dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie czy 40 tys to duzo????

    Witam Was

    Pytanie moje jest następujące czy 40 tys za stan surowy otwarty bez fundamentów w ziemi .Fundamenty w ziemi zrobiliśmy we własnym zakresie. To dużo czy mało. Dom mapowierzchnię 180 m2 .W miarę prosty dach dwuspadowy. to jest razem z kładzioną dachówką.Dla mnie to 40tys. to strasznie dużo, niewyobrażalnie wysoka cena.Nie wiem może rzeczywiście teraz jest wszystko tańsze. Jak sobie pomyślę że robociznado fundamentó kosztowała nas w sumie 500 zł to mnie strzela.
    A Wy co sądzicie o tym?

  2. #2

    Domyślnie

    Niestety takie są ceny
    I powiem ci że to wcale nie jest wygórwana cena jeżeli jest tak jak piszesz od razu z dachówką .
    Ja ma 40 tyś zł za dom 190 m pow. całkowitej, czterospadowy dach ale bez kładzenia dachówki i jak się orientowałam to nie jest na prawde dużo....

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ms.
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    3.572
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Może dla Ciebie 40 tys. za robociznę to dużo, ale dla mnie to naprawdę normalna cena. A to jest dopiero początek wydatków.

    Chcecie zejść z kosztów - róbcie sami.
    marta

  4. #4

    Domyślnie

    Cena jak najbardziej normalna.
    A przy tym metrazu, nawet w dolnych stanach dzisiejszych stawek.

  5. #5

    Domyślnie

    40 tysięcy za dom 180 m2 + położenie dachówki to bardzo tanio.
    best regards

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sasha
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.613
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    potwierdzam - tanio

    jeżeli ekipa sprawdzona - brać!
    Pozdrawiam
    Nasz domek
    Postępy

    / MIESZKAMY /

  7. #7

    Domyślnie

    Dołączam do zgodnego chóru poprzedików - jeśli to stan surowy od A do Z (czyli murarka, stropy, ciesielka, dekarstwo) to bardzo przyzwoita kwota. Ja miałem oddzielne ekipy i z grubsza wyszło to w robociźnie w tej właśnie kwocie.

  8. #8

    Domyślnie

    dziekuje za informacje kochani. rzeczywiscie moze troche przesadzilam ze to tak duzo ale i tak nie chce mi sie wierzyc.40 tys sama robocizna stanu suowego otwartego

  9. #9

    Domyślnie

    Bardzo dobra cena. Decyduj sie bo moze sie zmienic Na wyzsza
    maja

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dali
    dziekuje za informacje kochani. rzeczywiscie moze troche przesadzilam ze to tak duzo ale i tak nie chce mi sie wierzyc.40 tys sama robocizna stanu suowego otwartego
    wg mnie to jest bardzo mało, jeśli nie wierzysz jeszcze pomimo tylu zapewnień to sprawdź u innego wykonawcy co Ci odpowie.
    A skoro chcesz oszczędzać na ekipie to później miej tylko pretensje do siebie jak Ci coś spierniczą.
    Zawsze możesz spróbować wziąć jakiegoś murarza, cieślę i dekarza osobno a ludków - pomocników to z pośredniaka , bo niestety większość ekip tak wygląda.
    Pozdrawiam
    Konrad

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dali
    i tak nie chce mi sie wierzyc.40 tys sama robocizna stanu suowego otwartego
    Ich będzie pewnie czterech i będą to robić 2, może 3 miesiące. 4 tys. za miesiąc ciężkiej pracy z nocowaniem w jakiejś budzie bez sanitariatu i z dala od rodziny to dużo?

  12. #12

    Domyślnie

    witam
    Jesli możesz to popytaj innych wykonawców nie łap pierwszego chyba ze polecony przez kogos i sprawdzony
    nie jest to cena wygórowana ale popytac można za to sie nie płaci
    pozdrawiam
    CIERPLIWA

  13. #13

    Domyślnie Re: czy 40 tys to duzo????

    Cytat Napisał Dali
    Pytanie moje jest następujące czy 40 tys za stan surowy otwarty bez fundamentów w ziemi .A Wy co sądzicie o tym?
    sądzę że w jednym rejonie Polski to mało a w innym to dużo... niestety nie wiadomo gdzie masz zamiar się wybudować...

  14. #14

    Domyślnie

    Hejka
    Buduję w Tomaszowie Mazowieckim.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał ania
    Cytat Napisał Dali
    i tak nie chce mi sie wierzyc.40 tys sama robocizna stanu suowego otwartego
    Ich będzie pewnie czterech i będą to robić 2, może 3 miesiące. 4 tys. za miesiąc ciężkiej pracy z nocowaniem w jakiejś budzie bez sanitariatu i z dala od rodziny to dużo?
    Dlatego wyjeżdżaja za granicę.
    Teraz z Lublinu do Dublinu blizej jak do Wawy
    No i w Dublinie nikt nie mieszka w baraku ani na budowie,po prostu NIE MOŻNA
    W sercu ułana na pierwszym miejscu panna,a przed nią tylko koń

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony