dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie strych-poddasze

    Mam do zagospodarowania strych na calej powierzchni domu !!
    Chcialbym tam zrobic poddasze(dwa pomieszczenia-sypialnia i jakis pokoj(w przyszlosci dla dziecka-narazie ma 18 miesiecy wiec jeszcze nie potrzebny jej pokoik)
    Pierwszy problem to oczywiscie pieniadze-mianowicie nie stac mnie na podnoszenie domu!!
    Dach jest dwuspadowy,niedlugo wkleje mniej/wiecej plan tego strychu z gory i wymiary.
    Czy ktos robil juz cos takiego?
    Nie dyskutuj z glupkiem bo pierw sprowadzi Cie do swojego poziomu,a potem wygra doswiadczeniem...

  2. #2

    Domyślnie



    to jest rzut z gory
    1)-komin
    2)-wlaz na strych
    Nie dyskutuj z glupkiem bo pierw sprowadzi Cie do swojego poziomu,a potem wygra doswiadczeniem...

  3. #3

    Domyślnie



    a to z przekroj z boku,prostokat przerywana linia to okienko
    najpier bede wymienial pokrycie na blachodachowke,potem zajme sie srodkiem
    Jak to powinno po kolei wygladac?
    Jaka kolejnosc prac? Czy najpier powinienem zaczac od ocieplenia?
    Nie dyskutuj z glupkiem bo pierw sprowadzi Cie do swojego poziomu,a potem wygra doswiadczeniem...

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    bez podnoszenia dachu wyjdą ci bardzo małe pokoje. Samo ocieplenie dachu obniży ci wysokośc o 20cm, czyli przy ściankach kolankowych będziesz miał wys 50cm. Jeżeli upierasz się, że tyle wystarczy, to razem ze zmiana poszycia wstaw może okna połaciowe

    Rób narazie remont dołu i zbieraj kasę na porządne zagospodarowanie poddasza

  5. #5

    Domyślnie

    Dziekuje za zainteresowanie Majka,no wlasnie problem jest w tym ze ja naprawde potrzebuje tego poddasza(nawet jesli bedzie male).Nie upieram sie ze wystarczy mi 50cm,poprostu w miare potrzeby zweze pomieszczenia tak zeby po ociepleniu bylo 70 na sciankach kolanowych.Wtedy szerokosci bede mial ok 5m30cm .Potem odejdzie jeszcze z 10 na podloge i zrobi sie okolo 4m70cm.I tyle mi wystarczy.Na dlugosc bedzie mialo 5m z kazdej strony wiec 2 takie pomieszczenia(albo jedno polaczone za kominem)to nie jest tak malo.

    Co do okien to jak tylko ustapi zima biore sie za dach i mam zamiar odrazu wstawic okna.Przy okazji jakie sa ceny?Koszt monatazu?
    Moze ktos to robil; nie dawno i sie orientuje...

    Wczesniej chcialbym sie zajac doprowadzeniem tam ogrzewania ale to podaje link do tematu ktory zalozylem specjalnie do tego,naprawde zapraszam i dziekuje za wszelkie rady
    http://forum.muratordom.pl/ogrzewanie,t117715.htm

    A co do ocieplenia to tez prosze o wszelkie propozycje bo rozbierznoscie na temat welny,rodzaju folii itd jest na forum naprawde wiele..
    Chodzi mi o kolejnosc,mam zamiar polozyc blachodachowke,a od spodu jest obecnie deskowanie i nie chce tego ruszac bo drzewo jest zdrowe i dobrze zaimpregnowane(to moja profesja jakby trzeba bylo pomocy).
    Pytam co dalej po kolei na deski... Czy potem powinna byc jakas przestrzen czy odrazu do desek welna? czy najpierw folia?
    Nie dyskutuj z glupkiem bo pierw sprowadzi Cie do swojego poziomu,a potem wygra doswiadczeniem...

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    CHICKEN

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ja co prawda nie mam doświadczenia w budowlance ale właśnie znalazłem artykuł na temat wykończenia poddasza http://www.budnet.pl/Wykonczenie_pod...ne,a=1312.html

  7. #7

    Domyślnie

    Dzieki,spoko artykul,jak ktos ma zmiar robic poddasze to polecam...
    Nie dyskutuj z glupkiem bo pierw sprowadzi Cie do swojego poziomu,a potem wygra doswiadczeniem...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony