dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar matam
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał irysy
    Czy z tymi instalacjami jest taki kłopot, że radzisz mi je rozprowadzać dopiero na wiosnę? Jeżeli zrobiłbym to teraz uniknę ponownego kopania. A tak przy okazji to ile czasu zajmuje zrobienie tych instalacji na poziomie fundamentów?
    U nas najpierw zasypano i zageszczono fundament, pozniej tam gdzie jest instalacja kanalizacyjna odkopano. W ten sposob sa zachowane spadki przy kanalizacji imasz pewnosc ze rury sie nie rozeszly podczas ubijania.
    Moja rada: zasyp fundament, a na wiosne wykonaj kanalizacje i zalej chudziak.

  2. #22
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar irysy
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Nekla
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Ale rurkę do wody i tak trzeba zrobić teraz żeby przeciągnąć ją pod ławą...
    Ola i Sławek
    Dziennik budowy

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar matam
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał irysy
    Ale rurkę do wody i tak trzeba zrobić teraz żeby przeciągnąć ją pod ławą...
    Oczywiscie prosciej i latwiej zrobic to teraz. To jezeli piszemy o wszystkich instalacjach to pamietac jeszcze o peszli do pradu, rury do rekuperatora, czy rury do doprowadzenia powietrza do kominka.

  4. #24

    Domyślnie

    Witam ja jestem w tym samym etepie budowy i zasypuję piachem ile sie da smaruje lepikiem by zabespieczyć scianę jak zdąże to bede bardzo szcześliwy , rurki już poprowadziłem woda już jest o oczywiscie kanalizacja sciekowa też już wykuta i rura wsadzona.
    Stan developerski , sam sobie dziwie ze juz to

  5. #25
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    A ja nie zostawiałem żadnych przejść w fundamencie.

    Jak będą rozkładali kanalizację (wiosna) to przekują się bez problemu w takim miejscu, jak będzie im wygodnie. Wolę, żeby na siłę nie kombinowali z dopasowaniem się do pozostawionego przelotu ....

  6. #26
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar irysy
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Nekla
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    No i zaczęły się problemy. Okazało się, że przy obecnych temperaturach mazganie ściany fundamentowej izolacją przeciwwilgociową nie ma sensu gdyż po wyschnięciu i tak nie będzie spełniać swojego zadania(zalecenia producentów). Poza tym wykonawca zaczyna robić dziwne uniki i odwleka robotę. W związku z tym mam pytanie. W jaki sposób zabezpieczyć fundament na okres zimy. Słyszałem o ocieplaniu słomianymi matami ale nie do końca wiem jak to wszystko wykonać. Proszę o porady...
    Ola i Sławek
    Dziennik budowy

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał irysy
    No i zaczęły się problemy. Okazało się, że przy obecnych temperaturach mazganie ściany fundamentowej izolacją przeciwwilgociową nie ma sensu gdyż po wyschnięciu i tak nie będzie spełniać swojego zadania(zalecenia producentów). Poza tym wykonawca zaczyna robić dziwne uniki i odwleka robotę. W związku z tym mam pytanie. W jaki sposób zabezpieczyć fundament na okres zimy. Słyszałem o ocieplaniu słomianymi matami ale nie do końca wiem jak to wszystko wykonać. Proszę o porady...
    Smaruj czymś na bazie wodyi zasypuj, lub zasyp bez smarowaniatyle by nie przemarzło.
    Na wiosne sobie odkopiesz te 20-30 cm.

  8. #28
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Cytat Napisał irysy
    No i zaczęły się problemy. Okazało się, że przy obecnych temperaturach mazganie ściany fundamentowej izolacją przeciwwilgociową nie ma sensu gdyż po wyschnięciu i tak nie będzie spełniać swojego zadania(zalecenia producentów).
    Nie do końca - producenci ZALECAJĄ nakładanie przy temperaturze > 5st ale ja smarowałem przy 0 st dysperbitem na bazie wody ( rozcieńczalnik ) i wszystko jest OK. Najważniejsze aby nie smarować kiedy pada deszcz - rozcieńcza nakładaną warstwę - to jest gorsze od temperatury <5 stopni

  9. #29

    Domyślnie

    Smarować dysperbitem x2-najtańszy zreszta-byle nie padało z 10 h po smarowaniu i koniecznie zasypać na min.1m!!
    c126 vis a vis

  10. #30

    Domyślnie

    Rowno rok temu mialem podobne zadanie do wykonania. Najwazniejsze bylo zasypac od srodka piachem. I nie zaluje, bo do wiosny niezle osiadlo. Izolowac lepiej chyba na suche fundamenty wiec przeczekalem zime i odkopalem do zaizolowania jak bylo cieplo i sucho. Pozdrawiam

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony