dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 35
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wjaz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie Ilustrowany dziennik budowy

    Witam.
    Jako że w pracy cały czas siedzę przy komputerze i stukam w klawisze,
    to nie bardzo chce mi się robić to samo w czasie wolnym.
    W związku z tym, mój dziennik będzie prawdopodobnie składał się głównie ze zdjęć i ewentualnie krótkich komentarzy.
    Zresztą, zobaczymy...

    16.10.2011
    Dzień przed rozpoczęciem budowy wszystko wyglądało tak:

    Kiedy wyznaczaliśmy z geodetami wstępny zarys budynku, z zarośli wyskoczyła sarenka.


    21.10.2011
    Pół metra humusu zdjęte, pospółka usypana i zagęszczona, zrobiona kanalizacja i przepusty.


    26.10.2011
    Ułożone ocieplenie pod płytę części mieszkalnej. To trochę obcięte kształtki Izodom2000. Wyglądają nieźle. Zrobione są z twardego styropianu (periporu), płyty łączą się na zamki, dzięki czemu będą szczelniejsze niż zwykły EPS/XPS kładziony na zakładkę.


    30.10.2011
    Płyta częściowo uzbrojona: są już wieńce i dolna siatka. Widać też zagęszczenie zbrojenia w miejscach, gdzie będą startery do słupów. W dwóch miejscach płyta została pogłębiona z 25 do 40 cm, żeby dawała lepsze podparcie dla dwóch ważnych słupów.


    5.11.2011
    Zbrojenie gotowe - lejemy beton:

    Po południu: Weszło prawie 70m3 betonu. Na zdjęciu zrobionym szerokim obiektywem płyta, zwłaszcza ta garażowa, wygląda na dużo większą niż faktycznie jest.


    9.11.2011
    Płyta została zalana w sobotę, a w poniedziałek zaczęły już powstawać ściany.


    15.11.2011
    Pół ściany stoi, widać pierwsze zarysy okien


    19.11.2011
    Ściany rosną, pojawiły się pierwsze nadproża.
    Budowa jakby trochę wyhamowała. Trochę trudno się zorientować dlaczego.


    27.11.2011
    Nośne ściany parteru w zasadzie gotowe, zrobione są już niektóre nadproża - parter nabiera kształtów


    2.12.2011
    Ściany nośne parteru odebrane, większość stropu zaszalowane, ok. 1/3 już zazbrojone. Za kilka dni będziemy lać!


    EDIT - wrzucam kolejne fotki, żeby zachować ciągłość:
    7.12.2011
    Dzisiaj wylaliśmy strop


    9.12.2011
    Dwa dni po wylaniu stropu, a już stoją pierwsze ścianki...


    14.12.2011
    Zaszalowane zostały ostatnie wieńce, stanęły pierwsze krokwie, muruje się komin.


    18.12.2011
    Wieńce zalane, czubki ścian szczytowych - domurowane; więźba w zasadzie jest gotowa, zostały tylko drobne poprawki


    Kolejny EDIT - prace posuwają się dalej:

    21.12.2011
    Na budowę weszła ekipa dekarzy - na początek poszła folia, łaty, obróbki


    12.01.2012 - dach prawie gotowy - dekarze czekają na ostatnią dostawę dachówek
    Ostatnio edytowane przez wjaz ; 12-01-2012 o 22:06

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wjaz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    To jeszcze jedna z bardzo wstępnych wizualizacji, żeby było wiadomo jak to miało wyglądać. Od tego czasu koncepcja jeszcze co nieco ewoluowała, ale zaczęło się od takiej bryły.

    Ostatnio edytowane przez wjaz ; 28-11-2011 o 23:23

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zoltar

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1

    Domyślnie

    Bardzo ładnie to wygląda!
    W tym roku chyba skończycie na stropie, co?

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wjaz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie Elewacje

    Ostateczna koncepcja elewacji.
    Czy taka zostanie? Nie wiem. Drewno, zwłaszcza w takich ilościach, jest makabrycznie drogie.

    Tak na marginesie - zastanawiam się, czy tam gdzie jest elewacja drewniana trzeba będzie robić pod spodem drewniany szkielet i ocieplenie z wełny? Czy można tam dać zwykły styropian i zawiesić całe to drewno np. na złączach ciesielskich...?


  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Zapowiada się pięknie i nowocześnie. Trzymam kciuki

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wjaz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie Ściany skończone

    2.12.2011
    Ekipa nieźle się spisała w tym tygodniu: ściany zostały dokończone, a słupy i część stropu - zaszalowane.






    Kilku ludzi zostało jeszcze na sobotę, żeby zrobić resztę szalunków i dokręcić zbrojenie. Na wtorek planujemy wielkie lanie.


    Wyniknął mały problem z dachówką. Od dawna było wiadomo, że kładziemy szarego Creatona Domino. Generalny wykonawca dopiero teraz zaczął się za nim rozglądać i okazało się, że dachówka będzie dostępna dopiero na wiosnę 2012. Trochę jestem zły. I na niego i na siebie, bo wiedziałem, że na Domino trzeba czekać ale nie przyszło mi nawet do głowy, że doświadczony wykonawca będzie czekał z zamawianiem do ostatniej chwili. Zakładałem, że zna rynek i o takich rzeczach nie warto nawet wspominać.

    No cóż - trzeba zwolnić się z pracy i zrobić jeszcze jedno tournee po składach dachowych.
    Ostatnio edytowane przez wjaz ; 06-12-2011 o 15:54

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wjaz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał zoltar Zobacz post
    Bardzo ładnie to wygląda!
    W tym roku chyba skończycie na stropie, co?
    Dzięki, Zoltar. Ekipa deklaruje, że jeżeli pogoda się utrzyma, to w tym roku zrobią wszystko aż do dachu. Nie jestem do końca przekonany, ale jeżeli faktycznie zrobią, to będę zadowolony.

    Cytat Napisał julianna16 Zobacz post
    Zapowiada się pięknie i nowocześnie. Trzymam kciuki
    Dziękuję za dobre słowa, julianna. Wykończenie nie będzie jakieś wypasione - raczej wygodne niż eleganckie.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wjaz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie Zalałem się!

    No to się chłopaki sprawili!
    Cały strop zalany, a do tego stoi już kawałek ściany szczytowej!

    2.12.2011


    7.12.2011


    9.12.2011

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wjaz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Budowlańcy zeżarli mi bażanta !

    To tylko podejrzenie, bo nie mam na tyle wiedzy ornitologicznej, żeby rozpoznać pióra, które dzisiaj znalazłem na wypalonym ognisku. Ale w okolicach mojej działki już kilka razy widziałem parę pięknych, dużych bażantów. Szkoda by było, gdyby to faktycznie one padły łupem naszych ukraińskich braci...
    Ostatnio edytowane przez wjaz ; 18-12-2011 o 20:26

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wjaz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie Rzuty i przekroje

    Dostałem PM z prośbą o opublikowanie rzutów domu i przekrojów.
    Architekci wyrazili na to zgodę, więc proszę bardzo:

    Rzut parteru:


    Rzut poddasza:


    Przekroje:


    Żeby wszystko było jasne, chyba muszę dopisać założenia, które miał spełnić ten projekt.

    Koncepcja była taka, żeby stworzyć spory dom dla rodziny 2+2 z opcją 2+3, gotowy do przyjęcia dużej liczby gości.
    Całe życie ma się toczyć na parterze, a poddasze jest do celów specjalnych: ma tam być biuro/pracownia do stałej pracy w domu oraz pokój/pokoje gościnne. Projekt miał też umożliwić podział domu i stworzenie osobnego mieszkania na poddaszu, z osobnym wejściem (w odległej przyszłości).

    Czy się udało - oceńcie sami.

    EDIT: dodaję jeszcze linka do większych obrazków
    https://picasaweb.google.com/1057029...NqAjIqzteDdKA#
    Ostatnio edytowane przez wjaz ; 17-08-2012 o 12:18

  11. #11

    Domyślnie

    wjaz, projekt wygląda fantastycznie!
    Zeżali tego bażanta z wizualki? Pilnuj drugiego!
    Też planuję dechę na elewacji (w dużej ilości), zakładam że będzie no styro, na mocowanie mam kilka koncepcj, jak znajdę wreszcie czas coś narysuję i napiszę na FM. Powodzenia

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wjaz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Dzięki Grzeniu!
    Miałem już kilka rozmów z ludzmi, którzy się zajmują drewnianymi elewacjami i uzyskałem takie sugestie:
    Założenie jest takie, że ocieplenie = 15cm styropianu (+5cm na wentylację i dechę)
    1. można zrobić zwykłą drewnianą "krzyżówkę" i wypełnić ją styropianem zamiast wełną (10cm+5cm) + uszczelnić pianką
    2. podobnie jak w pkt 1, tylko na pierwsze 10cm zamiast drewna użyć kątowników ciesielskich i do nich przymocować łaty i dechy
    3. cała elewacja drewniana wisi na pionowych belkach dwuteowych "I-beams" (w Polsce produkuje takie Kronopol pod nazwą "I-Beams" i Steico pod nazwą "Steico Joist"). Cena jest wyższa, ale mostki minimalne.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wjaz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Od wigilii do dziś na budowie nie było ekipy, więc miałem więcej czasu na ogarnięcie wszystkiego. Trochę połaziłem, pomierzyłem, pofotografowałem, i jutro mam spotkanie z kierbudem i inspektorem nadzoru.

    Dla pamięci lista pytań do nich:
    1. Dlaczego ekipa zrobiła pod płatwią miecze 16x16, skoro w projekcie są 10x10? (odpowiedz znam: bo tak było łatwiej)
    2. Dlaczego miecze przy słupach są, ale nie ma mieczy przy ścianach? (też znam odpowiedz: bo miecze przy ścianach były w projekcie konstruktora, a nie było ich w projekcie architekta)
    3. Dlaczego płatwie są na wysokości 166cm skoro architekt twierdzi, że powinny być na 172cm? (i pytanie do architekta: czemu w projekcie nigdzie nie ma zwymiarowanych tych 172 cm? - odpowiedź architekta: bo to wynikało z kąta połaci. Płatew najprawdopodobniej została obniżona, bo ekipa nie zrobiła zaciosów, tylko wstawiła płatew "na styk", przy użyciu złączek ciesielskich)
    4. Dlaczego na skrajnej krokwi jest przedłużka, która zajmuje cenne 8cm zarezerwowane na ocieplenie szczytów?
    5. Dlaczego bezpośrednio w folię dachową wbity jest gwózdz?
    6. Dlaczego nie ma dylatacji połaci dachowej nad domem i nad garażem?
    7. Dlaczego okno w biurze ma szerokość 100cm zamiast 90cm?
    8. Dlaczego w salonie niektóre okna mają wysokość 245cm, a inne 260cm, skoro w projekcie wszystkie mają 250? (takie wymiarowanie może mieć sens, ale warto dopytać)
    9. Które deski są moje a które generalnego wykonawcy? Tzn. które mogę użyć do zabicia okien, a których nie?
    10. W stropie brakuje jednego przepustu do pionu - trzeba będzie wiercić.
    Ostatnio edytowane przez wjaz ; 12-01-2012 o 23:32

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wjaz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    No to mamy prawdziwą budowę z problemami:

    1. Nadproża dwóch okien i otworu drzwi wejściowych zamiast na poziomie 260cm kończą się na poziomie 245
    Szef ekipy drapał się po głowie: "ale jak to się mogło stać... no przecież...", "ale pytałem tam w biurze czy wszystkie okna kończą się na tym samym poziomie...". Chyba zasugerował się poziomem zwykłych okien w sypialni - w pokoju dziennym kończą się trochę wyżej.

    Trochę to widać na tym zdjęciu:



    2. W ogóle brakuje dylatacji dachu (!) Myślałem że chodzi tylko o łaty położone przez dekarzy, ale nie - dylatacji brak już na poziomie murłat i krokwi (!)

    Niezła wtopa.


    Wyjaśniam: z lewej strony jest dom, z prawej garaż. Dylatacja miała naturalnie iść przez całą bryłę, od fundamentów do dachu, a teraz dylatacji brakuje już na murłacie. Dobrze, że był ze mną architekt który to zauważył, bo bym łyknął odpowiedz kierownika budowy: "dekarze na razie tylko zaczęli pracę i z grubsza położyli tę folię i łaty, ale jak przyjadą to oczywiście zrobią tak jak ma być" - patrzyłem tylko na łaty, a nie na więzbę.

    No i teraz będzie poprawianie. Trzy spore nadproża muszą pójść ok. 15 cm do góry (ponoć niezbyt skomplikowana operacja, ale pytanie - czy nie będzie to miało negatywnego wpływu na pózniejszą wytrzymałość murów?), no i trzeba wzmocnić i przeciąć murłatę, wstawić dodatkowe krokiewki itp. - a to wszystko pod dachem pokrytym już folią (i pytanie - czy da się to zrobić bez szkody dla pokrycia dachu).
    Ostatnio edytowane przez wjaz ; 04-01-2012 o 11:41

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    a gdzie część dachu nad garażem ??

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wjaz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Dachu nie ma i nie będzie.
    Tam jest taras. Z kilku powodów:
    1. Należy do bryły garażu, która jest nieogrzewana, więc nie chcieliśmy tam robić powierzchni mieszkalnej.
    2. Dzięki otwartej przestrzeni nad garażem pokoje z tej strony poddasza mają okna.
    3. Gdybyśmy w przyszłości robili osobne mieszkanie na górze - taras będzie idealną "werandą" z niezależnym wejściem do tego mieszkania.

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wjaz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie Poddasze

    Poddasze - fotki dla pana od G-K:

    Część większa poddasza - widok na południe (trochę nienaturalnie wyciągnięty)


    *** okna połaciowe w części większej:
    2 drewniane 74*118 na połaci zachodniej (z prawej strony zdjęcia powyżej - niezbyt widoczne)

    2 drewniane 74*140 i 74*118 na połaci zachodniej (widoczne z prawej strony zdjęcia powyżej)

    drewniane 74*118 na połaci wschodniej (widoczne z lewej strony zdjęcia powyżej)


    Część mniejsza poddasza - widok na południe


    *** okna połaciowe w części mniejszej:
    łazienkowe PCW 74*118 (widać kawałek na zdjęciu powyżej)

    drewniane 74*118 (widać na zdjęciu powyżej)
    Ostatnio edytowane przez wjaz ; 16-01-2012 o 09:42

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wjaz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Robota w domu wre, więc się obudzić z zimowego snu i coś znowu napisać.

    Pojawiła się między innymi ścianka na poddaszu.
    Zrobiona jest ze starej rozbiórkowej cegły z 1936 roku - niedaleko od budowy facet rozbierał stary dom ojca i odzyskał takie cudeńka.
    Murarze chwalili, że twarda i solidna.





    No i jeszcze udało się doprowadzić do porządku zielone belki więźby - już są wyszlifowane i dwukrotnie pomalowane ługiem. Poza tym, że to je trochę wybieliło, znacznie zmniejszyła się kontrastowość słojów i sęków, no i gdzieś czytałem, że w taki sposób można uniknąć żółknięcia drewna pod wpływem UV.


  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wjaz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie Mała aktualizacja

    Na początku kwietnia na budowę weszła ekipa od stanu surowego. Na zewnątrz na razie nie dzieje się nic nadzwyczajnego, ale w miarę jak otoczenie robi się zielone - dom staje się coraz ładniejszy






    Po deszczu przed domem mamy pola ryżowe


    Za domem też trochę mokro....



    Przy okazji - już teraz podczas upałów widać, że cały dół jest fajnie chłodny, natomiast góra na pewno będzie się nagrzewać. A najfajniej i najchłodniej jest w garażu. W sumie nic dziwnego - jest od strony północnej, a pod jego posadzką nie ma (i nie będzie) żadnego styropianu.
    Ostatnio edytowane przez wjaz ; 10-06-2012 o 22:28

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    kilka miesiecy ciszy w DB ? jak tam sprawy z dachem i podciagami ? jak się sprawa zakończyła ? na jaki etapie jestes teraZ?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony