dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 39
  1. #1

    Domyślnie komentarz do Buduję - pik33

    Proszę podawaj ceny? Kto (jaka ekipa) robiła u Ciebie Legallet?

    Powodzenia filipek

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Ceny?

    Działka (850 m2) 8600 PLN plus opłaty - razem ok. 11000 PLN
    Projekt 2500 PLN
    Projekt wodociągu i oczyszczalni 470 PLN
    Mapka 1:500 400 PLN
    Wodociąg 6500 PLN
    Tymczasowe przyłącze EE 1800 PLN
    Geodeta: wodociąg 150, inwentaryzacja wodociągu 400, dom 300 PLN
    Legalett jeszcze nie podliczony, wyjdzie coś koło 35000 PLN - sam system kosztował 20000 (styropian, zbrojenia, agregat itp.)

    a dalej wszystko się okaże.

    Legalett robiła ekipa Krzysztofa Pawłowskiego.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    Pik, trzymam kciuki. Ja po początkowym zainteresowaniu Praefą dałam sobie spokój i wróciłam do pierwotniego zamiaru budowania z BK.
    Opisz swój projekt proszę. Bardzo się różni od tego z Ładnego Domu?
    Nie daj się słońcu, ospałym ekipom i wypływowi gotówki....

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Projekt?

    Domek ma wejście od wschodu. Wchodzić się będzie do malutkiego (150x180) przedsionka, a z niego do hallu.

    W hallu na lewo (północ) będą drzwi do łazienki z kabiną prysznicową (220x280) , na prawo do tzw. salonu (525x415), z salonu jest wejście do kuchni (280x415) - kuchnię zamknęliśmy, choć w tym układzie projektu można pozbyć się tej ściany i mieć salon z otwartą kuchnią o wymiarach 820x415 albo zamknąć kuchnię zupełnie i dać do niej wejście z hallu.

    Na wprost wejście do pokoju (330x420) z dużym oknem wychodzącym na zachód

    Między tym pokojem a łazienką schody na górę.

    Na poddaszu dwa pokoiki 300x420, jeden z oknem na północ, drugi na południe. Okno południowe ma też sypialnia, 300x440 plus wnęka 120x250 - taki prawie kwadrat 420x440 z wyciętym kawałkiem. No i łazienka, 250x420 - w niej z kolei będzie wanna

    Od północy przybudowany garaż z pulpitowym dachem.

    ___________________
    |.................|..................|__________
    |....Salon....|..Pokój.......|...Składzik...|
    |.................|..................|_________|
    |.................|_________|..................|
    |.................|.........||||||||.....Garaż... .|
    |.................|..Hall.||||||||................ ..| -----> Północ
    |________|........._____|..................|
    |................|........|..........|............ ......|
    |..Kuchnia..|____|..WC..|..................|
    |................|........|..........|_________|
    |________|____|_____|


    Ot, na parterze coś takiego, mam nadzieję że czytelne


    Trochę poprawiłem rysunek - garaż tak naprawdę jest nieco węższy niż reszta domu. To wcięcie ma po 35 cm z każdej strony.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    Dzięki Pik. Jestem pod wrażeniem Twojego jakże misternego dzieła
    Nie do końca rozumiem, na górze masz 2 czy 3 sypialnie?

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Na górze mam, a raczej będę miał jedną sypialnię - po co mi trzy???

    Oprócz tej sypialni będą jeszcze dwa inne pokoje i łazienka.

    Spróbuję "wygenerować" plan poddasza tak, jak i parteru - zobaczymy jak wyjdzie...

    _____________________
    |...................|....................|
    |...Pokój...... |..Pokój.........|
    |...................|....................|
    |_________|__________|
    |............|.................||||||||
    |............|.......Hall....||||||||
    |............|_____________|
    |..................|....................|
    |..Sypialnia..|..Łazienka....|
    |_________|__________|


    Takie coś nazywają "ASCII Art"

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    Nie łapmy się za słówka - sypialnie czy pokoje, co kto woli.
    Niemniej jestem ponownie pod wrażeniem
    Pozdrowienia

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    pik33 - ja również jestem pod wrażeniem
    tyle osób na forum skarzyło się że nie można rysować - a tu proszę wsapaniały wnalazek
    i o wiele bardziej przemawiający do wyobrazni niż niż opis słowny
    może i ja spróbuję tak "wygenerować" mój domek
    pozdrowienia

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Ładniej by było wkleić skany z projektu ale nie mam ich pod ręką. Życzę miłej zabawy przy rysowaniu z kropek i kresek..

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ivonesca
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    10.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    192

    Domyślnie

    pik33 - i nic mi nie wyszło
    próbowałam (patrz mój dziennik) i najpierw chciałam żeby było ładnie i zamiast kropek użyłam spacji - nic nie widać a tak myslałam że pewnie cos w tym musi byc - tylko zamiast sprawdzić jak to wychodzi od razu na początku to "wygenerowałam" cały parter - bez sukcesu
    a potem próbowałam to pozamieniać na kropki - w ogóle się rozjechało...... i na razie dałam sobie spokój...przynajmniej dzisiaj

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Spacji nie wolno - w tym sęk..

    Używaj "podglądu" póki nie dojdziesz do wprawy, a potem zawsze jeszcze masz edycję.

  12. #12

    Domyślnie

    Kiedy czytam Twój dziennik, to doznaję deja-vu . Jakbym swój czytała. Jedyne dobrze ułożone rurki w naszym Legalecie to odkurzacz centralny, ułożone przez chłopaka- pomocnika o wyglądzie szesnastolatka z blond czupryną. Idealnie wyszły tam, gdzie miały być. Reszta - większość poprawiana przez hydaulika, rura od kominka wyszła ok. 70cm!!!!od ściany. Na razie czekamy od czerwca na "wizytację" z Gdańska. Dziury po przenoszeniu rur niezalane, dziury po rurkach prowadzących też. Ciekawe czy pan "wylewacz" o nas pamięta? Za trzy tygodnie chciałabym wpuścić glazurnika. Chyba zlecę te roboty na ich koszt.
    Mam wielką ochotę narozrabiać A Ciebie serdecznie pozdrawiam.

  13. #13

    Domyślnie

    Witaj !
    Dlaczego chcesz przesuwaś ściany budynku ? U mnie pion kanalizacyjny też jest dokładnie w środku ściany, tak jak i wszystkie inne podejścia kanalizacyjne i wodociągowe - tak zarzyczył sobie instalator. Powiedział tylko, żeby go zawołać jak będzie murowana pierwsza warstwa bloczków, to dopilnuje, żeby zostały wykonane bruzdy. Ja na ekipę p.Pawłowskiego nie mogę narzekać, zrobili parę rzeczy dodatkowo, chociaż wcale nie musieli. Wczoraj zalano mój Legalett, teraz jest przykryty folią obficie skropiony wodą i zobaczymy co będzie dalej.
    Jeżeli chodi o odkurzacz centralny (to dotyczy właściwie postu Osówki) to facet który ma to instalować stanowczo odradził układanie rur w fundamencie skoro mam mieć niużytkowe poddasze i ściany z BK. tak podobno jest znacznie lepiej (zassane duże przedmioty nie zablokują się w kolanku)

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Te rury nie są tragedią, bo mam ściany z BK, ale pomyśl, co by było, żeby przyjechała na to Praefa??? Czy nie uważasz, że powinny wyjść tam, gdzie są narysowane na projekcie? Po co mi teraz zabawa w kucie, bruzdy i kolanka?

    Gorzej jest z rurą ciepłego powietrza od kominka. To jest problem, bo rozwala układ salonu. Jeśli już buduję dom, jeszcze w dodatku oparty o indywidualny projekt, to meble chcę mieć tam, gdzie je sobie zaplanowałem.

    Jeśli chodzi natomiast o kuchenny odpływ, to ekipa Legalettu okazała się w tym wypadku "czysta". Tak go narysowali na projekcie wykonawczym płyty. Nie wiem dlaczego, bo na projekcie budowlanym jak wół zlew stoi cokolwiek gdzie indziej.

    Krótko mówiąc, jak inwestor nie zmierzy i nie sprawdzi sam wszystkiego, to..

    Bo tylko inwestor wie, co i gdzie chce mieć w domu.

    Tyle, że siły i możliwości inwestora są ograniczone i wszystkiego sam nie zmierzy, nie policzy i nie dopilnuje. Ostatnio biorę kierownika na plac i mierzymy razem, co dwie głowy to nie jedna. Ale i tak murarze chcieli machnąć ściankę... na agregacie - a myśmy - obaj - nie zauważyli...
    -----------------------------------------------

    Krótko:

    Poza pretensjami o dokładność wyprowadzenia rur, do pracy ekipy zastrzeżeń nie mam. Jeśli chodzi o łuszczący się beton, winna jest pogoda podczas lania, a na nią nie ma nikt wpływu. Wszystko to są drobiazgi, które nie zakłócają funkcji i wygody użytkowania domu. ani nie narażają na jakieś specjalne koszty.

    Za wyjątkiem tej cholernej rury od kominka.

  15. #15

    Domyślnie

    Witam

    Pik'u - uszy do góry. Któregoś dnia będziesz z rozrzewnieniem wspominał te wszystkie nerwy i kłopoty. Inna sprawa, że wykres stanu nerwowego inwestora jest jak sinusoida - tyle, że amplituda większa i jakoś tak częściej się znajduje w tych dolnych stanach .
    Trzymaj się i nie daj ponieść nerwom.

    Pozdrowienia B.

    PS. A 7% VAT na browara to znakomity pomysł.

  16. #16

    Domyślnie

    Pik. Może ściany pod kanalizacjęzrobili Tobie automatycznie pod wymiary Praefy - stąd ten problem. U mnie mimo , że miałem wątpliwości wszystkie rury są ok.

  17. #17

    Domyślnie

    PIK. A kiedy własciwie patrzyłeś na projekt filigranu? Żebyś nie miał tu kłopotów...
    Czy akceptowałeś projekt filigranu?

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Ostateczne wymiary filigranu zostały ustalone już po ustawieniu ścian. Nie powinno być problemów.

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał automik
    Pik. Może ściany pod kanalizacjęzrobili Tobie automatycznie pod wymiary Praefy - stąd ten problem. U mnie mimo , że miałem wątpliwości wszystkie rury są ok.
    Właśnie nie, praefa wjechałaby na rurki i trzeba byłoby kuć prefabrykat.

  20. #20

    Domyślnie

    PIK - pisz o swojej budowie! Czyśbyś zaprzestał wszelkich działań ?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony