dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 11
Pokaż wyniki od 201 do 208 z 208
  1. #201

    Domyślnie

    i doliczeniu do dochodu pracownika.....
    kosztów uzyskania przychodu.....

  2. #202

    Domyślnie

    Boho i Bobek_Budowniczy- powwiem szczerze to jak jest to księgowane to już ja nie do końca wiem... od tego mam księgową i ona się ma na tym znać... ja znam się na tym co robie

    W każdym bądz razie dla pracownika myslę miły bonus poza pensją dostaje jeszcze pakiet medyczny... w sumie powinien być zadowolony... Aha owszem ubezpieczenie obejmuje również rodziny ( taaak także te pracowników- moze to dziwne ale chcę być dobrym pracodawcą...)

    co do husteczek, recznikow pap. to idzie mi ich sporo podobnie stoperow, rekawic, doposazenia apteczki, pedzli, gabek, wszelkich folii, tasm ochronnych w tym separacyjnych, zarnikow, paskow bo ciezko o dobre, szelek bo wymogi wymiany czeste, kabli (przedluzaczy ele. bo kradna, tna, itp.), podkladek ochronnych pod rusztowania i drabiny, masek ochronnych, oj duzo by wymieniac. juz o serwisowaniu narzedzi nie wspominajac. a to producenci wprowadzili nowy produkt i trzeba sie szybko doposazyc by swiadczyc usluge.
    - To tak jak u mnie moze poza stoperami... za to idaą smary, oleje, masci ochronne, środki BHP itd

    poziom targow taki, ze smiech, az wstyd wrzucac to w koszty. bo ktos by zapytal panie ale jakie targi?
    dokładnie naszych targów u mnie w branży to nawet przeważnie nie odwiedzam, raz w roku wyjazd na branżówkę do niemiec... i to daje mi pogląd na rynek... bo na wyjazd na Tajwańskie to za cienki jestem
    Remontujemy Posagowy Koszmarek

  3. #203
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Witam. U mnie w pracy na propozycję dodatkowego ubezpieczenia wszyscy stwierdzili, że to za duża kasa ok. 4000 pln rocznie na osobę i nikt nie chciał takiego ubezpieczenia. Przy kilku osobach to już są naprawdę duże pieniądze . Przy w miarę dobrym zdrowiu cieżko jest wydać taką kasę na lekarza. pozdr adam

  4. #204

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bobek_Budowniczy
    i doliczeniu do dochodu pracownika.....
    kosztów uzyskania przychodu.....
    http://www.podatki.egospodarka.pl/46...we,2,65,1.html

    Wydatki na zakup świadczeń medycznych w postaci abonamentu medycznego wykupionego dla przedsiębiorcy nie stanowią kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej. Stanowisko takie zajął Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie w interpretacji indywidualnej z dnia 29.06.2009 r. nr IPPB1/415-320/09-2/KS.

    Odnosząc się do przedstawionego przez Wnioskodawczynię zdarzenia przyszłego stwierdzić należy, że wydatki na zakup świadczeń medycznych mają na celu ochronę zdrowia. Wydatki na ochronę zdrowia należą do wydatków o charakterze osobistym. Aby zachować odpowiedni stan zdrowia, osoba fizyczna zmuszona jest do korzystania z usług medycznych i to niezależnie od tego czy prowadzi działalność gospodarczą, czy też działalności takiej nie prowadzi. Tak więc, bezpośrednim celem jaki jest związany z ponoszeniem tego rodzaju wydatków jest ochrona stanu zdrowia osoby (wydatki o charakterze osobistym), a nie zachowanie lub zabezpieczenie źródła przychodów, o którym mowa w przepisie art. 22 ust. 1 powoływanej ustawy. Poniesienie wydatków na zakup pakietu usług medycznych nie ma realnego wpływu na zachowanie lub zabezpieczenie źródła przychodów jakim jest pozarolnicza działalność gospodarcza.
    BOHO
    Warszawa

  5. #205

    Domyślnie

    Tak z tym że jak napisałeś sam jest to interpretacja indywidualna. Ja mam PISEMNĄ akceptację na wliczenie pakietu medycznego w koszty wydana przez naczelnika własciwego dla mnie US
    W przypadku prowadzonej przezemnie działaności pakiet medyczny jaki posiada moja firma jest traktowany przez US jako bezpośrednie zabezpieczenie żródła przychodów. - Jest to orzeczenie indywidualne.

    Pozatym masakrycznie odeszliśmy od głównego tematu
    Remontujemy Posagowy Koszmarek

  6. #206
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    podniose
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  7. #207
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    trafilem na ten watek przypadkiem dzisiaj ale sie dzialo BT dlaczego Bobek_Budowniczy juz tu nie ma konta?
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  8. #208
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    trafilem na ten watek przypadkiem dzisiaj ale sie dzialo BT dlaczego Bobek_Budowniczy juz tu nie ma konta?
    Ano dlatego, że, tak jak wielu innych, miał dość wycinania jego wpisów, oraz całych tematów - przykład do usuniętego tematu

    Cytat Napisał Konto usunięte na żądanie Forumowicza Zobacz post

    Ja bym na to nie liczyl... bo wiesz to wszystko ludzie o kryształowo czystej ucziwosci.... o zobacz ten pan z tego watku napewno wszytko robił na faktury...
    http://forum.muratordom.pl/firma-eka...am,t170610.htm
    Normalka.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

Strona 11 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony