dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 55
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1090
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lookita
    i po co ta glupia gadka???..........
    Wyprzedziłes mnie o 4 minuty.....

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro
    Słuchajcie idźcie sobie nabijac posty gdzie indziej. I co wynika z Waszych postów, niewiele. I co z tego że kryptoreklama jeżeli człowiek rzeczywiście będzie zaangażowany i będzie pomagał swoją wiedzą.

    Na początek chętnie posłucham o gazowych pompach ciepła.
    chyba powinieneś zadać pytanie
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał e-Mandzia
    revalidon,
    pozostaje mi jedynie podziękować za merytoryczne odpowiedzi
    całą przyjemność po mojej stronie....

    ...i dosadność może być nauką, gdy z przywar nie z osób sie natrząsa...

  4. #24

    Domyślnie

    Może ja sprecyzuje..... bo chyba nie wszyscy zrozumieli moje skromne intencję....
    Więc powiem po polskiemu że skoro przyszła zima i jest troszkę mniej pracy to chętnie podzielę się swoją skromną wiedzą na temat hydrauliki..... jeżeli oczywiście jest takie zapotrzebowanie.
    Ale jeżeli szacowni forumowicze nie mają ochoty czytać moich wypocin to się wcale nie obrażę i nie będę się uzewnętrzniał.

    PS
    więc czekam na pytania związane z tematem postu
    hydraulik.net.pl

  5. #25

    Domyślnie

    skrol to ja pierwszy zadam jakieś pytanie

    Zbliża sie u mnie instalacja do roboty, wszystko już mam , kocioł z podajnikiem na groszek, grzejniki regulus,rozdzielacze, pompki 1do CO ,2 do bojlera (które też już jest) , 3 do podłogówki , a i 4 do cyrku;acji.
    Rurek nie mam . Bo ?
    Nie wiem czy zrobić od kotła do rozdzielaczy w miedzi a dalej w pexie ?czy może trochę kasy więcej wydać i całe w miedzi.

    Albo władować do kotłowni zbiornik akumulacyjny 1000litrów i od zbiornika już tylko peX?

    Czekam na jakieś sensowne rozwiązanie , i rade?


  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    i co? i nic
    może na początek jakieś łatwiejsze pytanie


    i proszę się nie napinać
    oczywiście nie dotyczy to jednego kalafiora, ten niech się napina jak najczęściej, może coś mu pęknie
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  7. #27

    Domyślnie

    artu chyba żeście tego fachmana wystraszyli, a tak liczyłem na jakąś podpowiedz

  8. #28

    Domyślnie

    Barbosse dziś roznosi. Na szczęście niedługo sezon na odśnieżanie, będzie mógł się wyżyć

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    cóż przyznaję się, może nie trafilem z tekstem
    ale wystraszenie nie było moją intencją, mam nadzieję, że Autor to zrozumie...
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    cóż przyznaję się
    lepiej później niz wcale...

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    przecież napisałem, że Cię i tak kocham...
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  12. #32

    Domyślnie

    A ja mam pytanko czy cos stoi na przeszkodzie żeby instalacje od kotła do rozdzielaczy i do zasobnika CWU zrobic z rur stalowych ocynkowanych? Bo wszyscy z tą miedzią a ja wolę skręcać niż lutować.

  13. #33

    Domyślnie

    witam! mam taki problem...
    w mieszkanku jest zimna woda, do tego piecyk gazowy, który podgrzewa ciepłą.....
    jakiś czas temu była wymiana pionów w budynku..... wymienili na plastiki i od tego czasu zaczęły się problemy z ciepłą wodą...... po prostu jej NIE MA!
    ciśnienie wody jest słabe..... prawdopodobnie dlatego, piecyk (Termet) nie odpala się przy odkręceniu kurka...... czy to właśnie może być powodem? czy powinien odpalać się zawsze?
    i druga sprawa - nie wiem, dlaczego zmniejszyło się to ciśnienie...... przy okazji został zamontowany licznik wody..... ale chyba on nie może zmniejszać ciśnienia ?
    mam natomiast pewną myśl - chłopaki zgrzewali rurki.... do pionu, który biegnie przez wszystkie lokale, wstawiony jest trójnik, coby woda do lokalu szła.....ALE..... rurka, która odchodzi od trójnika, nie jest zupełnie do niego prostopadła..... tzn.chłopaki zgrzewali i żeby lepiej pasowało, w trakcie zgrzewania, na chama przyginali rurke w odpowiednią stronę.....
    i pytanie: czy możliwe że na skutek przyginania w bok, w momencie zgrzewania (a właściwie juz stygnięcia), wewnątrz zgrzewu, prześwit w tym miejscu uległ zwężeniu ? bo się otwory przesunęły względem siebie ?
    to tyle.... jeśli będziesz miał chwilę czasu, to prosze o odpowiedź.....
    BOHO
    Warszawa

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris2222
    skrol to ja pierwszy zadam jakieś pytanie

    Zbliża sie u mnie instalacja do roboty, wszystko już mam , kocioł z podajnikiem na groszek, grzejniki regulus,rozdzielacze, pompki 1do CO ,2 do bojlera (które też już jest) , 3 do podłogówki , a i 4 do cyrku;acji.
    Rurek nie mam . Bo ?
    Nie wiem czy zrobić od kotła do rozdzielaczy w miedzi a dalej w pexie ?czy może trochę kasy więcej wydać i całe w miedzi.

    Albo władować do kotłowni zbiornik akumulacyjny 1000litrów i od zbiornika już tylko peX?

    Czekam na jakieś sensowne rozwiązanie , i rade?

    Witam, myślę że zbiornik buforowy jest dobrym rozwiązaniem, instalację grzejnikową można wykonać wtedy w układzie zamkniętym - grzejniki nie lubią układów otwartych.
    Ale 1000l to chyba mała przesada.... będzie straszna bezwładność..... proponuje 100l.
    hydraulik.net.pl

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał I.W.
    A ja mam pytanko czy cos stoi na przeszkodzie żeby instalacje od kotła do rozdzielaczy i do zasobnika CWU zrobic z rur stalowych ocynkowanych? Bo wszyscy z tą miedzią a ja wolę skręcać niż lutować.
    Możesz je skręcać...... ale to strasznie dużo roboty
    hydraulik.net.pl

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar hes
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.858

    Domyślnie

    Cytat Napisał skrol
    Ale 1000l to chyba mała przesada.... będzie straszna bezwładność..... proponuje 100l.
    !0 l ma jeszcze mniejszą bezwładność... Może będzie lepszy...

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał BOHO
    witam! mam taki problem...
    w mieszkanku jest zimna woda, do tego piecyk gazowy, który podgrzewa ciepłą.....
    jakiś czas temu była wymiana pionów w budynku..... wymienili na plastiki i od tego czasu zaczęły się problemy z ciepłą wodą...... po prostu jej NIE MA!
    ciśnienie wody jest słabe..... prawdopodobnie dlatego, piecyk (Termet) nie odpala się przy odkręceniu kurka...... czy to właśnie może być powodem? czy powinien odpalać się zawsze?
    i druga sprawa - nie wiem, dlaczego zmniejszyło się to ciśnienie...... przy okazji został zamontowany licznik wody..... ale chyba on nie może zmniejszać ciśnienia ?
    mam natomiast pewną myśl - chłopaki zgrzewali rurki.... do pionu, który biegnie przez wszystkie lokale, wstawiony jest trójnik, coby woda do lokalu szła.....ALE..... rurka, która odchodzi od trójnika, nie jest zupełnie do niego prostopadła..... tzn.chłopaki zgrzewali i żeby lepiej pasowało, w trakcie zgrzewania, na chama przyginali rurke w odpowiednią stronę.....
    i pytanie: czy możliwe że na skutek przyginania w bok, w momencie zgrzewania (a właściwie juz stygnięcia), wewnątrz zgrzewu, prześwit w tym miejscu uległ zwężeniu ? bo się otwory przesunęły względem siebie ?
    to tyle.... jeśli będziesz miał chwilę czasu, to prosze o odpowiedź.....

    problem może być złożony...:
    - na pewno licznik obniża pływność wody co ma przełożenie na niezapanie sie piecyka.
    - skryzowana rurka na spawie też swój wpływ... jeszcze pytanie jaka jest jej średnica.

    musisz porównać ciśnienie wody zimnej przed wymianą i teraz.... jeżeli nie obserwujesz większej różnicy na zimnej wodzie to prawdopodobnie problem leży po stronie piecyka.... trzeba przeczyścić układ wodny.

    Ciśnienie w instalacji można sprawdzić wkręcając manometr.... nie pamiętam jakie powinno być minimalne w instalacjach w blokach ale optymalne to 1,5-2,5 bara

    Proponuje zgłosić problem w administracji .......
    hydraulik.net.pl

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał hes
    Cytat Napisał skrol
    Ale 1000l to chyba mała przesada.... będzie straszna bezwładność..... proponuje 100l.
    !0 l ma jeszcze mniejszą bezwładność... Może będzie lepszy...

    najlepiej ognisko w salonie...... będzie ciepełko ..... i nie trzeba wydawać kasy na instalację
    hydraulik.net.pl

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał skrol
    Cytat Napisał hes
    Cytat Napisał skrol
    Ale 1000l to chyba mała przesada.... będzie straszna bezwładność..... proponuje 100l.
    !0 l ma jeszcze mniejszą bezwładność... Może będzie lepszy...

    najlepiej ognisko w salonie...... będzie ciepełko ..... i nie trzeba wydawać kasy na instalację
    no toś się Kolego naraził, chcesz się bić
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  20. #40
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar hes
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.858

    Domyślnie

    skrol, duża bezwładność dużego bufora jest jego WIELKĄ zaletą.
    Będzie się długo nagrzewał, ale i długo oddawał cieplo. Im będzie wiekszy, tym wiecej energii zgromadzi. Dlatego stosuje się takie duże. Przeszkodą może być
    tylko za mało miejsca lub, jak zwykle, kasa.

Strona 2 z 55

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony