dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 12
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 236
  1. #201
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    zwykłą i bez deszczownicy.

  2. #202
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    wyposaza*

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spirea Zobacz post
    czy możecie doradzić? mam dwie łazienki, w jednej i drugiej natrysk. W tej pierwszej - dedykowanej jako główna do użytku rodzinnego jest deszczownica ze słuchawką i baterią termostatyczną. Druga łazienka (na dole) ma mieć prysznic, żeby skorzystać z niego w razie zajęcia górnego natrysku i do użycia dla gości, żeby nie kręcili mi się po poddaszu. No i teraz nie wiem, czy jest sens brać deszczownicę też na dół, czy nie wystarczy wziąć jakiejś większej słuchawki (np. 10-14 cm są w Hansgrohe). I czy brać wtedy termostat czy zwykłą baterię?
    A jaką baterię podtynkową planujesz w łazience na dole? Bo jeśli mającą więcej niż jeden obieg wody, to szkoda byłoby nie wykorzystać jej do podłączenia deszczownicy, szczególnie że z tego co piszesz masz deszczownicę w górnej łazience i z niej korzystasz, więc może warto i gościom zafundować odrobinę komfortu i relaksu podczas kąpieli ?

  3. #203

    Domyślnie

    w domu deszczownicy nie mam, ale mam okazje uzywac dobrej jakosci bardzo czesto. jakos nie jestem przekonana - moze po prostu nie lubie wody splywajaacej po twarzy, ale jesli cos to absolutnie sluchawka musi byc gdyz deszczownica sama nie zawsze jest praktyczna.
    ciesze sie ze sie nie zdecydowalismy na deszczownice do domu, albo innaczej - absolutnie nie zaluje ze jej nie kupilismy.
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  4. #204
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Już kiedyś o tym pisałem, deszczownica szybko się nam znudziła. Dzisiaj bym jej nie kupił, szkoda kasy.

  5. #205
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar aga_ada
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Już kiedyś o tym pisałem, deszczownica szybko się nam znudziła. Dzisiaj bym jej nie kupił, szkoda kasy.
    to chyba zależy od przyzwyczajenia ja używam deszczownicy od "wieków" tak po prostu zrobił mój dziadek w domu rodzinnym (pewnie nie był świadom, że to deszczownica) i nie wyobrażam sobie nie zrobienia jej u siebie, korzystanie sporadycznie "w gościach" tylko ze słuchawki utwierdza mnie w przekonaniu, że muszę mieć deszczownicę a słuchawka przydaje się do umycia np. dzieci czy tylko nóg lub innych części ciała .....

    nawet mój M już nie wyobraża sobie nie mieć deszczownicy w nowym domku .....

  6. #206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matilde1 Zobacz post

    Zamówiłam deszczownicę z ograniczeniem do 9l, okaże się jak to działa.
    MATILDE pewnie juz wypróbowałaś swoją deszczownicę eko. Czy taki strumień jest wystarczający ?
    Możesz napisać jaki model wybrałaś?

  7. #207

    Domyślnie

    Nie macie takiego problemu, że na początku jest "zimny deszcz? Mnie się przez to moja deszczownica przestała podobać ale pewnie mam coś źle rozwiązane?

  8. #208
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    wyposaza*

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marysia2 Zobacz post
    Nie macie takiego problemu, że na początku jest "zimny deszcz? Mnie się przez to moja deszczownica przestała podobać ale pewnie mam coś źle rozwiązane?
    Myślę, że masz wszystko rozwiązane jak należy, a "zimny deszcz" przez pierwszych kilka sekund jest spowodowany tym, że z rur musi najpierw zlecieć zimna woda zanim doleci do deszczownicy woda zmieszana.

  9. #209

    Domyślnie

    Cytat Napisał www.wyposazam.pl Zobacz post
    Myślę, że masz wszystko rozwiązane jak należy, a "zimny deszcz" przez pierwszych kilka sekund jest spowodowany tym, że z rur musi najpierw zlecieć zimna woda zanim doleci do deszczownicy woda zmieszana.
    To w takim razie przydałaby się deszczownia uruchamiana pilotem z wyprzedzeniem a tak - brrr nie lubię deszczownicy

  10. #210
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar aga_ada
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marysia2 Zobacz post
    To w takim razie przydałaby się deszczownia uruchamiana pilotem z wyprzedzeniem a tak - brrr nie lubię deszczownicy
    po prostu bateria z termostatem

  11. #211
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    miki818

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-001
    Posty
    25

    Domyślnie

    Dla mnie w grę wchodzi deszczownica do "sikania" do 500zł lub hansgrohe Raindance a wszystko co pośrodku to chyba szkoda kasy. Myślałem że Raindance to chwyt marketingowy ale brat kupił, sprawdziłem i jest różnica naprawdę konkretna między tą deszczownicą a "zwykłymi". Ale to już chyba jak kto lubi, jak piszą poprzednicy może się znudzić, tak jak np hydromasaż.

  12. #212

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez Matilde1 ; 02-09-2016 o 07:29

  13. #213

    Domyślnie

    Użytkujemy deszczownicę ponad rok i jesteśmy bardzo zadowoleni ,mamy z hansgrohe ,dodatkowo w kabinie jest słuchawka głównie dla dzieci,my dorośli z deszczownicy korzystamy i przy kolejnej budowie nie wyobrażam sobie jej nie mieć w prysznicu,Polecam

  14. #214

    Domyślnie

    No więc ja odradzę z całego serca deszczownice i wszystko co związane z firmą tres.
    Nie dość że deszczownica prawie odleciała (pęknięcie przy mocowaniu, które powiększało się z czasem, ale nie było widoczne) 2 miesiące po upływie gwarancji (zwróćcie uwagę, że na takie rzeczy tres daje tylko 2 lata, widocznie mają powód), to serwis olewa klientów. Na zgłoszenie reklamacji nawet nie próbują pomóc, nie pytają o zdjęcia, nie chcą obejrzeć, co rozleciało się w ich produkcie, tylko odpowiadają - gwarancja 2 lata, kup sobie pan nowe...

    Szczęście że na głowę nikomu to nie spadło, bo puste, bez wody waży prawie 1kg, a naprawdę w ostatniej chwili sam to złapałem i oderwałem.
    Gdybym zostawił to na jeszcze jedną kąpiel, to mogłoby nie tylko spaść komuś na głowę, ale i potłuc kabinę i brodzik.
    Całe szczęście, że nie zalało też instalacji elektrycznej, bo powodem, że zainteresowałem się bliżej stanem deszczownicy, było zalanie całej łazienki, które zdarzyło się pierwszy raz.

    Tak więc kupujcie cokolwiek byle nie tres.
    Jak ktoś chce, to wrzucę fotki przy okazji, jak tandetnie jest to zrobione - nie ma prawa nie zepsuć się. Całe to mocowanie 1kg deszczownicy spoczywa na kawałku plasticzku, lżejszym i cieńszym niż nakrętka do butelki plastikowej.

    Dla odmiany polecę jednocześnie firmę KFA, od której to słuchawkę prysznicową moja córeczka złamała (słuchawka od baterii wannowej 3 punktowej). Po zadzwonieniu na infolinię, żeby dowiedzieć się o możliwość dokupienia samej słuchawki (w marketach nie było) i zaznaczeniu, że dziecko urwało, facet z infolinii poprosił o adres i przysłali nową - w ogóle nie interesował go paragon, ani to, że oficjalnie zgłaszam uszkodzenie mechaniczne z mojej winy. To czy jest jeszcze na gwarancji (akurat było), też miał gdzieś. Jak widać trochę inne mają zalecenia, co do traktowania klienta.

  15. #215
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    My mamy deszczownice i używamy rzadko ale to pewnie z przyzwyczajenia, wcześniej mieliśmy zwykły prysznic. Jednak zwykła słuchawka dla mnie jest niezbędna ze względu na szybki prysznic w ciągu dnia który nie wymaga mycia włosów

  16. #216
    Lider FORUM (min. 2800)
    GUMISIOWA

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    BIELSKO-BIALA
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    2.968

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC04245.jpg
Wyświetleń:	1898
Rozmiar:	85,9 KB
ID:	200177

    U nas deszczownica sufitowa Hansgrohe,baterie podtynkowe Hansgrohe seria Metris-JESTEŚMY MEGA ZADOWOLENI
    Deszczownicy używam codziennie do "prysznica"-łącznie z myciem głowy.Sluchawki prysznicowej do spłukania szyby i "brodzika"

  17. #217

    Domyślnie

    Długi czas zastanawiam się czy robić deszczownicę w nowym mieszkaniu czy nie. I po przeczytaniu całego wątku, po zastanowieniu się nad naszymi przyzwyczajeniami itp. zdecydowałam, że deszczownicy nie będzie. W łazience będziemy mieć wannę z parawanem i zamiast deszczownicy chciałabym możliwie największą, dobrej jakości słuchawkę prysznicową. Doczytałam, że warto zainwestować w dobrą niemiecką firmę (zwłaszcza, że na lubelszczyźnie woda jest bardzo twarda). Tylko mam pytanie, jakiej największej średnicy można dostać słuchawkę prysznicową? I czy bateria z termostatem to coś wartego uwagi czy jednak zbędny gadżet w przypadku gdy nie ma deszczownicy (do tej pory nawet nie wiedziałam, że takie baterie są )?

  18. #218

    Domyślnie

    Mam pytanie do użytkujących zestawy prysznicowe z deszczownicą
    Czy da się tak zrobić żeby trochę wody leciało przez deszczownicę a trochę przez słuchawkę ?

  19. #219
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar arkogol
    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    72-006
    Posty
    21

    Domyślnie

    Cześć, od 2 lat użytkuje kabinę Durasan Niagara 90, która wyposażona jest w deszczownicę, hydromasaże i inne pierdoły. Powiem Ci tak, może z 2-3 razy używałem tych specyfików. Generalnie zadowolony jestem ze zwykłej słuchawki i to mi wystarcza. Żona też sporadycznie używała deszczownicy, ale od dłuższego czasu nikt z tego nie korzystał i zebrał się na niej spory osad.Teraz przy odkręceniu wody i użyciu deszczownicy naraziłbym się, że ten cały syf na mnie spłynie. Reasumując fajna zabawka na pierwszy tydzień, później każdy o tym zapomina, a czyścić też nie ma komu. Szkoda pieniędzy.

  20. #220
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    qwe123

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,
    chciałam zapytać czy ktoś ma deszczownice Vert: http://www.lazienka-rea.com.pl/zesta...t-id-2253.html Wiem wiem chińszczyzna, ale może się sprawdza? Chcę kupić kabinę Aquaform LAVA o wartości ok 1800 - 2 tys. Na deszczownicę nie mogę więcej wydać jak 500-600zł. A może ktoś poleca zestaw Deante: http://allegro.pl/pelny-zestaw-podty...916176291.html. Czytałam sporo opinii, że woda słabo leci, że bateria ciężko chodzi itp. Nie potrafię się zdecydować.

    Proszę o opinie. Pozdrawiam

Strona 11 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony