dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 11
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 208
  1. #21

    Domyślnie

    A po co faktura? W dzień przywiozą, w nocy zabiorą. W końcu piąty raz te pustaki sprzedają. Nawet na Policję nie będziesz mógł tego zgłosić.

  2. #22

    Domyślnie

    Ja jak rozmawiam z róznej maści wykoanwcami i sprzedawcami to też mi proponują bez fakturki, ale ja chyba wole zawsze brać rachunek. Zawsze to jakas gwarancja

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiaterwiater
    A po co faktura? W dzień przywiozą, w nocy zabiorą. W końcu piąty raz te pustaki sprzedają. Nawet na Policję nie będziesz mógł tego zgłosić.
    DOKŁADNIE TAK
    Remontujemy Posagowy Koszmarek

  4. #24

    Domyślnie

    oczywiście ze z faktura a jak ci sie zepsuje to gdzie będziesz reklamował w Pana Boga?
    bez faktury... ale z umową na wykonanie na pismie (koniecznie z dopiskiem że wykonawca udziela gwarancji na czas...)...... super to działa, nie dość ze nie musisz sie użerać ze skarbówka... (bo jakoś wszystkiego sie czepiają ) i masz taniej, to jeszcze masz sliczny haczyk na wykonawce jak nie chce ci z jakiegoś względu coś poprawić albo nie chce uznać reklamacji to walisz mu prosto z mostu... nie chce pan naprawić??? ok to ja idę z umową do skarbówki...a na bank jak gosc nie wystawił faktury to i nie odprowadził podatku...wiec.... sprawdzone działa na 100%

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    mimo wszystko uważam ze sprzedawanie jak i kupowanie bez faktury jest cwaniactwem i tak naprawdę złodziejstwem. Może jakiś porąbany jestem ale nie wyobrażam sobie inaczej jak z fakturą bądź paragonem - i nie mówię tu tylko o budownictwie tylko ogólnie
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    hmmm czytam to i wlos mi sie jezy na glowie, co sobie doradzacie? jak szantażować ludzi?
    Na co dzien odbieram telefony z pytaniami o cene, podajac ja netto nie robie tego aby sprzedawac po netto bez faktury, bo po 1 jest to przestepstwo, po 2 niezgodne z sumieniem.
    Czasami trafaiaja sie jednak klienci ktorzy jasno mowia:
    A bo firma X sprzeda mi po netto... albo nawet z pretensja: "To po co podaje Pan netto jak i tak dolicza Pan VAT" albo: "Bez faktury to bym kupił, ale w takim ukladzie kupie u konkurencji"
    Na szczescie ominal nas kryzys i nie musimy ulegac takim naciskom, wiec ladnie dziekuje za rozmowe informujac "klienta" ze popelnia przestepstwo a ja mu inaczej jak na fakture lub paragon nie sprzedam.
    Tak samo jest z wykonawcami, kurcze.... facet prowadzi firme, zatrudnia ludzi, ma na utrzymaniu rodzine i jest odpowiedzialny w posredni sposob za rodziny swoich pracownikow, a tu trafia sie taki delikwent cwaniaczek tzw Szanowny Pan Inwestor i wywiera nacisk na wykonawce, ze ma wykonac bez faktury, bo inny naciagacz tak zaproponowal. Patrzy na sytuacje, ludzie nie maja roboty, on sam nie za bardzo juz ma z czego zaplacic zusy, podatki, pensje pracownikom wiec decyduje sie na wykonanie takiej pracy bez faktury, aby zarobic jakies pieniadze. No i pozniej taki inwestorek szantazem, bo inaczej tego nie mozna nazwac albo zbija umowiona kwote, albo wymaga prac dodatkowych, badz oczekuje niewiadomo czego straszac skarbowka.
    Czy naprawde potraficie tylko garnac pod siebie nie patrzac na nic? Idac po trupach do celu? Zrobic wszystko aby tylko urwac te pare zlotych popelniajac przestepstwa a sami oczekujecie uczciwosci od innych. Otworzcie firmy i zobaczcie jak to jest nie dosc ze trzeba byc milym dla klientow to jeszcze ulegac czasami takim presjom !
    Skarbowka powinna trzepac nie tylko firmy ale i prywatnych Szanownych Inwestorow...
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  7. #27

    Domyślnie

    mimo wszystko uważam ze sprzedawanie jak i kupowanie bez faktury jest cwaniactwem i tak naprawdę złodziejstwem
    a jak nasze panstwo nas okrada to jest dobrze??popatrz na podatki europejskie a nasze... nie wspominając o zarobkach, ostatnio byłem zaniesc rozliczenie faktur vat.... to skarbówka się czepiała dosłownie o wszystko, a to faktura niewyrazna,a to podpis krzywy, a to płatnosc przelewem (7dni) i trza było mieć potwierdzenie że się zapłaciło.. 3 dni straciłem ,moj czas i kupę nerwów...

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Legalnego towaru (produktu), w legalnej firmie, nie można kupić legalnie, bez dowodu zakupu – zwłaszcza dotyczy to firm „watowskich” – „watowcy” mają ustawowy obowiązek wystawienia paragonu fiskalnego lub F-ry.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bobek_Budowniczy
    ... a jak nasze panstwo nas okrada to jest dobrze??popatrz na podatki europejskie a nasze... ...
    A mnie g... obchodzi takie tłumaczenie. Albo jest się choć w minimum uczciwym albo szuka się właśnie takich rodem z przedszkola tłumaczeń.
    Przenieś się na Sri Lanke, nie masz wogóle podatków, dom wybudujesz za ok 5 tys dolarów z klimatyzacja - po cholerę tu mieszkasz? Okradasz nie Państwo tylko każdego innego obywatela
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bobek_Budowniczy
    ... a to płatnosc przelewem (7dni) i trza było mieć potwierdzenie że się zapłaciło..
    No i bardzo dobrze, firma wystawila Ci fre z terminem platnosci i nie ma gwarancji ze ja zaplaciles, i jeszcze mialbys czelnosc wystapic o zwrot VAT ktorego nie zaplaciles. Normalne.

    A to ze mamy wysokie podatki to fakt, ale jest jak jest, poki co sie nie zmieni, a rozwijanie szarej strefy poprzez klepanie po plecach cwaniaczkow tylko sprawe pogarsza.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bobek_Budowniczy
    a jak nasze panstwo nas okrada to jest dobrze??popatrz na podatki europejskie a nasze... nie wspominając o zarobkach, ..
    Tylko pytanie kto kogo okrada. Zastanów się ile może zaoszczędzić inwestor w przypadku wykonania robót budowlanych bez F-ry ?
    Dopowiem max. 7% kwoty zapłaconej + 19% od zysku wykonawcy.

    Policz sobie sam biorąc pod uwagę, ze zysk wykonawcy nie przekracza 10% wartości robót.
    Stan surowy otwarty niech kosztuje legalnie 30.000,- w tym 7% VAT około 2.000,-, niech podatek dochodowy nawet wyniesie 1.000,- to daje łączna kwotę 27.000,- czyli 10% mniej.

    A ile chcą za pracę bez F-ry? Jeśli dużo mniej, to albo wykonawca zawyża w znaczny sposób swoja kalkulację, albo oszukuje swoich pracowników.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  12. #32

    Domyślnie

    hmmm czytam to i wlos mi sie jezy na glowie, co sobie doradzacie? jak szantażować ludzi?
    Na co dzien odbieram telefony z pytaniami o cene, podajac ja netto nie robie tego aby sprzedawac po netto bez faktury, bo po 1 jest to przestepstwo, po 2 niezgodne z sumieniem.
    to jest dopiero ZŁODZIEJSTWO !!!! podawaj cenny brutto... że co? ze braknie ci zlecen?? no trudno ale spac bedziesz spokojnie....

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bobek_Budowniczy
    oczywiście ze z faktura a jak ci sie zepsuje to gdzie będziesz reklamował w Pana Boga?
    bez faktury... ale z umową na wykonanie na pismie (koniecznie z dopiskiem że wykonawca udziela gwarancji na czas...)...... super to działa, nie dość ze nie musisz sie użerać ze skarbówka... (bo jakoś wszystkiego sie czepiają ) i masz taniej, to jeszcze masz sliczny haczyk na wykonawce jak nie chce ci z jakiegoś względu coś poprawić albo nie chce uznać reklamacji to walisz mu prosto z mostu... nie chce pan naprawić??? ok to ja idę z umową do skarbówki...a na bank jak gosc nie wystawił faktury to i nie odprowadził podatku...wiec.... sprawdzone działa na 100%
    Szlag mnie trafia jak czytam takie porady. Musisz trafić wyjątkowego naiwniaka, który podpisze umowę a potem będzie kręcił z wystawieniem kwitu.
    Poza tym.. nawet gdyby do tego doszło - przy pierwszej próbie szantażu z twojej strony on wystawia fakturę i Ciebie wzywa do dopłaty. Oczywiście wykonawca traci wtedy na dochodówce, której zapewne nie kalkulował aby byc tańszy. Faktura (paragon) musi byc i koniec.

    Cytat Napisał wiaterwiater
    A po co faktura? W dzień przywiozą, w nocy zabiorą. W końcu piąty raz te pustaki sprzedają. Nawet na Policję nie będziesz mógł tego zgłosić.
    I to powinno dać do myślenia.

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bobek_Budowniczy
    hmmm czytam to i wlos mi sie jezy na glowie, co sobie doradzacie? jak szantażować ludzi?
    Na co dzien odbieram telefony z pytaniami o cene, podajac ja netto nie robie tego aby sprzedawac po netto bez faktury, bo po 1 jest to przestepstwo, po 2 niezgodne z sumieniem.
    to jest dopiero ZŁODZIEJSTWO !!!! podawaj cenny brutto... że co? ze braknie ci zlecen?? no trudno ale spac bedziesz spokojnie....
    Żadne złodziejstwo- podaje netto, bo jeszcze nie wie czy klient chce z usługą (7%) czy sam towar (22%) - to wychodzi w następnym zdaniu.

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bobek_Budowniczy
    hmmm czytam to i wlos mi sie jezy na glowie, co sobie doradzacie? jak szantażować ludzi?
    Na co dzien odbieram telefony z pytaniami o cene, podajac ja netto nie robie tego aby sprzedawac po netto bez faktury, bo po 1 jest to przestepstwo, po 2 niezgodne z sumieniem.
    to jest dopiero ZŁODZIEJSTWO !!!! podawaj cenny brutto... że co? ze braknie ci zlecen?? no trudno ale spac bedziesz spokojnie....
    Podaje informację telefonicznie, to skąd może wiedzieć kto dzwoni, wykonawca czy inwestor? Dla wykonawcy istotna jest cena netto.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    nie badz smieszny, wiesz po co podaje sie ceny netto? Bo firmy miedzy soba handlujac uzywaja cen netto, kupujac towar za granica kupujesz go po netto, VAT dolicza sie na samym koncu, bo zysk firmy tez liczysz w netto. Bodajze w 5 klasie podstawowki ucza jak doliczyc 22% VAT-u i zakladam ze gdy mowie ze cos kosztuje 98 zlotych netto to moj rozmowca jest na takim poziomie intelektualnym ze potrafi sobie doliczyc 22% we wlasnym zakresie.
    Ta informacja nie jest ukryta: wyraźnie podajesz cene (kwota) i pada slowo netto. A cene / wartosc brutto podaje sie na koncu gdy jest taka potrzeba. A zlecen moze i mi kiedys braknie i jest to prawdopodobne wtedy gdy wiekszosc ludzi bedzie kupowac "bez faktury" i na lewo wspierajac szara strefe. Na chwile obecna jestem dumny z tego, że nie dalem sie tego typu namowom i wole zrezygnowac z transakcji niz sprzedac bez faktury czy paragonu.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  17. #37

    Domyślnie

    Poza tym.. nawet gdyby do tego doszło - przy pierwszej próbie szantażu z twojej strony on wystawia fakturę i Ciebie wzywa do dopłaty
    po to mam umowe z wykonawcą że może sobie pisze o dopłatę...jasne wystaw fakturę z datą wsteczna... po rozliczeniu podatku...poza tym napisałem bardzo wyraznie
    jak nie chce ci z jakiegoś względu coś poprawić albo nie chce uznać reklamacji
    , a swoja drogą widzę ze wkonawcy boją się takiego czegoś bo niejednokrotnie, dowody są na forum,robią fuszerki i nie mają wcale zamiaru poprawiać a tak PAN Inwerstor ma na nich bat.. na marginesie coś dużo tu jest wykonawców....

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983
    ....Na chwile obecna jestem dumny z tego, że nie dalem sie tego typu namowom i wole zrezygnowac z transakcji niz sprzedac bez faktury czy paragonu.
    AMEN

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    To, że ktoś ma pojęcie o ekonomi, wcale nie „robi” z niego wykonawcy.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  20. #40
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    gdybys przeczytal ze zrozumieniem to co napisalem wiedzialbys ze nie jestem wykonawca, reprezentuje firme handlowa oprocz tego sam prowadze dzialanosc gospodarcza. taka jedna sugestia: dorosnij wreszcie
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

Strona 2 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony