dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Viessmann Vitopend 100 ciągle zimno

    Witam, mam zainstalowany kociołeg Vitopend 100. Instalcja zawiiera troszkę podłogówki ale generalnie są kaloryfery aluminiowe żeberkowe. Dom to Porotherm 44. Odkąd zacząłem grzeć 2mc, nie moge dogrzać pokoi do temp 22C. Kocioł pracuje caly czas. mam kilka pytań.
    Jaka powinna być ustawiona temperatura zasilająca grzejnika-ja mam 50C
    Jak obilczyć czy przypadkiem nie jest zbyt mało grzejnika np: w pomiesczeniu 9m2 mam 4 żeberka x 150W=600W.Czy to nie za mało.
    wszędzei zaibstalowane sa głowiece Hertz ale one są odkręcone na maxa.
    Gazu za 1 mc poszło 200m3 a średnia temeperatura ostatni to około 0C
    Co sprawdzić, co zrobić?

    Pozdrawiam

  2. #2
    JACKIE P
    Guest
    JACKIE P

    Domyślnie

    z tego co podejrzewam to te grzejniki mają 150W przy temp. 90 st.C a nie przy 50 st. Z tego co pamiętam to dla aluminiowych grzejników np KFA moc przy 50 st.C wynosi ok. 80 Watt - tak więc wydaje mi się, że masz dokładnie o 1/2 za mało grzejników. Ja też ten problem przerabiałem - na opakowaniu KFA pisało, że moc jednego żebra wynosi 177W ale nie podali, że przy temp. wody na wejściu 90 st.C. Dla temp. wody 50-55 st.C moc ta wynosiła 80-90 Watt.

  3. #3
    JACKIE P
    Guest
    JACKIE P

    Domyślnie

    a propo też mam dom wybudowany w technice 1W z PTH 44,5 i tez ogrzewam kotlem vitopend 100 turbo. U ciebie z kotlem napewno ok. Po prostu za malo zeber.

  4. #4

    Domyślnie

    To mam pytanie, dołożyłes żeberek czy zwiększyłeś temperaturę. Jakie zużycie gazu masz? Jak często i jak długo pracuje piec?

  5. #5
    JACKIE P
    Guest
    JACKIE P

    Domyślnie

    na poczatek kupiłem 56 żeber aluminiopwych kfa typu g500i bodajże. Na początku w specyfikacji pisało, że żebro ma wydajność 177 Watt ale nie napisali, że przy temp. wejściowej wody 90 st.C. Po ich założeniu miałem ten sam cyrk co ty. Piec chodził długo, grzejniki prawie parzyły, a temperatury nie przybywało. Zadzwoniłem do konstruktora tych grzejników do Krakowa i tam dopiero dowiedziałem się, że wydajnośc 1 elementu przy temp. 50-55 st.C wynosi raptem 80-90 watt. Stąd też różnica. I musiałem dokupić jeszcze 26 żeber, w sumie 82 żebra na powierzchnię 100m2. Obecnie jest bardzo ok, piec włącza się kilka razy na dzień ,chodzi dość krótko. Zużycie gazu GZ 50 osiągnąłem za ostatnie 2 tygodnie na poziomie 56m3 przy lekkim dopalaniu kominkiem /bez rozprowadzenia/. Temperatuirę w domu ustawiłem w godz. 6-8 i 14-22 20,5 st.C, w pozostałych godzinach 18,5 st.C.
    Dlatego też najpierw dokładnie sprawdź specyfikację produktu przy jakiej temperaturze wody ten grzejnik ma wydajność 150 watt ? Aha, pokrętło gazu od grzania CO mam ustawione pionowo do góry, /dokładnie na połowie/, wystarcza takie ustawienie w zupełności. Woda nagrzewana do CO osiaga temp. 55-60 st.C co jest niezbędnym minimu, gdyż poniżej 56 st.C będzie mocno skraplać się rosa z komina. No to powodzenia, daj znać jak efekty.

  6. #6

    Domyślnie

    A czy to nie jest po prostu tak że zużycie gazu wychodzi takie samo, niezależnie czy masz mniej kaloryferów przy wyższej temperaturze wody czy też więcej kaloryferów z niższą temperaturą? Oczywiście w rozsądnych granicach. Jak piec nie może dogrzać mieszkania przy 50 stopniach, to może podgrzej wodę do 60-65 stopni i zobacz jaki będzie wynik.

  7. #7

    Domyślnie Re: Viessmann Vitopend 100 ciągle zimno

    Cytat Napisał jinx
    Jaka powinna być ustawiona temperatura zasilająca grzejnika-ja mam 50C
    Dla tego kotła 50*C to trochę za mało, to nie jest kondensat, dużo "zdrowiej" będzie jak ustawisz co najmniej 60*C. Nie wiem jaki masz komin, ale możesz sprawdzić czy nie wykrapla Ci się już woda.
    Z tego co testowałem przez ostatni rok, to sprawność tego kotła nie jest liniowa w całym zakresie modulacji )od 10 do 24kW), przy większych mocach zużywa mniej gazu, niż wynikałoby to z wykresu. Tak więc śmiało możesz ustawić nawet 70*C, jak masz regulator pokojowy to on wyłączy Ci kocioł przy zadanej temperaturze. Jedyna niedogodność to taka, że grzejniki albo są bardzo gorące albo zimnie, ale za to pompka nie chodzi cały czas.
    Jak masz małe dziecko to ustaw temp. mniejszą.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony