dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 8
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 142
  1. #101
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Sprawdziłem paskami AquaDur - dostałem od sasiada który miał urzadzenie buderusa ale wyłączył bo coś mu tam nie pasowało, mówił ze mimo twqrdości 9 d miał zacieki ciezkie do usunięcia oraz swedzenie skóry. Obstawiał ze coś z tą solą chyba nie tak i wyłączył. Ogólna twardośc u niego była 19 d.
    U siebie zmierzyłem i tak
    Woda z sieci - 25 d
    Po odkręceniu 1.5 obrotu na bypasie - 10 d
    Po odkreceniu 1 obr na bypasie - 5d
    I tak to narazie zostawiłem bo ciepła woda na około 20 gdyż 300 litrów baniaka się musi wymieszać. Później pewnie podreguluje 1.25 obr żeby mieć coś pomiędzy 5-10 d. bo takie próby też robiłem.
    Ostatnio edytowane przez Akrimka ; 05-03-2018 o 10:42

  2. #102
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    No i wszytko pieknie działa. Jeszcze troche muszę poczekać na efekty bo dopiero doszorowaliśmy się z osadu i kamienia.
    Na co ma wpływ parametr wody wprowadzany do urzadzenia i jak dokłądnie trzeba go podać?

    Szkoda tylko ze na cosmo nie można sprawdzić kiedy będzie regeneracja... ale z drugiej strony co mnie to obchodzi. Niech się samo dzieje.
    Powierzchnia użytkowa: około 220m2 33m2 garaż, parter podłogówka + 2 drabinki + 3 grzejniki pokojach na dole, poddasze 6 grzejników + podłogówka + drabinka
    Izolacja: podłoga 10cm styropian, ściany: 15cm styro, poddasze: 25cm wełna, .
    Okna: 3-szybowe + 5 okien dachowych. .
    Kocioł: Tilgner EKR 24kW + Sterownik Menuet. CWU - 3 kolektory płaskie + 300l Immergas.

  3. #103
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Akrimka Zobacz post
    Na co ma wpływ parametr wody wprowadzany do urzadzenia i jak dokłądnie trzeba go podać?
    Ma wpływ na to kiedy robi się regeneracja.

    Ale skoro...
    na cosmo nie można sprawdzić kiedy będzie regeneracja...
    ... to chyba nie masz jak tego sprawdzić

  4. #104
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Byc możne ma to wpływ tez na zużycie soli. W sumie jak częściej będzie regenerował to zzycie wieksze ale co zrobić skoro woda trawrda.

    Ile to litów wody musi przepłynąć przez złoże aby się właczyła regeneracja?

    Podałem 25 bo tak mi na paskach skale zapełniło..
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_9768.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	409261   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_9769.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	47,4 KB
ID:	409262   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_9770.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	45,6 KB
ID:	409263  
    Powierzchnia użytkowa: około 220m2 33m2 garaż, parter podłogówka + 2 drabinki + 3 grzejniki pokojach na dole, poddasze 6 grzejników + podłogówka + drabinka
    Izolacja: podłoga 10cm styropian, ściany: 15cm styro, poddasze: 25cm wełna, .
    Okna: 3-szybowe + 5 okien dachowych. .
    Kocioł: Tilgner EKR 24kW + Sterownik Menuet. CWU - 3 kolektory płaskie + 300l Immergas.

  5. #105
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Akrimka Zobacz post
    Byc możne ma to wpływ tez na zużycie soli. W sumie jak częściej będzie regenerował to zzycie wieksze ale co zrobić skoro woda trawrda.
    Pośrednio tak jest.

    Ile to litów wody musi przepłynąć przez złoże aby się właczyła regeneracja?
    To zależy od twardości, ilości złoża, jakości złoża, ustawienia sterownika...

    Podałem 25 bo tak mi na paskach skale zapełniło..
    I prawidłowo. Tylko nie wiesz czy masz tej twardości 25 dH czy 28 dH czy 50 dH bo skala na paskach się skończyła Najlepiej jakbyś to zmierzył testerem kropelkowym - wtedy możesz określić twardość z dokładnością do 1 dH (a czasami nawet do 0,5 dH).

  6. #106
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Pośrednio tak jest.


    To zależy od twardości, ilości złoża, jakości złoża, ustawienia sterownika...


    I prawidłowo. Tylko nie wiesz czy masz tej twardości 25 dH czy 28 dH czy 50 dH bo skala na paskach się skończyła Najlepiej jakbyś to zmierzył testerem kropelkowym - wtedy możesz określić twardość z dokładnością do 1 dH (a czasami nawet do 0,5 dH).
    Jak robiłem kropelkowym taki chyba do akwarium to twardość doszła do konca skali 30 dH.... nie wiedziałem czy ten pomiar był zły czy tester już po dacie ważnosci.
    Narazie zostawiam jak jest bede obserwował wodę.
    Powierzchnia użytkowa: około 220m2 33m2 garaż, parter podłogówka + 2 drabinki + 3 grzejniki pokojach na dole, poddasze 6 grzejników + podłogówka + drabinka
    Izolacja: podłoga 10cm styropian, ściany: 15cm styro, poddasze: 25cm wełna, .
    Okna: 3-szybowe + 5 okien dachowych. .
    Kocioł: Tilgner EKR 24kW + Sterownik Menuet. CWU - 3 kolektory płaskie + 300l Immergas.

  7. #107
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Akrimka Zobacz post
    Jak robiłem kropelkowym taki chyba do akwarium to twardość doszła do konca skali 30 dH.... nie wiedziałem czy ten pomiar był zły czy tester już po dacie ważnosci.
    Tester kropelkowy jest o tyle wygodny, że próbkę możesz rozcieńczyć i w ten sposób zwiększyć jego zakres
    Ale skoro tam Ci wyszło ponad 30 dH, a z paskowego ponad 25 dH to znaczy, że twardości masz mnóstwo. Jeśli ustawiłeś sporo mniejszą niż rzeczywista twardość to zmiękczacz może to odczuć i pod koniec cyklu będzie już leciała woda twarda. Obstawiam, że przy takiej różnicy poczujesz to od razu.

  8. #108
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Akrimka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Dąbrówka Tczewska
    Posty
    709

    Domyślnie

    Ok, będe obderwował. Narzie nie ma mnie w domu 2 tyg a małżonka nie wiem czy się skupi na temacie
    Powierzchnia użytkowa: około 220m2 33m2 garaż, parter podłogówka + 2 drabinki + 3 grzejniki pokojach na dole, poddasze 6 grzejników + podłogówka + drabinka
    Izolacja: podłoga 10cm styropian, ściany: 15cm styro, poddasze: 25cm wełna, .
    Okna: 3-szybowe + 5 okien dachowych. .
    Kocioł: Tilgner EKR 24kW + Sterownik Menuet. CWU - 3 kolektory płaskie + 300l Immergas.

  9. #109

    Domyślnie

    Szukam informacji jakie złoże jest zastosowane w cosmowater standard 15.

  10. #110
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał FENIKS998 Zobacz post
    Szukam informacji jakie złoże jest zastosowane w cosmowater standard 15.
    Nie wiem czy uda się uzyskać "pewną" informację. A po co Ci to?

  11. #111

    Domyślnie

    Jeszcze nie kupiłem dlatego chciałbym wiedzieć. Wiem, że to jest to samo urządzenie które ma w ofercie Viessmann, produkowane przez firmę w stanach, tylko w innych wymiarach.
    Czy taka 15 wystarczy na 2 osoby dorosłe i dziecko? Po prostu będzie się częściej regenerować?

  12. #112
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał FENIKS998 Zobacz post
    Jeszcze nie kupiłem dlatego chciałbym wiedzieć. Wiem, że to jest to samo urządzenie które ma w ofercie Viessmann, produkowane przez firmę w stanach, tylko w innych wymiarach.
    Cosmowater to marka produkowana dla sieci hurtowni... technicznie to to samo co model produkowany dla Viessmana czy jeszcze innych marek. Ale złoże może być inne w każdym modelu. Chociaż do zastosowania w domu to chyba nie ma większego znaczenia...

    Czy taka 15 wystarczy na 2 osoby dorosłe i dziecko? Po prostu będzie się częściej regenerować?
    To zależy od twardości wody i jej zużycia, ale generalnie tak jak piszesz - im mniejsza ilość złoża tym częstsza regeneracja.

  13. #113

    Domyślnie

    Cytat Napisał FENIKS998 Zobacz post
    Szukam informacji jakie złoże jest zastosowane w cosmowater standard 15.
    W Cosmowater Standard 15 znajduje się złoże Purolite C 100E. Urządzenie jest dedykowane do 1-2 łazienek, 2-4 osób. Częstotliwość regenereacji będzie zależeć od zużycia i twardości wody.

  14. #114

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. Szukam właśnie czegoś małego tak by szło to schować w mieszkaniu. Użytkowane będzie na 3 osoby.

  15. #115
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Skr_D Zobacz post
    W Cosmowater Standard 15 znajduje się złoże Purolite C 100E.
    To jest taka średnia półka... ma standardowe uziarnienie, więc będzie miało trochę niższą wydajność i większe opory przepływu niż monosferyki.

  16. #116

    Domyślnie

    A jakiś konkurencyjny produkt? Warunek to mały rozmiar, musi zmieścić się pod zlewem.

  17. #117
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał FENIKS998 Zobacz post
    A jakiś konkurencyjny produkt? Warunek to mały rozmiar, musi zmieścić się pod zlewem.
    Masz jakieś konkretne wymiary?
    Można pomyśleć o dwuelementowym zmiękczaczu - wtedy zbiornik na sól (np. o pojemności 20 litrów) można ustawić z boku lub nawet w innej szafce i jest łatwiejszy dostęp przy uzupełnianiu soli.

  18. #118

    Domyślnie

    Nie mam konkretnych wymiarów, powiem tak, omawiany model bym zmieścił, zlewu ani szafki jeszcze nie mam. Właściwie największe ograniczenie to wysokość i raczej chciałbym się zmieścić 60-65 cm.

  19. #119
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał FENIKS998 Zobacz post
    Nie mam konkretnych wymiarów, powiem tak, omawiany model bym zmieścił, zlewu ani szafki jeszcze nie mam. Właściwie największe ograniczenie to wysokość i raczej chciałbym się zmieścić 60-65 cm.
    Zbiornik 10x17" z głowicą Clack będzie miał wysokość ok 62-63 cm. Jeśli taka wysokość Ci wystarczy to w zasadzie możesz tam wcisnąć każdy zmiękczacz z takim zbiornikiem. Inna sprawa, że tam raczej nie wciśniesz więcej niż 12-13 litrów złoża.
    Weź pod uwagę, że ten cosmowater ma 66 cm wysokości, a do tego aby uzupełnić sól musisz podnieść pokrywę i wsypać sól od góry. To może być trudne jeśli nad nim jest zlew, a całość jest przymocowana do rur (chyba, że zrobisz podłączenie na wężach).

  20. #120
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    plebyy

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Włocławek
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam.
    Większość forumowiczów instaluje zmiękczacze w domkach przed kotłami, a ja mam zamiar zainstalować takie urządzenie w mieszkaniu blokowym, miejsca skromnie, rodzina 2+2, 7-8 m3 zużycia zimnej wody, głowica najlepiej Clack Pallas i złoże Lewatit S1567.
    Co polecacie do bloku, czy ma to sens i czy można zamienić złoże z gorszego na monosferyczne czy raczej rodzaj złoża przypisany jest do danego modelu zmiękczacza.

Strona 6 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony