dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Zajac72

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    4

    Domyślnie Deski na podłodze a ogrzewanie podłogowe

    Proszę o podzielenie się doświadczeniami osoby, które posiadają ogrzewanie podłogowe a na podłogach mają coś innego niż gres. Mi konkretnie chodzi o drewno, parkiet, wykładziny podłogowe itp. Zbieram opinie, bo stoję przed problemem podjęcia decyzji co do wykończenia podłóg i drewno to jest to, co tygrysy lubią najbardziej ))
    Hania i Krzysiek

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kubanki

    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    140
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie Re: Deski na podłodze a ogrzewanie podłogowe

    Cytat Napisał Zajac72
    Proszę o podzielenie się doświadczeniami osoby, które posiadają ogrzewanie podłogowe a na podłogach mają coś innego niż gres. Mi konkretnie chodzi o drewno, parkiet, wykładziny podłogowe itp. Zbieram opinie, bo stoję przed problemem podjęcia decyzji co do wykończenia podłóg i drewno to jest to, co tygrysy lubią najbardziej ))
    Ja mam w pokojach parkiet, ściślej mówiąc lamparkiet (10mm grubości) z drewna egzotycznego doussie. Na razie się sprawdza, jest bardzo przyjemnie, posadzka wygląda bardzo dobrze, ale to dopiero pierwszy sezon grzania. Ogrzewanie mamy elektryczne akumulacyjne (tzn. kable grzejne w 9cm wylewce).
    Z tego, co czytałem i się dowiadywałem, to jeśli chodzi o parkiet:
    1. Posadzka z drewna najlepiej o możliwie najniższym współczynniku skurczu wynikającego ze zmian wilgotności (nie pamiętam, jak to się fachowo nazywa). Z krajowych to dąb, najlepsze (o ile dobrze pamiętam) są egzotyki - doussie i merbau (które są też b. twarde - dodatkowa zaleta).
    2. Grubość posadzki maksymalnie chyba 15mm.
    3. Parkiet najlepiej warstwowy (akurat takiego nie mamy).
    4. Klej odpowiedni do podłóg ogrzewanych.
    5. Konserwacja raczej olej, niż lakier - ale to wynika bardziej ze względów estetycznych: na skutek zmian objętości drewna powierznia lakieru może pęknąć na stykach płytek, przy oleju takiego efektu nie ma. Nam akurat i tak bardziej się podobała podłoga olejowana.

    Zobaczymy po kilku sezonach, jak nasz parkiet będzie wyglądał. Tak jak pisałem, na razie jest super.

    Pozdrawiam,
    Bubu

  3. #3

    Domyślnie

    A ja mam parkiet dwuwarstwowy - dąb,jatoba lub merbau o grubości 11 mm.

  4. #4

    Domyślnie

    też jestem ciekaw jak się sprawuje podłogówka przy parkiecie...bo wiele mitów i różnych opinii można usłyszeć. A jak jest w praktyce???

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Heath
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał mathiasso
    A jak jest w praktyce???
    było już o tym dziesiątki razy w Wymianie doświadczeń i Wnętrzach.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony