dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Ogrzewanie podłogowe w niskiej łazience i kuchni-czy warto?

    Witam. Tak jak w temacie, mam problem ponieważ remontujemy istniejący już domek, i akurat w tej starej części będzie łazienka i kuchnia, skończyliśmy zbijać stary parkiet i wyciągać szlakę z podłogi i wyszła mi wysokość 2.45m. czy jak dam ogrzewanie podłogowe i sufit podwieszany(nie na całości) to nie będzie za nisko?

    Z góry dziękuje za wszelkie sugestie i porady.
    Pozdrawiamy.
    Być inwestorem - to brzmi dumnie!

  2. #2

    Domyślnie

    ....już mam klaustrofobię może podaruj sobie sufit podwieszany?
    bo zostanie ci 238 cm....
    Wykończeniówka wykańcza....
    .........................................Trójka Drombo

  3. #3

    Domyślnie

    Ja sie nie zdecydowalam. I chociaz do takiej wysokosci jestem przyzwyczajona z mieszkania, to nizej sobie nie wyobrazam.

  4. #4

    Domyślnie

    No właśnie i tu tkwi cały szkopuł tej operacji nie chce mieć za nisko, ale też nie chciałbym rezygnować z sufitu, ale chyba będzie trzeba iść na jakiś kompromis, ale ogólnie jesteście za czy przeciw podłogowemu w tak niskich pomieszczeniach? Z jednej strony chciałbym mieć tą podłogówkę bo jednak to coś podnosi komfort, ale...(zawsze jest to ale).
    Dziękuje za wypowiedzi i czekam na dalsze...
    Pozdrawiam.
    Być inwestorem - to brzmi dumnie!

  5. #5

    Domyślnie

    Szczerze? Gdybym miała wybierać wolałabym zrobić w 100 % ogrzewanie podłogowe a zrezygnowałabym z podwieszanego sufitu. Zamiast halogenów w takim suficie można kupić fajne lampki mocowane do sufitu.
    Mam ogrzewanie podłogowe (tyle że pomieszczenia są wysokie na 2,85) w całym domu oprócz sypialni.

  6. #6

    Domyślnie

    a co ma wysokość 2.45 do podłogówki??
    mam gorączkę i słabo jarzę .....
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

  7. #7

    Domyślnie

    izat współczuje choroby. a chodzi o to że, mam w pomieszczeniach wysokość 2.45m, jeżeli dałbym ogrzewanie podłogowe zamiast zwykłej wylewki to tak czy siak pomieszczenie obniży się ciut, jeżeli dałbym jeszcze w kilku miejscach podwieszany sufit, to boje się że będę tam musiał się wczołgiwać lub wchodzić na kucąco teraz rozumiesz? stąd moje obawy, ale chyba jednak dam sobie podłogowe a zrezygnuje z podwieszanego, może te halogenki doczepiane nie byłyby takie złe, a orientujecie się może o ile wyżej zajmuje podłogowe od zwykłej wylewki? Dziękuje za wypowiedzi.
    Pozdrawiamy.
    Być inwestorem - to brzmi dumnie!

  8. #8

    Domyślnie

    no właśnie to mnie dziwi, bo przy podłogówce wcale nie potrzebna jest grubsza wylewka
    myślałam, że chodzi Ci raczej o grubość styro, który musisz pod nią włożyć
    grubość wylewki jest uzależniona od ilości styro pod nią
    rób śmiało podłogówkę, bo to lekarstwo na wszelkie choroby

    lepiej zrezygnuj z podwieszanych sufitów, one już nie są trendy
    a jak chcesz halogenki, to te na lince sobie fundnij
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki izat, jednak zrobię tak jak piszecie, faktycznie chodziło mi o to ile tego styropianu+grubość przewodów. Co ja to chciałem jeszcze podać, aha powierzchnia łazienki to 10,75m2 a kuchnia to 10,5m2 bo na reszcie będzie mini jadalnia(wyłożone panelami).
    A marzy nam się taka łazienka:

    oraz inne ale za dużo ich by tu wklejać
    Być inwestorem - to brzmi dumnie!

  10. #10

    Domyślnie

    łazienkę możesz mieć niższą
    jedna z moich ma ok 2.40 właśnie i do tego jeszcze ma skos
    wcale nie wygląda przytłaczająco
    jeśli na parterze ta podłogówka ma być, to 20 cm styro musisz dać i ok 8 cm wylewki
    ja przynajmniej tak mam
    na poddaszu styro można mniej
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

  11. #11

    Domyślnie

    będzie to łazienka i kuchnia nad nie ogrzewanym garażem i pomieszczeniami gospodarczymi, ale jeżeli mam 2,45 i dam 20styropianu i 8 wylewki to w łazience zrobi mi się 2.17 czy to nie za nisko?
    Być inwestorem - to brzmi dumnie!

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafcio i madzia
    będzie to łazienka i kuchnia nad nie ogrzewanym garażem i pomieszczeniami gospodarczymi, ale jeżeli mam 2,45 i dam 20styropianu i 8 wylewki to w łazience zrobi mi się 2.17 czy to nie za nisko?
    za nisko
    zdecydowanie za nisko
    ...a potem miała jeszcze dłuższą rzęsę, trup pachniał jesienią, czarną kawą, grzybami i nonsensem...szkoda, twój talent to mogło być wiele szterlingów Inge Bartch...

  13. #13

    Domyślnie

    No właśnie i teraz to się zdołowałem ale taka jest przykra prawda przy remontowaniu istniejących już budynków
    Być inwestorem - to brzmi dumnie!

  14. #14

    Domyślnie

    ładna ta łazienka marzeń...ale serio, olej te halogenki w suficie bo tak maja juz wszyscy (niebo na suficie)-z tego wzgledu my zakupiliśmy fajne halogenki na listwie i są na scianach zamiast na suficie. Efekt fajny
    Wykończeniówka wykańcza....
    .........................................Trójka Drombo

  15. #15

    Domyślnie

    z podłogówki nie rezygnuj, to bardzo cieszy, ale z halogenów tak.. lepiej zawiesić fajne lampki zamiast obniżać sufit.. halogeny są tylko ok w wysokich pomieszczeniach, poza tym w niskiej kuchni przy gotujących się garach nie jest przyjemnie
    trzeba trzymać się realiów, a nie tylko tego co nam się podoba
    Prawo Van Herpena:
    Rozwiązanie problemu leży w znalezieniu osób, które umieją go rozwiązać

  16. #16

    Domyślnie

    My mamy 10 cm stysopianu + 3 cm styropianu systemowego i na to podłogówka + wylewka 6 cm.

  17. #17

    Domyślnie

    Czyli z syfitku rezygnuje. Teraz jeszcze zastanawiam się jak rozwiązać to podłogowe, jeszcze myślę żeby dać np. 5cm styropianu oraz 5cm styropianu dać w pomieszczeniu poniżej(w tym nieogrzewanym) tylko czy to mi coś da. A jaki to jest ten styropian systemowy.
    Dziękujemy wam bardzo za zainteresowanie i pomoc, dopiero zaczynamy w to wszystko wkraczać, więc każda rada jest dla nas na wagę złota.
    Pozdrawiamy wszystkich.
    Być inwestorem - to brzmi dumnie!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony