dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 92
  1. #21

    Domyślnie

    Trafiłaś na złego handlowca

    Ja każdą informacje sprawdzałam, nawet dzwoniłam to instytutu techniki budowlanej i producentów samych profili

    1,0 to wartość dla szyb

    1,1-1,3 to wartość dla ram 6 komorowych

    1,3-1,6 to wartośc dla ram 5 komorowych


    Moze ty masz okna 5 komorowe z szybą 1,0, tylko handlowiec nie potrafił Ci tego wyjaśnić i myslisz że ktoś wprowadził Cie w błąd ???

    Pracuje w handlu i wiem że większość z tych ludzi nawet nie wie co sprzedaje , dlatego same okna wybierałam ponad miesiąc

  2. #22

    Domyślnie

    Jak kupowałam swoje okna to były własnie takie parametry jak podałam. Ja mam Premium 6 komorek. To ze pytasz sie u producenta komor i instytutu nie gwarantuje ze calosc okna po wyjsciu od finalnego producenta bedzie spełniała okreslone warunki.
    Na okna sie zdecydowałam poniewaz handlowiec był konkretny i szybki w udzielaniu informacji. Trooszke denerowował sie na nas jak wnikalismy ale pomyslelismy wtedy ze taki juz jest.
    Tez pracuje w handlu dlatego jestem upierdliwa.
    A ponad to ja mam te okna u siebie juz rok i wiem o czym pisze.
    O wadach moich okien mozna poczytac np w "oknonecie" - mam nadzieje ze nie bede musiala robic wymiany po 5latach uzytkowania domu...

  3. #23

    Domyślnie

    Doradzili mi żeby dzwonic do instytutu i dzwoniłam
    Pisali że jest to jedyna niezależna instytucja Państwowa - i to mjest prawda, dowiadywałam się w wojewódzkim inspektorecie nadzoru budowlanego w łodzi

    Tam powiedzieli mi że okna będą spełniały podane instytut nich parametry jak firma ma imienny certyfikat badań ITB lub LTB. W Budvarze mieli

    Więc o parametry jestem spokojna

    W moim przypadku handlowiec potwierdził podany wpółczynnik dla ram 1,3 i szyby 1,0

    Powiedział ze wartośc dla całego okna jest zależna od stosuku powierzni ramy do powierzchni szyby, i jest inna dla każdego okna - i miał racje bo to samo powiedzieli mi później w instytucie

    W innych firma mówili co innego, a w instytucie co innego, więc chcieli mnie naciągnąć

    Też czytałam wątki na oknonecie, ale to widać że to są przepychanki producentów, pojawiają się tam coraz dziwniejsze historie , dletego sobie darowałam to forum


    zalogowałam sie tam na poczatku bo chciałam niezaleznych info. i na bezczelnego przesyłali mi historie nawet na priva , myśla że ludzie sa aż tak naiwni ??

    Najlepiej zadzwoń do Instytutu i sie dopytaj (bedzie ciężko - trzeba tam cierpliwości jak w każdym urzędzie )

    Moi znajomi (znajomi znajomych) kupowali u nich okna kilka lat temu do całego domku w wa-wie i mówią że sa bardzo zadowoleni - to mnie tez przekonało

    Teraz montowała 2 okna z Budvaru moja siostra do bloku, mówiła ze wszystko ok., posprzatali po sobie itp.

    Najlepiej będzie jak zadzwonisz to tego instytutu i sie wszystkiego dopytasz

    Powodzonka

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał agusia133
    Cytat Napisał zabka860
    [Nie mam rozeznania w oknach Budvaru, więc nie będę ich oceniać. Nieświadomym pragnę naponknąć, że ów "miły" pan Piotr wcześniej prowadził na Ogrodowej punkt z oknami Prymatu,który został zamknięty chyba po niecałym roku jego istnienia. Ciekawe kiedy zaczną się problemy??? Życzę powodzenia!!!
    Oj pachnie mi to konkurencją , czy fabryke tez zamkneli ???

    Prymat to chyba ci od przypraw ???, no nic bede kupować wegetę


    Przed wyborem zrobiłam szczegółowe rozeznanie i powiem szczerze że odwiedziłam kilka salonów, z kilkoma nastepnymi korespondowałam. Nie chcę zbyt chwalic tego miłego człowieka, bo to żle moze wygladać ale nikt nie był tak szczegółowy i fachowy jak on

    - Jak Pan to kiedyś przeczyta to serdecznie Pozdrawiam


    Przed wyborem śledziłam kilka wątków i widzę że coraz częściej fora sa uzytkowane przez firmy do robienia sobie złej opinii na wzajem


    Ludzie dajcie nam mozliwość wyboru i wymiany doświadczeń


    -Swoja drogą ktoś sie musi bać że posuwa sie do takich działań: ), to jest plus na korzyść "obsmarowanego"

    Krótko: jestem zadowolona i polecam

    Tak a świstak siedzi i zawija je w te sreberka
    Tu raczej pachnie znajomą albo kimś z rodziny pana, o którym mowa,kimś kto wielkimi literami robi mu reklamę.

    Prymat to dość znany łódzki producent i wiele osób o nim słyszało.
    Ale nie chodzi tutaj o zachwalanie Budvaru czy Prymatu, lecz o to, że dużo punktów z oknami prowadzą nie producenci lecz inne osoby na zasadzie pośrednictwa sprzedaży lub umowy daelerskiej z producentem i niestety spora ilość z nich prowadzi tą działalność krótkotrwale i do takich osób należy ww pan

    Więc pisząc ten post chcę przestrzec przed firmami "krzak", które po ok. roku zwijają działalność. Jak nie Prymat, to za rok Budvar, a potem za dwa jeszcze coś innego, za trzy lata znowu itd. itd. itd.
    Jeżeli taka firma działała na podstawie umowy pośrednictwa z producentem (tzn. w jego imieniu zawierała umowy) to z Bogiem sprawa, bo można swoje roszczenia skierować właśnie do niego. Ale jeżeli umowa została podpisana na konto firmy, a ta zwineła działalność to wtedy jest dużo gorzej, klienci są bezradni tracą pieniądze i nerwy.

    Natomiast rabaty Budvaru ze Rzgowskiej to fikcja. Na Ogrodowej pan P. dawał takie same.
    Ludzie nie cieszcie się, że dostaliście duży rabat, bo tak naprawdę zapłaciliście tyle ile mieliście zapłacić, no chyba, że ktoś wynegocjował coś poniżej tych 38%

    Zyczę wszystkim powodzenia i trafności w podejmowaniu decyzji !!!


    P.S. i Tobie agusiu133 smacznych potraw z wegetą

  5. #25

    Domyślnie

    Mysle, Budvar nie jest taka do konca firma krzak (jak kupowałam to sprawdzalam i mieli ładny zasieg sprzedazy) - mysle ze po prostu jadą na tzw "opinii": dobre komponenty, sprzedają okna tanio, szybko i bez obsługi posprzedazowej (najlepiej zadnej reklamacji). Same punkty sprzedazy i montaz nadrabiaja wszelkie niedoróbki przy produkcji.
    Piszę te niekorzystne dla nich opinię ponieważ ja mam te okna i wyglądaja ładnie ale niestety nie trzymają jakości. Uszczelki nie te, woda cieknie mi do środka - modle sie ze regulacja cos pomoze jak przyjada oczywiscie. Tak samo opadnieta szyba w srodku - zapadła sie w dól ramy i widze ze tak naprawde mozowana byla tylko za pomoca czterech paseczków tekturki (?). Zrobie zdjecie i podesle ku przestrodze.
    Jak zamawiałam te okna to w necie nie było za dużo o nich opinii. Pewno wracając do tamtego okresu cena znowu by mnie skusiła, zwłaszcza ze jak sa nawet dobre okna to montaz nie ten i odwrotnie. Trudno wybrac.

    Dla porównania w miejscowosci gdzie teraz mieszkam jest tez producent okien, gdzie mial przyjemnosc pracowac krotko moj maż. Zrezygnowal sam poniewaz przestarszyl sie wtedy firmy "krzak" i sposobu funkcjonowania firmy (chociaz bylo to ładnych lat temu i firma istnieje do dzis ). wiem stad ze bardzo dobre szyby i profile moga ulec zniszczeniu przez składającego okna.

  6. #26

    Domyślnie

    Nie wszystkich swoją miarą żabko

    W takim razie na wszystkich wątkach są znajowmi , forum to fikcja, ja jestem znajomą, EWAF z konkurencji ..... itd

    Nie popadajmy w skrajności

    Nie chce mi sie kontynuować tego wątku, ale jak bedzie u mnie montaz to zadzwonię do pana i go podpytam delikatnie gdzie wczesniej pracował - zobaczymy

    P.S. podpisałam umowe z Budvarem , a jak bedzie cos nie tak to nie odpuszcze ... - czas pokaże

  7. #27

    Domyślnie

    Agusia, dla jasnosci: ja zamawialam w Krakowe - nie kwestionuje Twojego Pana ani zdnego innego - tylko jakosc wykonywanych okien z firmy Budvar, po prostu ostrzegam. Sprawdz dobrze ramy i okna przed montazem i po. wiem ze ciezko bo czzlowiek sie nie zna i pewne rzeczy zaczynaja byc widoczne po oswojeniu z przedmiotem badania.
    pozdrawiam
    aaa, umowa jak w nia wnikniesz i bedziesz miec konkretna wade nic ci nie pomoze - jest tak skonstruowana w połaczeniu z karta gwarancyjna ktora dostaniesz dopiero po montazu

  8. #28

    Domyślnie

    Dzięki - sprawdzę to, jeszcze

    Wysle mu meila, może prześle mi skan tej karty

  9. #29

    Domyślnie

    Mam skanik

    Standardzik jak prawie wszędzie:
    10 lat na okna - ( wiekszośc daje 5 lat)
    5 lat na szyby - (wiekszośc daje rok)
    3 lata na montaz - (wiekszośc daje rok)

    Napisane czym czyścić, czym nie czyścić, co podlega gwarancji a co nie

    Po przeczytaniu wywnioskowałam że trzeba tylko bardzo dobrze obejrzec okna po montażu i zgłaszac usterke jak będzie w ciagu 14 dni. Zobaczymy, juz niedługo

    No i jak nie zgłosze okresowej regulacji po 2 latach to stracę gwarancje

    Ewo - w umowie wyczytałam tylko że warunki gwaracji okreslone są w książce gwarancyjnej, której skanik przeczytałam. Moze masz inną ???.

    Napisz mi na priva swój e-mail to wyśle Ci skany - może w czymś pomogą ?

  10. #30

    Domyślnie

    ja ma taka umowe i gwarancje , jak zauwazysz to wlasnie slabe punkty okien z budvaru nie podlegaja gwarancji bo moga wynikac z złego montazu (budvar sie odżegnuje od monterów, bo twierdzi ze kazdy równo ponosi odpowiedzialnosc za okna), bo moga zmienic linie produkcyjna ktora nie wpływa na uzytkowanie okien; lub gwarancja nie przewiduje wad złej produkcji czyli co powinno byc w oknie, to jest bodajze chyba kolor okien - ze sie nie zmieni. Tak pamietam: czytalam rok temu, teraz jestem poza domem.
    Zeby nie prowadzic tu dalej dysput: po prostu ostrzegam jak ktos pyta podajac konkrety. Co do przesyłania skanu - mam okna i nawet jezeli w ksiazce jest cos innego to wiem jakie prawa mi sie naleza. Bede sie ich dopominac. tylko ze to wszytsko trwa a ja skonczyc ta budowe i zamieszkac, wystarczy ze pamietam jak mi wymieniali uszczelke w ramie.

  11. #31

    Domyślnie

    Czekam na swoje - zobaczymy jak bedzie

    Jak coś bedzie nie tak to napiszę

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał agusia133
    Nie wszystkich swoją miarą żabko

    W takim razie na wszystkich wątkach są znajowmi , forum to fikcja, ja jestem znajomą, EWAF z konkurencji ..... itd

    Nie popadajmy w skrajności

    Nie chce mi sie kontynuować tego wątku, ale jak bedzie u mnie montaz to zadzwonię do pana i go podpytam delikatnie gdzie wczesniej pracował - zobaczymy

    P.S. podpisałam umowe z Budvarem , a jak bedzie cos nie tak to nie odpuszcze ... - czas pokaże
    Każdy ma swoje racje i prawo do własnego zdania.
    Życzę powodzenia i pozdrawiam

  13. #33

    Domyślnie

    Witajcie
    To mój pierwszy post tu na forum...
    W temacie okien Budvaru...Moi znajomi zamontowali te okna i są zadowoleni-oglądałem robote i widziałem że rzeczywiście nie ma do czego się przyczepić,drudzy znajomi to samo-ja na tej podstawie zamówiłem te okna u lokalnego dystrybutora,który to im to wszystko montował.
    Teoretycznie od dzisiaj mam je mieć montowane-termin oczekiwania na okna to dwa,trzy tygodnie.
    W miarę możliwości postaram sie umieszczać fotki z prac panów montażystów.
    Pozdrawiam
    Marek

  14. #34

    Domyślnie

    Juz po instalacji okienek - są ładniutkie

    Jestem HAPPY .

    Wszystko O.K.

    POLECAM

  15. #35

    Domyślnie

    He He, moi teściowie kupili te okna latem zeszłego roku w Łodzi na Rzgowskiej z szybami energooszczednymi 06 i jak do tej pory żadnych problemów

    Ja tez tam kupie - jak tylko postawimy nasz domek
    zaczynamy !!!

  16. #36

  17. #37
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    yendrek70

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    1

    Domyślnie Okna z salonu w Łasku

    Kilka dni temu zakupiłem w małym salonie firmowym okna do mojego domu firmy Budvar.Muszę przyznać że jestem BAAAARDZO mile zaskoczony.Okna są naprawdę dobre, cena niższa niż u konkurencji i co najważniejsze BAAAAARDZO profesjonalna obsługa.W salonie firmowym w Łasku bo o nim mowa pani któras mnie obsługiwała naprawdę zna się na rzeczy.Nie dośc że fachowo doradziła to jeszcze poczęstowała mnie kawą.To chyba jedyny salon gdzie obsługa proponuje coś do picia.Nie przesadzę jeśli powiem że bez mała podsunięto mi krzesło pod ... wiecie co
    Reasumując
    JEŚLI OKNA TO BUDVAR JEŚLI BUDVAR TO TYLKO SALON W ŁASKU.

  18. #38
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    alicja3573

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    2

    Domyślnie Okna Budvar ja polecam

    To już tak na marginesie moich rozglądań za działką i przemyśleń nad projektem wiem z pewnością, okna będą z Budvaru, mam je w mieszkaniu i innych nie kupię
    Zresztą po co biegać po rynku jeśli ma się coś co się sprawdziło
    Nawet jeśli ktoś pisze, że odradza to powiem wprost w każdej firmie znajdzie się produkt z defektem
    alicja3573

  19. #39

    Domyślnie Re: Okna z salonu w Łasku

    Cytat Napisał yendrek70
    Kilka dni temu zakupiłem w małym salonie firmowym okna do mojego domu firmy Budvar.Muszę przyznać że jestem BAAAARDZO mile zaskoczony.Okna są naprawdę dobre, cena niższa niż u konkurencji i co najważniejsze BAAAAARDZO profesjonalna obsługa.W salonie firmowym w Łasku bo o nim mowa pani któras mnie obsługiwała naprawdę zna się na rzeczy.Nie dośc że fachowo doradziła to jeszcze poczęstowała mnie kawą.To chyba jedyny salon gdzie obsługa proponuje coś do picia.Nie przesadzę jeśli powiem że bez mała podsunięto mi krzesło pod ... wiecie co
    Reasumując
    JEŚLI OKNA TO BUDVAR JEŚLI BUDVAR TO TYLKO SALON W ŁASKU.
    Reklamy tu niechcemy

  20. #40

    Domyślnie

    Hm zwiedziłem chyba z 10 salonów, punktów czy jak je tam nazwać z oknami i stwierdziłem jedno, że wszystkie to jest jedno i to samo te same profile dla estety brak możliwości poszaleć. Tak jak piszecie uwazam, że kupuje się te okna z którymi się miało styczność i człek był zadowolony.
    Miło być ważnym, ale ważniejsze być miłym.

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony