dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Newfie
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    784
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie Podłoga w łazience - jasna czy ciemna?

    Wymyśliłam sobie łazienkę wykończoną zestwem płytek imitujących drewno i beżowy kamień. Na całą podłogę chciałam dać te ciemne, do tego te beżowe na ścianach (nie cała wysokość, połączone z beżową przecierką), z dodatkami tych drewnianych (rama lustra, obudowa wanny itp). I teraz mam dylemat - czy cała ciemna podłoga z jasnymi ścianami nie będzie wyglądac ponuro? Może lepiej jakoś połączyć na podłodze jasne i ciemne? Ma ktoś z Was ciemne podłogi w łazience (łazienka średniej wielkości - 3,10 na 2,80)
    350 dni i... mieszkamy
    Dziennik...
    ...i komentarze

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja mam połączone ciemne z jasnymi. Moim zdaniem wygląda to nie najgorzej, a same ciemne bardzo by zmniejszyły i tak małą łazienkę - 2 x 2m.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja mam beż na ścianach i z kolekcji beż na podłodze ale z dodatkami ciemnymi, z tej samej kolekcji tylko ciemne, jest ich tylko ~30%,tj. kupiliśmy 2/3 jasnych i 1/3 ciemnych, trochę trwało żeby je ładnie wkomponować, ale efekt jest całkiem całkiem (łazienka 9m2), z samych jasnych było by mdło, z samych ciemnych b. ponuro i przytłaczająco, mimo że mam duże okno, (tak mi się wydaje ),
    to co zauważyłam, to na ciemnych bardziej widać plamy po wodzie pod światło.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Newfie
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    784
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Marta, masz jakieś zdjęcia swojej łazienki? Chętnie bym zobaczyła.
    350 dni i... mieszkamy
    Dziennik...
    ...i komentarze

  5. #5

    Domyślnie

    Mogę zrobić,
    ale wrzucę dopiero w poniedziałek,
    bo w domu nie mam sieci
    czekamy już 3 m-ce

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Newfie
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    784
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Super, dzięki wielkie, nie śpieszy mi się bo jedna moja łazienka jeszcze nie ma dachu
    350 dni i... mieszkamy
    Dziennik...
    ...i komentarze

  7. #7

    Domyślnie

    Mi się marzą ciemne brązowe kafle na podłodze. myślę o kolekcji bambus z Paradyża. Zaplanowałam sobie coś takiego:

    Ta podłoga jest taka:

    A ściany byłyby beżowe i verde:


    Mąż narzeka że będzie za ciemno Dlatego myslę pod blatem na umywalki i pod miską sedesową dac jakieś jasne wstawki na tej podlodze -np to verde. Z tym, że moja łazienka ma 14,5m i dwa spore okna.

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Newfie
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    784
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Moja ma niecałe 10 m i jedno okno dachowe, więc juz prawie na pewno zrobię kombinację jasnego z ciemnym na podłodze - jedynym większym ciemnym elementem będzie "drewniana" obudowa wanny ze stopniem (wanna obniżona - leżąca na stropie)
    350 dni i... mieszkamy
    Dziennik...
    ...i komentarze

  9. #9

    Domyślnie

    Zaintrygowalaś mnie tą wanną Mi też by pasowało trochę ją obniżyc bo wypada pod skosem. czyli jak rozumiem- wanna stoi bezpośrednio na stropie, a styropian, IIwylewka i płytki -są tak jakby "obok" niej? A dajesz w tej łazience podłogówkę?

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nastka79
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    3.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał Newfie
    Moja ma niecałe 10 m i jedno okno dachowe, więc juz prawie na pewno zrobię kombinację jasnego z ciemnym na podłodze - jedynym większym ciemnym elementem będzie "drewniana" obudowa wanny ze stopniem (wanna obniżona - leżąca na stropie)
    Faktycznie fajnie brzmi ten opis, ja też mam wannę pod skosem. A kiedy będziesz mieć tę łazienkę gotową, bo chętnie bym obejrzała jakieś zdjątka...

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Newfie
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    784
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał nastka79
    Cytat Napisał Newfie
    Moja ma niecałe 10 m i jedno okno dachowe, więc juz prawie na pewno zrobię kombinację jasnego z ciemnym na podłodze - jedynym większym ciemnym elementem będzie "drewniana" obudowa wanny ze stopniem (wanna obniżona - leżąca na stropie)
    Faktycznie fajnie brzmi ten opis, ja też mam wannę pod skosem. A kiedy będziesz mieć tę łazienkę gotową, bo chętnie bym obejrzała jakieś zdjątka...
    No to dopiero wiosną
    350 dni i... mieszkamy
    Dziennik...
    ...i komentarze

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Newfie
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    784
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał kachna28
    Zaintrygowalaś mnie tą wanną Mi też by pasowało trochę ją obniżyc bo wypada pod skosem. czyli jak rozumiem- wanna stoi bezpośrednio na stropie, a styropian, IIwylewka i płytki -są tak jakby "obok" niej? A dajesz w tej łazience podłogówkę?
    Dokładnie tak jak piszesz, styropian, podłogówka wylewka są dokoła Ja też wsadzam wannę pod skos i takie obniżenie widziałam w którymś dzienniku budowy
    350 dni i... mieszkamy
    Dziennik...
    ...i komentarze

  13. #13

    Domyślnie

    Ale napisz chociaż czy dobrze rozumuję "technologicznie" -bo będę męża molestowac tą obniżoną wanną i muszę znac szczegóły

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Newfie
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    784
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał kachna28
    Ale napisz chociaż czy dobrze rozumuję "technologicznie" -bo będę męża molestowac tą obniżoną wanną i muszę znac szczegóły
    Tak, tak, obudowa wanny z bloczka, stawiam ja na stropie w to wsadzę potem wannę,, wszystko dookoła, czyli styropian, podłogówka, wylewka - tylko do tej obudowy
    350 dni i... mieszkamy
    Dziennik...
    ...i komentarze

  15. #15

    Domyślnie

    ...Obecnie mam ciemną podłogę i...nigdy więcej ! Widać każdą plamę po wyschniętych kroplach wody i każdy pyłek...Z uporem maniaka gonię wszystkich, żeby wychodząc z łazienki patrzyli, co zostawiają na podłodze...
    ...jest się takim, jak miejsce, w którym się jest...

    Album zmagań http://foto.onet.pl/goxm8,w5k8c5tk8sgg
    http://images23.fotosik.pl/260/f4ebc9063e02f26cm.jpg

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubaimycha
    ...Obecnie mam ciemną podłogę i...nigdy więcej ! Widać każdą plamę po wyschniętych kroplach wody i każdy pyłek...Z uporem maniaka gonię wszystkich, żeby wychodząc z łazienki patrzyli, co zostawiają na podłodze...
    A ja mam jasną (biała w błękitne "ciapki") i też nie polecam! Widac każde wdepnięcie papciem w kroplę wody, każdego włosa (mimo że nie jestem brunetką) -porażka. Dlatego w nowym domku -chyba zrobię pół na pół

  17. #17

    Domyślnie

    ja mam ciemną podłogę i janse ściany waniliowe, jestem baaaardzo zadowolona sprawdza się pod każdym względem i optycznym i praktycznym szczerze polecam
    ...szczęście dobrze robi ciału...

    Józefina nasz domek

  18. #18

    Domyślnie

    witam ja mam parkiet przemysłowy tekowy - wygląda super a łazienkę mam małą

  19. #19

    Domyślnie

    ja mam pół na pół, a na ścianach jasne płytki, jestem b. zadowolona całe ciemne byłyby zbyt przytłaczające
    Honzka

    Mój domek

  20. #20

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony