dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Dlaczego takie różnice w kosztach??

    Bardzo podoba mi się projekt wieszczek - bez garażu
    zastanawia mnie tylko, dlaczego koszt relaizacji jest aż tak dużo większy od "mojego miejsca", który ma podobną powierzchnię

    http://projekty.muratordom.pl/projek...43&IdKolekcji=
    148,5 m2; 329 000 zł


    http://projekty.muratordom.pl/projek...16&IdKolekcji=
    145,6 m2; 258 700 zł

    Czy to kwestia garazu czy wykonczenia zewn z drewna a może tej lukarny, ale zastanawiające że aż taka duża różnica

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Altariela

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    582
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Patrzysz na powierzchnię użytkową. Oprócz tego istnieje powierzchnia netto każdego domu, czyli taka nie wliczana do użytkowej (np. w przypadku projektów Muratora o wysokości poniżej 1,9 m, garaż itp.). Ta powierzchnia też niestety kosztuje - garaż się gratis nie wybuduje. Jeśli porównasz powierzchnię netto to Wieszczek ma 35 m2 więcej!
    Poza tym wpływ na koszty ma bryła domu - Wieszczek jest bardziej "rozciągnięty" - droższe będą tu fundamenty i dach, generalnie dość drogie elementy każdego domu. Zwróć też uwagę na wykorzystanie przestrzeni - w Wieszczku masz garaż dwustanowiskowy, który musi zostac przykryty dachem, ale nie zostało to miejsce wykorzystane na pokój. A w Moim miejscu dokładając jedynie parę m2 cegieł na ściany uzyskujesz nad garażem pokój. Im bardziej zwarta zabudowa, tym niższe koszty budowy
    Itp itd, jak się dokładniej przyjrzysz obu projektom to znajdziesz jeszcze kilka takich elementów.

    Inną sprawą jest jeszcze to, że kosztorysy dla tych projektów mogły być robione w innym czasie - jeśli dla Wieszczka zrobiono później niż dla Mojego miejca, stąd też wyższe koszty budowy.

    Pozdrawiam i życzę trafnej decyzji
    Aga

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Paulka

    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    2.100
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    Zgadzam sie z przedmówcą, dodam tylko:

    nie sugeruj sie tak bardzo wycenami podawanymi na stronach z projektami.
    Wszystkie sa takie "Pi razy drzwi". A powierzchnia to tylko jeden z elementów wpływających na cenę...i to chyba nie najważniejszy

    PS. Mnie sie chyba bardziej podoba "moje miejsce" - szczególnie rozkład pomieszczeń i z zewn - od strony tarasu.

  4. #4

    Domyślnie

    Zdecydowanie tańszy w realizacji będzie wieszczek, bez względ na to czy z garazem czy bez.

  5. #5

    Domyślnie

    Witam
    ten drugi projekt to coś w rodzaju remizy strażackiej z wielkimi wrotami garażowymi na elewacji, znacznie lepiej wyglądają budynki z przyklejonymi garażami, niż w bryle budynku.
    Konrad

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztofik
    Zdecydowanie tańszy w realizacji będzie wieszczek, bez względ na to czy z garazem czy bez.
    Krzysztofik , rozwiń swoją wypowiedz bo już mi się podoba
    Tak, garaz odpada czy w bryle czy obok

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał KonradJot
    Witam
    ten drugi projekt to coś w rodzaju remizy strażackiej z wielkimi wrotami garażowymi na elewacji, znacznie lepiej wyglądają budynki z przyklejonymi garażami, niż w bryle budynku.
    Konrad
    Też tak uważam, podalam ten prjekt tylko dla przykładu - podoba mi się wieszczek
    Dom jest dla ludzi a nie dla samochodów

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał caty
    ......
    Krzysztofik , rozwiń swoją wypowiedz bo już mi się podoba
    Nie ma co rozwijać.
    Masz racjonalne podejście
    Cytat Napisał caty
    .....
    Dom jest dla ludzi a nie dla samochodów
    Moge dodać, że jak samochód sobie zasłuzy to będzie miał swój dom
    Projekt bez udziwnień, możliwośc zmian w środku, generalnie OK.
    (Moim zdaniem )

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony