górze chyba nie wlazło - idę poprawić, bo to wstyd gości częstować takim nie weszłym

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DarioAS
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.131

    Domyślnie

    Ok biorę to zielone i zmykam, bo małż już obadał sprawę i zameldował, że się zmieści

    to idę, bo trza korzystać z małża póki zadowolony..


    jutro wpadam na umówoną kafkę

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Zapraszam na rano

    Solidnego korzystania życzę

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Dzieńdoberek
    Kaffka dla wszystkich, proszę bardzo


    i coś do kaffki

    na miły dnia początek

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wiolasz
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    460

    Domyślnie

    Hej hej
    ja tu z zaproszenia (cudzego ) korzystam

    Jestem pod wrażeniem, naprawdę. Tego gruzu, tyle roboty potem to sama przyjemność mieszkać w takim mieszkanku, gdzie każdy kątek znasz.

    Parapety cudne, rewelka będzie w chłodne dni z kawusią/herbatusią posiedzieć na poduchach. Mąż mnie ostatnio pytał czy w wykuszu bym tak chciała

    Podłoga- super wyszła, naprawdę. Widać ze pokój nawet spory. Ale to w sumie stare budownictwo to się nie dziwię. Jeszcze tylko te kraty usunąć

    Czekam jeszcze na zdjęcia łazienki i kuchni do końca.

    Kota bedziesz miała? Do parapetu by pasował

    A wogle to chyba spadam dziecko budzić do przedszkola.

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Cześć wiolasz
    nie ważne z czyjego zaproszenia, ważne że jesteś

    Muszę przyznać, że masz wyjątkowo rozsądnego męża
    Kraty będą usunięte... kiedyś

    Kota mam, ło, takiego:

    Drugi się szykuje do towarzystwa

Strona 3 z 824

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony