dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pado

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    Poznań /Okolice
    Posty
    834
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie Jaki strop jest tańszy : FERT,Teriwa czy Porotherm ?

    W jednym projekcje np. GL 150 jest strop typu FERT ,a w GL 266 )Studio Atrium) Porotherm 19/50 w jeszcze innym Teriwa . Który z nich jest tańszy w budowie . Czy można zastąpić jeden typ drugim ?
    Który ma lepsze właściwości akustyczne ?
    Moze dylematy mam głupie , ale chcę coś wiedzieć przed zakupem projektu bo lepiej wcześniej niź pózniej dowiedzieć sie i płacićc i płakać ?
    W WB -0001 jest strop żelbetowy i zostałem uświadomiony ,że jest to drogi strop i nie zawsze można nastąpić jego innym.

  2. #2

    Domyślnie

    sporo pytan w jednym poscie
    wiec szybko, ale zdawkowo odpowiadam zakladam ze strop zelbetowy oznacza strop monolityczny, a nie z plyt kanalowych.

    Czy można zastąpić jeden typ drugim ? - z reguly tak, ale nie zawsze, trzeba sprawdzic z konstruktorem i dokonac adaptacji projektu,

    Który ma lepsze właściwości akustyczne ? - pod tym wzgledem gestozebrowy jest lepszy niz zelbetowy lany, ale akustyke mozna niwelowac rowniez wykonujac posadzki,

    strop żelbetowy to drogi strop - warto przeliczyc, ale moze byc tanszy
    przy stropach gestozebrowych tez wylewa sie czestokroc duze powierzchnie stropu,

  3. #3

    Domyślnie

    Teriva jest tańszy przy prostym stropie, gdy nie ma dużo dolewek. jak skomplikowany to może wyjsć lepiej monolityczny. Ceramiczny droższy. Najdroższy prefabrykowany z Ytonga (ale szybki w wykonaniu). Monolityczny deko cieńszy, więc pomieszczenia nieco wyższe. Akustykę załatwia styro. Ja mam terivę.

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mapan
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    akustykę należy rozdzielić na dźwięki powietrzne i uderzeniowe. Za izolację powietrznych (mowa, muzyka itp) odpowiada masa przegrody, a z uderzeniowe izolacja np ze styropianu.
    nie święci garnki lepią
    Dzienniki Słoneczne
    Komentarze

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Monis
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    1.402
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    124

    Domyślnie

    A sami co byście polecili? Strop ceramiczny czy teriva?
    Pytam bo w składzie budowlanym taniej wychodzi ten ceramiczny, ale różnice w kwocie są minimalne...

  6. #6

    Domyślnie

    wez tanszy .... i tak go zalejesz betonem i tak.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony