dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 96
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1918
  1. #1

    Domyślnie Zamieszkać na poddaszu

    Witam serdecznie.
    Postanowiłam, że też skrobnę coś o naszej inwestycji. Nie jest to niestety własny domek lecz jedynie poddasze, które wraz z mężem dobudowaliśmy (dobudowujemy) na domu rodziców.
    Tak więc zaczęliśmy w połowie września (planowaliśmy na początku sierpnia ale pogoda zrobiła swoje). Wymiary domu to 10x11m. Typowa parterówka z niewielkim strychem (dach kopertowy, ściana kolankowa wysokości 70 cm.), który służył za graciarnio - suszarnię. Od naszego ślubu (przeszło 2 lata) mieszkaliśmy na dole wszyscy razem (4 osoby dorosłe na ok 85 m2). Jednak od pewnego czasu mamy wrażenie, że ściany zaczynają się kurczyć a rzeczy z roku na rok przybywa. O rozbudowie domu myśleliśmy jeszcze przed ślubem ale jakoś tak trochę odwagi, trochę funduszy było brak. Jednak postawiliśmy sprawę jasno - albo teraz albo nigdy.
    O czasie, który poświęciłam na załatwianie spraw papierkowych nie wspomnę bo pewnie wiecie jak to wygląda w praktyce.
    Ekipa wpadła w połowie września. Rozebrali stary dach, zakryli dom plandeką foliową i zaczęli murować ściany. W międzyczasie mieliśmy kilka wypadków: raz silny wiatr przewrócił jedną z wymurowanych ścianek, innym razem zalało nam dół. Już nie wspomnę o braku ogrzewania (jeszcze tydzień temu) i temperaturze w sypialni dochodzącej aż do 12 - 14 stopni
    Po 5 tygodniach wyglądało to tak:
    Niech się mury pną do góry...
    Zamieszkać na poddaszu

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    A to troszkę starsze zdjęcie
    Niech się mury pną do góry...
    Zamieszkać na poddaszu

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    No i pięknie
    Teraz ja u Ciebie, chociaż wiem, że śpisz już
    Trzymam kciuki, żeby więcej wypadków nie było.
    I czekam na ciąg dalszy

  5. #5

    Domyślnie

    No no no, że kolejna osoba rozpoczęła wątek dobudowy poddasza. Fajnie to coś dla mnie bo mnie też to czeka . Pozdrawiam i będę kibicować

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bogumil
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    mój kawałek nieba
    Posty
    7.063

    Domyślnie

    Bea
    Życzę wam, aby dalsze prace odbywały sie bez takich przykrych zdarzeń.
    Trzymamy kciuki, będę tu zaglądać.
    Powodzenia
    Beata

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny za zainteresowanie i za miłe słówka. Od razu człowiekowi lepiej no i siły więcej W miarę możliwości będę wstawiać nowe fotki. Bo na razie to za bardzo nie ma co oglądać, ot taki barak...
    aasienkaaa napisz cos więcej o swoim domku. Kiedy zaczynasz "bałagan" ?
    Niech się mury pną do góry...
    Zamieszkać na poddaszu

  8. #8

    Domyślnie

    no Bea to ja tu zaglądać ciągle będę do ciebie i trzymam kciuki za pogodę

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DarioAS
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.131

    Domyślnie

    witam w naszym gronie

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał
    [b
    aasienkaaa[/b] napisz cos więcej o swoim domku. Kiedy zaczynasz "bałagan" ?
    Mo domek jest bardzo podobny do Twojego no i też będziemy dobudowywać poddasze. Ale to będzie dopiero w 2009 roku... po ślubie a jak na razie mój chłopak ciężko pracuje w Anglii, bo nie chcielibyśmy brać zbyt dużego kredytu (bo i tak będziemy musieli wziąć) no ale zawsze angielskie zarobki są większe niż polskie

  11. #11

    Domyślnie

    ten cytat coś mi nie wyszedł sorki

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DarioAS
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.131

    Domyślnie

    puk, puk..
    właścicielka kajś pojechała czy co??

  13. #13
    BEATA-BETI
    Guest
    BEATA-BETI

    Domyślnie

    Powodzenia Bea

  14. #14

    Domyślnie

    Hejka kobitki Jestem jeno pracy duzo i późno do domku wracam. Poza tym dziś zaczęli nam schody wylewać i taras więc coś się dziac zaczęło. Ekipa od blachy znów nie dojechała i z plandeką na dachu nadal walczymy. Jak tylko sie sytuacja uspokoi to wstawię nowe fotki.
    BEATA - BETI - witam u mnie.
    Niech się mury pną do góry...
    Zamieszkać na poddaszu

  15. #15
    BEATA-BETI
    Guest
    BEATA-BETI

    Domyślnie

    Będziecie mieli oddzielne wejście ?
    Teraz mam podobną sytuacje jak ty mieszkamy u rodziców tylko ,że my jesteśmy na dole.
    Wszystko praktycznie oddzielnie oprócz prądu i ogrzewania.
    Nie wyobrażam jak to będzie jak się wyprowadzimy do swojego domu, dobrze mi tu z rodzicami.

  16. #16

    Domyślnie

    Mi też dobrze z rodzicami ( teściami, bo to rodzice małżą ) . Będziemy mieć wspólne wejście na ganek (sień) a w nim osobne wejscie do rodziców i schody do nas na górę. Na górze bedzie najpierw wiatrołap a później hol. W tej chwili mieszkamy razem na dole ale nasze dwa pokoje ( rodzice maja 2 osobne) są ze sobą połączone wiec wychodzi takie ala osobne mieszkanko. Łazienki też mamy osobne. Kuchnia i reszta wspólna (prad ,woda ,gaz - rodzice sponsorują ) ale nie jest żle, wręcz przeciwnie - bardzo sympatycznie. Tylko ze miejsca zaczyna byc mało a kuchnie tez chcialabym mieć swoją.
    Niech się mury pną do góry...
    Zamieszkać na poddaszu

  17. #17

    Domyślnie

    Aby przyblizyć wam rozkład mieszkanka wstawiam mapkę ( ręczna robota a co za tym idzie troszkę zagubione proporcje ale mniej więcej widac co i jak:


    - pokój dzienny z kuchnią - 38 m2 (skos na ścianie o długości 6,5 m)
    - sypialnia - 17 m2
    - pokój - 11 m2
    - gabinet - 9 m2
    - łazienka 10 m2
    - hall - 6 m2
    - wiatrołap 5 m2
    - tarasik - 5 m2

    Całkowita powierzchnia poddasza oszacowana jest na 128,2 m2 (razem z klatką schodową), użytkowa na niecałe 100m2 (powyzej 1.90 ) Ścianka kolankowa na wysokości 144 cm, dach dwuspadowy. Nad poddaszem uzyskamy dodatkowo stryszek (max wysokość ok 2 m) powierzchnia całkowita ok 50 m2 .

    Niech się mury pną do góry...
    Zamieszkać na poddaszu

  18. #18

    Domyślnie

    Jeszcze raz

    Niech się mury pną do góry...
    Zamieszkać na poddaszu

  19. #19

    Domyślnie

    Ale jestem dziś... rozkojarzona?
    - pokój dzienny z kuchnią - 38 m2 (skos na ścianie o długości 6,5 m) - na planie 1 i 2
    - sypialnia - 17 m2 - na planie: 3
    - pokój - 11 m2 - 4
    - gabinet - 9 m2 - 5
    - łazienka 10 m2 - 6
    - hall - 6 m2 - to ta wolna przestrzeń obok kuchni bez numerka
    - wiatrołap 5 m2 - 7
    - tarasik - 5 m2
    Niech się mury pną do góry...
    Zamieszkać na poddaszu

  20. #20

    Domyślnie

    Najbardziej chyba cieszymy się z tego stryszku bo rupieci ( czytaj: narty, piłki, sprzęt do ćwiczeń, ciuchy sezonowe itp. itd) jest u nas od jasnej... Dopiero teraz zauważyliśmy ile rzeczy się "przydaje" Zawaliliśmy juz cały garaż i komórkę i nadal miejsca brak. Małża ochrzciłam nowym imieniem i mówię do niego Chomiczku
    Niech się mury pną do góry...
    Zamieszkać na poddaszu

Strona 1 z 96

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony