dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar metis_ps
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Kobiór
    Kod pocztowy
    43-210
    Posty
    91

    Domyślnie Ile za projekt więźby???

    Witam!!!

    Jestem na etapie zakończonego wieńca pod murłatę. W moim projekcie drewnianej więźby dachowej znajduje sie stalowa konstrukcja wsporcza, której chciałbym uniknąć. Projektant, który wykonywal mój projekt powiedział, że jak bedzie dobry cieśla to można sie "pokusić" o wykonanie całości w drewnie. Dach mam kopertowy,kryty dachówką ceramiczną i zależy mi na tym, żeby nie było słupów na poddaszu użytkowym. Sformułowanie projektanta w stylu, że można sie "pokusić" wydaj mi sie niepoważne. Zastanawiam sie jaki byłby koszt gdybym zlecił komuś sprwawdzenie projktu więźby z ewentulaną modyfikacja i wskazówkami wykonawczymi co trzeba zrobić aby móc sie pokusić o wykonanie całej więźby w drewnie.
    Może ktoś z Was dysponuje przybliżoną informacją o taki koszcie?
    Pozdrawiam,
    Piotrek

  2. #2

    Domyślnie

    co do ceny to najprawdopodobniej nie da sie jednoznacznie odpowiedziecze to koszt 1000 czy 2000 ,musisz zaniesc do jakiego konstruktora i on wtedy wyceni Ci prace.
    co do slupow to chyba ich nie unikniesz .specem nie jestem ale troszke konstrukcji dachowych widzialem (tez mam dach kopertowy nad domem)
    i kazdy taki dach musi miec podparcie ,nie moze calokowicie lezec na scianach .
    ale jesli chcesz bardzo uniknac slupow to musisz tak zaprojektowac sobie sciany dzialowe na poddaszu by slupy wyszly wlasnie w scianach a to juz dosc duza przebudowa projektu.
    moim skromnym zdaniem powiniens sobie odposcic i zostac przy stalowej konstrukcji ,jest napewno bardziej sztywna niz drzewo a jesli chcesz miec dachowke to napewno sztywnosc jest jak najbardziej wskazana.
    co do ciesli to rzeczywiscie jesli bedzie dobry to sam sobie narysuje i wykona bez problemu.u mnie dwie krokwie koszowe sobie przerabial i to bez z bedengo projektu

  3. #3

    Domyślnie Re: Ile za projekt więźby???

    Cytat Napisał metis_ps
    Witam!!!

    Jestem na etapie zakończonego wieńca pod murłatę. W moim projekcie drewnianej więźby dachowej znajduje sie stalowa konstrukcja wsporcza, której chciałbym uniknąć. Projektant, który wykonywal mój projekt powiedział, że jak bedzie dobry cieśla to można sie "pokusić" o wykonanie całości w drewnie. Dach mam kopertowy,kryty dachówką ceramiczną i zależy mi na tym, żeby nie było słupów na poddaszu użytkowym. Sformułowanie projektanta w stylu, że można sie "pokusić" wydaj mi sie niepoważne. Zastanawiam sie jaki byłby koszt gdybym zlecił komuś sprwawdzenie projktu więźby z ewentulaną modyfikacja i wskazówkami wykonawczymi co trzeba zrobić aby móc sie pokusić o wykonanie całej więźby w drewnie.
    Może ktoś z Was dysponuje przybliżoną informacją o taki koszcie?
    pokaż ten dach, jakie są rozpiętości i przekroje krokwi?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony