dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Pomoc w rozplanowaniu małej kawalerki w dworku z poddaszem :)

    Witam serdecznie.

    Mam problem z rozplanowaniem układu pomieszczeń i mebli w mojej kawalerce.. Kawalerka ma 23m2 na parterze i około 15 na poddaszu/ antresoli, gdzie będzie sie znajdowała sypialnia, miejsce do pracy i garderoba.

    Główny problem tyczy sie rozplanowania parteru (kuchnia, jadalnia, salon oraz łazienki). Na parterze będzie znajdował sie kominek. Wszelkie wymiary i rozmieszczenie pomieszczeń przedstawiona sa na planie. Nie mam też pomysłu jak rozwiązać kwestie schodów na poddasze..

    Pokój będzie miał w połowie otwarty sufit na poddasze mniej więcej 1,7m od okna w głąb pokoju.
    Był bym bardzo wdzięczny za wszelkie pomysły, sugestie i inspiracje związane z adaptacją tej małej przestrzeni

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	p.jpg
Wyświetleń:	436
Rozmiar:	15,1 KB
ID:	218891

    Pozdrawiam deus11.
    Ostatnio edytowane przez deus11 ; 16-10-2013 o 21:20

  2. #2

    Domyślnie

    Nikt nie ma zadnych propozycji?

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rudzik_

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Kępno
    Kod pocztowy
    63-600
    Posty
    180

    Domyślnie

    Kilka pytan:
    1.Gdzie jest komin? z pewnoscia przy kominku ale czy gdzies jeszcze?
    2.Rozumiem, ze mniejsze pom to lazienka?
    3.Schody na gore moga byc bardzo strome, prawie jak drabina(oszczednosc miejsca), czy moze wygodniejsze?
    4.W lazience wanna czy prysznic?
    5. Jak duzy stol jest potrzebny? Na 2, 4 osoby?

    Pierwsza mysl:
    Jesli mozna urzadzic kuchnie w rogu wiekszego pom. kolo lazienki to byloby ok - w nizszej czesci, zacisznie. Zabudowa w ksztalcie L. Kanapa na scianie na wprost wejscia, niestety rowniez z widokiem na kuchnie. stol- na srodku. Bedzie problem z szafami i w ogole z przechowywaniem- zadnej sensownej wneki na szafe nie widze niestety....
    Ostatnio edytowane przez rudzik_ ; 18-10-2013 o 14:07
    -A czym byliby ludzie bez miłości?
    GINĄCYM GATUNKIEM, odparł śmierć.

    (Terry Pratchett, Czarodzicielstwo)

    Codziennik: http://forum.muratordom.pl/showthrea...zamaina-miejsc

  4. #4

    Domyślnie

    Witam serdecznie i dziekuje za zainteresowanie
    1. Komin jest tylko w rogu przy kominku..
    2. Tak mniejsze pomieszczenie w prawym górnym rogu to łazienka
    3. Jeśli rozwiązanie z stromymi schodami pozwoliło by na znacznie lepsze rozdysponowanie przestrzenią to owszem, aczkolwiek u góry ma znajdować sie sypialnia garderoba i kącik do pracy tak że częste wychodzenie po stromych "drabiniastych" schodach mogło by być kłopotliwe..
    4. Zdecydowanie prysznic
    5. Raczej na 4 ponieważ trzeba mieć gdzie usadowić gości, chodz idealnym był by dwuosobowy z możliwością rozłożenia do czteroosobowego

    Mieszkanie nie ma rozprowadzonych żadnych instalacji tak że wszystkie chwyty dozwolone
    A co do szafek czy miejsca do przechowywania z tym nie ma problemu ponieważ będzie go pod dostatkiem na poddaszu

    Pozdrawiam deus11

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rudzik_

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Kępno
    Kod pocztowy
    63-600
    Posty
    180

    Domyślnie

    Skoro schody nieco wygodniejsze to problem- wydaje mi się, że powinny zająć róg pomieszczenia na wprost wejścia- w kształcie litery L. W całości pewnie się nie zmieszczą, nawet dość strome zabiegowe- cześć wejdzie w pow antresoli (nie wiem tylko czy wyrażam sie jasno...). Trzeba poszukać czegoś o schodach kaczych- maja fikuśnie wycięte stopnie i zajmują mniej cennego miejsca- nie wiem tylko, czy mogą być w L....Pewnie jak już to tylko ze spocznikiem, nie z zabiegiem...ehhhhh zagwozdka nielicha
    Kanapa- pod górnym biegiem schodów, będzie miała kominek z lewej strony (starczy miejsca? nie będzie za gorąco?- to trzeba wyliczyć). Kuchnia i stół jw. kuchenka blisko kominka, coby rura była jak najkrótsza. Stół- w sumie rozkladany to najlepszy pomysł, w dodatku za drwiami wejściowymi na hakach możnaby powiesić na hakach składane krzesła 2-3 sztuki, maja tak w ikea

    Bede jescze myslec, lubie takie lamiglowki a Twoje mieszkanie jest ciekawe bardzo
    -A czym byliby ludzie bez miłości?
    GINĄCYM GATUNKIEM, odparł śmierć.

    (Terry Pratchett, Czarodzicielstwo)

    Codziennik: http://forum.muratordom.pl/showthrea...zamaina-miejsc

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar niemodna
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    podkarpacie
    Posty
    714
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Ja bym chyba jednak myślała bardziej od stromych schodach kaczych (nie w L) lub drabinie na antresolę - po co tracić cenne miejsce, a wcale go zbyt wiele nie ma...

  7. #7

    Domyślnie

    Witam
    Mieszkanie o tyle ciekawe że z poddaszem/antresolą. Planuje zostawić widoczne drewniana belki stropowe, mieszkanie urządzić w bieli by optycznie powiększyć jego przestrzeń.
    W prawym rogu koło łazienki kuchnia pasowała by faktycznie najlepiej, meble na ścianie od łazienki a przed nimi barek na dwa miejsca by było gdzie zjeść śniadanko, przed barkiem może sofa zwrócona w stronę kominka?
    Stół może pod oknem?
    I te nieszczesne schody..
    Pozniej podrzucę podgląd mojej wizji i cały czas czekam na dalsze pomysły

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar niemodna
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    podkarpacie
    Posty
    714
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Ja inaczej nie bardzo to widzę... można ewentualnie kanapę zamienić z zabudową kuchni a telewizor przenieść na ścianę na przeciwko okna...
    oczywiście przy kanapie i fotelu ława.
    Nie wiem tylko w którym miejscu ma być wejście na górę.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut.JPG
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	20,9 KB
ID:	219835

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rudzik_

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Kępno
    Kod pocztowy
    63-600
    Posty
    180

    Domyślnie

    Hmmm kuchnia w najwyzszym miejscu w mieszkaniu- zwykle raczej aneks sie nieco chowa. Ale to kwestia gustu. Inna sprawa, ze pod oknem szafki niekoniecznie sie zmieszcza, a nawet jesli- to szkoda chyba jedynego okna na aneks (jakkolwiek lubie wszelkie kuchnie bardzo, to jednak okno wolalabym miec w pokoju). Szafki utrudnia tez dostep do niego.

    Bardziej pasowalby mi stol pod oknem, jesli nie bedzie utrudnial komunikacji (schody nieszczesne- zeby schodzac z nich nie wpadac na mebel).

    Szafy beda problemem- bo co innego garderoba na gorce jako taka, a co innego kurtki, plaszcze i buty- te musza byc na dole. W predpokoju zmiesci sie bardzo nieiwiele. Moze pomiedzy oknem a wejsciem do mieszkania ustawic pojemna szafe?

    Gore bym widziala tak- wchodz sie po schodach, jest otwarta przestrzen pelniaca jednoczesnie funkcje holu- stoi sobie tam biurko, regal na potrzebne szpargaly itp, sa tam tez drzwi do sypialni, juz zamknietej zajmujacej prawa strone mieszkania. Czesc szaf wpakowalabym do holu, sypialnia jak najmniejsza.
    -A czym byliby ludzie bez miłości?
    GINĄCYM GATUNKIEM, odparł śmierć.

    (Terry Pratchett, Czarodzicielstwo)

    Codziennik: http://forum.muratordom.pl/showthrea...zamaina-miejsc

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    chichot_23

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Połaniec
    Posty
    169

    Domyślnie

    Witam
    Ja widzę to tak:
    Po prawej stronie schody, pod nimi zabudowa kuchni (szafki, itp.). Pomiędzy kuchnią a resztą pomieszczenia również szafka stojąca w postaci tak jakby wysepki, przy której można usiąść i zjeść posiłek wypić kawę. Na ścianie przy schodach powieszony tv. Kanapa w rogu na wprost wejścia.
    Schody można zabudować szafkami na całej ich wysokości.
    Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	p1.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	93,6 KB
ID:	221659  

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Witam. A ja widzę to tak:



    Tv przy samym kominku raczej odpada.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rudzik_

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Kępno
    Kod pocztowy
    63-600
    Posty
    180

    Domyślnie

    Hmmm ostatni rysunek jest fajny, ale.... schody krecone to nie taki pikus - maja ok 2 m srednicy CALA SCIANA przy ktorej mialyby stac ma 2,12- nie zmiesci sie za nimi ani jedna szafka kuchenna, nawet taka na wino nie wspominajac o calym ciagu......
    -A czym byliby ludzie bez miłości?
    GINĄCYM GATUNKIEM, odparł śmierć.

    (Terry Pratchett, Czarodzicielstwo)

    Codziennik: http://forum.muratordom.pl/showthrea...zamaina-miejsc

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony